19.01.2021, 17:30 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.94 4.33 2.03 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dominik Furch (MIN) – 29 zásahů, 2 góly, úspěšnost 93,5 % (20:04:37)
Střely na branku – 31:38 (10:9, 15:9, 5:14 – 1:6)
Zblokované střely – 13:8
Vyhraná vhazování – 20:40
Trestné minuty – 6:6
Hity – 11:9
Hokejisté Minsku si nakonec odvezou z ledu Soči dva body za vítězství 3:2 v prodloužení. V první třetině poslal domácí do vedení v přesilovce Sergej Šmeljov, ovšem Dinamo v jejím závěru srovnalo Stěpanem Falkovským. Ve druhé části bylo Soči lepší a ve 35. minutě se i zaslouženě ujalo vedení, když se ve vlastním oslabení trefil Dmitrij Kolgotin. Hned v úvodu závěrečné dvacetiminutovky ovšem hosté srovnali zásluhou Zacka Mitchella a stav 2:2 vydržel až do konce základní hrací doby. V prodloužení pak Minsku trefil výhru Roman Gorbunov, který si vymíchal brankáře Treťjaka a přes bránícího Točického protlačil kotouč za brankovou čáru.

63:54

63:54 Roman GORBUNOV - 2:3

63:54

Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Stěpan Falkovskij našel bekhendovou přihrávkou z rohu kluziště ROMANA GORBUNOVA, který byl na pravé straně útočného pásma volný. Gorbunov to pak udělal výborně, vymíchal Treťjaka, s pukem ho objel a přes bránícího Nikitu Točického, který v brankovišti obětavě zaskakoval za svého brankáře, hrací předmět nadvakrát dostal za brankovou čáru. Asistence: Stěpan Falkovskij a Zack Mitchell.

63:17

Klinkhammer se snažil najít spoluhráče Solovjova, který si sjel až k brankovišti Soči. Bránící hráč však kotouč srazil pod brankáře Treťjaka.

62:06

Dělovka Ivana Miščenka Furcha přímo neohrozila. Puk zaduněl o zadní mantinel.

61:16

Hostující Pavel Varfolomejev najížděl sám na Treťjaka, ale branku minul! Stejný hráč poté hledal od zadního mantinelu Romana Gorbunova, který zblízka nedotlačil kotouč za brankáře Soči!

60:43

Kotouč drží v prodloužení domácí, zatím si ale nedovolili výrazněji zariskovat.

60:01

Ve třetí třetině padl jediný gól. Hned v jejím úvodu ho zaznamenal hostující Zack Mitchell, který srovnal na 2:2. Jelikož toto skóre tedy platí i teď, bude se muset prodlužovat.

60:00

59:59

V samotném závěru ještě přišla střela od modré čáry, kterou vykopl levým betonem Treťjak. Teď už je jasné, že se bude prodlužovat.

59:03

Zack Mitchell jen nahodil puk za domácí branku a hráči Dinama odešli střídat. Minuta do konce...

58:44

Minsk je v plném počtu. Stále více to vypadá na prodloužení.

58:31

Hosté vyhazují.

58:01

Oznámeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Domácí pokračují v přesilové hře.

57:39

Nyní kotouč opustil hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

2:3

Branky a nahrávky: 8. Šmeljov (Rundblad, Feoktistov), 35. Kolgotin – 18. Falkovskij (Prince, Protas), 42. Z. Mitchell (Klinkhammer, Znacharenko), 64. Gorbunov (Falkovskij, Z. Mitchell)

HK Soči: Treťjak (Krasikov) – Miščenko, Rundblad, Batyršin, J. Alexandrov (C), Pogorišnyj, Valencov, Sedov – Petkov, Točickij (A), Šmeljov – J. Karjalainen, Rubcov, Ruděnkov (A) – Šen, Glotov, Kolgotin – A. Galimov, Kurbatov, Feoktistov – Garajev.

HC Dinamo Minsk: Furch (D. Taylor) – Solovjov, Almqvist, Falkovskij, Jerjomenko, Šinkevič, Znacharenko (A), Koljačonok – Prince (A), Klinkhammer (C), Varfolomejev – Mosaljov, Z. Mitchell, Gorbunov – K. Voronin, Usov, Paré – Kogalev, Alistrov, Protas – Děmkov.

Rozhodčí: Gamalej, Odins – Golovljov, Savenkov

01:44 SOC 2 Glotov, sekání
06:39 MIN 2 Jerjomenko, krosček
07:22 SOC 1:0 Šmeljov (Rundblad, Feoktistov)
12:39 MIN 2 Protas, hákování
17:36 MIN 1:1 Falkovskij (Prince, Protas)