Livesport Superliga

FbŠ Bohemians – Předvýběr.CZ Florbal MB

1:7

konec (0:3, 0:0, 1:4)

17.01.2021, 14:00 • TJ Sokol Vinohrady, Praha 2 (Vinohrady) • 15. kolo • Vojtěch Martinek (@mrtnkv)

Tipsport: 3.56 6.1 1.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mne z tohoto utkání vše, budu se na vás těšit u večerního souboje o předposlední místo, jenž se také sehraje na Vinohradech. Do té doby napočtenou! (15:59:31)
Repríza vyrovnané páteční bitvy se dnes v Praze nekonala. Bohemka sice svému soupeři zvládala vzdorovat déle než většina ostatních superligových klubů, kombinací vlastních chyb a ofenzivní impotence ale opouští duel s prázdnou po až možná příliš krutém výsledku 1:7. Bolka si tak na své konto připisuje další výhru, která je už patnáctou v řadě.

Střely ve 3. třetině (celkem): 10 – 9 (20 – 22).

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Tak takový výsledek si domácí ani nezaslouží, JAN NATOV ještě šest sekund před koncem upravuje na dost možná už konečných 7:1! Bohemka měla duel celkem nadějně rozehraný, do kolen jí ale srazily vlastní zbytečné chyby... Asistence: Petr Krzyžanek.

59:13

59:13 Jakub BÍNA - 1:6

59:13

JAKUB BÍNA v samotném závěru zvyšuje náskok svého celku na rozdíl pěti branek! Domácí forvard brankáře Bohemians vymíchal a následně poslal míček přesně nad Michajlovičovo pravé rameno!

59:13

Ještě uvidíme trestné střílení, mladoboleslavký Jakub Bína má možnost zkompletovat hattrick!

59:01

59:01 Jan NATOV - 1:5

59:01

Dovolím si říct, že je definitivně rozhoduto! Opuštěnou domácí klec z vlastního pásma trefil JAN NATOV, který tak definitivně pojistil další výhru Mladé Boleslavi – 1:5! Bez asistence.

58:35

Na Pěničku zíval obrovský prázdný prostor v hostující kleci, který ale domácí forvard minul!

58:04

Do konce základní hrací doby zbývají ani ne dvě minuty, vítězství Boleslavi je čím dál tím pravděpodobnější.

57:22

Bína hodně znepříjemňoval život hostujícímu borci, který nakonec zvládl na poslední chvíli rozehrát dopředu.

56:41

Nepřesná přihrávka Formana vedla ke ztrátě pásma, jeden z domácích míček zachytil těsně za čárou.

56:06

Sledujeme zárodek dalšího ofenzivního tažení domácího výběru, uvidíme, co v útočném pásmu vymyslí nyní.

55:43

Michajlovič opouští brankoviště, Bohemians už nemají co ztratit a zkusí powerplay!

55:26

Patrik Šebek vyvezl míček do útočného pásma, kvůli dravým sokům byl ale nucen jej poslat zpět dozadu.

55:00

Uvidíme rozehrávku těsně za středovou čarou na boleslavské straně, které se ujme jeden z hostů.

54:29

54:29 Ivan TOMČO - 1:4

54:29

Bohemians právě vstřelili branku!
Čekání na domácí gól je u konce, Pražané se nakonec pět a půl minuty před koncem přeci jen prosazují! Pod úvodní zásah Bohemians se podepisuje IVAN TOMČO, který rozvlnil síť hostující klece rychlou střelou z pravé strany! Asistence: Pavel Čihák.

53:49

Boleslav kontroluje hru a nepouští soupeře k balónku, Bohemka po inkasované trefě působí opařeně.

52:53

52:53 Milan TOMAŠÍK - 0:4

52:53

Už jsem chtěl napsat, že Bohemka zdánlivě chytá druhý dech, slibná pasáž pro domácí ale končí další brankou v jejich síti! Tentokrát z rychlé akce nepřipraveného Michajloviče překvapil MARTIN TOMAŠÍK, který tak má stejně jako Bína zaděláno na hattrick – 0:4! Asistence: Daniel Šebek.

52:15

Šárka se dostal do slušné šance, jeho střelu z první ale Bauer zastavil nataženou nohou!

51:43

Bohemians operují s míčkem v soupeřově pásmu, neodbytní protihráči je ale nepouští do zakončení.

50:44

Šebek chtěl odčinit své zaváhání gólem, jeho slabší střelu zleva ale Michajlovič bez obtíží zkrotil.

50:04

Po chybě Šebka z hranice brankoviště zakončoval Pěnička, který ale nezamířil mezi tři tyče!

49:32

Z podstatné vzdálenosti nyní zkusil štěstí Mikuláš Komárek, jehož projektil Michajlovičovu klec minul.

49:18

Míříme do druhé poloviny třetího dějství, Bohemce na vyrovnání zbývá už jen něco málo přes deset minut.

48:42

Krzyžanek dlouhou přihrávkou poslal dopředu jednoho ze svých spoluhráčů, který ale o míček rychle přišel.

48:08

Nahození Bohemky ze středové čáry trochu nepříjemně poskakovalo před Bauerem, který však míček zkrotil.

47:29

Daniel Šebek vypálil z levé strany, výborný Michajlovič byl znovu připraven a letící balónek vyrazil.

46:58

Zoufalý přenechal balónek Řehořovi, který s ním vyběhl ke středové čáře. Hosté se znovu přesouvají dopředu.

46:26

Boleslav dnes naprosto excelentně brání, Bohemka se za celou třetí část zatím nedostala do lepší šance.

45:47

Petr Krzyžanek drží balónek na své holi a zaváží ho za Bauera, hosté se rozhodli po delší době prostřídat.

45:08

Šebek zachyboval a poslal balónek přímo na hůl jednoho z hostů, kterého následně vychytal Michajlovič.

44:24

Michal Vojtíšek prokličkoval až k pravé tyči, následně ale nasměroval míček jen do zakleknutého protihráče.

43:44

Komárkovo nahození parádně tečoval Chroust, Michajlovič si ale trajektorii míčku pohlídal!

43:18

Bohemku čeká standartní situace z bezprostřední blízkosti hostující branky, k míčku se staví Forman.

42:53

Na druhém konci hrací plochy pálil z první zase Zezulka, ani jeho projektil ale nebyl vůbec přesný.

42:16

Tomašík posunul míček na Tokoše, jehož následné prudké zakončení zamířilo nad vzdálenější roh klece.

41:38

Častěji jsou v úvodu závěrečné třetiny na míčku hosté, domácím se moc nedaří soupeřovu obranu zaskočit.

40:51

Petr Krzyžanek opatrně drží balónek u středové čáry a přemýšlí, kudy by jej mohl rozehrát dopředu.

40:24

První výpad Mladé Boleslavi byl domácím týmem rychle rozebrán, dopředu nyní míří zase hráči Bohemky.

40:01

Střely ve 2. třetině (celkem): 4 – 6 (10 – 13).
Druhá třetina nabídla relativně vyronanou podívanou, k vidění však nebyl ani jeden jediný gól. Lépe do třetiny vstoupili Boleslavští, Bohemka s nimi ale rychle srovnala krok a následné dění přineslo litý boj s minimálním množstvím větších brankových příležitostí. Po čtyřiceti minutách tak stále platí skóre 0:3, blíže ke třem bodům mají hosté. Dotáhnou i tento duel do vítězného konce?

Další třetina začne přibližně v 15:18.

40:00

39:27

Komáčrek se zbavil dvou protihráčů a popoběhl dopředu, následně ale míček poslal dozadu obránci.

39:00

Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

38:52

Bolka se po krátké pauze znovu usadila před Michajlovičem, Suchánkova střela minula svatyni.

38:21

Bohemka oslabení zvládá, Boleslav v početní výhodě zatím soupeřovu klec moc neohrozila.

37:52

Bína se dlouho rozmýšlel, jeho následné zakončení zprava bylo zblokováno jedním z protihráčů.

37:09

Na trestnou lavici se přesouvá Ivan Tomčo (BOH), který byl sudím potrestán za sekání.

36:45

Hosté stále drží balónek na svých holích, dlouhá šňůra přihrávek před Michajlovičem stále nemá konce.

36:19

Bude se opět vylučovat, Boleslav má ponechanou výhodu a snaží se rozjet útočnou akci z vlastní půle.

35:50

Přesilovka se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Domácí ji nezahráli špatně, ohrozit Bauera se jim ale nepovedlo.

35:02

Bohemians jsou usazení před brankovištěm soupeře, čtveřice borců Bolky je ale nepouští do střel.

34:20

Dlouhá kombinace domácích vypadala slibně, zakončení z levé strany ale Bauerovi moc starostí nepřidělalo.

34:00

Třetí přesilovka pro pražský tým, Patrik Suchánek (MBL) dostává dvouminutový trest za nedovolené vrážení.

33:36

Jeden z domácích hráčů byl za brankou faulován, Mladá Boleslav je stále agresivnějím a aktivnějším týmem.

32:51

Mikuláš Komárek hledá nějakou skulinu v rozestavení napadajících domácích borců, která by mu umožnila posunout míček blíže k bohemácké svatyni.

32:02

Rychlá kombinace Mladé Boleslavi vedla k zakončení Natova z hranice brankoviště, Michajlovič připraven.

31:57

Oba výběry po delší době střídají, Bohemians budou následně rozehrávat z rohu za hostující klecí.

31:17

Odraženou střelu mohl ještě za položeného Michajloviče doklepnout Tokoš, který se ale k míčku nedostal.

30:18

Na balónku jsou v posledních minutách častěji hráči Boleslavi, kteří postupují velmi rozvážně a zbytečně neriskují. Bohemians se nedaří je nějak překvapit.

29:38

Tomáš Chroust kličkuje levou stranou útočného pásma ve snaze se vyhnout dvěma dotěrným protihráčům.

29:11

Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, zakončující Šebek jen těsně minul hostující svatyni.

28:31

Ani Tomašíkův projektil nebyl vůbec přesný, Michajlovič se po míčku jen ohlédl. Domácí budou rozehrávat.

27:51

Tomčova střela z první minula klec, rána z pravé strany se od mantinelu odrazila do vzdálenějšího rohu.

27:12

Trojice mladoboleslavských borců si přihrává balónek u jejich branky, hostující tým postupně střídá.

26:22

Bohemians budou po dalším agresivním souboji rozehrávat z rohu za Bauerovou brankou.

25:41

Buršíkova střela ze středu palubovky se od mantinelu odrazila před Bauera, který míček lapil do ruky.

25:22

Kawulok chtěl k zakončení vybídnout Tomča, který byl připravený u levé tyče. Na míček ale nedosáhl.

24:51

Komárek se chopil balónku a vyrazil dopředu, jen těsně za středovou čarou byl ale odzbrojen.

24:13

Po souboji v domácím pásmu bude muset dojít k úpravě mantinelu, sledujeme hodně fyzickou podívanou.

23:45

Boleslav je zatím ve druhé části jasně lepší, Bohemka se krom jednoho výpadu pořádně nepodívala do útoku.

23:08

Tomašík drží balónek za soupeřovou svatyní, nemá to vůbec jednoduché. Napadají ho hned dva protihráči.

22:22

Vinohradská hala viděla dva rychlé brejky, ani jednomu celku se jej ale nepodařilo přetavit v branku.

21:55

Michajlovič si na své konto připsal úspěšný zákrok, střelu na něj z otočky vyslal útočník Bolky Jan Natov.

21:21

Míček nyní do útočného pásma po křídle pronesl Tokoš, jehož následná střela Bauerovu svatyni minula.

20:46

Hosté zatím hrají velmi opatrně, s rozehrávkou nespěchají a čekají na ideální příležitost jít dopředu.

20:11

Boleslav i tentokrát vyhrála úvodní buly třetiny a znovu se s míčkem stáhla na svou polovinu plochy.

20:01

Střely v 1. třetině: 6 – 7.
Bohemka do odvety pátečního střentutí vstoupila slušně a v prvních minutách trápila papírového favorita, postupem času však začala dělat nepochopitelné chyby v defenzívě a ty vedly hned ke třem trefám soupeře. Dvě z nich Boleslav dokonce vstřelila ve vlastním oslabení. Bauer pak za sebe míček nepustil ani jednou, a po první části tak ve Vinohradech platí stav 0:3.

Další třetina začne přibližně v 14:43.

20:00

19:30

19:30 Jakub BÍNA - 0:3

19:30

Hosté se už podruhé v dnešním utkání prosazují ve vlastním oslabení a půl minuty před první přestávkou vedou už o tři branky! Až podivně laxní přístup domácí obrany z bezprostřední blízkosti klece znovu potrestal JAKUB BÍNA, kterému i tentokrát naservíroval balónek Jiří Curney – 0:3! Asistence: Jiří Curney.

19:27

Bolka v oslabení znovu míří do útoku, Bohemians toho v početní výhodě zatím moc nevymysleli.

19:00

Ohlášena poslední minuta první třetiny!

18:33

Mladoboleslavský gólman zneškodnil šourající se střelu z pravé strany a vyhodil míček daleko před sebe.

18:09

Šebek se ve vlastním oslabení dostal před Michajloviče, kvůli dvěma dotěrným protihráčům ale nezakončil.

17:47

Protesty Janu Natovovi (MBL) nepomohly, útočník Boleslavi míří na trestnou za nedovolené vrážení.

17:09

Ani Buršíkovo zakončení se k Bauerovi nedostalo, hosté se velmi obětavě staví do jedné střely za druhou.

16:43

Pěnička střelou z bezprostřední blízkosti svatyně orazítkoval jen hůl klečícího Filipa Zakonova.

16:13

Balónek se znovu odporoučel ven z hrací plochy, u středové čáry se tak rozehrávky ujmou Bohemians.

15:24

Krebner vybojoval míček u mantinelu a okamžitě zamířil dopředu, útočná akce skončila Bauerovým zákrokem.

14:41

Hosté snad poprvé v zápase zamkli svého soupeře do jeho pásma, větší šance z toho zatím nebyla.

13:49

13:49 Jakub BÍNA - 0:2

13:49

Bolka ubránila oslabení a jen krátce po jeho vypršení utíká do dvoubrankového vedení! Na střeleckou listinu se zapisuje JAKUB BÍNA, kterému naservíroval od mantinelu na hůl míček čerstvě vysvobozený Curney, a úspěšný střelec pak přetavil rychlý brejk v další zásah – 0:2! Asistence: Jiří Curney.

13:13

Domácí po krátké pauze znovu operují před Bauerovou klecí, míček má u středové čáry Zezulka.

12:27

Rána Matěje Pěničky byla zblokována, jeden z hostů následně poslal míček až za Michajloviče.

11:54

Bohemka je pevně usazena na soupeřově polovině a rozjela dlouhou kombinaci, střelu jsme zatím neviděli.

11:39

Pražany čeká přesilová hra, po standartní situaci je za nedovolenou vzdálenost trestán Jiří Curney (MBL).

10:49

Domácí rychle rozebrali další mladoboleslavský brejk a po rozehrávce z vlastního rohu se budou chtít znovu přesunout před Bauerovu klec.

10:23

O slovo si nyní řekl Pavel Čihák, jehož projektil z levé strany Bauer vyrazil rukou mimo nebezpečí.

09:50

Bohemians jsou aktivnějším celkem na palubovce, Krebnerova rána od mantinelu těsně minula klec.

09:08

Jan Malič byl za brankou tvrdě sestřelen bránícím Řehořem, Bohemians budou mít volný úder.

08:21

Také Pražané si nyní z rozehrávkou dávají na čas, Bolka forčekuje a nenechává domácím moc prostoru.

07:42

Bohemka rychle vystřídala a její první lajna se nyní snaží prorazit před Bauera skrz zahuštěné hostující pásmo.

07:02

Michajlovič si na své konto připsal úspěšný zákrok, tentokrát čelil ráně jednoho z bratrů Chroustových.

06:13

Krebner chtěl z otočky nabídnout míček jednomu z jeho spoluhráčů před hostující klec, přihrávka ale minula.

05:27

05:27 Milan TOMAŠÍK - 0:1

05:27

Hosté v polovině šesté minuty otevírají skóre po hodně nepromyšlené rozehrávce jednoho z domácích hráčů! Vojtíšek poslal balónek přímo na hůl dravého Tokoše, který jej obratem nabídl MILANU TOMAŠÍKOVI. Ten následně mířil naprosto přesně – 0:1! Asistence: Martin Tokoš.

05:15

Dlouhá přihrávka z hostující části hrací plochy přeletěla mantinel, Bohemka bude rozehrávat.

04:33

Zatím sledujeme relativně opatrnou podívanou, Boleslav si s rozehrávkou dává čas a drží balónek ve svém pásmu už dobrých několik desítek sekund.

03:59

Tomčo našel volného Čiháka, jehož střela ze středu palubovky přeletěla mladoboleslavskou klec.

03:18

Zezulku za bohemáckou klecí nepříjemně pronásledoval Komárek, který si ale balónek nevybojoval.

02:41

Zakonov zachytil dlouhou přihrávku na Pěničku a bez váhání vyrazil dopředu, Boleslav je v útoku.

02:16

Bohemka bude rozehrávat z rohu za hostující klecí, oba celky ale ještě předtím střídají.

01:54

Pražané jsou na míčku častěji než jejich soupeř, stále se jim ale nepodařilo ohrozit Bauerovu svatyni.

01:15

Domácí se snaží dostat ven z vlastního pásma, forčekující protihráči jim však znepříjemňují život.

00:31

Protiútok Bohemky byl velmi rychle rozebrán, ani následný výpad hostí však neměl dlouhého trvání.

00:06

První třetina byla zahájena, jako první se po vyhraném buly dopředu přesunuli hráči Mladé Boleslavi.

00:01

Sudí svolává hráče do středového kruhu, jdeme na to!
Hráči se shromáždili kolem svých branek na poslední poradu, za malou chvíli budeme startovat.
Přeji vám příjemné nedělní odpoledne, duel mezi Bohemkou a favorizovanou Mladou Boleslaví začne za pár minut. Oba celky jsou zatím ještě v kabinách.

FbŠ Bohemians: Michajlovič (Hyršl) – Zezulka, Šebek, Kuncman, Čihák, Punčochář, Krbec – Krebner, M. Forman, Vojtíšek – Buršík, Tomčo, Malič – Růžek, Kawulok, Kratina – F. Forman, Šárka, Pěnička.

Předvýběr.CZ Florbal MB: L. Bauer (Tomšík) – Suchánek, Řehoř, Gruber, Höffer, Zakonov, Krzyžanek – Šebek, Tomašík, Komárek – Tomáš Chroust, Tadeáš Chroust, Bína – Tokoš, Zoufalý, Curney – Natov.

Rozhodčí: Kačer, Vašíček.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS SEZÓNY

V aktuálním ročníku na sebe dnešní soupeři poprvé narazili teprve v pátek, přičemž Bohemians tehdy sice suverénnímu soupeři dlouho vzdorovali, nakonec ale padli tříbrankovým rozdílem. Vrátí dnes Bolce porážku, nebo se ze zisku tří bodů budou znovu radovat hosté?

15. 1. | Mladá Boleslav – Bohemians 6:3
Branky a nahrávky: 5. Curney (Tomašík), 8. Šebek (Suchánek), 15. Gruber (Krzyžanek), 26. Chroust To. (Řehoř), 45. Komárek (Řehoř), 53. Tokoš – 7. Krebner (Šebek), 29. Kawulok (Čihák), 32. Buršík.
PŘEDVÝBĚR.CZ MLADÁ BOLESLAV (2. místo)
15 Z, 12-2-0-1, 129:61 (+68), 40 bodů
Aktuální forma: V–V–Vp–V–V

Páteční vítězství nad Bohemians bylo pro rozjetou Boleslav už čtrnácté v řadě. Ano, je to tak – hosté si svou první a zároveň dosud poslední porážku připsali hned v prvním kole na konci září, od té doby hořkou pachuť neúspěchu nepoznali. Přidají si dnes na půdě vinohradské haly další zářez na svou pažbu, nebo po třech a půl měsicích opustí superligový duel s prázdnou?

Aktuální forma: P–V–Vp–V–Vp

Bohemka má za sebou šňůru čtyř povedených duelů, kterou v pátek přetnul právě její dnešní soupeř. Pražský celek nejprve v prodloužení zaskočil tabulku vedoucí Vítkovice, po kterých si postupně poradil s Libercem, Pardubicemi a Chodovem. Souboj se výbornou Boleslaví ji ale, jak již bylo zmíněno, nevyšel – vrátí ji porážku?

Filip FORMAN – 16 Z, 37 bodů (11+26)
Jan MALIČ – 16 Z, 27 bodů (11+16)
Matyáš KREBNER – 16 Z, 25 bodů (9+16)

Radovan MICHAJLOVIČ – 896 min., úsp. 79,8%
Tomáš HYRŠL – 39 min., úsp. 52,6%
Jakub ZAVŘEL – 22 min., úsp. 60,0%
Příjemnou neděli u sledování florbalové Superligy! Nedělní šestizápasový program odstartuje duel mezi čtvrtými Bohemians a druhou Mladou Boleslaví.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

1:7

Branky a nahrávky: 55. Tomčo (Čihák) – 6. Tomašík (Tokoš), 14. Bína (Curney), 20. Bína (Curney), 53. Tomašík (Šebek), 60. Natov, 60. Bína (TS), 60. Natov (Krzyžanek)

05:27 MBL 0:1 Tomašík (Tokoš)
11:39 MBL 2 Curney, Nedovolená vzdálenost
13:49 MBL 0:2 Bína (Curney)
17:47 MBL 2 Natov, Nedovolené vrážení
19:30 MBL 0:3 Bína (Curney)
34:00 MBL 2 Suchánek, Nedovolené vrážení
37:09 BOH 2 Tomčo, Sekání
52:53 MBL 0:4 Tomašík (Šebek)