NBA

Miami Heat – Los Angeles Lakers

96:102

konec (22:27, 47:49, 70:75) Stav série: 1:3

07.10.2020, 03:00 • ESPN Wide World of Sports Complex, Bay Lake, Florida • Finále • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 4.01 14.0 1.34 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Páté finále, které již může být posledním, je na programu v noci z pátku na sobotu. Já se s Vámi pro dnešek loučím a někdy se těším zase na počtenou! (05:49:19)
Nejvíce bodů:
Jimmy Butler 22 – LeBron James 28

Nejvíce doskoků:
Jimmy Butler 10 – LeBron James 12

Nejvíce asistencí:
Jimmy Butler 9 – LeBron James 8
Bsketbalisté LA Lakers vítězí ve čtvrtém finále nad Miami 102:96 a od zisku titulu šampiónu NBA je tak dělí jediné vítězství!

Sledovali jsme velmi vyrovnaný zápas, jehož větší část si Lakers udržovali těsné vedení. To ani jednou nepřelezlo na dvojciferný rozdíl. Rozhodující asi bylo, že se ve druhém poločase vítězům přeci jen rozehrál LeBron James, který dokázal zaznamenat důležité body a v závěrečné čtvrtině měl světlé momenty i Anthony Davis, jenž většinu utkání jinak spíše tápal. Obrana Lakers navíc dokázala udržet jakž takž na uzdě Jimmyho Butlera, jehož 22 bodů dnes na soupeře nestačilo.

Konec zápasu. (96:102)

47:58

Tyler Herro ještě zaznamenal trojku, kterou zmírňuje porážku Miami. (96:102)

47:49

LeBron James potvrzuje výhru Lakers dvěma proměněnými šestkami. (93:102)

47:43

Butlera navíc pod košem fantasticky zablokoval Anthony Davis! (93:100)

47:27

Hezká souhra Butlera s Adebayem. To už ale asi bude na Lakers málo. (93:100)

47:20

Anthony Davis trefuje trojku, která je už pro tento zápas asi rozhodující! Tohle už budou mít hráči Miami velmi těžké. Kouč Spoelstra si ještě bere oddechový čas. (91:100)

46:58

Herro naopak z těžké pozice nedává. (91:97)

46:35

Rajon Rondo a jeho úspěšný nájezd! (91:97)

46:28

Jae Crowder dává důležitou trojku, kterou drží Heat ve hře! (91:95)

46:00

Vše ale bylo v pořádku. Skóre se měnit nebudude. (88:95)

46:00

Rozhodčí si ještě přezkoumají střelu Adebaya. Teoreticky by se tak mohl koš Caldwella-Popea vymazat! (88:95)

46:00

Kentavious Caldwell-Pope donáší míč do koše a navyšuje vedení Lakers na 7 bodů! Oddechový čas pro Miami. (88:95)

45:36

Adebayo musel střílet v závěru limitu pro útok a navíc to nestihl. Lakers u balónu. (88:93)