NBA

Miami Heat – Los Angeles Lakers

93:106

konec (20:28, 36:64, 58:87) Stav série: 2:4

12.10.2020, 01:30 • ESPN Wide World of Sports Complex, Bay Lake, Florida • Finále • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 3.18 12.5 1.48 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mé strany vše! Děkuji, že jste finále NBA sledovali spolu s námi a někdy příště se zase těším na počtenou! (04:26:03)
Nejvíce bodů:
Bam Adebayo 25 – LeBron James 28

Nejvíce doskoků:
Bam Adebayo 10 – Anthony Davis 15

Nejvíce asistencí:
Jimmy Butler 8 – LeBron James 10
Zatímco na palubovce probíhá rozhovor se spokojeným LeBronem Jamesem, my můžeme rekapitulovat. Konečný výsledek možná trochu mate, ale šesté utkání bylo jednoznačnou záležitostí Lakers. Ti od druhé čtvrtiny zcela dominovali a v průběhu utkání si vytvořili i více než třicetibodový náskok. V závěrečné čtvrtině už pak přeci jen došlo k polevení, kterého Heat využili alespoň ke korekci na přijatelnější skóre.

Lakers výrazně těžili z toho, že se k výkonům LeBrona Jamese a Anthonyho Davise přidali i spoluhráči. Rajon Rondo nastřílel 19 bodů, Kentavious Caldwell-Pope pak 17 – z toho hned 15 v prvním poločase. To na tahounovi Heat Jimmym Butlerovi už dnes byla znát únava a s 12 body za svými předchozími výkony výrazně zaostal. Bam Adebayo byl se svým příspěvkem 25 bodů příliš osamocen.

Konečný stav série – 2:4
Trofej Billa Russella pro nejužitečnějšího hráče finálové série získává podle očekávání LeBron James! David Silver řekl, že jednoho dne se tato cena možná bude jmenovat po něm.
Při ceremoniálu nemůže scházet ani vzpomínka na legendu Lakers Kobeho Bryanta, který na začátku roku tragicky zahynul při letecké nehodě. Tuhle trofej klub věnuje právě jemu!
A trofej Larryho O'Briena je již v rukách vítězů, tedy hráčů Los Angeles Lakers!
Komisionář NBA David Silver děkuje všem zúčastněným, že tato sezóna mohla být dohrána i přes všechny problémy s koronavirem. Pogratuloval také poraženým finalistům a nyní již mluví k vítězům!
Na palubovce sledujeme velkou radost hráčů Lakers! Slavný klub vyhrál NBA po deseti letech, celkově už posedmnácté!

Los Angeles Lakers se stávají šampióny NBA pro sezónu 2019/20!

Konec zápasu. (93:106)

47:46

Trojku trefuje také na druhé straně Solomon Hill. Heat tedy korigují na přijatelnější rozdíl. Po třech čtvrtinách to vypadalo na větší debakl. (93:106)

47:40

Dwight Howard ještě trefuje tříbodový koš! (90:106)

47:30

Další dva body pro Heat zaznamenal Kelly Olynyk. (90:103)

47:08

Ještě korekce pro Miami. Prosadil se Hill. (88:103)

46:53

Na hřiště se v dresu Lakers dostal také Jared Dudley. Trojkový pokus netrefil. (86:103)

46:33

Trojka pro Kendricka Nunna a Heat snižují na rozdíl 17 bodů. Lakers si raději vyžádali oddechový čas. Frank Vogel nechce ponechat nic náhodě. (86:103)

46:18

Kelly Olynyk zapisuje dva body pro Heat. (83:103)

45:54

James si sám doskočil po nepřesné střele za tři body a donesl míč do koše. (81:103)

45:22

Tyler Herro snižuje trojkou. (81:101)

44:37

Po koši LeBrona Jamese překročili Lakers stobodovou hranici. Před tím se na druhé straně prosadil za dva body Butler. (78:101)

44:01

LeBron pak nesportovně plácl do desky. Po technické chybě Heat stříleli trestný hod, který proměnil Robinson. (76:99)

44:01

Exhibiční akce Lakers, kterou po finální přihrávce Carusa zakončil smečí LeBron James. (75:99)

LeBron James již zkompletoval další triple double. Na kontě má 22 bodů, 13 doskoků a 10 asistencí.

43:46

Oddechový čas pro LA. Zápas se už spíše dohrává, čeká se na konec a oslavy Lakers. (75:97)

42:50

Bam Adebayo dnes zaskakuje za již unaveného Butlera. Dostává se na 25 bodů, je ale příliš osamocen ve své snaze. (75:97)

42:34

Trojka pro LeBrona Jamese! (73:97)

42:27

Další dva body pro celek Heat. Prosadil se Adebayo. (73:94)

42:03

James našel Davise, který byl ale zablokován obranou Heat! Miami v závěrečné čtvrtině zvedlo svůj výkon. Už je ale pozdě. (71:94)

41:42

Kelly Olynyk projel podél základní lajny pod koš a zaznamenal dva body pro Miami. (71:94)

40:48

Adebayo nahodil míč na Butlera, který se ale v závěru časového limitu neprosadil přes obranu Lakers. (69:94)

40:24

Davis proměnil obě šestky. (69:94)

40:24

Anthony Davis si došel pro trestné hody... (69:92)

40:15

Olynyk se prezentoval drzým nájezdem. Scházelo lepší zakončení. (69:92)

39:49

Po útočném doskoku se prosadil Anthony Davis. (69:92)

39:23

Bam Adebayo se trefil za dva body ze střední vzdálenosti. Na kontě má 21 bodů a je nejlepším střelcem Heat v tomto utkání. Oddechový čas pro Lakers. (69:90)

39:02

Butler vyzval Tylera Herra, který proměnil. (67:90)

38:42

Danny Green odpověděl na nástup Heat do čtvrtiny trojkou! (65:90)

38:25

Bam Adebayo obě proměnil. 22 bodů mezi týmy. (65:87)

38:25

Adebayo si došel pro faul od Kuzmy. Šestky... (63:87)

37:59

Neproměněný nájezd Olynyka. (63:87)

37:42

Davis byl zablokován a Lakers vzápětí došel limit pro útok. (63:87)

37:06

Pěkná akce Heat. Dragić vyzval ke smeči Adebaya. (63:87)

36:45

Kelly Olynyk dává trojku! (61:87)

36:23

James přes Adebaya netrefil. Míč pro Heat. (58:87)

36:01

Začala čtvrtá čtvrtina. (58:87)

36:00

Třetí čtvrtina skončila. (58:87)

35:59

Olynyk s klaksonem netrefil trojku. Lakers dělí jediná čtvrtina od oslav! (58:87)

35:41

Adebayo parádně zablokoval Carusa. Poslední útok třetí čtvrtiny pro Heat. (58:87)

35:30

Dragić střílel šestky. Proměnil jen druhou. (58:87)

35:11

Třemi body kontruje dnes vynikající Rajon Rondo. (57:87)

34:50

Duncan Robinson snižuje tříbodovou trestou. (57:84)

34:11

Jimmy Butler najel do koše a dostal se na 10 bodů. (54:84)

33:59

Tohle si LeBron vychutnal. Krásná smeč a ještě s faulem! (52:84)

33:41

Goran Dragić navíc zaznamenal dvoubodový koš. (52:82)

33:31

James nedal trojkový pokus, Dragić doskočil pro Heat. (50:82)

33:08

Crowder byl stoprocentní. Rozdíl 32 bodů je ale i tak příliš. (50:82)

33:08

Trestné hody bude střílet Jae Crowder... (48:82)

32:56

Heat korigují skóre Crowderem. (48:82)

32:32

Rajon Rondo trefuje tříbodový koš! (46:82)

31:50

LeBron James zase navyšuje náskok Los Angeles. Oddechový čas pro Heat. (46:79)

31:13

Kyle Kuzma zase dostává Lakers do náskoku přes 30 bodů. (46:77)

30:35

James nahrál Caldwellovi-Popeovi, který si zlepšil statistiky dalšími dvěma body. (46:75)

30:16

Za Lakers se prosadil Danny Green. Za Miami pak snížil Bam Adebayo, který se rozehrál. (46:73)

29:22

Koš Adebaya byl s faulem, po time-outu tedy následovala šestka, kterou hráč Heat dal. (44:71)

29:22

Další dva body pro Adebaya. Oddechový čas pro Lakers. (43:71)

29:05

Bam Adebayo o dva body snižuje ztrátu Miami. (41:71)

28:48

LeBron James si může sednout na židli a odpočinout si. Lakers si to mohou dovolit. (39:71)

28:43

Carusa dobře ubránil Duncan Robinson. (39:71)

28:27

Dva body pro LeBrona Jamese. (39:71)

28:08

Adebayo uvolnil Herra, ale když to nejde, nejde to. Balón vyskákal z obroučky. (39:69)

27:40

Adebayo našel mezeru v obraně Lakers a snížil. (39:69)

27:27

Neúspěšná střela Greena z pravé strany. (37:69)

27:03

Útočný faul pískán Carusovi. Trojka Greena tedy tentokrát neplatí. (37:69)

26:32

Davis mohl sám zakončovat, ale ještě nahrál Dannymu Greenovi, který dává trojku! (37:69)

26:10

Na druhé straně nevyšel nájezd ani Herrovi. (37:66)

25:58

Caruso a jeho nájezd. Neprosadil se. (37:66)

25:40

Bam Adebayo proměnil alespoň druhou šestku. (37:66)

25:40

Davis při blokování Adebaya fauloval. Trestné hody pro Heat... (36:66)

25:32

Šestku už James nedal. Dneska mu tam nepadají. (36:66)

25:31

LeBron James dává koš s faulem a Lakers vedou o 30 bodů! (36:66)

25:10

Také Danny Green nedal tříbodovou střelu. (36:64)

24:54

To samé na druhé straně Tyler Herro. (36:64)

24:36

Caldwell-Pope netrefil volnou trojku. (36:64)

24:01

Začala třetí čtvrtina. (36:64)
Jimmy Butler a Jae Crowder 8 – Anthony Davis a Kentavious Caldwell-Pope 15

Jimmy Butler 5 – LeBron James 9

Nejvíce asistenci:
Jimmy Butler 5 – LeBron James 6
Po prvním poločase šestého zápasu finále se basketbalisté Los Angeles Lakers výrazně přiblížili k titulu! Hlavně ve druhé čtvrtině totiž zcela dominovali, vyhráli ji 36:16 a celkově vedou o propastných 28 bodů. Lakers těží z toho, že k tahounům Jamesovi a Davisovi se dnes přidali i další spoluhráči. Výtečně hrají i Kentavious Caldwell-Pope (15 bodů) či Rajon Rondo (13 bodů). Naopak na uzdě je zatím držen Jimmy Butler. Opora Miami dosud zaznamenala na své poměry podprůměrných 8 bodů.

24:00

Druhá čtvrtina skončila. (36:64)

24:00

Anthony Davis to zkusil s klaksonem, pokus za tři body netrefil. (36:64)

23:39

Kendrick Nunn se dostal k míči pod košem a bezpečně proměnil. (36:64)

23:11

Caldwell-Pope dává další trojku. Je to o 30 bodů! (34:64)

23:05

LeBrona Jamese teď dokázal ubránit Butler. (34:61)

22:48

Kentavious Caldwell-Pope trefuje za tři body! (34:61)

22:26

Nedaří se. Duncan Robinson neproměnil po nájezdu. (34:58)

22:12

Oddechový čas pro Miami. Hráčům Heat se začíná hroutit sen o sedmém finálovém zápase. (34:58)

22:03

Tohle se už začíná měnit v debakl! James uvolnil Alexe Carusa a Lakers vedou o 24 bodů! (34:58)

21:44

Davis šestku opět nedal. Z další akce ale navýšil náskok Lakers Caldwell-Pope. (34:56)

21:24

Rondo našel z rozehrávky pod košem Anthonyho Davise, který s chutí zasmečoval a ještě byl faulován! Dvacetibodový rozdíl! (34:54)

21:22

Davis první proměnil, druhý už ne. (34:52)

21:21

Adebayo fauloval Davise, který bude střílet trestné hody... (34:51)

21:05

Ten ani jednu nedal! Pro Lakers doskočil Caruso. (34:51)

21:03

Alex Caruso fauloval Bama Adebaya. Trestné hody... (34:51)

20:55

Rajon Rondo byl teď velmi dobře ubráněn a další body pro LA nepřidal. (34:51)

20:21

Následnou šestku už Butler nedal. Většinou se přitom z této pozice nemýlí. (34:51)

20:20

Jimmy Butler už nemá na co čekat. Teď dal koš s faulem od Jamese. (34:51)

19:59

A to ještě narůstá! Dva trestné hody proměnil Anthony Davis. (32:51)

19:41

Proměněná šestka. Lakers vedou o 17 bodů a posunují hodnotu nejvyššího vedení v zápase. (32:49)

19:41

Kentavious Caldwell-Pope dává koš s faulem! (32:48)

19:34

Nunn se dostal do nájezdu, Anthony Davis ho ale skvěle zablokoval! (32:46)

19:21

Faul odpískán Dannymu Greenovi. Bude se rozehrávat ze strany. (32:46)

19:00

Za Lakers se prosadil Anthony Davis, na druhé straně snižoval opět Crowder. (32:46)

18:38

Jae Crowder kontruje trojkou! (30:44)

18:29

Další skvělá akce Ronda! Z těžké pozice a v závěru časového limitu dostal míč do koše. (27:44)

17:43

Rajon Rondo se prosadil po výborně provedeném nájezdu a má na kontě už 11 bodů. To je dobrá podpora pro Jamese či Davise. Lakers to mají velmi dobře rozehrané. (27:42)

17:35

Na druhé straně netrefil těžkou trojku Herro. (27:40)

17:21

Danny Green neproměnil trojku. K balónu se pak dostali hráči Miami. (27:40)

16:52

Caruso faulován Crowderem. Nebylo to při střelbě, takže Lakers budou rozehrávat z boku. (27:40)

16:25

Alex Caruso zaznamenal útočný doskok a dva body. (27:40)

16:05

Úspěšný nájezd Jimmyho Butlera. Od něho Heat potřebují mnohem více takových momentů. (27:38)

15:27

Markieff Morris dává tříbodový koš! Třináctibodový náskok pro LA Lakers. (25:38)

15:00

Už se opět hraje, James je v pořádku. (25:35)

14:54

James si naběhl do Dragiće a zůstává na palubovce v bolestivém předklonu. O faul se nejednalo. (25:35)

14:36

Goran Dragić si zapisuje první dva body po návratu do hry po zranění! (25:35)

14:15

I mistr se může mýlit! James zahodil obě šestky. (23:35)

14:14

Butler zastavil Jamese jen faulem. Lebron na šestkách... (23:35)

14:09

Crowder nedal z jasné pozice! Lakers pak doskočili a mohou zaútočit. (23:35)

13:59

LeBron James se prezentoval krásným nájezdem přes bezmocného Adebaya. Ten mohl maximálně faulovat! Erik Spoelstra reaguje oddechovým časem. (23:35)

13:28

Iguodala se uvolnil na trojku, koš ale nedal. (23:33)

12:55

Rajon Rondo zaznamenal trojku a Lakers vedou poprvé v zápase dvojciferným rozdílem! (23:33)

12:44

Trestné hody pro Butlera. První neproměnil, druhou už ano. (23:30)

12:33

Na koš Bama Adebaya odpověděl nájezdem Rajon Rondo. Trvá tedy osmibodový rozdíl mezi týmy. (22:30)

12:01

Začala druhá čtvrtina. (20:28)

Statistiky LeBrona Jamese – 9b, 5 dos., 3 as.

12:00

První čtvrtina skončila. (20:28)

11:54

Po faulu Kuzmy ještě střílel trestné hody Crowder, ale ani jeden neproměnil! (20:28)

11:41

Krátký pokus Carusa z tříbodové vzdálenosti. (20:28)

11:02

Také trestný hod James proměnil. (20:28)

11:01

Koš platí! LeBron navíc bude střílet šestky. (20:27)

11:01

LeBron James zaznamenal koš s faulem Crowdera. Lavička Miami si ale bere challenge. Reklamuje útočný faul Jamese... (20:25)

10:56

Adebayo střílel šestky. Proměnil jen jednu. (20:25)

10:51

Do hry naskakuje rozehrávač Heat Goran Dragić, který se zranil v prvním utkání série a od té doby nehrál. To je nečekaný návrat! (19:25)

10:38

S dvoubodovou odpovědí přišel Anthony Davis. (19:25)

10:22

Trojka Jimmyho Butlera, který zaznamenal první body v zápase! (19:23)

10:01

Spolupráce dvou největších hvězd Lakers. James nahrával, Anthony Davis dává koš. (16:23)

09:40

Povedený nájezd Rajona Ronda a další body pro Lakers! (16:21)

09:07

Caldwell-Pope neproměnil trojku z rohu. Anthony Davis ale doskočil pro Lakers a prosadil se za dva body. (16:19)

08:38

Kendrick Nunn dává trojku a snižuje na rozdíl jediného bodu. Na řadu přichází plánovaný time-out pro Lakers. (16:17)

07:48

Další dva body pro Lakers. Po zisku míče na vlastní polovině se z nájezdu prosadil Alex Caruso. (13:17)

07:36

Po přihrávce Jamese měl poměrně snadnou úlohu Rajon Rondo. (13:15)

07:20

Krátký pokus Crowdera z tříbodové vzdálenosti. (13:13)

06:44

Tyler Herro nebyl při rozehrávce pod košem dobře bráněn a dal snadné dva body. Vyrovnáno. (13:13)

06:02

Crowder všechny proměnil a snížil na rozdíl dvou bodů. (11:13)

06:02

Jae Crowder byl faulován Greenem při střele za tři body. Greenovi se to vůbec nelíbí, ale hráči Miami bude střílet hned tři šestky. (8:13)

05:42

LeBron James proměnil svůj nájezd, když svým typickým způsobem proskočil mezi bránícími hráči a zavěsil míč do koše. Na řadu přichází oddechový čas Miami. (8:13)

05:19

Další tříbodová střela Greena už byla přesná. (8:11)

05:04

Danny Green na druhé straně z tříbodové distance nedal. (8:8)

04:35

Robinson dává druhou trojku v zápase a vyrovnává stav! (8:8)

04:03

Jimmy Butler se prodribloval do střelecké pozice. Míč ale vyskočil po obroučce zpět do hry. (5:8)

03:33

James to zkoušel z tříbodové vzdálenosti. Netrefil. (5:8)

03:05

Trestné hody pro Lakers, které proměnil Kentavious Caldwell-Pope. (5:8)

02:52

Duncan Robinson dává trojku, byť byl bráněn poměrně těsně! (5:6)

02:33

Akci Heat parádně zastavil Alex Caruso. (2:4)

02:05

Rychlý protiútok losangeleského celku zakončil smečí LeBron James. (2:4)

00:49

Střela Davise se nevešla do koše. (2:2)

00:31

Nahození spoluhráče Herra donesl do koše Bam Adebayo. Akce Oop Dunk. (2:2)

00:19

První akci Lakers zakončuje dvoubodovým košem Anthony Davis, který se prosadil po Jamesově asistenci. (0:2)

00:01

Utkání právě začalo. (0:0)

Miami Heat: Butler, Crowder, Adebayo, Robinson, Herro – Haslem, Hill, Iguodala, Jones, Leonard, Nunn, Olynyk, Silva, Dragić.

Los Angeles Lakers: James, Davis, Caruso, Green, Caldwell-Pope – Howard, Dudley, Horton-Tucker, Kuzma, McGee, Morris, Rondo, Smith.
Pokud by slavní Lakers dnešní zápas zvládli, získali by 17 titul v historii. Naposledy se radovali v roce 2010. Heat v minulosti triumfovali 3x. Stalo se tak v letech 2006, 2012 a 2013.
Průběh série – 2:3 na zápasy:

1. zápas: Lakers opanovali základní část a proti pátému celku Východní konference jsou favoritem série. Nástup do prvního utkání se jim moc nepovedl, pak ale přišel rychlý obrat a ve čtvrté čtvrtině si mohli basketbalisté z LA dovolit i polevit. Přesto duel dovedli k výhře 116:98. Anthony Davis nastřílel 34 bodů, LeBron James přidal 25 a k tomu zaznamenal také 13 doskoků a 9 asistencí.

2. zápas: Druhé utkání bylo o něco vyrovnanější. Lakers si ale postupně vytvořili dvojciferný náskok a ten si ve druhém poločase hlídali. Nakonec slavili vítězství 124:114. Bodově se tentokrát nejvíce dařilo Jamesovi s 33 body. Davis zaznamenal o jediný bodík méně a navíc si připsal 14 doskoků.

3. zápas: V utkání číslo tři konečně zabrali i basketbalisté Miami. Zápas to byl dlouho velmi vyrovnaný, Heat jeho většinu vedli o několik bodů. V závěrečné čtvrtině nejprve Lakers otočili skóre a ujali se vedení 91:89, ovšem závěr duelu pak patřil celku z Floridy. Ten zvítězil o jedenáct bodů 115:104. Hlavním tahounem vítězů byl tradičně Jimmy Butler, který nastřílel 40 bodů a týmové statistiky ovládl i v doskocích a asistencích.

4. zápas: V prvním poločase čtvrtého utkání Lakers příliš nezahrály opory. Na své poměry se trápili James i Davis. Přesto losangeleský tým vedl po polovině duelu 49:47. Ve druhé půli navíc výrazně ožil LeBron James, který v ní nastřílel 20 bodů (celkově 28) a i díky jeho výkonu Heat neustále jen dotahovali. Lakers zvítězili 102:96.

5. zápas: Krásný pátý zápas urvali po výsledku 111:108 Heat, kteří si tak vynutili pokračování série! Bylo to obrovské drama. Celek Miami soupeři několikrát odskočil na dvojciferný rozdíl, naposledy na začátku závěrečné čtvrtiny, kdy vedl o 11 bodů. Lakers ale vždy dokázali zabrat a dostat se zpátky na kontakt. V koncovce utkání se pak oba týmy přetahovaly o vedení. Velký střelecký souboj sváděly obě hvězdy svých týmů – Lebron James a Jimmy Butler. Radovat se nakonec mohl druhý jmenovaný, který v samotném závěru dokázal bezchybně proměňovat klíčové šestky a celkově nastřílel 35 bodů. Lakers nestačilo ani Jamesových 40 bodů.
Vítám tu všechny basketbalové nadšence! V noci z neděle na pondělí se odehraje šestý duel finálové série NBA mezi Miami Heat a Los Angeles Lakers. Lakers vedou 3:2 na zápasy a dnes budou mít druhou možnost finále ukončit. Celá série je také velkým soubojem osobností týmů. Heat drží nad vodou výkony Jimmyho Butlera, celek z LA zase táhne nestárnoucí LeBron James.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.