4:5

po s.n. (1:2) (1:3, 1:1, 2:0 - 0:0)

13.12.2020, 17:00 • Zimný štadión Detva • 22. kolo • Dávid Švec sk

Tipsport: 3.3 4.7 1.75 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konštatovaním, že Detva na domácom ľade podľahla Zvolenu 4:5 po samostatných nájazdoch sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedeľného večera. Dočítania priatelia. (19:49:08)

65:00

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HKM Zvolen. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil ADAM HELEWKA.

Samostatné nájazdy začínajú.
Je to tak, ani v predĺžení sme víťaza nespoznali. Po úprave ľadu pôjdeme na samostatné nájazdy.

65:00

Predĺženie sa skončilo.

64:50

Zdá sa, že dnes uvidíme samostatné nájazdy.

64:20

Rais sa šikovne zbavil Nuutinena, našiel prihrávkou Rymshu,ale ten nemieril presne.

64:01

Začala sa posledná minúta predĺženia.

63:55

Tak predĺženie je plné akcií a šancí.

63:24

Grayson Downing sa odhodlal na samostatnú akciu, ale v zakončení minul zvolenskú bránku.

63:01

Shollovi puk vypadol po strele Betkera, domáci obranca ho však stihol upratať.

62:34

Veľká chyba Húsku, no Viliam Čacho ju nedokázal zužitkovať.

62:05

Hra sa prelieva zo strany na stranu, momentálne operujú pred Shollom Zvolenčania.

61:30

Obrovská šanca Detvy! Po chybe pri striedaní Zvolena Sýkora našiel Downinga, ktorý však minul bránku Adama Húsku!

61:20

Hostia začínajú ďalšiu útočnú akciu z hĺbky vlastného pásma.

60:49

Bondra prihrávkou hľadal Kelemena, ale nebol úspešný. Oba tímy následne striedajú svoju formácie na ľadovej ploche.

60:30

Prvá útočná akcia v predĺžení patrí hokejistom Detvy.

60:01

Začalo sa predĺženie.
Po skončení riadneho hracieho času máme v Detve remízu 4:4. O malú chvíľu sa začne predĺženie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:44

Puk majú v moci hostia, ale len v strede klziska.

59:24

Stále sa hrá v obrannom pásme Detvy.

59:01

Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času. Branislav Kubka delovkou od modrej čiary preveril Shollovu pozornosť.

58:44

Zvolen je stále aktívny a snaží sa rozhodnúť zápas.

58:20

Mikúš z buly nabil Bondrovi, ktorý však delovkou minul bránku domáceho tímu.

58:15

Jakub Meliško si urobil na ľavej strane priestor na strelu. Shollovi síce puk vypadol, ale na druhý pokus ho už skryl do svojej lapačky.

58:01

Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

57:24

Downing poslal strelecký pozdrav Húskovi, hra je prerušená.

57:09

Marcinek bol znovu aktívny v útočnom pásme, jeho prihrávka na Tibenského však neprešla.

56:44

Bondra drží puk za bránkou Zvolena, oba tímy striedajú svoje formácie na ľadovej ploche.

56:09

Charbonneau prihrávkou z veľkého uhla z pravej strany hľadal Čacha, no ten nedokázal puk usmerniť do Húskovej bránky.

55:54

Domáci v plnom počte.

55:43

Cox vyviezol puk von z pásma Detvy a zbiera cenné sekundy pre svoj tím.

55:20

Hostia znovu nasťahovaní pred Thomasom Shollom. Hraškova strela bola nepresná.

55:01

Začalo sa posledných 5 minút tretej tretiny.

54:24

Aktívny Grayson Downing sa predieral po ľavej strane do útoku, v súboji však padá, faul to podľa názoru rozhodcov nebol.

54:00

Hostia stiahli puk za svoju bránku, ale Betker sa okamžite rúti dopredu.

53:54

Oddychový čas hostí.

53:54

Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Ľupták – 2 min., krosček).

53:50

Ľupták pri mantineli tvrdo zdemoloval Patrika Marcineka a pôjde na trestnú lavicu.

53:22

Lenže aj Zvolenčania sa snažia o tri body, Juraj Mikúš má čo naprávať, no strelou tentoraz minul Shollovu bránku.

52:55

Vhadzovať sa bude v strednom pásme po prihrávke rukou.

52:03

Domáci sú aj po vyrovnaní nesmierne aktívni a je vidieť, že dnes veľmi túžia poraziť regionálneho rivala.

51:40

Detva dala gól!
A je vyrovnané 4:4! Juraj Mikúš si môže na trestnej lavici aj vlasy trhať, pretože JÁN SÝKORA z pravého kruhu vystrelil do protipohybu Adama Húsku a mieril absolútne presne! Asistencie: River Rymsha, Grayson Downing.

51:22

Znovu je pri puku Ján Sýkora, ktorý sa dostáva do útočného pásma, Betker ho však tvrdo poslal na mantinel.

51:00

Delovka Jána Sýkoru od modrej čiary len tesne minula zvolenskú bránku.

50:46

Strelu Daniela Gachulinca kryje pozorný Adam Húska.

50:42

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Mikúš Juraj – 2 min., sekanie).

50:40

Strela Bena Betkera na bránku Detvy nebola presná. Zvolen však bude hrať navyše v oslabení.

50:12

Štvrtá formácia Zvolena si vypracovala tlak v útočnom pásme, aktívny bol najmä Patrik Marcinek.

50:01

V polovici tretej tretiny Detva prehráva so Zvolenom na domácom ľade 3:4.

49:32

Zvolenčania sa v týchto momentoch bránia aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

48:54

Strela Jakuba Meliška na bránku Detvy smerovala už spoza útočnej modrej čiary, hra je prerušená.

48:30

V Detve nás teda čaká zrejme mimoriadne napínavý záver zápasu.

47:50

Tlak domácich bol úspešný, pretože od modrej čiary z prvej napriahol MATÚŠ RAIS a puk končí v sieti Zvolena, pretože prešiel pomedzi Húskove betóny! Asistencie: River Rymsha, Jonathan Charbonneau.

47:09

Detva sa nadýchla k mohutnému útoku, druhá formácia Podpoľancov poriadne prevetráva obranu Zvolena.

46:17

Vhadzovanie v obrannom pásme Zvolena.

46:14

Hostia v plnom počte.

46:09

Detva sa ešte snaží zakombinovať pred Húskom, výbornú obrannú robotu však ukázal Hatala, ktorý obetavo zblokoval puk.

45:42

Strela obrancu Lalíka opečiatkovala tyč Húskovej bránky!

45:34

Výborná akcia Detvy, domáci sa dostali do prečíslenia 3 na 2. Od ľavého mantinelu sa až pred Húsku predral Čacho, no jeho zakončenie si cestu do siete nenašlo.

45:01

Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Detva prehráva so Zvolenom na domácom ľade 2:4.

44:51

Výborná strela kapitána Detvy Ladislava Ščurka, ktorý z otočky najskôr preveril vyrážačku Adama Húsku a následne z dorážky aj lapačku zvolenského brankára.

44:14

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Mikúš Juraj – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

44:01

Sýkora sa dostával do dobrej pozície, no hľadal ešte Petra Valenta, ktorý bol však faulovaný.

43:22

Tretia tretina má v úvode výborné tempo, domáci už musia vsadiť všetko na ofenzívu a musia dať čo najskôr kontaktný gól.

42:40

Tvrdá strela Petra Hraška končí na mantineli za Shollovou bránkou.

42:36

42:35

Hostia v týchto momentoch kombinujú pred bránkou Detvy, aktívny bol najmä Miloš Kelemen, ktorému dnešný zápas naozaj chutí.

41:56

Nuž a hra je znovu prerušená, pretože po tvrdom náraze ostáva na ľade domáci Karol Korím. Zdá sa však, že bude v poriadku. Medzičasom je Allan McPherson je stále v opatere lekárov a na krku už má nasadený ochranný golier.

41:50

Klíma hľadal prihrávkou Askarova, no puk končí v moci iného hráča Detvy, ktorý strelou minul bránku Adama Húsku.

41:26

McPherson je stále poriadne otrasený, ale napokon za pomoci lekára a Václava Stupku mieri na striedačku svojho tímu.

41:26

McPherson je na ľade stále v opatere lekára, verme, že bude v poriadku.

41:26

Allan McPherson sa dostal do úniku, no Sholla neprekonal. Následne ho však tvrdo poslal na mantinel Gachulinec a McPherson ostáva ležať otrasený na ľadovej ploche.

41:25

40:55

Downingovo nahodenie puku pred Húsku, no tam nebol žiaden z jeho spoluhráčov.

40:36

Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Rymsha – 2 min., podrazenie).

40:35

Skúsený Jozef Tibenský robil obrane Detvy veľké problémy a doslova si vypýtal faul do Rivera Rymshu.

40:01

Úvodné buly druhej tretiny pre Detvu, domáci budú hrať presilovú hru ešte 85 sekúnd.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine prehráva Detva na domácom ľade so Zvolenom 2:4. Tretia tretina sa začne približne o 18:52.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:33

Zvolenčania získali puk a posielajú ho cez všetky čiary.

39:25

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Hatala – 2 min., držanie).

38:19

38:10

Detva vo vlastnom oslabení zavrela Zvolen v obrannom pásme, Valentova delovka od modrej čiary bola nepresná.

38:01

Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

37:23

Hostia počas presilovej hry kombinujú v útočnom pásme.

36:19

Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (2 min.).

36:19

Zvolen dal gól!
Bondra sa výborne zbavil Čacha, z ľavej strany našiel ideálne úplne nekrytého MILOŠA KELEMENA, ktorý delovkou mieril chirurgicky presne! Asistencia: Juraj Mikúš, Radovan Bondra.

36:08

Andrej Hatala šikovne nahodil puk na bránku domácich, Mikúš však tečom nemieril presne.

35:33

Nuž ale domáci hokejisti majú v týchto chvíľach množstvo energie a sú veľmi nebezpeční.

35:15

Delovka Rivera Rymshu síce prešla cez Adama Húsku, ale puk sa napokon za bránkovú čiaru nedostal!

35:01

Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny.

34:52

Druhý útok Detvy znovu v útočnom pásme, Charbonneau našiel prihrávkou Coxa, ale Húska bol pozorný.

34:10

Detva po kontaktnom góle pokračuje v nápore a obrana HKM má plné ruky a nohy práce.

33:24

Domáci využívajú presilovú hru, pretože strelu Jána Sýkoru Húska len vyrazil a GRAYSON DOWNING sa už v dorážke nemohol pomýliť! Asistencia: Lalík Lukáš, Sýkora Ján.

33:12

Mohutný nápor Detvy.

32:54

Ján Sýkora si šikovne urobil priestor na strelu, ale Húsku neprekabátil.

32:35

Domáci hokejisti sú síce v útočnom pásme, ale o puk sa vedú ťažké boje za Húskovou bránkou.

32:16

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Bondra Radovan – 2 min., napadnutie).

31:55

Druhý útok Podpoľancov bojoval o puk v útočnom pásme, Čacho oň však prišiel.

31:22

Po dlhšom čase musel zasahovať aj Adam Húska. Vhadzovať sa bude po jeho ľavej ruke.

30:59

Hra sa prelieva zo strany na stranu, no prvá tretina mala opticky lepšie tempo.

30:33

30:01

Polovica zápasu je za nami, Detva prehráva so Zvolenom 1:3.

29:44

Tvrdá strela Allana McPhersona minula svoj cieľ, puk následne mieri von z pásma.

29:32

Zvolenčania už sú znovu rozostavení pred bránkou Detvy.

29:01

Nuutinen sa znovu oprel do strely, ale tesne minul pravú tyč Shollovej bránky.

28:33

Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Sýkora – 2 min., sekanie).

28:11

27:59

Presilová hra Detvy sa blíži ku koncu, zverenci Ernesta Bokroša sa ju ešte snažia zo všetkých síl zužitkovať.

27:40

Puk znovu končí v obrannom pásme Detvy.

27:16

River Rymsha pálil tvrdo z prvej, minul ale zvolenskú bránku!

27:01

Domáci hokejisti majú na ľade údernú druhú formáciu, kombinujú pred Adamom Húskom.

26:25

Zvolenčania získali po buly puk a skúsený Branislav Kubka zo poslal až za bránku Thomasa Sholla.

26:11

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Hatala – 2 min., krosček).

26:08

Askarov ako lev bojoval o puk s Andrejom Hatalom. Len ho fauloval a poputuje tak na trestnú lavicu.

25:33

Obrovský nápor Zvolena, ľad pred Shollom obrazne povedané doslova horí. Brankár Detvy puk priľahol a prerušil tak hru.

25:14

Na ľade ostáva otrasený Ján Chlepčok a len veľmi ťažko sa dvíha z ľadovej plochy.

25:01

Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Detva prehráva so Zvolenom 1:3.

24:20

24:10

Domáci sa dostali do prečíslenia, Downing však vystreliť nestihol, pretože výborne sa od obrany vrátil Juraj Mikúš.

23:55

Mikúšova delovka od modrej čiare, Sholl puk vyrazil hokejkou!

23:23

Helewka našiel na útočnej modrej čiare šikovne Juraja Mikúša. Jeho strelu Sholl kryl, Kelemen sa k dorážke tak nedostal.

22:55

Nuutinenova delovka poriadne vyprášila pravý betón Thomasa Sholla.

22:30

Hostia zo Zvolena znovu v nápore pred bránkou Detvy.

22:20

Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Valent – 2 min., podrazenie).

21:44

Z pravej strany pálil obranca Melancon, no Sholl puk videl a bez problémov ho chytá.

21:01

Čacho vyhral buly pre Rymshu, domácim sa napriek tomu nedarí dostať von z obranného pásma.

20:44

Ako prvý vystrelil v druhej tretine hosťujúci Miloš Kelemen, no jeho bekhend si cestu do Shollovej siete nenašiel.

20:17

20:01

Úvodné buly druhej tretiny v prospech Zvolena.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine prehráva Detva na domácom ľade so Zvolenom 1:3. Druhá časť zápasu sa začne približne o 17:58.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:50

Zvolen stále v kombinácii pred Thomasom Shollom.

19:23

Zvolenčania kombinujú v útočnom pásme, strela Hraška bola zblokovana Danielom Gachulincom.

19:01

Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:30

Puk končí za bránkou Adama Húsku, oba tímy striedajú a hostia idú dopredu.

18:17

Ernestovi Bokrošovi sa vylúčenie Halamu vôbec nepozdáva a ešte si musí verdikt prediskutovať s rozhodcami.

18:17

Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Halama – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

18:01

Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny.

17:33

Obranca Ben Betker skúsil strelu do húštiny tiel pred bránkou Detvy, ten ale končí v moci Thomasa Sholla.

17:03

Nuž, Detva zrazu prehráva o dva góly a skúsený stratég Ernest Bokroš má veru o čom premýšľať.

16:40

Rýchly útok Zvolena, PETER ZUZIN sa odvážne vybral medzi dvoch hráčov Detvy a strelou medzi betóny nachytal Sholla na hruškách! Asistencie: Ján Chlepčok.

15:35

Hostia spod Pustého hradu však napokon využívajú presilovú hru, pretože ADAM HELEWKA dostal ideálnu prihrávku do medzikružia a šikovne prepálil spleť tiel pred Shollovou bránkou vrátane gólmana Detvy! Asistencie: Juraj Mikúš.

15:20

Detva sa v týchto momentoch výborne bráni a posiela puk až ku bránke Adama Húsku.

15:01

Začalo sa posledných 5 minút prvej tretiny.

14:23

Peter Zuzin sa pred bránkou Detvy výborne zorientoval a pohotovo strieľal, no Thomas Sholl puk reflexívne ramenom vyrazil!

14:01

Hostia už sú rozostavení pred Shollovou bránkou, prvá strela od modrej čiary však minula svoj cieľ.

13:44

Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Fekiač Viktor – 2 min., napadnutie).

13:42

Andrej Hatala leží na ľade a následne vzniká menšia výmena názorov medzi Riverom Rymshom a Milošom Kelemenom. Radovan Bondra následne pomáha Hatalavi s presunom na striedačku svojho tímu.

13:01

Máme teda za sebou trinásť minút prvej tretiny a v Detve začíname prakticky od začiatku. Vidíme však výborný hokej a dúfajme, že to tak bude pokračovať.

12:30

Nuž a teraz parádne zakombinovala trojica mladých odchovancov Zvolena. Marcinek parádne spoza bránky našiel JÁNA CHLEPČOKA, ktorý z ľavej strany puk doslova zavesil do Shollovej siete! Asistencie: Patrik Marcinek.

11:55

Zvolen ale pokračuje v ofenzívne a puk znovu končí v lapačke Thomasa Sholla.

11:26

Druhý útok Detvy urobil poriadny prievan v obrane HKM, Charbonneau našiel Coxa, ktorého skvelú krížnu prihrávku upratal do Húskovej siete VILIAM ČACHO! Asistencie: Trevor Cox, Jonnathan Charbonneau.

11:05

Nuž a Thomas Sholl musel riešiť ďalšie dve nepríjemné strely hostí. Sholl je doslova v jednom ohni.

10:44

Náznak prečíslenia v podaní hostí. Do útoku sa rútili Stupka s Helewkom, ale so strelou slovenského útočníka si Sholl bez problémov poradil.

10:01

Polovica prvej tretiny je za nami, Detva hrá so Zvolenom nerozhodne 0:0.

09:55

McPherson šikovne nahodil puk na bránku Detvy, Sholl ho musel skryť od svojej lapačky.

09:43

Nuutinen bol čisto odstavený od puku, domáci sa následne pred Húsku nedostali.

09:02

Adam Húska rozohrával trošku riskantne po osi klziska. Ide o brankára, ktorý má podpísanú zmluvu s New York Rangers a vo Zvolene sa teda pripravuje na novú sezónu v zámorí.

08:47

08:13

Chyba v obrane Detvy, k puku sa pred bránkou domáceho tímu dostal Miloš Kelemen vo vlastnom oslabení, ale recept na pozorného Sholla nenašiel!

07:45

07:04

Viktor Fekiač pálil od modrej čiary, Húska puk len vyrazil pred seba, ale obrana HKM ho následne dokázala upratať do bezpečia.

06:47

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (McPherson – 2 min., hákovanie).

06:03

Hostia sú okamžite rozostavení v útočnom pásme.

05:45

Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Ščurko – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

05:35

Mikúš nahodil bekhendom puk na Shollovu bránku, ten je v úvode zápasu v jednom ohni.

05:01

Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, stav zápasu je stále 0:0.

04:44

Helewka šikovne nahodil puk za bránku Detvy, Zvolenčania ho následne dokázali získať a Sholl okamžite musel čeliť ďalšej strele.

04:05

Downing zdá sa inkasoval zásah pukom a len veľmi ťažko odchádza, alebo teda skôr sa plazí na striedačku svojho tímu. Verme, že to nebude nič vážne.

03:55

Pred Shollom pohrozil šikovnou akciou Nuutinen, ale zámorský brankár Detvy je veľkou oporou svojho tímu.

03:32

Prvá tretina sa však hrá v skutočne solídnom tempe, Rymsha znovu pálil od modrej čiary, puk sa ešte snažil tečovať Viliam Čacho, no nebol úspešný.

02:55

Hostia znovu v útoku, no Miloš Kelemen zlomil hokejku a musel striedať.

02:22

Domáci skúsili dlhý pas na Maxima Askarova, ktorý však puk nestihol zachytiť, je z toho napokon zakázané uvoľnenie.

02:02

Pozorný však musel byť aj Thomas Sholl, pretože po ľavej strane sa predral do šance aktívny Václav Stupka, ale puk končí v lapačke brankára Detvy.

01:50

River Rymsha je však pri streleckej chuti, po ďalšom zakončení kanadského obrancu Detvy si Adam Húska pripisuje prvý úspešný zákrok v zápase.

01:23

Charbonneau našiel na útočnej modrej čiare prihrávkou Rivera Rymshu, ale ten delovkou nemieril presne.

00:37

Prvá strela v zápase patrí hokejistom Zvolena, delovka od modrej čiary však Shollovi problémy neurobila.

00:01

Úvodné buly zápasu patrí hosťom zo Zvolena.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Hráčov oboch tímov máme na ľadovej ploche, po zaznení štátnej hymny Slovenskej republiky sa začne samotný zápas.
Úvodné zostavy:

HC 07 WPC Koliba Detva: Sholl (Petrík) – Korím, Fekiač F., Rymsha, Rais, Lalík, Gachulinec, Jendroľ, Bakala – Ľupták, Fekiač V., Ščurko – Cox, Čacho, Charbonneau – Sýkora, Valent, Downing – Askarov, Halama, Klíma T.

HKM Zvolen: Húska (Rahm) – Betker, Hatala, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško – Bondra R., Mikúš, Kelemen – McPherson, Zuzin, Nuutinen – Stupka, Helewka, Ďuriš – Marcinek, Tibenský, Chlepčok

Rozhodca: Šefčík, Adamec – Šefčík J., Junek.
Príjemný dobrý deň z Nitry, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 22.kola hokejovej Tipos extraligy, v ktorom hokejisti HC 07 Detva privítajú na domácom ľade hráčov HKM Zvolen. Zápas sa začína o 17:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Detve patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže šieste miesto so ziskom 32 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Ernesta Bokroša zvíťazili v Košiciach nad HC 3:0. Najproduktívnejším hráčom Detvy je Jonnathan Charbonneau, ktorý má na svojom konte 14 bodov (8+6). Brankárskou jednotkou je Thomas Sholl, ktorý má úspešnosť zákrokov 92,21%.

Zvolenu patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné štvrté miesto so ziskom 33 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Petra Oremusa vyhrali nad DVTK Jegesmedvék 5:4. Najproduktívnejším hráčom tímu je Allan McPherson, ktorý má na svojom konte 21 kanadských bodov (6+15). Brankárskou jednotkou tímu je Robin Rahm, ktorý má úspešnosť zákrokov 91,21%.

Zápas sa začína o 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

4:5

Branky a nahrávky: 12. Čacho (Cox, Charbonneau), 34. Downing (Lalík, Sýkora), 48. Rais (Rymsha, Charbonneau), 52. Sýkora (Rymsha, Downing) – 13. Chlepčok (Marcinek), 16. Helewka (Mikúš), 17. Zuzin (Chlepčok), 37. Kelemen (Mikúš Juraj, Bondra Radovan), rozh. náj. Helewka