26.10.2020, 17:30 • Hartwall Arena, Helsinky • Jiří Sameš

Tipsport: 2.35 4.02 2.56 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

→ 1+0, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 21:09

JAKUB KOVÁŘ – Avtomobilist Jekatěrinburg – brankář
→ porážka, 24 zákroků, 3 OG
Dnešní utkání sledovalo 1 116 diváků. (15:06:11)
Statistické okénko

Střely na bránu: 27 – 28; Přesilová hra: 0/2 – 1/3; Trestné minuty: 6 – 4; Vyhraná vhazování: 28 – 14; Čas v útočném pásmu: 09:06 – 10:28
Dnešní utkání Jokerit Helsinky vs. Avtomobilist Jekatěrinburg právě skončilo. Finské mužstvo uspělo poměrem 3:2 a získalo pátou výhru z posledních sedmi duelů. Rozhodující branku v čase 56:07 obstaral útočník Marko Anttila. Blýskl se také brankář Janis Kalninš, jenž předvedl 26 úspěšných zákroků. Obě mužstva nastoupí k dalšímu vzájemnému utkání od zítřejších 15:00 SEČ.

59:56

Prudkou střelu Charlese Genowaye zablokoval Marko Anttila. Hotovo!

59:49

Důležité vhazování po levé ruce Janise Kalninše. Hokejisté Avtomobilistu jsou samozřejmě bez brankáře.

59:49

Oddechový čas pro mužstvo Avtomobilist Jekatěrinburg.

59:01

Probíhá poslední minuta závěrečné části!

58:51

John Norman nasbíral cenné vteřiny v útočném pásmu. Zvládne už Jokerit udržet své těsné vedení?

57:58

Čároví rozhodčí odpískali hokejistům Avtomobilistu postavení mimo hru. Do konce závěrečné částí zbývají dvě minuty.

57:08

Charles Genoway se nyní prokličkoval až před Janise Kalninše. Bekhendovou kličku ale nedotáhl do úspěšného konce.

56:07

56:07 Marko ANTTILA - 3:2

56:07

Jokerit právě vstřelil branku!
Finské mužstvo se necelé čtyři minuty před koncem třetí periody ujímá vedení! MARKO ANTTILA dostal ve středním pásmu přihrávku od Viktora Lööva a následně procedil kotouč pod lapačkou Jakuba Kováře. Jeho šestá branka v letošním ročníku KHL! Asistence: Viktor Lööv.

55:35

Tým Avtomobilist Jekatěrinburg hraje v plném počtu.

54:57

Sami Lepistö ani Jesse Joensuu neuspěl se svým střeleckým pokusem. Jekatěrinburg zvládá těžkou situaci na jedničku.

53:49

Stanislav Bočarov se vrátil na ledovou plochu. Pokračuje klasická přesilová hra helsinského Jokeritu.

53:35

Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Korbinian Holzer – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

53:22

Nicklas Jensen střelou z levé strany našel pouze lapačku českého brankáře ve službách Jekatěrinburgu.

52:50

Začala druhá minuta z trestu Stanislava Bočarova. Hokejisté Avtomobilistu se zatím brání s přehledem.

52:08

Finské mužstvo má pátou nejlepší přesilovku v KHL. Jakuba Kováře už také vyzkoušel Alex Grant.

51:49

Po reklamní přestávce uvidíme první přesilovou hru helsinského Jokeritu v dnešním utkání.

51:49

Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Stanislav Bočarov – 2 min., podrážení).

50:11

Střely na bránu: JOK: 22 vs. JEK: 24

48:08

48:08 Pavel DACJUK - 2:2

48:08

Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
2:2! Bekhendové nahození PAVLA DACJUKA z pravé strany si srazil do vlastní brány Alex Grant. Pro Dacjuka se jedná o desátou branku v letošní sezoně KHL! Asistence: Zachar Arzamascev.

46:33

Jakub Kovář se nyní zaskvěl proti přečíslení helsinského Jokeritu 2 na 1. Po přihrávce Briana O'Neilla zakončoval Jesse Joensuu.

45:49

Zpět do akce! Peter Regin a Brooks Macek v souboji na vhazování po pravé ruce Jakuba Kováře.

45:49

Po prudké střele Anttiho Pihlströma z levého kruhu pro vhazování zamířil touš mimo hrací plochu. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

45:06

Střely na bránu: JOK: 18 vs. JEK: 22

44:42

Nahození Korbiniana Holzera od levého mantinelu vyrazil Janis Kalninš pravým betonem před sebe.

43:22

Alexej Makejev byl hodně aktivní na brankovišti soupeře. Janis Kalninš za pomoci spoluhráče schoval kotouč pod svou lapačku.

41:48

John Norman nabral velkou rychlost ve středním pásmu. Pro Jakuba Kováře ale nakonec žádné nebezpečí.

41:19

Finské mužstvo odehrálo kotouč na zakázané uvolnění.

40:48

Stanislav Bočarov se před bránou dostal k odraženému kotouči. Janis Kalninš však zůstal bez práce.

40:01

Po dvou třetinách vede finské mužstvo v jekatěrinburgském domácím stánku poměrem 2:1. Skóre utkání otevřel v 61 vteřině prostředního dějství český obránce David Sklenička. Hokejisté Avtomobilistu následně využili přesilovou hru, ovšem o necelou minutu vrátil helsinskému Jokeritu vedení Alex Grant.

40:00

39:29

Brian O'Neill našel rozjetého Jesseho Joensuua, který vyzkoušel Jakuba Kováře střelou z levé strany.

39:01

Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

37:44

Zachar Arzamascev se nyní tlačil před bránu soupeře. Velmi dobrou obrannou práci však odvedl Alex Grant.

36:02

Sami Lepistö napřáhl ke střele od modré čáry, která mu ovšem vůbec nesedla. Čároví rozhodčí následně odpískali postavení mimo hru helsinskému Jokeritu.

35:30

Jakub Kovář má kotouč ve své lapačce. Na řadu přichází další z reklamních přestávek.

35:01

Tým Jokerit Helsinky hraje v plném počtu.

34:25

Po nádherné přihrávce Dacjuka měl na hokejkce vyrovnávací branku Alexej Makejev. Janis Kalninš však podržel své mužstvo.

33:01

Minulá početní výhoda hokejistů Avtomobilistu byla úspěšná. Celkově se dnes jedná o třetí přesilovou hru Jekatěrinburgu.

33:01

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jordan Schroeder – 2 min., krosček).

32:13

Po reklamní přestávce se vhazuje po pravé ruce lotyšského gólmana ve službách Jokeritu mezi hole Petera Hollanda a Jordana Schroedera.

32:13

Janis Kalninš vytáhl svou lapačku proti střeleckému pokusu Petera Hollanda z levého kruhu pro vhazování. Následuje první reklamní přestávka ve druhé třetině.

31:51

Střely na bránu: JOK: 15 vs. JEK: 19

28:59

Střelecký pokus Charlese Genowaye od modré čáry vyrazil Janis Kalninš bez problémů do rohu.

27:54

Nepřesná rozehrávka helsinského Jokeritu. Čároví rozhodčí finskému klubu odpískali zakázané uvolnění.

26:55

Ke střele se dostal Henrik Haapala a následně také Viktor Lööv. Jakub Kovář v obou případech dával pozor.

24:56

Střely na bránu: JOK: 11 vs. JEK: 14

23:42

23:42 Alex GRANT - 2:1

23:42

Finské mužstvo rychle získává zpět ztracené vedení! Brian O'Neill našel křižnou přihrávkou ALEXE GRANTA, jenž se trefil k bližší tyči. Jeho čtvrtá branka v letošním ročníku KHL! Asistence: Brian O'Neill, Jesse Joensuu.

22:52

22:52 Alexej MAKEJEV - 1:1

22:52

Úspěšná přesilová hra hokejistů Avtomobilistu! Velmi pohlednou kombinaci zakončoval z pravé strany ALEXEJ MAKEJEV, když dostal krásnou přihrávku od Georgije Bělousova. Jeho 21. trefa v letošní sezoně KHL! Asistence: Georgij Bělousov, Anatolij Golyšev.

21:55

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Nicklas Jensen – 2 min., podrážení).

21:01

21:01 David SKLENIČKA - 1:0

21:01

Finské mužstvo zkraje prostředního dějství otevírá skóre dnešního klání! DAVID SKLENIČKA střelou od modré čáry překonal svého krajana Jakuba Kováře v bráně Avtomobilistu. Jeho pátá branka v letošním ročníku! Asistence: Jonathan Pudas, Jordan Schroeder.

20:12

Alexej Makejev po 12 vteřinách zaměstnal Janise Kalninše střelou od pravého mantinelu.

20:01

Máme za sebou úvodní periodu v jekatěrinburgském stánku s názvem Uralec Arena a branku či nějakou větší šanci jsme zatím neviděli. Hokejisté Avtomobilistu měli k dispozici jednu početní výhodu. Svou premiéru v dresu helsinského Jokeritu si odbývá Markus Hännikäinen, jenž byl posledních pět sezon součástí organizace Columbus Blue Jackets.

20:00

19:56

Pavel Dacjuk zkoušel bekhend z ostrého úhlu. Úvodní perioda končí v obranné zóně finského mužstva.

19:01

Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

18:07

Šance také na opačné straně kluziště. Janis Kalninš schoval kotouč pod svou lapačku a hra je přerušena.

17:36

Peter Regin dostal přihrávku od Jesseho Joensuua a vyzkoušel pozornost českého brankáře ve službách Jekatěrinburgu.

15:27

Nicklas Jensen napřáhl ke střele od levého mantinelu. Jakub Kovář vyrazil kotouč před sebe.

13:55

Útočná akce Johna Normana neměla dlouhého trvání. Obrana Avtomobilistu byla dobře připravená na vlastní modré čáře.

12:38

Po druhé reklamní přestávce se vhazuje po levé ruce Jakuba Kováře.

12:11

Střely na bránu: JOK: 3 vs. JEK: 2

11:07

10:26

Julius Junttila zaútočil při vlastním oslabení. Na opačné straně kluziště pak zahrozil Anatolij Golyšev.

09:27

Alexej Makejev napřáhl k prudké střele z levého kruhu, ovšem Janis Kalninš zůstal bez práce.

09:07

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 2 min., hákování).

08:40

Zakázané uvolnění v podání hokejistů Avtomobilistu. Vhazovat se bude za okamžik před Jakubem Kovářem.

07:10

Dobrou střeleckou pozici měl obránce Alex Grant, ovšem jeho pokus na Jakuba Kováře neprošel.

06:05

Útočnou snahu helsinského Jokeritu zastavili čároví rozhodčí kvůli ofsajdu. Proběhne první reklamní přestávka.

04:56

Střely na bránu: JOK: 1 vs. JEK: 0

02:16

Touš sražen do ochranné sítě za Kovářovými zády. Hra je poprvé přerušena.

01:50

Henrik Haapala před bránou hledal Johna Normana. Český brankář ve službách Jekatěrinburgu se poprvé seznámil s kotoučem.

00:28

Finské mužstvo se usadilo v útočném pásmu. Od modré čáry zkusil své štěstí Viktor Lööv.

00:01

Všechno je připraveno na úvodní vhazování, kterého se zúčastní O'Neill a Dacjuk.
Obě mužstva už jsou nastoupena na své modré čáře. Zazní ruská a finská státní hymna.
Kdo se dnes postaví do brankoviště?
(Pozn.: Statistické údaje = základní část KHL 2020-21)

JANIS KALNINŠ – Jokerit Helsinky – LAT
→ bilance 11-6-1, průměr 2.09, úspěšnost 92.6%, SO 3

JAKUB KOVÁŘ – Avtomobilist Jekatěrinburg – CZE
→ bilance 19-15-5, průměr 2.24, úspěšnost 92.3%, so 6

Jokerit Helsinky: Kalninš (Jukuri) – Lööv, Lepistö, D. Sklenička, Pudas, Kivistö, A. Grant – Joensuu (A), Regin, O'Neill (A) – Savinainen, Schroeder, Nicklas Jensen – Junttila, Norman, Haapala – Hännikäinen, Pihlström, Anttila (C).

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Trjamkin (A), Alexej Vasilevskij, Ch. Genoway, Zborovskij, Arzamascev, Holzer, Berezin, Zacharov – Makejev, Dacjuk (C), Golyšev – Obidin, Holland (A), Chripunov – Bělousov, Macek, Bočarov – Litovčenko, Protapovič, Ovčinnikov.

Rozhodčí: Olenin, Gofman – Lazarev, Sivov.
Blíží se nám začátek utkání KHL mezi týmy Jokerit Helsinky a Avtomobilist Jekatěrinburg. Podívejme se na úvodní sestavy obou mužstev a také na startující brankáře.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dnešní utkání Jokerit vs. Avtomobilist bylo původně na programu 26. října 2020 v helsinské Hartwall Areně. Zápas se odehraje v jekatěrinburgském domácím stánku s názvem Uralec Arena.

JAKUB KREJČÍK – Jokerit Helsinky – obránce
→ 3+9, 0 účast, 41 střel na bránu, TM 4, Ø čas na ledě 19:41

→ 4+6, +4 účast, 55 střel na bránu, TM 18, Ø čas na ledě 19:08

AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG • bilance 22-13-7

→ 6. místo v tabulce Východní konference (51 bodů)

Avtomobilist má s dnešním soupeřem totožnou formu – čtyři vítězství z posledních šesti utkání. Předevčírem však prohrál s kazašským týmem Barys Nur-Sultan těsně 2:3 na domácí půdě.

Hokejistům Jekatěrinburgu se mezi domácími mantinely příliš nedaří, když se z posledních devíti soubojů radovali z úspěchu pouze ve třech případech.

Statistické okénko vybraného hráče
(Pozn.: Statistické údaje = posledních 5 zápasů)

ALEXEJ MAKEJEV – Avtomobilist Jekatěrinb. – útočník
→ 2+4, +5 účast, 16 střel na bránu, TM 0 Ø čas na ledě 19:36
JOKERIT HELSINKY • bilance 22-13-4

→ 6. místo v tabulce Západní konference (48 bodů)

Finské mužstvo má z posledních šesti utkání na svém kontě čtyři vítězství. Předevčírem prohrálo s týmem Spartak Moskva poměrem 1:4 na domácím ledě.

Dnešním duelem helsinský Jokerit odstartuje šňůru čtyř klání na kluzištích soupeřů. Venku má z posledních šesti soubojů na svém kontě pouze jeden úspěch.

JORDAN SCHROEDER – Jokerit Helsinky – útočník
→ 5+2, 0 účast, 12 střel na bránu, TM 0, Ø čas na ledě 17:27
Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Zde proběhne on-line přenos z utkání mezi týmy Jokerit Helsinky a Avtomobilist Jekatěrinburg. Úvodní vhazování duelu očekáváme už ve 13:00 SEČ. Příjemnou zábavu!

Utkání se dnes neuskuteční! Po návratu z tripu byl u čtyř členů klubu zjištěn koronavirus! Duel je tak odložen. (14:35:16)
VZÁJEMNÉ SOUBOJE

→ Jokerit Helsinky vs. Avtomobilist Jekatěrinburg

Soutěž dosud pamatuje celkem 11 vzájemných soubojů a nepatrně lepší bilanci má finské mužstvo, které získalo šest úspěchů.

V minulé sezoně se oba týmy potkaly dvakrát a vždy se radoval helsinský celek. Například na domácí půdě zdolal dnešního soupeře poměrem 4:2.

Stručný přehled = základní část KHL 2019-20:

28. 09. 2019 • Hartwall Arena, Helsinky
Jokerit Helsinky vs. Avtomobilist Jekatěrinburg 4:2

13. 02. 2020 • Uralec Arena, Jekatěrinburg
→ Avtomobilist Jekatěrinburg vs. Jokerit Helsinky 3:4
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Zde proběhne textový přenos z utkání mezi týmy Jokerit Helsinky a Avtomobilist Jekatěrinburg. Úvodní vhazování padne v 17:30 SEČ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.