23.01.2021, 01:08 • Scotiabank Arena, Toronto • Milan Huppert

Tipsport: 2.01 4.33 2.98 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (03:47:30)

3. Leon Draisaitl (EDM) 1+0
Kdo se postavil do brankoviště?

Frederik Andersen (TOR) – 30 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,8%, odchytal 59:51
Mikko Koskinen (EDM) – 25 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,3%, odchytal 58:14
Toronto zvládlo odvetu proti Edmontonu na výbornou. Dva dny startou porážku napravilo tím nejlepším možným způsobem, Olejáře na domácím stadiónu porazili 4:2. Po bezbrankové první třetině se v prostředním dějství dostali do vedení hosté gólem Leona Draisaitla ve vlastním oslabení, avšak o necelou minutu později dokázal vyrovnat svým premiérovým gólem v NHL Adam Brooks. Obrat dokonali maple Leafs ve 32. minutě zásluhou Jimmyho Veseyho, avšak v úvodu třetí dvacetiminutovky vrátil stav do vyrovnané podoby Connor McDavid. Rozhodující byl až úder Johna Tavarese jenž tečoval nahození Marnera a na tento zásah již Edmonton odpověď nenašel, v poslední vteřině utkání navíc Mitchell Marner skóroval do odkryté klece.

Toronto právě vstřelilo branku!
MITCHELL MARNER v poslední vteřině zpečetil vítězství Toronta gólem do prázdné brány. Vystihl nahrávku Barrieho a během chvilky dokázal zacílit na cílový objekt. Bez asistence.

59:42

Zpoza brány se pokusil vytočit James Neal. prostor měl, jenže si nechal ujet puk z čepele hole a Frederik Andersen volný kotouč přikryl lapačkou.

59:16

Skvělou práci odvedl John Tavares. Centr první formace Maple Leafs po vyhození Bogosiana přebruslil Beara a rozhodčí tak neodpískali zakázané uvolnění.

59:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:45

Hokejisté v bílých dresech se dokázali usadit v útočném pásmu a to je jasný signál pro kouče Tippetta, jenž odvolává Koskinena na střídačku. Powerplay!

58:09

Nurse dlouho váhal, nakonec rozehrál do přehuštěného středu. McDavid přes veškerou snahu kotouč nevybojoval, Olejáři to musejí zkusit jinou cestou.

57:33

Na modré čáře nedokázal udržet puk Morgan Rielly, což ho ovšem určitě netrápí. Bek ujel za vlastní bránu, čímž ušetřil deset vteřin, možná čtvrt minuty.

57:11

William Nylander se stahovačkou zbavil Turrise a mezi kruhy hledal Dermotta. Bek se již napřahoval, když mu zezadu puk čistým způsobem vypíchl Neal. Skvělý obranný zákrok.

56:25

Obránce Holl vyslal do úniku Jimmyho Veseyho. Ten měl před sebou posledního protivníka, stahovačka proti Barriemu nebyla úspěšná.

56:17

Prostor na ledě dostal i talentovaný Jesse Puljujärvi. Fin dostal před branku zadovku od McDavida, z bezprostřední blízkosti kotouč neprotlačil za Andersenův beton.

55:17

Důležité vhazování zvládl John Tavares, TJ Brodie vzápětí přesunul hru alespoň do středního pásma. Útočí opět Edmonton.

4:2

Branky a nahrávky: 26. Brooks (Spezza, Brodie), 32. Vesey (W. Nylander, Kerfoot), 52. Tavares (Marner, W. Nylander), 60. Marner – 26. Draisaitl (Yamamoto), 41. McDavid (Bear, Nugent-Hopkins)

Toronto Maple Leafs: Andersen (J. Campbell) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Bogosian, Dermott – W. Nylander, Tavares (C), Hyman – Marner (A), Kerfoot, I. Michejev – Simmonds, Spezza, Vesey – Engvall, Brooks, Barabanov.

Edmonton Oilers: Koskinen (Skinner) – Bear, Nurse, Barrie, K. Russell, A. Larsson (A), Koekkoek – Kassian, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Yamamoto, Draisaitl, Kahun – Puljujärvi, Turris, Ennis – J. Archibald, D. Shore, Neal.

Rozhodčí: Kendrick Nicholson (USA), Marc Joannette (CAN) – Derek Nansen (CAN), Bevan Mills (CAN)

21:45 TOR 2 Engvall, hákování
24:07 EDM 2 Turris, hákování
25:12 EDM 0:1 Draisaitl (Yamamoto)
25:55 TOR 1:1 Brooks (Spezza, Brodie)
31:16 TOR 2:1 Vesey (W. Nylander, Kerfoot)
34:14 TOR 2 Spezza, hákování
40:50 EDM 2:2 McDavid (Bear, Nugent-Hopkins)
50:30 EDM 2 D. Shore, hákování
51:46 TOR 3:2 Tavares (Marner, W. Nylander)