Tipsport extraliga

HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav

1:2

po s.n. (1:2) (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

13.12.2020, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • 27. kolo • Vlastimil Mourek (@04Vlastam)

Tipsport: 2.45 4.2 2.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je tu konec! Dnes byl k vidění vyrovnaný rychlý hokej plný nebezpečný akcí. V základní hrací době padly ale pouze dva góly, nejprve se hned v páté minutě prosadil Jiří Černoch, za stranu hostů poté skóroval Petr Šidlík. Pak už ale oba brankaři nepovolili a nerozhodlo se ani v prodloužení. V dlouhých nájezdech nakonec zvítězila Mladá Boleslav 2:1. O vítězný nájezd se postaral Oscar Flynn.

Ode mě je to pro dnešek vše a na počtenou se s vámi loučí Vlastimil Mourek. (18:05:19)

Oscar FLYNN - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav.

Samostatné nájezdy začínají.
O vítězství nerozhodlo ani prodloužení a pokračuje se tak na nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:31

Vondráček zleva těsně minul.

64:00

Zbývá poslední minuta prodloužení a Boleslav rozehrává za brankou.

63:03

Po tlaku ze strany Energie vyčkává Boleslav na rozehrávku za brankou.

62:37

Šenkeřík hledal na druhé straně Černocha, ten se ale k puku nedostal.

61:44

Domácí se dostali z obranného pásma a jedou střídat.

60:45

Bernad z kruhů nastřelil tyč!

60:13

Hosté vyhráli buly a usadili se v útoku.

60:01

Základní hrací doba u konce. Ve třetí části tentokrát nepadla ani jedna branka. Příležitostí k tomu ale bylo dost. Do prodloužení budou Boleslavští ve výhodě, zbývá jim totiž ještě 52 vteřin přesilovky.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:15

Domácí vyhazují a získávají drahocenné vteřiny.

58:51

Oddechový čas pro hosty.

58:51

Lukáš Pulpán (KVA) se dopustil podrážení a dostává za to dvouminutový trest.

58:22

Mužstva se snaží zaútočit, všechny kotouče ale končí v obráncích nebo mimo.

57:43

Skuhravý z kruhů minul.

56:24

Na konci krásné akce stál Martin Kohout, jenomže Růžička stihl proti němu přesunout svůj beton.

55:42

Beránek to zkusil od modré, Růžička měl svou lapačku připravenou na správném místě.

55:07

Vondráčkův pokus z levého mantinelu letěl mimo.

54:36

Hra se trochu uklidnila a hraje se ve středním pásmu.

53:33

Hraje se sice na straně Boleslavi, jsou to ale hosté kdo drží kotouč a čeká na rozehrávku.

52:32

Černoch z mezikruží trefil Růžičkův beton.

52:25

Na ledě zůstal ležet Adam Zbořil, už se ale zvedá a bruslí na střídačku.

51:49

Fillmanovo nahození nikdo z jeho spoluhráčů netečoval a puk letí mimo.

51:01

Mikúšovu střelu zpoza kruhů vyrazil Růžička nad.

50:16

Domácím nevyšla rozehrávka a je odpískán icing.

49:44

Kotouč se odrazil na střídačku hostů a bude se vhazovat ve středním pásmu.

49:20

Karlovarští se stěhují do útočného pásma a kombinují.

48:17

Pulpánova střela po několika odrazech odskákala těsně mimo tři tyče.

47:43

Boleslavským se nepodařilo dobře rozehrát a kotouč se klouže na zakázané uvolnění.

47:13

Na druhé straně se uvolnil Kohout, jeho střelu kryje Růžička ve své náruči a následuje komerční přestávka.

46:55

Bruslaři tlačí a zásobují karlovarskou branku střelami.

45:57

Jääskeläinen ujel obraně a řítil se na Novotného sám, ten na něj byl ale připravený.

45:05

Hra je nestálá, přesouvá se ze strany na stranu.

44:04

Střelu jednoho ze svých spoluhráčů nebezpečně dorážel Redlich, trefil pouze však Růžičkův beton.

43:43

Kašeho střela skončila v mladoboleslavské obraně.

42:36

Karlovarští se dopouštějí ofsajdu a bude se vhazovat ve středním pásmu.

41:52

Na Vondráčkovu střelu zprava vytasil Růžička svou vyrážečku.

41:15

Pulpánovu střelu dorážel Vondráček, jenomže Růžičku nepřekvapil.

40:49

Teď se ale domácím nedaří přejít do útoku.

40:17

Energetici vyhráli buly jedou dopředu.

40:01

Druhá část u konce! Ani v té se neubralo na tempu. Oba gólmani měli plné ruce práce. I v této části padl pouze jeden gól, tentokrát ale na straně hostů. V polovině zápasu se svou střelou od modré prosadil Petr Šidlík. Energetici odehrají ve třetí části ještě minutu přesilovky. Další třetina začne přibližně v 17:07.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:01

Za podrážení putuje na trestnou Mitchell Fillman (MBL).

38:57

Václav Skuhravý teď zkoušel dvakrát za sebou během deseti vteřin vystřelit, při tom ale zlomil dvě hokejky.

38:22

Při ponechané výhodě energetici kombinují.

38:02

Šenkeřík při střele z modré zlomil hůl.

37:41

Hra se přelévá ze strany na stranu.

37:01

Weinhold dělovkou od modré trefuje Růžičku do masky.

36:22

Flek z prava minul.

35:51

35:29

Pláněk střílel z levého kruhu, Novotného ale nepřekonal.

35:07

Karlovarským se povedlo vyhodit.

33:51

David Kaše (KVA) míří na trestnou lavici za vysokou hůl.
Komerční přestávka.

33:22

Vondráček z mezikruží zakončil mimo.

32:34

Domácím se nedaří udržet v útočném pásmu.

31:45

Boleslav se osvobozuje a získává čas.

31:19

Kaše mířil po Koblasově přihrávce mezi Růžičkovy betony, ten je ale stihl pohotově sklapnout k sobě.

30:51

Conor Allen (MBL) vyhodil kotouč mimo hřiště a inkasuje za to dvě minuty na trestné lavici.

30:05

30:05 Petr ŠIDLÍK - 1:1

30:05

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Mladá Boleslav využila svého tlaku. PETR ŠIDLÍK tvrdě vypálil od modré a vymetl horní roh Novotného svatyně. Asistence: Brandon Alderson.

29:29

Další zakázané uvolnění pro hosty.

28:59

Šťastný z prava trefil Novotného rameno.

28:24

Hostům se povedlo usadit v útočném pásmu a kombinují.

27:31

Energetici úspěšně vyhazují.

27:20

Václav Skuhravý (KVA) zahákoval a dostává za to dvouminutový trest.

26:42

Hraje se teď ve středním pásmu, obě mužstva výborně brání.

25:50

Koblasa se propracoval až k Růžičkovi, toho už ale nepřekonal.

25:26

Pro Mladoboleslavské to je dlouhé střídání, dopouštějí se dalšího icingu.

25:03

Alderson čekal před Novotným na přihrávku, Weinhold mu ale zablokoval hůl a usnadnil Novotnému práci.

24:22

Teď se navíc provinili icingem a hra se stěhuje k Růžičkovi.

24:11

Domácí dobře brání, Bruslařům se nedaří dostat se do útočného pásma.

23:47

Kohout vyhazuje a získává pro svůj tým čas.

23:08

Za držení se trestá i na druhé straně, tentokrát usedne na trestnou lavici Dominik Graňák (KVA).

22:37

Skuhravý trefil boční síť Růžičkovy brány.

22:21

Koblasa to chtěl zkusit z leva, jenomže promáchl.

21:40

Šenkeřík to zkusil od modré, trefil ovšem pouze Růžičkovy betony.

21:20

Hosté vyhazují a spěchají na střídačku.

20:48

Energetici se sami vyhánějí z pásmu a musí začít kombinaci od znovu.

20:41

David Šťastný (MBL) se při snaze útočit dopustil držení a odsedí si za to dvě minuty.

20:20

Karlovarští vyhrávají úvodní buly a kotouč mají ve své moci.

20:01

V první části se hrálo ve velkém tempu. Mužstva s ničím nevyčkávala a tvrdě útočila. Přes velké množství nebezpečných šancí padl pouze jeden gól. V páté minutě se prosadil po samostatném úniku Jiří Černoch. Energie tak po dlouhé době končí třetinu s vedením 1:0. Další třetina začne přibližně v 16:17.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:17

Zábranský zpoza kruhů minul Růžičkovu svatyni.

18:25

Flekova střela z mezikruží plachtí nad.

18:10

Teď se hraje převážně ve středním pásmu, nikomu se nedaří udržet se v útočném pásmu.

17:13

Karlovarští kombinují v útoku a hledají příležitost ke střele.

16:22

Zábranského střela byla sražena do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.

15:13

Kaše jel s Flekem dva na jednoho, jenže Kašemu se nepodařilo dobře přihrát.

14:40

Energie v plném počtu.

13:47

Domácí nechali před Novotným osamoceného Zohornu, ten si ale s karlovarským gólmanem neporadil.

13:08

Jääskeläinen to zkusil z levého kruhu, Novotného však nezaskočil.

12:40

Energie jde do tří! Lukáš Pulpán (KVA) se totiž provinil sekáním a schytává dvouminutový trest.

12:25

Karlovarští vyhazují a získávají drahocenné vteřinky.

12:04

Domácí jsou uzamčeni ve svém obranném pásmu a hosté kombinují.

11:04

Za podrážení usedne na dvě minuty na trestnou lavici Tomáš Redlich (KVA).

10:04

Tak za tuhle přesilovku si Karlovarští moc pochvaly od svého trenéra nevyslouží, k Růžičkovi se skoro vůbec nepodívali.

09:05

Domácím se ale vůbec nedaří, z mezikruží navíc nebezpečně pálil na jejich branku Bernad.

08:36

Hosté vyhazují a nepouští energetiky do útoku.

08:04

Mitchell Fillman (MBL) si při bránění počínal nedovoleně a inkasuje za to dvě trestné minuty.

07:56

Rohan to po vhazování zkusil znovu, jeho dělovka ale letěla nad.

07:52

Rohan to zkusil zpoza kruhů, jeho střelu ale Růžička chytil do své náruče a následuje komerční přestávka.

06:55

Hosté vůbec nestíhají, Karlovarští zasypávají jejich branku střelami.

06:16

Karlovarští se mezi sebou nedohodli a Boleslavští vyhazují.

05:39

Energetici tlačí a Růžička má plné ruce práce.

04:44

David Bernad (MBL) si musí odpykat dvě minuty na trestné lavici za podrážení.

04:27

04:27 Jiří ČERNOCH - 1:0

04:27

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Nedáš, dostaneš! Lukáš Pulpán přihrál za obranu JIŘÍMU ČERNOCHOVI a díky jeho úspěšnému úniku Energie po dlouhé době skóruje jako první. Asistence: Lukáš Pulpán.

04:15

Flynn si sjel mezi kruhy a zakončoval, kotouč ale letěl nad bránu.

03:40

Tlačit začínají i Bruslaři a Novotný si připisuje další zákroky.

03:11

Už se ale vrací a hra tak může v klidu pokračovat.

03:11

Jeden z hlavních rozhodčích se srazil s některým z boleslavských hokejistů a otřesen odjíždí z ledu.

02:31

Hraje se ve velkém tempu, mužstva s ničím nevyčkávají a útočí.

01:34

Boleslavští jeli v přečíslení dva na jednoho, přihrávku však zpomalil Weinhold a na zakončujícího Aldersona se Novotný mohl připravit.

01:02

Rozehrávka se jim ale nepovedla a musí čelit tlaku ze strany domácích.

00:39

Ke kotouči se dostávají také hosté a rozehrávají zpoza branky.

00:16

Karlovarští vyhráli úvodní buly a jedou útočit.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Hamrla) – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán (A), Zábranský, D. Mikyska – Hladonik, D. Kaše, Flek – M. Kadlec, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Šidlík, Allen, Moravec, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Hrdinka – Lunter (C), R. Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen (A), A. Zbořil, Alderson – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Cienciala, Bičevskis.

Rozhodčí: Lacina, Veselý – Ganger, Klouček.

Představí se dnes mladý gólman v brance Energie?

BK Mladá Boleslav
Zatímco Energii se nepodařilo dosáhnout na sedm výher v řadě, Bruslařům se to podařilo. Šňůru začali právě proti Karlovým Varům. Bodová ztráta přišla proti Bílým Tygrům, kdy na jejich ledě padli již poněkolikáté v řadě. Liberecký led je pro Středočechy nějakým způsobem zakletý. Vůbec je to ale nemusí mrzet, i oni hrají ve velké herní pohodě. Čeká nás tedy podle všeho velmi kvalitní utkání.
HC Energie Karlovy Vary
Karlovarští měli na dosah přepsání klubového rekordu v počtu vítězných utkání v řadě. Jejich šňůru však v pátek přerušili Hradečtí Lvi, když v těsném klání udolali energetiky poměrem 4:3. Jelikož to ale pro ně byla teprve pátá letošní prohra, tak si s tím nemusí lámat hlavu. Jednu z nich utrpěli právě proti Mladé Boleslavi, které mají co vracet. Bruslaři jim totiž nadělili neskutečných jedenáct branek.

„Boleslav hraje ve velké formě, to víme a vidíme na jejich výsledcích, mají výborné mužstvo. Bude to pro nás určitě těžké. Nemyslím si, že se budeme snažit o nějakou satisfakci, že se jim budeme snažit něco odčinit, ale jdeme zápas od zápasu a budeme se na to chtít opět připravit tak, abychom do toho zápasu lépe vstoupili a zvládli ho,“ okomentoval situaci ohledně nedělního soupeře pár slovy asistent trenéra Tomáš Mariška.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

1:2

Branky a nahrávky: 5. Černoch (Pulpán) – 31. Šidlík (Alderson), rozh. náj. Flynn