13.12.2020, 15:30 • Tatněfť Arena, Kazaň • Jiří Sameš

Tipsport: 1.96 3.64 3.68 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

JOK: David Sklenička • obránce, 24 let, CZE
→ 0+0, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 18:48 (24 střídání)

Jeho kolega Jakub Krejčík do dnešního klání nenastoupil vzhledem ke zranění, které je posuzováno na denní bázi. (18:03:30)
Dnešní utkání sledovalo 4 445 diváků.
Statistické okénko

Střely na bránu: 37 – 25 • Vyhraná vhazování: 28 – 22 • Pobyt v útočném pásmu: 10:37 – 15:31 • Přesilová hra: 0/2 – 0/3 • Trestné minuty: 6 – 4
Dnešní utkání Ak Bars Kazaň vs. Jokerit Helsinky právě skončilo a domácí hokejisté nakonec uspěli poměrem 4:1. Zápas rozhodla možná už úvodní perioda, ve které mužstvo z Kazaně jasně přehrálo svého soupeře a vsítilo dvě branky.

Domácí klub navíc zaznamenal už pátou výhru po sobě. Obě mužstva se střetnou v kazaňské Tatněfť Areně také zítra od 17:00 SEČ.

59:32

59:32 Kirill PETROV - 4:1

59:32

Kazaň vstřelila branku!
Autorem branky je KIRILL PETROV, který poslal touš do opuštěné svatyně helsinského týmu. Jeho devátá branka v letošním ročníku KHL! Asistence: Arťom Galimov.

59:01

Probíhá poslední minuta závěrečné dvacetiminutovky a finské mužstvo ještě zkouší hru bez brankáře.

58:57

Oddechový čas pro mužstvo Jokerit Helsinky.

58:14

58:14 Stéphane Da Costa - 3:1

58:14

O dnešním vítězi je patrně rozhodnuto! STÉPHANE DA COSTA dostal přihrávku od spoluhráče a prudkou střelou zleva propálil Anderse Lindbäcka. Jeho čtrnáctá branka v letošní sezoně! Asistence: Nigel Dawes, Albert Jarullin.

56:56

Jordan Schroeder dostal krásnou přihrávku zpoza brány od Marka Anttily, zakončení však nebylo přesné.

55:35

Rozhodčí odpískali helsinskému týmu přihrávku rukou... Vhazování je nařízeno do středního pásma.

54:15

Tým Jokerit Helsinky hraje v plném počtu.

53:17

Začala už druhá minuta z trestu Viktora Lööva. Domácí hokejisté se pochopitelně snaží rozhodnout dnešní klání.

52:15

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Viktor Lööv – 2 min., podrážení).

52:01

Střely na bránu: KZN: 33 vs. JOK: 22

4:1

Branky a nahrávky: 9. Voronkov (K. Petrov, T. Murphy), 18. Jemec (Voronkov, Pedan), 59. S. Da Costa (Dawes, Jarullin), 60. K. Petrov (A. Galimov) – 45. Nicklas Jensen (Haapala, Savinainen)

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Jarullin (A), T. Murphy, Ljamkin, Judin, Pedan, Chenkel, Rukavišnikov, Lučevnikov – Dawes, S. Da Costa, V. Tichonov – Galijev, A. Galimov, Zaripov (C) – Lukojanov (A), M. Gluchov, Dyňak – K. Petrov, Voronkov, Jemec.

Jokerit Helsinky: Lindbäck (Kalninš) – Lööv, A. Grant, Kivistö, Friman, D. Sklenička, Pudas – Joensuu (A), Regin, Haapala – Savinainen, Schroeder, Tolvanen – H. Ikonen, O'Neill (A), Nicklas Jensen – Junttila, Pihlström, Anttila (C).

Rozhodčí: Oskirko, Sidorenko – Ivanov, Kuchava

Diváci: 4 445

08:34 KZN 1:0 Voronkov (K. Petrov, T. Murphy)
17:32 KZN 2:0 Jemec (Voronkov, Pedan)
29:17 KZN 2 K. Petrov, vysoká hůl
32:46 JOK 2 Friman, hákování