Liga národů UEFA - Liga B

Česko – Izrael

1:0

konec (1:0)

15.11.2020, 20:45 • Doosan Arena, Plzeň • Skupina 2 • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 1.7 3.92 5.08 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Červené karty: 0 – 1 (22:44:50)
Dobojováno! Češi vítězí nad Izraelem 1:0 a ve středu si to na dálku rozdají se Skotskem o postup do Ligy A v rámci Ligy národů, Češi přivítají Slovensko, Skotsko s jednobodovým náskokem a lepší bilancí ze vzájemných zápasů v zádech zamíří do Izraele.

Dnešní utkání rozhodla už sedmá minuta, kdy se po souhře Ondráška s Coufalem střelecky prosadil Vladimír Darida a rozhodl tím o české výhře. Tu mohl odvrátit Eran Zahavi ve dvou šancích ve druhém poločase, nejdříve ale míč před Vaclíkem takřka vůbec netrefil, v samém závěru zápasu se proti jeho ráně k tyči Vaclík zaskvěl. Izraelci dohrávali v deseti po vyloučení Hatema Abd Elhameda za hru rukou.

90+4

90+3

Matěj Vydra se pokusil proniknout mezi izraelskými stopery do samostatného úniku, dobře si ale vedl Eytan Tibi.

90+2

Souček dostal přihrávku do volného prostoru v pokutovém území, ideální střelecký moment ale prováhal, pak po jeho souhře s Coufalem už Češi o míč přišli.

90+1

Rozhodčí Jovanović oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.

90

Eran Zahavi se pokusil o neortodoxní zakončení v pádu, vůbec mu ale nevyšlo.

89

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Vladimír Darida, přichází Bořek Dočkal.

88

88. Proti Zahaviho ráně se zaskvěl Tomáš Vaclík.

88

Solomon předvedl povedený inviduální průnik po levé straně hřiště, jeho přetažený centr Weissman sklepl k Zahavimu, jenž si dlouho hledal střeleckou parketu, pak ránou k tyči pořádně protáhl Tomáše Vaclíka, jenž skvělým zákrokem Zahaviho ránu vyrazil!

86

Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Eyal Golasa, přichází Mohammad Abu Fani.

85

Darida rozehrál po zemi na Matěje Vydru, ten ale byl přistižen v ofsajdu.

84

Matěj Vydra byl faulován u postranní čáry, rozhodčí Jovanović poskytuje Česku standardní situaci i díky spolupráci s čárovým Stojkovićem.

83

Na Benachemův centr si naskakovali Zahavi s Golasou, k balónu se ale neprotlačili.

82

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Matěj Vydra.

80

80. Červená karta - Hatem Abd Elhamed

80

Izraelci budou dohrávat v deseti! Hatem Abd Elhamed před dotírajícím Kopicem zahrál nesmyslně rukou a rozhodčí Jovanović jej posílá rovnou do šaten za zmaření výrazné brankové příležitosti!

79

Rohových kopů mají Izraelci více než dost, konkrétně už osm ve druhém poločase a devět celkově, ani ten devátý se ale Solomonovi moc nepovedl a Češi se bezpečně ubránili.

77

Neujal se ani Menachemův centr zleva a už se opět hraje ve středu hřiště.

1:0

konec (1:0)

Branky: 7. Darida (Coufal)

Karty:   34. Ondrášek (CZE)   80. Elhamed (ISR)

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:10. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 255:255.

Česko: Vaclík – Coufal, Kalas, Brabec, Matějů – T. Souček, Král – Masopust (62. J. Kopic), Darida (C) (89. Dočkal), Jankto (82. Vydra) – Ondrášek (62. Krmenčík).
Náhradníci: Koubek, Mandous – Jemelka, Dočkal, Krmenčík, Holeš, Vydra, Novák, Barák, J. Kopic, Černý.

Izrael: Marciano – Dor Peretz (73. Weissman), Tibi, Tawatha (46. Menachem) – Dasa, B. Natcho (C) (46. Lavi), Golasa (86. Abu Fani), Elhamed – Zahavi, Solomon – N. Bitton.
Náhradníci: Harush, Nitzan – Menachem, Dgani, Abu Fani, Cohen, Yeini, Lavi, Weissman, Abu Hanna, Khalaila, Dadia.

Rozhodčí: Jovanović – Stojković, Mihajlović (vš. Srbsko)