konec (2:0, 1:0, 1:1)

01.11.2020, 13:00 • Arena Metallurg • Karel Jedlička

Tipsport: 2.48 4.01 2.42 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Statistiky zápasu:
Střely na bránu 24:29, vhazování 28:27, hity 21:24, čas v útoku 11:54 – 12:53, vyloučení 4:6, využití 2:0.

Československá stopa

Andrej Nestrašil (MAG) 0+0, čas na ledě 18:44
Roman Will (ČLJ) 20 zákroků, 3 inkasované góly, úspěšnost 87,0%
Tomáš Hyka (ČLJ) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:26
Lukáš Sedlák (ČLJ) 0+0, 2 střely, 2 trestné minuty, čas na ledě 18:57 (15:21:49)
Dnešní uralské derby v Magnitogorsku ukončilo několik sérií.
Domácí Metallurg zvítězil po třech porážkách na vlastním ledě, naopak Traktor neuspěl po čtyřech vítězstvích a také nenatáhl sérii tří jednogólových výher nad Metallurgem.
Bojovný zápas rozhodly dvě využité přesilovky Magnitky v úvodní třetině, v prostřední části přidali domácí gól do šatny. Hokejisté Čeljabinsku se vzepjali k velkému závěrečnému náporu, z něhož pouze snížili a v poslední minutě inkasovali při hře bez brankáře čtvrtý úder.

59:18

59:18 Jegor MARTYNOV - 4:1

59:18

Metallurg právě vstřelil branku!
Doslova přes celé hřiště, opřen o zadní mantinel za vlastní branou, trefuje prázdnou bránu JEGOR MARTYNOV, který zachytil klouzající kotouč podél hrazení. Bez asistence.

58:31

Will míří na střídačku, Traktor to v závěru zápasu riskne v šesti.

58:07

Pěkně sehraná akce Čeljabinsku. Polygalov našel zadovkou Vitalije Kravcova, který z první posunul na pravý kruh a nepokrytý Tomáš Hyka vyprášil domácímu brankáři betony.

57:09

Domácí v plném počtu. Tahle přesilovka Čeljabinsku absolutně nevyšla.

56:30

Další početní výhoda hostům nevychází, opakovaně se musejí vracet pro kotouč za vlastní bránu.

55:09

Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Taylor Beck – 2 min., vysoká hůl).

54:53

Metallurg se dlouho pouze bránil, teď konečně otáčí hru. Křížnou přihrávku Semjona Košeleva před prázdnou klecí promáchl Nikolaj Prochorkin.

53:54

Výtečný zákrok Jussiho Olkinuory lapačkou proti prudkému příklepu rozjetého Sedláka z levého křídla. Po další reklamní pauze se bude vhazovat po jeho pravici.

53:36

52:47

Bailen z dobré pozice pálí mimo a Magnitka opět podél mantinelu vyhazuje přes celé kluziště až za Willovu klec.

52:29

Další závar před Olkinuorou, který vleže na zádech schoval kotouč před Kravcovem pod tělem.

52:12

Domácí přestáli čtvrt minuty ve třech a nyní vyhazují přes všechny čáry.

51:36

Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Juho Lammikko – 2 min., podrážení).

51:31

Drtivý nápor Čeljabinsku! Domácí brankář čelil Manuchovově dělovce, poté nastřeloval puk z pravého kruhu úplně volný Alexej Byvalcev a před Olkinuorou vypukla obrovská mela, kterou přerušuje hvizd rozhodcovské píšťalky.

50:26

Hosté sevřeli magnitogorskou čtveřici na nejtěsnějším prostoru, ke střele golfákem se nakonec odhodlal z mezikruží Polygalov. Mířila však přímo do Olkinuorovy výstroje.

4:1

Branky a nahrávky: 14. Mozjakin (Beck, J. Jakovlev), 19. Košelev (S. Plotnikov, Martynov), 40. Lammikko (S. Plotnikov), 60. Martynov – 43. Osnovin (Byvalcev)

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Zagidulin) – J. Jakovlev, Minulin, Zemčonok, Nikolajev, Martynov, Va. Antipin, Sjomin – Beck, A. Nestrašil, Švyrjov – Mozjakin (C), Několenko, Čibisov – S. Plotnikov, Lammikko, Korobkin – Košelev, Prochorkin, Pesonen – Jurov.

Traktor Čeljabinsk: Will (Fedotov) – Manuchov, Tělegin, Bailen, Isajev, Ogurcov, Karpuchin, S. Garejev – Berglund, Byvalcev, Kalinin – Sedlák, Hyka, Kravcov – Polygalov (C), Osnovin, Åberg – Karlin, Avcin, Kosov.

Rozhodčí: Bělov, Oskirko – Zacharenkov, Novikov