31.01.2021, 01:00 • Madison Square Garden, New York • Tomáš Němčík

Tipsport: 2.53 4.09 2.35 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Kdo se postavil do brankoviště?
Alexandar Georgijev (NYR) – 33 zákroků, 5 OG, úspěšnost 86,8%, odchytal 62:16
Casey DeSmith (PIT) – 30 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,2%, odchytal 62:26 (03:45:08)
Vhazování 43:57%
Skončilo velmi napínavé utkání mezi Rangers a Penguins, které muselo rozuzlit až prodloužení, ve kterém si hosté vytvořili enormní tlak, který zakončil přesnou střelou Sidney Crosby, jenž přisoudil hostům bod navíc za výhru 4:5.

62:27

62:27 Sidney CROSBY - 4:5

62:27

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Hosté vyhrávají tento zápas! Domácí už bruslili ztěžka, čehož využili hosté, kteří si několikrát vyměnili kotouč, vystřídali a SIDNEY CROSBY vypálil zpoza kruhů přesně mezi betony Alexandara Georgijeva. Asistence: Pierre-Olivier Joseph a Bryan Rust.

61:58

Rána Guentzela skončila pouze na betonu Georgijeva, hosté pokračují s pukem na svých holích.

61:30

Do předbrankového prostoru si s pukem sjel John Marino, ale jeho bekhendový pokus úspěšný nebyl.

61:00

Situaci dva na jednoho v podání hostů zakončoval obránce Joseph, ale ten nemířil přesně.

60:27

Do první příležitosti v prodloužení se dostal Ryan Strome, ale DeSmith zasáhl úspěšně.

60:01

Střely na branku 33:35
Ve třetí třetině se hokejistům Penguins povedlo zásluhou Jaka Guentzela vyrovnat, a tak budeme svědky prodloužení.

60:00

59:18

Necelou minutu před koncem jsou v útočném pásmu opět hosté, kteří si jdou za rozhodnutím, ale času už mnoho nezbývá.

58:25

Po pasu Malkina se do dobré šance dostal Kasperi Kapanen, jehož pokus však na poslední chvíli zblokoval K’Andrew Miller.

57:44

Hosté svírají svého soupeře v jeho vlastním obranném pásmu, přičemž jeden z hráčů Rangers má zlomenou hůl.

57:10

Hosté jsou v posledních minutách aktivnějším týmem, jinak tomu není ani v tuto chvíli.

4:5

Branky a nahrávky: 14. Lemieux (Di Giuseppe, R. Lindgren), 28. Rooney (K'A. Miller, R. Strome), 31. Kreider (Trouba, K'A. Miller), 37. Panarin (Bučněvič, DeAngelo) – 8. Zucker (P-O. Joseph, Kapanen), 20. B. Tanev (P-O. Joseph, Blueger), 30. Kapanen (Malkin), 50. Guentzel (Ceci, Marino), 63. Crosby (P-O. Joseph, Rust)

New York Rangers: A. Georgijev (Šesťorkin) – R. Lindgren, Fox, K'A. Miller, Trouba (A), Br. Smith, DeAngelo – Bučněvič, Zibanejad (A), Lafreniere – Blackwell, R. Strome, Panarin – Kakko, B. Howden, Kreider (A) – Di Giuseppe, Rooney, Lemieux.

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – P-O. Joseph, Letang (A), Marino, Ceci, Ruhwedel, Y. Weber – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen (A), Malkin, Zucker – B. Tanev, Blueger, McCann – Lafferty, Jankowski, O'Connor.

Rozhodčí: Lambert, L’Ecuyer – Berg, Schrader

00:12 NYR 2 Fox, držení
04:35 PIT 2 P-O. Joseph, nedovolené bránění
07:39 PIT 0:1 Zucker (P-O. Joseph, Kapanen)
07:43 PIT 2 Crosby, hákování
13:52 NYR 1:1 Lemieux (Di Giuseppe, R. Lindgren)
19:20 PIT 1:2 B. Tanev (P-O. Joseph, Blueger)