14.01.2021, 17:00 • Arena 2000, Jaroslavl • Jiří Polášek (@Pol45Jiri)

Tipsport: 2.5 3.8 2.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa v utkání
V utkání nehrál žádný Čech ani Slovák (19:15:10)
Zápas je u konce. Jaroslavl ho jednoznačne ovládla, i když v poslední třetině již branku nepřidala. Lokomotiv si tedy připisuje další dva body a momentálně se posunuje na druhé místo západní konference o jeden bod před Petrohrad, který ma navíc ještě o zápas více. CSKA zůstává první, ale náskok moskevských se smrskl na šest bodů.

59:33

Jaroslavl ještě kombinuje v útočném pásmu. Už to se ale nijak zvlášť nesnaží, zápas má jasně vyhraný.

59:02

Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Nikita Sošnikov – 2 min., krosček).

59:00

Šaryčenkov zůstává už na střídačce, hosté to zkusí v šesti.

58:51

Sošnikov vypálil z levého kruhu, ale Pasquale ránu vychytal a puk ukryl.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty.

57:56

Sorkin vypálil v útočném pásmu z kruhu, ovšm ani se netrefil do branky.

57:34

Ránu z velké vzdálenosti Šaryčenkov chytá do lapačky.

56:42

Marčenko byl velmi tvrdě naražen na mantinel ve vlastní třetině hřiště.

56:14

Je tady poslední komerční pauza tohoto zápasu.

56:14

Proti střele Landera parádně zakročil Šaryčenkov a kotouč podržel.

56:04

Kajumov pálil po přihrávce zpoza branky, ale neprosadil se.

55:09

Na poslední chvíli byl zastaven Tkačjov, který mohl pálit do odkryté klece!

54:37

Opět se dlouho hraje bez přestávky ve vysokém tempu. Moc se ale nestřílí na branku, spíš se jen vyměňují puky.

53:20

Ani tento nájezd na Pasqualeho nebude proměněn. Klička do bekhendu v podání Andronova mířila jen do jeho betonů.

52:42

Pulkkinen měl odkrytou celou branku, ale kotouč z metru trefil do brankáře na kraji.

52:02

Pasquale dostává za poslední minuty pořádný příděl ran. Takhle seza celý zápas ještě nezapotil. Stále však zůstává stoprocentní.

51:48

51:24

Samorukov vypálil technickou ránu. Pasquale zasáhl na poslední chvíli koncem betonu.

51:01

přichází další vyhození domácího celku až za branku Šaryčenkova.

50:47

Jaroslavl teď kotouč vyvezla až do útočného pásma.

50:31

Hosté se v přesilovce konečně trochu činí. Vyslali tři rány, které ale Pasquale pochytal.

49:48

Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Atte Ohtamaa – 2 min., podrážení).

49:28

Puk se dostal mimo hrací plochu po teči Tělegina. Vhazuje se ve středním pásmu.

48:56

Nyní se CSKA dokonce samo vyhnalo z pásma. Dneska týmu z hlavního města asi není souzeno dát gól.

48:36

Hosté v pásmu předváděli rychlou pohlednou kombinaci, kterou ale vůbec nedokázali zakončit.

47:37

Moskevští jsou dnes v obraně velmi nedůrazní. Opět udělali velkou hrubku, kterou ale Lokomotiv nepotrestal.

46:47

Ihned po buly to hosté zkoušeli, avšak Pasquale si dnes chce udržet čisté konto a jeho okamžitě nastavená lapačka opět ukryla kotouč

46:44

Máme zde předposlední komerční pauzu dnešního zápasu.

46:15

Zakázané uvolnění na straně domácích nyní přerušilo až šest minut a pět sekund trvající hru bez jediného přerušení.

45:42

Ani po dvou dorážkách z těsné blízkosti Šaryčenkova nakonec není hra přerušena.

45:10

Již pět minut se hraje bez jediného přerušení. To je zatím nejvíc v dnešním zápase.

44:40

Za brankou CSKA inkasoval Ibrahimov tvrdý hit, ovšem rychle se oklepal a je zpět ve hře.

44:23

Hosté zavezli kotouč do útočného pásma, avšak tam ho zanechali a jeli vystřídat.

43:33

Běljajev měl parádní pozici na střelu. V mezikruží ale nepálil hned a hodně meškal, a tak byl nakonec obrán.

42:54

Jeden z domácích přihrál zpoza branky před ním. Tam se nacházel Kovalenko, který ale nedokázal vypálit.

42:09

Mingačjov vypálil skoro z brankoviště rychle poté, co se k němu dostal kotouč. Pasquale ale zůstává bezchybný.

41:27

Sergejev sebral jednomu z dmácích kotouč, ale zajel s ním zpět za svou branku, kde ho asi deset sekund bez pohybu držel.

40:38

CSKA zase velmi chybovalo v obraně. Tentokrát to však nemělo tak tragické následky a velká šance neskončila gólem.

40:01

Úvodní buly poslední třetiny vyhrává domácí tým.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli dva góly. Oba vstřelila Jaroslavl a vytvořila si tak před poslední částí hry slušný náskok, který už se bude moskevským hrozně těžko dotahovat. Dva góly vypovídaly o tempu hry, které ve druhé třetině udával právě Lokomotiv. Kolem 13. minuty se strhla bitka, po které sudí vyloučili Landera a Mamina, takže hrály oba týmy ve čtyřech, další branky jsme se už ale nedočkali.

40:00

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:34

Běljajev se prodral do útočné třetiny, ale vypálil mimo branku. Kotouč se od mantinelu drazil pryč z pásma.

36:26

Akci Lokomotivu zastavuje ofsajd, který si chybně nepohlídal jeden z domácích při šanci dva na jednoho.

35:33

Kraskovskij se snažil přidat k dnešním třem asistencím i gól. Šaryčenkov ale s jeho ránou neměl problém.

34:37

34:37

33:20

Oba týmy hraj ve čtyřech. Hraje se ve vysokém tempu.

32:37

Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Maxim Mamin – 2 min., hrubost).

32:37

Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Anton Lander – 2 min., hrubost).

32:15

Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (André Petersson – 2 min., držení).

32:08

Hosté zavezli kotouč do útočného pásma, ovšem přichází faul, který akci přerušuje.

31:48

Kotouč po zápolení u střídačky domácích opustil hrací plochu. Vhazovat se bude uprostřed.

31:11

Máme zde další reklamní přestávku.

31:11

Ofsajd zastavuje další nadějně vypadající akci domácí Jaroslavle.

30:36

Kajumov si chtěl za brankou soupeře počkat na protihráče, ten se mu ale prosmýkl a Kajumov sám sebe tvrdě narazil o mantinel.

29:57

CSKA dlouho kombinuje v pásmu soupeře, ale opět se nedostává do žádného zakončení.

27:48

Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Lars Johansson, přichází Alexandr Šaryčenkov.

27:48

27:48 Jegor KORŠKOV - 3:0

27:48

Jaroslavl právě vstřelila branku!
A je to 3:0! Ohtamaa vyhodil kotouč, který o mantinel mířil mírně za modrou čáru. Tam byl jeden z obránců CSKA, který ho ovšem nezachytil. Díky velké chybě mohl sám na banku ujet JEGOR KORŠKOV. Ten si kotouč jen jednou přehodil a zasunul ho mezi nohy bezmocného Johanssona. Asistence: Atte Ohtamaa a Pavel Kraskovskij.

27:36

Tělegin si sjel až k brance a odtamtud také vypálil, ale jeho rána pro Eddieho Pasquala nebyla problémem.

27:11

Popov vypálil ledabyle od modré, ovšem vůbec netrefil branku Pasqualeho.

26:46

Oba týmy si nyní několikrát vybojovaly a následně zase ztratily kotouč ve středním pásmu. Hraje se dlouho bez přestávky.

25:51

Johansson si zajel pro kotouč za branku. Sjížděli se k němu z obou stran protihráči, a tak kotouč vyhodil po mantinelu snad až do útočného pásma.

25:26

Jeden z hostů nyní naservíroval kotouč před volnou branku, ovšem nikdo z jeho spoluhráčů si pro něj nepřijel.

25:10

Probíhá první komerční pauza této třetiny.

23:20

Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Ihned po buly se korškov poohlédl, kdo ze spoluhráčů je volný. Nahrál kotouč ALEXEJI MARČENKOVI k modré a ten vyslal dělovku. Na první chvíli se zdálo, že Johansson kotouč zkrotil, ale ten nakonec vyskákal pomalu z jeho betonů do branky. Asistence: Jegor Korškov a Pavel Kraskovskij. Korškov si připsal jubilejní stý kanadský bod v KHL.

23:20

23:20 Alexej MARČENKO - 2:0

23:07

Nakonec se Jaroslavl dostala do zakončení z dobré pozice, ovšem Johansson kotouč pokryl a podržel.

23:01

Jurtajkin vypálil okamžitě po vyhraném buly. Jeho střela ale mířil mimo, objela po mantinelu branku a puk si získali domácí, kteří okamžitě míří dopředu.

22:47

Několik metrů do vzduchu vyletěla hokejka jednoho z hráčů domácího týmu. Pravděpodobně po dost velké sekyře, kterou ale sudí neodpískal.

22:17

Sošnikov se dostal opět do zakončení, nakonec mu ale kotouč před brankou sjel z hole.

21:48

CSKA drží soupeře v útočném pásmu, ale nedostává se do žádného zakončení.

21:13

Pasquale se dost zbytečně natáhl pro puk, který vypálil Sošnikov, a který mířil úplně mimo branku. A navíc ho ještě podržel.

20:01

Úvodní buly druhé třetiny vyhrálo hostující CSKA.

20:01

První třetina nám přinesla velmi vyrovnaný a pohledný hokej. Aktivnějším týmem byl Jaroslavl, která taky svoje snažení proměnila ve vstřelenou branku. Prosadil se parádní střelou Jegor Averin. Zápas je ale hodně otevřený a je před námi ještě alespoň čtyřicet minut, v kterých se může stát cokoliv.

20:00

19:51

Domácí ještě vyhodili kotouč přes všechny čáry a bude následovat buly před Pasqualem.

19:21

V posledních sekundách zápasu se hraje zatím v největším tempu. Oba týmy brutálně presují, jezdí se ze strany na stranu,..

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:35

Jaroslavl vyhodila ze svého pásma až k brance soupeře. Brankář ale kotouč tečoval a tak se nejednalo o icing.

18:12

Johansson se musel natáhnou po dalším kotouči, který na jeho branku mířil. Ten nakonec ukral ve své lapačce.

17:48

Branka Lokomotiv očividně nakopla, ten nyní prochází do útočného pásma velmi snadně a předvádí tam pohledné kombinace.

14:47

14:47 Jegor AVERIN - 1:0

14:47

Domácí se dostávají do vedení! JEGOR AVERIN předvedl krásnou individuální akci. Dostal kotouč na modrou, následně naznačil pohyb doleva a vzápětí vypálil krásnou ránu, která čistě proletěla až do pravého horního růžku. Asistence: Andre Petersson a Pavel Kraskovskij.

13:43

Darjin se proháčkoval až k brance. Neměl kotouč moc pod kontrolou, nakonec si ho ještě stihl přehodit z bekhendu a z velkého úhlu vypálit. Hostující brankář ale bez problémů chytá.

13:01

Lokomotiv měl vyšlápnuto do zajímavé akce v přečíslení, ovšem celé to pokazil na konci středního pásma špatnou přihrávkou.

12:11

Pohotová rána Petrssona mířila jen do lapačky připraveného, taktéž švédského hráče, Johanssona.

12:02

Puk byl s tečí domácího hráče vyhozen mimo ledovou plochu.

11:35

Běljajev zavezl kotouč do útočné třetiny. Po krátkých bojích za brankou se puk dostal před ní, kde si ho pohlídal Johansson.

11:15

Máme zde druhou komerční přestávku tohoto zápasu.

11:08

Pasquale riskoval při rozehrávce za vlastní brankou. Nakonec ale přihrál spoluhráči.

10:41

Marčenko byl za vlastní brankou tvrdě nahozen na mantinel. Zvedal se docela dlouho.

10:11

Okulov krásně zneškodnil kotouč, který na branku vyslal jeden z protihráčů, když do trajektorie puku na poslední chvíli v sunul hokejku.

09:33

CSKA vyhodilo na zakázané uvolnění. Po buly před Johanssonem zase domácí vyslali kotouč na střídačku soupeře.

09:12

Kraskovskij nahodil kotouč na branku a Johansson raději kotouč podržel. Bhazovat se tak bude před ním.

08:01

Probíhá první reklamní přestávka v tomto zápase.

07:37

Šalunov se proháčkoval skrze pásmo až k brance a vypálil tvrdou střelu. Pasquale proti němu ale zakročil a kotouč vyrazil mimo.

07:02

Hosté zmatkovali při rozehrávce za vlastní brankou, Lokomotiv toho ale nedokázal využít.

06:30

Zakázané uvolnění Moskevských přesouvá hru zpět před brankáře Johanssona.

06:01

Paradoxně až při hře pět na pět hrají hosté ve vysokém tempu a předvádí zajímavé kombinace i v útočném pásmu.

05:27

05:09

CSKA Moskva je v přesilovce úplně tragická. Ani nevypálila na branku. Skoro si v pásmu nedokáže ani přihrát.

04:48

Další parádní vyhození Jaroslavle. Ta zatím brání parádně.

04:20

Mamin neudržel kotouč v pásmu a ten odjel až k Johanssonovi. CSKA střídá.

03:57

Hosté se zatm v přesilovce moc do pásma nehrnou. Zatím zůstávají ve středním pásmu.

03:27

Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (2 min. – příliš mnoho hráčů).

02:58

Útok CSKA se zastavil na rychlém zákroku jednoho z obránců domácích, který kotouč v letu chytil do ruky za modrou čarou a hodil si ho na hokejku.

02:37

Tvrdou ránou od modré se prezentoval Rafikov. Ten napálil Johanssonovi kotouč mezi betony, ale švédský brankář ho tam také udržel.

01:59

Ibrahimov vypálil od modré čáry, ovšem jeho kotouč nemířil vůbec na branku.

01:32

Pasquale si připsal první zákrok. Neměl moc dobrý výhled, oprotože před ním stálo ve skrumáži asi pět hráčů, ale kotouč zastavil a podržel.

00:58

Domácí zavezli kotouč za branku CSKA, kde ho následně pustili. CSKA ho za svou brankou už přes dvacet sekund drží.

00:01

Oba týmy jsou již nastoupeny na ledě. Nyní zazní hymna Ruska.

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – Rafikov, Ohtamaa, Čerepanov, A. Marčenko, M. Osipov, Barancev, Misjul – J. Averin (A), V. A. Tkačov (C), A. Petersson – Pulkkinen, Lander (A), Kajumov – Beljajev, Kraskovskij, Korškov – Kovalenko, Alexejev, Darjin – Berjozkin.

CSKA Moskva: Lars Johansson (Šaryčenkov) – M. Robinson (A), Blažijevskij, Samorukov, Dahlbeck, Ar. Sergejev, Gilmour, Ibragimov – Sošnikov, Sorkin, Alexandr Popov – Okulov, Šalunov (A), Mamin – Tělegin, Andronov (C), Jurtajkin – Rtiščev, Mingačjov, Korosteljov – Maximov..
V zápase se neobjeví žádný Čech ani Slovák
CSKA MOSKVA

CSKA je dalším rokem dominantní. Vede konferenci s náskokem před největším rivalem z Petrohradu. Navíc nastřílelo již 147 branek. V posledních pěti zápasech nemělo tak dobrou formu, jako Jaroslavl, přesto ale vybojovalo více bodů. Dokonce až devět z deseti možných. Dva zápasy vyhrálo ale až po základní hrací době. Naopak prohra taky přišla až po řádném hracím času.

LOKOMOTIV JAROSLAVL

Jaroslavli se hodně daří. Poslední utkání, se Spartakem Moskva, sice prohrála, ale z posledních pěti zápasů získala osm z deseti možných bodů, takže má bilanci 1 prohra 4 výhry v základní hrací době. Dostává velmi málo gólů, Zatím jich obdržela pouze devadesát, a to je nejméně z celé západní konference. Nejblíž tomu je CSKA, které obdrželo o jeden gól více. Ostatní támy mají všechny alespoň 103 inkasovaných branek. Naopak jich vstřelilo 136, třetí největší číslo v konferenci, s tím, že na druhý Petrohrad má ještě dva zápasy k dobru. A jelikož ztrácí jen jeden bod, může ho za dva zápasy i předskočit. Navíc ho Jaroslavl porazila tři zápasy zpět. Na vedoucí CSKA ztrácí Lokomotiv 8 bodů.

Jegor Korškov – 26 bodů (13+13)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

3:0

Branky a nahrávky: 15. J. Averin (A. Petersson, Kraskovskij), 24. A. Marčenko (Korškov, Kraskovskij), 28. Korškov (Ohtamaa, Kraskovskij)

CSKA Moskva: Lars Johansson (28. Šaryčenkov) – M. Robinson (A), Blažijevskij, Samorukov, Dahlbeck, Ar. Sergejev, Gilmour, Ibragimov – Sošnikov, Sorkin, Alexandr Popov – Okulov, Šalunov (A), Mamin – Tělegin, Andronov (C), Jurtajkin – Rtiščev, Mingačjov, Korosteljov – Maximov.

Rozhodčí: Bondar, Gašilov – Gordenko, Susujov

03:27 JAR 2 příliš mnoho hráčů
14:47 JAR 1:0 J. Averin (A. Petersson, Kraskovskij)
23:20 JAR 2:0 A. Marčenko (Korškov, Kraskovskij)
27:48 JAR 3:0 Korškov (Ohtamaa, Kraskovskij)
27:48 MOS -Lars Johansson +Šaryčenkov (Střídání)
32:15 JAR 2 A. Petersson, držení