Liga národů UEFA - Liga B

Turecko – Rusko

3:2

konec (2:1)

15.11.2020, 18:00 • Şükrü Saracoğlu Stadyumu, Istanbul • Skupina 3 • Jakub Kopřiva

Tipsport: 2.45 3.24 3.06 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek nedělního dne. (19:55:01)
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 7:6. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:14.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý duel, který nakonec zvládl lépe turecký celek, který na svém hřišti přehrál Rusko 3:2. Hosté měli skvělý vstup do utkání, dostali se do vedení, ale pak byl vyloučen Andrej Semjonov a domácí začali dominovat. Ještě do poločasu domácí nepříznivý stav otočili. Ve druhém dějství se každý celek prosadil jednou a Turecko tedy vyhrálo 3:2.

90+4

90+3

Akci domácího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

90+1

Rozhodčí přidal čtyři minutky.

90

Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

89

Žlutou kartu dostává Daniil Fomin (Rusko).

88

Hosté tlačí svého soupeře, ale do zakončení se nedostávají. Turecko v závěru utkání velmi dobře brání své těsné vedení.

87

Hraje se na polovině Turecka, ale hosté kombinují daleko od branky, kterou střeží Mert Günok.

85

Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Ozan Tufan, přichází Mahmut Tekdemir.
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Yusuf Yazıcı.

83

Hostující hráč se po rychlé akci objevil sám ve vápně, ale po jeho tvrdém zakončení skončil míč vysoko nad brankou Ruska!

81

Posledních deset minutek mají hosté na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem. Zatím to ale vypadá, že všechny body získá domácí Turecko.

80

Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Cenk Tosun, přichází İrfan Can Kahveci.

79

Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Roman Zobnin, přichází Daniil Fomin.

78

Nyní to ruský celek zkusil dlouhým nákopem, ale ten nebyl přesný a míč sebral pozorný Mert Günok.

76

Alexej Mirančuk se hnal dopředu, ale byl zdvojen a nakonec o míč obrán. Na tahu je domácí celek, který nikam nepospíchá.

74

Jeden z hráčů byl nyní ošetřován a chvíli se nehrálo. Hostující borec je již na nohou a duel může pokračovat.

72

Žlutou kartu dostává Fjodor Kudrjašov (Rusko).

70

Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Anton Zabolotnyj, přichází Alexandr Jerochin.
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Daler Kuzjajev, přichází Anton Mirančuk.

68

Hostům nelze upřít snahu, ale směrem dopředu se jim ve druhém poločase příliš nedaří.

66

Domácí Deniz Türüç se prodral do zakončení, ale jeho pokusu scházela přesnost a hostující brankář tentokrát nemusel zasahovat.

64

Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Deniz Türüç.
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Zeki Celik, přichází Ozan Kabak.

62

Hodně divoká byla úvodní patnáctiminutovka druhého poločasu. Viděli jsme dvě branky a pět žlutých karet, takže se rozhodně nenudíme. Domácí Turecko vede 3:2 a je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

60

Žlutou kartu dostává Cengiz Ünder (Turecko).

58

Rusko právě vstřelilo branku!
Tak pozor, protože hosté to nevzdávají a snižují na rozdíl jedné branky! Do zakončení se dostal DALER KUZJAJEV, který si věděl rady a překonal Merta Günoka!

56

Žlutou kartu dostává Georgij Džikija (Rusko).

55

Žlutou kartu dostává Cenk Tosun (Turecko).

54

Žlutou kartu dostává Roman Zobnin (Rusko).

54

Hostům tečou nervy a nyní jsme viděli několik nevybíravých zákroků z jejich strany. No, bude to ještě zajímavé.

52

52. Cenk TOSUN - 3:1

52

Turecko právě vstřelilo branku!
K míči se postavil kapitán CENK TOSUN, který to udělal hodně zkušeně, poslal brankáře na druhou stranu a Turecko jde do vedení 3:1!

51

Pokutový kop pro Turecko!

50

Žlutou kartu dostává Merih Demiral (Turecko).

48

Po rohu se do zakončení natlačil Daler Kuzjajev, ale branku trefit nedokázal.

47

Rusko vstoupilo do druhého poločasu velmi aktivně a hned vybojovalo rohový kop.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:02 hodin.
První poločas je za námi. Rusko do něj vstoupilo skvěle, bylo jasně lepší a také se zcela zaslouženě dostalo do vedení, když se trefil Denis Čeryšev. Jenže pak přišlo vyloučení a po něm začalo Turecko dominovat. Domácí se dvakrát prosadili a rázem vedou v poločase 2:1. Je ale jasné, že druhé dějství bude ještě hodně zajímavé.

45+2

45+1

Rozhodčí přidal dvě minutky.

45

Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

44

Domácí dohrávají první poločas a vypadá to, že se v něm již nic zajímavého nestane.

42

Do konce prvního poločasu zbývá už jen pár minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.

40

Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Denis Čeryšev, přichází Vjačeslav Karavajev.

38

Po centru zakončoval Daler Kuzjajev, ale jeho pokusu pár decimetrů chybělo. Mert Günok s rozehrávkou od své branky vůbec nepospíchá.

37

Rusko vybojovalo další rohový kop.

35

Ze svého prvního rohu v tomto utkání ale ruský celek nic nevytěžil a stále tak prohrává o jednu branku.

34

Rusko se hned vydalo dopředu a po kombinaci nakonec vybojovalo rohový kop.

32

32. Cengiz ÜNDER - 2:1

32

Obrat je dokonán, domácí jdou do vedení 2:1! CENGIZ ÜNDER se dostal ve vápně k míči a po jeho parádním technickém pokusu byl Guilherme zcela bez šance, krásná trefa.

31

Po faulu zahrávali domácí standardní situaci z hranice velkého vápna. K míči se postavil Cengiz Ünder, ale zakroutil ho těsně nad břevno!

31

Rusko ale v deseti velmi dobře brání. Každopádně je jasné, že nyní to budou mít hosté opravdu hodně složité.

29

Červená karta, rychlá vyrovnávací branka a domácí jsou samozřejmě nyní na koni a znovu se tlačí dopředu.

27

27. Kenan KARAMAN - 1:1

27

A domácím se velmi rychle podařilo vyrovnat! KENAN KARAMAN se dostal na přední tyči k hlavičce a nedal brankáři sebemenší šanci, 1:1!

26

Domácí se okamžitě tlačí dopředu. Hraje se na polovině ruského celku, který je nyní pod tlakem svého soupeře.

24

24. Červená karta

24

A pozor, protože navíc je tu velká komplikace pro Rusko, protože Andrej Semjonov vyfasoval za svůj faul červenou kartu a musí ze hřiště!

23

Po faulu budou domácí zahrávat hodně zajímavou standardní situaci.

21

Nic zajímavého se nyní na trávníku neděje. Po dvaceti minutách vede Rusko nad Tureckem stále 1:0, když o úvodní branku se postaral Denis Čeryšev.

19

Domácí zahrávali první rohový kop v tomto utkání, ale prosadit se nedokázali. Rusko zatím brání velice dobře.

17

Domácí ale vybojovali míč a šli dopředu. Na sebe to nakonec vzal Cengiz Ünder, ale s jeho pokusem si Guilherme poradil a stav se nemění.

15

Hosté kombinují a nikam nepospíchají, což je za současného stavu zcela pochopitelné, protože začít hrát musí především domácí.

13

Domácí se hned vydali dopředu, pokusili se něco vymyslet, ale nebylo z toho nic. Turecku se dnes zatím vůbec, ale vůbec nedaří a Rusko vede zcela zaslouženě.

11

11. Denis ČERYŠEV - 0:1

11

Nyní už to ale hostující DENIS ČERYŠEV zvládl v zakončení o poznání lépe a Rusko jde zcela zaslouženě do vedení 1:0! Domácí vyrobili chybu v rozehrávce, po zisku míče vlétl do vápna Daler Kuzjajev, který přihrál pod sebe a Denis Čeryšev uklidil míč za brankáře!

9

O první střelu v tomto utkání se postaral hostující Denis Čeryšev, ale jeho pokus z hranice velkého vápna nebyl přesný a od své branky bude rozehrávat Mert Günok.

7

Dopředu se vydali i domácí borci, kteří to zkusili dlouhým nákopem, ale z toho nic nebylo a na tahu je tak opět Rusko.

5

Stále se hraje pouze na polovině tureckého celku, který je v úvodu pod velkým tlakem. Nutno ale dodat, že do zakončení se hosté zatím nedostali.

3

Začátek utkání patří jednoznačně hostům, kteří stále drží míč a tlačí se před branku svého soupeře. Turecko se zatím pouze brání.

1

Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté.

1

Hráči jsou na trávníku, vše je připraveno, duel začne za malý okamžik.

Turecko: Günok – Celik, K. Ayhan, Demiral, Erkin – Yokuşlu – Ünder, Tufan, Çalhanoğlu, Karaman – Tosun.
Náhradníci: Çakır, Bayındır – Kabak, Kahveci, Karaca, Müldür, Tekdemir, Yazıcı, Ö. Bayram, Ünal, Türüç.

Rusko: Guilherme – Semjonov, Džikija, Kudrjašov, Žirkov – Kuzjajev, Ozdojev, Zobnin – Al. Mirančuk, Čeryšev, A. Zabolotnyj.
Náhradníci: Džanajev, Safonov – Z. Bakajev, Jerochin, Evgenjev, Da. Fomin, Jonov, V. Karavajev, Obljakov, Sobolev, An. Mirančuk.

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Siejka.
Utkání mezi Tureckem a Ruskem začíná v 18:00 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte zápas ujít. Myslím si, že se máme na co těšit.
Poslední vzájemný zápas

Oba celky na sebe narazily před měsícem, kdy se hrálo v Rusku. Domácí se dostali v prvním poločase do vedení 1:0, ovšem hosté po hodině hry vyrovnali na 1:1. V závěru utkání bylo k vidění několik šancí, ale branka již nepadla a duel skončil nerozhodně.
Rusko

Hostující celek si vede o poznání lépe, protože po čtyřech zápasech má na svém kontě 8 bodů a kraluje skupině s označením 3. Rusko zatím zatím jednou neprohrálo, dvakrát vyhrálo a dvakrát remizovalo. V prvních dvou zápasech porazilo Srbsko a poté vyhrálo v Maďarsku. Následně ale remizovalo s Tureckem a Maďarskem. Hosté přijeli pro body, minimálně tedy pro jeden.
Turecko

Domácímu celku se zatím v Lize národů příliš nedaří. Turecko odehrálo doposud čtyři zápasy, ale získali v nich pouze tři body. A zajímavé je, že ani jednou Turecko nevyhrálo, protože hned třikrát remizovalo. Po úvodní prohře s Maďarskem remizovalo postupně se Srbskem, Ruskem a Srbskem. Dnes už potřebují domácí naplno bodovat.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Liga národů má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Tureckem a Ruskem. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

3:2

konec (2:1)

Branky: 27. Karaman (Erkin), 32. Ünder (K. Ayhan), 52. Tosun (pen.) – 11. Čeryšev (Kuzjajev), 58. Kuzjajev (V. Karavajev)

Karty:   50. Demiral (TUR), 55. Tosun (TUR), 60. Ünder (TUR) – 54. Zobnin (RUS), 56. Džikija (RUS), 72. Kudrjašov (RUS), 89. Da. Fomin (RUS)   24. Semjonov (RUS)

Turecko: Günok – Celik (64. Kabak), K. Ayhan, Demiral, Erkin – Yokuşlu – Ünder (64. Türüç), Tufan (85. Tekdemir), Çalhanoğlu (85. Yazıcı), Karaman – Tosun (80. Kahveci).

Rusko: Guilherme – Semjonov, Džikija, Kudrjašov, Žirkov – Kuzjajev (70. An. Mirančuk), Ozdojev, Zobnin (79. Da. Fomin) – Al. Mirančuk, Čeryšev (40. V. Karavajev), A. Zabolotnyj (70. Jerochin).

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Siejka