NBA

Los Angeles Lakers – Miami Heat

108:111

konec (24:25, 56:60, 82:88) Stav série: 3:2

10.10.2020, 03:00 • ESPN Wide World of Sports Complex, Bay Lake, Florida • Finále • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.36 13.5 3.85 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mojí strany vše. Přeji klidný zbytek noci, pokud ještě plánujete jít spát! (05:49:40)
Nejvíce bodů:
LeBron James 40 – Jimmy Butler 35

Nejvíce doskoků:
LeBron James 13 – Jimmy Butler 12

Nejvíce asistencí:
LeBron James 7 – Jimmy Butler 11
Šestý zápas se bude hrát v noci z neděle na pondělí. Začne se po půl druhé.
Krásný pátý finálový zápas urvali po výsledku 111:108 Heat, kteří si tak vynutili pokračování série! Bylo to obrovské drama. Celek Miami soupeři několikrát odskočil na dvojciferný rozdíl, naposledy na začátku závěrečné čtvrtiny, kdy vedl o 11 bodů. Lakers ale vždy dokázali zabrat a dostat se zpátky na kontakt. V koncovce utkání se pak oba týmy přetahovaly o vedení. Velký střelecký souboj sváděly obě hvězdy svých týmů – Lebron James a Jimmy Butler. Radovat se nakonec mohl druhý jmenovaný, který v samotném závěru dokázal bezchybně proměňovat klíčové šestky a celkově nastřílel 35 bodů. Lakers nestačilo ani Jamesových 40 bodů.

Stav série – 3:2

Konec zápasu. (108:111)

48:00

James musel střílet ze zoufalství z poloviny hřiště. Koš zdaleka netrefil a tahle série bude pokračovat šestým zápasem! (108:111)

47:58

Herro se nemýlil. Nyní si Heat musejí pohlídat rozehru soupeře. (108:111)

47:58

Lakers zvolili faul. Herro bude střílet šestky. Pak bude čas ještě na jednu střelu. (108:109)

47:57

Green nedal možná životní trojku! Morris pak nahrával do zámezí a Heat jsou blízko k prodloužení série! (108:109)

47:43

Druhou také! Oddechový čas pro Lakers, kteří mohou rozhodnout z posledního útoku. (108:109)
První dal... (108:108)

47:43

Hráči Miami se rozhodli zakončit hned! Butler to vzal na sebe a došel si pro šestky na Davisovi. (108:107)
Teď je otázkou, zda budou chtít Heat rozhodnout zápas střelou v posledních sekundách, nebo zkusí něco jiného? (108:107)

47:39

Míč po nepřesné střele Caldwella-Popea propadl k Antonymu Davisovi, který to měl pod košem už snadné! Do role vedoucího týmu se vracejí Lakers, rozehrávat ale budou Heat. Ti si berou oddechový čas. (108:107)

47:13

Butler svou úlohu splnil! Miami vede o bod. (106:107)

47:13

Oddechový čas pro Miami. Po něm bude střílet šestky Jimmy Butler. (106:105)

47:01

James vs Butler! Tentokrát úřadoval LeBron, který si doskočil míč po vlastní střele. (106:105)

46:47

Jimmy Butler dává koš za dva body a převrací vedení na stranu Miami. (104:105)

46:26

Proměněný trestný hod! Lakers vedou o bod. (104:103)

46:26

Nájezd LeBrona Jamese končí košem s faulem! Takhle hraje lídr! (103:103)

46:09

Jimmy Butler dal koš za dva body z větší vzdálenosti. (101:103)

45:46

Caldwell-Pope nevyužil volné trojky po přihrávce Jamese! (101:101)

45:27

Butler pod košem nedal, James doskočil! (101:101)

45:08

Nemýlil se. Necelé tři minuty před koncem je vyrovnáno. (101:101)

45:08

LeBron James bude střílet šestky! (99:101)

45:02

Morris byl při útočném doskoku faulován. Míč pro Lakers. (99:101)

44:48

Důležitá trojka Duncana Robinsona! Drama pokračuje. (99:101)

44:25

Jimmy Butler byl faulován. Nakonec to nebyl střelecký faul, rozehrává se ze strany. (99:98)

44:20

Carusovi sebral míč Butler. Útočí Miami... (99:98)

44:01

Střelecké trápení Heat přerušil Bam Adebayo, který využil pěknou přihrávku spoluhráče. (99:98)

43:44

Green trojku nedal. Ani Caldwell-Pope pak nedopíchl míč do koše. (99:96)

43:23

Na druhé straně se z těžké pozice neprosadil Tyler Herro. (99:96)

43:07

Davis to zkusil za tří, trefil obroučku. (99:96)

42:33

Butlerovi zřejmě docházejí síly! Nechal si vypíchnout míč a Caldwell-Pope následně zaznamenal snadný koš! (99:96)

42:07

Crowder střílel v závěru limitu pro útok. Trojkový pokus netrefil. (97:96)

41:42

Oddechový čas pro Miami. (97:96)

41:42

Lakers po dlouhé době vedou! James nahrál Kentaviousovi Caldwellovi-Popeovi, který zaznamenal trojku z rohu! (97:96)

41:09

Davis zůstává na trestných hodech stoprocentní. (94:96)

41:09

Davis v souboji 1 na 1 s Iguodalou. Získal trestné hody! (92:96)

40:40

Další tříbodový pokus netrefil Nunn. (92:96)

40:30

James nekompromisně zasmečoval míč do koše. (92:96)

40:17

To už neplatí. Kendrick Nunn totiž trefil trojku! (90:96)

39:54

Anthony Davis proměnil dvě šestky a snížil na rozdíl jednoho tříbodového koše. (90:93)

39:26

Davis zablokoval tříbodový pokus Heat. Na druhé straně dal trojku Danny Green! (88:93)

38:55

Útočný faul LeBrona Jamese byl potvrzen. (85:93)

38:55

Oddechový čas pro Lakers... Frank Vogel si vyžádal challenge, nemyslí si, že James fauloval. (85:93)

38:55

Duncan Robinson se postavil do cesty najíždějícímu Jamesovi, který podle sudích prorážel! (85:93)

38:41

Adebayo skvěle ustrážil Jamese! Následný protiútok nedotáhl do konce Butler, ale alespoň si došel pro faul od Morrise. (85:93)

38:20

Butler se netrefil přes bránícího Davise. (85:93)

37:50

Na to už musel odpovědět LeBron James, který zaznamenal další tříbodový koš! (85:93)

37:30

Adebayo oba proměnil a Heat mají dvojciferný náskok! (82:93)

37:29

Teď si došel Adebayo pro faul od Morrise. Trestné hody. (82:91)

37:10

Adebayo se hezky uvolnil, ale následně zasmečoval jen do obroučky! (82:91)

36:34

Trojka Robinsona! (82:91)

36:02

Začala finálová čtvrtina tohoto zápasu. Vybojují si Heat šesté utkání série, nebo budou Lakers slavit? (82:88)

36:01

Začala čtvrtá čtvrtina. (82:88)

36:00

Třetí čtvrtina skončila. (82:88)

35:58

Nabuzený Adebayo ještě zablokoval najíždějícího Ronda! Tak tohle hráč Miami potřeboval. Do teď se spíše trápil. (82:88)

35:49

Butler se dostal pod koš, kde našel Bama Adebaya a ten už nemohl nedat! (82:88)

35:31

Davis se ani teď na šestkách nemýlil. (82:86)

35:31

Adebayo fauloval Davise. Trestné hody... (80:86)

35:22

Robinson proměnil i trestný hod. Šestibodový rozdíl... (80:86)

35:22

Duncan Robinson dává trojku s faulem od Kuzmy! Tohle bylo od hráče LA zbytečné. (80:85)

35:04

Davis oba proměnil. (80:82)

35:04

Anthony Davis bude střílet trestné hody... (78:82)

34:55

Oba týmy si teď vybírají slabší chvíle v útoku. Adebayovi vypadl míč z ruky, dopředu mohou Lakers. (78:82)

34:20

Adebayo ztroskotal na Davisovi, který ho zablokoval. (78:82)

34:02

Caruso se dopustil prorážení. Při pokusu o nájezd srazil Butlera. (78:82)

33:41

Kuzma z rohu netrefil volnou trojku! (78:82)

33:13

James proměnil jen druhou ze šestek. (78:82)

33:13

James byl faulován Iguodalou. Trestné hody pro lídra Lakers... (77:82)

32:59

Crowder z toho vytěžil maximum. Heat vedou o pět bodů! (77:82)

32:59

Jae Crowder trefil tříbodový koš s faulem. Bude mít tedy šanci přidat bod navíc! (77:81)

32:42

Rondo svůj nájezd nezakončil. Ani Kuzma následně nedokázal dopíchnout míč do koše Heat. (77:78)

32:21

Iguodala zachránil míč pro Miami na hřišti a z toho mohl těžit Crowder. Střela z tříbodové distance se ale do koše nevešla. (77:78)

31:59

Nyní tu máme oddechový čas. (77:78)

31:57

James doskočil po neproměněné střele Kuzmy a následně předal míč právě Kuzmovi, který snižuje na rozdíl jediného bodu! (77:78)

31:31

Rondo nahrál pod koš Anthonymu Davisovi a ten si poradil. (75:78)

31:01

Rondo musel střílet v časové tísni. Tříbodový pokus skončil na obroučce. (73:78)

30:22

LeBron James kontruje trojkou! (73:78)

30:05

Heat začínají zase odskakovat! Tyler Herro zvýšil na rozdíl osmi bodů. (70:78)

29:32

A trojku si navíc připisuje Duncan Robinson! (70:76)

29:19

Butler šestku dává. (70:73)

29:19

Jimmy Butler bude střílet šestku a poté ještě budou Heat rozehrávat. Bylo to tedy posouzeno jako nesportovní faul. (70:72)

29:19

Jimmy Butler si připsal útočný doskok a zavěsil. Po kontaktu s Howardem ale následně zůstává ležet na palubovce a drží se za hlavu. Rozhodčí si ještě Howardův zákrok prohlédnou na videu. (70:72)

29:01

Lakers tlačil časový limit, Caldwell-Pope se pod tlakem trefil za tři body a vyrovnal. (70:70)

28:34

Davis vystihl přihrávku Crowdera pod koš a LA Lakers mohou jít do protiútoku. (67:70)

27:46

První dva body ve druhém poločase zaznamenal Jimmy Butler. (67:70)

27:31

Trestné hody Dwighta Howarda. Zkušený pivot Lakers oba proměnil. (67:68)

27:18

Butler mohl sám skórovat, ale ještě našel Bama Adebaya. Ten si potřeboval zvýšit sebevědomí. (65:68)

26:58

LeBron James také za tři body! (65:66)

26:42

Robinson kontruje rovněž trojkou! (62:66)

26:16

Lakers stahují manko na rozdíl jediného bodu! Z trojky se prosadil Anthony Davis! (62:63)

25:58

Bam Adebayo se pod košem neprosadil přes Davise. (59:63)

25:34

James vyvezl míč do útoku a po jeho přihrávce zaznamenal trojku Caldwell-Pope. (59:63)

24:53

Jae Crowder tentokrát proměnil tříbodovou střelu! (56:63)

24:42

Howard dobře v obraně. Po následné přetlačované rozhodčí nařídili rozskok. (56:60)

24:23

Crowder to zkoušel za tři body, do koše ale jeho střela nespadla. (56:60)

24:01

Začala třetí čtvrtina. (56:60)
LeBron James 21 – Jimmy Butler 22

Anthony Davis 7 – Jimmy Butler 6

Rajon Rondo 4 – Jimmy Butler 6
Po prvním poločase vede Miami nad Lakers o čtyři body – 60:56. Heat, které opět skvěle diriguje Jimmy Butler (22 bodů), si v průběhu druhé čtvrtiny vytvořili dokonce až 11bodový náskok. Lakers pak ale zabrali a dokázali se vrátit na kontakt. Důležitou zprávou pro tým z Los Angeles je také to, že se do hry vrátil Anthony Davies, který byl na konci úvodní čtvrtiny ošetřován.

24:00

Druhá čtvrtina skončila. (56:60)

23:59

Jimmy Butler dává trojku v samotném závěru první půle a celek Miami si tak odnese do kabin čtyřbodové vedení! (56:60)

23:34

Anthony Davis zaznamenal trojku přes bránícího Iguodalu. (56:57)

23:16

Tyler Herro zůstal volný na trojku a své příležitosti využil! (53:57)

23:05

Rondo se nemýlil a Lakers jsou v kontaktu! (53:54)

23:05

Nyní bude Rondo střílet trestné hody! (51:54)

22:56

První dva body v zápase zaznamenal Rajon Rondo. (51:54)

22:32

Po koši Jaea Crowdera vedou Heat o pět bodů. (49:54)

22:19

Na druhé straně kontroval Anthony Davis! (49:52)

22:06

Trestné hody Butler zužitkoval. (47:52)

22:06

Butler si došel pro šestky po faulu od Kuzmy. (47:50)

21:56

Heat se přestalo dařit střelecky! Lakers krásně sehráli rychlý protiútok, který po nahrávce Davise zakončil Kyle Kuzma. Time-out pro Miami. (47:50)

21:29

Trestný hod ale hvězda Lakers neproměnila. (45:50)

21:28

Lakers se ubránili a po obranném doskoku Caldwella-Popea zamířil do koše LeBron James. Ten zaznamenal dva body s faulem Robinsona! (45:50)

21:08

Kentavious Caldwell-Pope zakončil rychlý protiútok Lakers! (43:50)

20:41

Další body přidává LeBron James, který dělá, co může, aby Lakers zůstali v kontaktu. (41:50)

20:31

Nunn se prosadil po útočném doskoku! (39:50)

20:12

Caldwell-Pope byl pod košem výborně ubráněn hráči Heat. (39:48)

20:01

Duncan Robinson střílel trestné hody. Proměnil jen jeden. (39:48)

19:46

Alex Caruso snižuje střelou za tři body! (39:47)

19:08

Jimmy Butler trojku proměnil a Heat vedou podruhé v zápase o 11 bodů! (36:47)

18:39

Volný Morris netrefil za tři body. (36:44)

18:15

Jimmy Butler se uvolnil přes Davise a zaznamenal další koš. (36:44)

17:55

LeBron James trefil z levé strany za tři body! Lakers snižují na rozdíl šesti bodů. (36:42)

17:49

Po neúspěšné trojce Jamese se vydal do protiútoku Adebayo. Těžké zakončení ale nezvládl proměnit. (33:42)

17:27

Adebayo proměnil až druhou šestku. (33:42)

17:27

Nunn krásně nahrál pod koš Adebayovi, kterého fauloval Green. Trestné hody! (33:41)

17:19

Danny Green fauloval doskakujícího Butlera. Míč pro Miami. (33:41)

17:01

LeBron James vystřelil z tříbodové vzdálenosti a trefil přesně! (33:41)

16:39

Dva netrefené trojkové pokusy Miami. Neprosadili se Nunn a Herro. (30:41)

16:01

Danny Green netrefil trojku přes bránícího Herroa. (30:41)

15:43

Šestku Jimmy Butler proměnil. Heat vedou už o 11 bodů! (30:41)

15:42

Jimmy Butler dává koš s faulem Davise. To znamená trestný hod navíc! (30:40)

15:30

Kuzma proměnil pouze jednu šestku. Na palubovku se vrátil Anthony Davis, který tedy zkouší pokračovat. (30:38)

15:30

Adebayo fauloval Kylea Kuzmu. Dva trestné hody pro hráče Lakers... (29:38)

15:13

Butler doskočil míč po vlastní střele a vzápětí se prosadil přes Morrise. (29:38)

14:49

James dostal krásnou přihrávku pod koš a z takových pozic se nemýlí. (29:36)

14:38

Po Butlerově přihrávce využil volného prostoru ke střele Kendrick Nunn a Lakers si musejí vzít oddechový čas! (27:36)

14:12

Tyler Herro rovněž za tři! (27:34)

13:20

LeBron James odpověděl trojkou! (27:31)

12:58

Po smeči Bama Adebaya vedou Heat už o sedm bodů! To je zatím nejvíce v zápase. (24:31)

12:35

Další koš Nunna! (24:29)

12:17

Kendrick Nunn si navedl míč do středu a střelou z výskoku zaznamenal dva body. (24:27)

12:01

Začala druhá čtvrtina. (24:25)

12:00

První čtvrtina skončila. (24:25)

11:21

Po střele Carusa dopíchl míč do koše LeBron James. Davis se u lajny snaží rozchodit své zranění. (24:25)

11:11

Trojka Duncana Robinsona vrací vedení na stranu Heat. Větším problémem pro Lakers ale bude zranění Anthonyho Daviese, který si lehl na palubovku a bude potřebovat lékařské ošetření! (22:25)

10:34

Butlerovo zakončení zablokoval Davis. Z rychlého protiútoku se pak prosadil Kyle Kuzma! (22:22)

09:56

Sérii Heat přerušil Anthony Davis, který se trefil z výskoku. (20:22)

09:37

Devítibodová šňůra Miami! Tentokrát se prosadil Jimmy Butler. (18:22)

09:11

Kuzma neuspěl po individuální akci. Dopředu může celek Miami. (18:20)

08:50

Kendrick Nunn trefil trojku a Heat otáčejí skóre na svou stranu! Frank Vogel reaguje oddechovým časem. (18:20)

08:08

Lakers chybovali při rozehrávce pod košem a Duncan Robinson to měl snadné. Celek z LA vede už jen o jediný bod! (18:17)

07:59

Jimmy Butler se na trestných hodech nemýlil. (18:15)

07:59

Howard fauloval zakončujícího Butlera. Trestné hody pro střelce Miami. (18:13)

07:18

Butler uvolnil Robinsona, který ale se střelou jednou rukou neuspěl. Lakers doskočili... (18:13)

06:55

Anthony Davis vrací Lakers pětibodový náskok. Kouč Miami Erik Spoelstra si vyžádal oddechový čas. (18:13)

06:31

Napodruhé se už Jae Crowder pod košem prosadil. (16:13)

05:57

Crowder selhal v jasné pozici pod košem. Na druhé straně svou příležitost proměnil LeBron James! (16:11)

05:32

Caldwell-Pope minul trojkový pokus. Míč vyskákal po obroučce ven. (14:11)

05:10

Je tu první z technických oddechových časů. (14:11)

04:57

Dva slepené koše Lakers. Oba zaznamenal Anthony Davis. První po útočném doskoku, druhý po krásné nahrávce Jamese. (14:11)

04:28

Jimmy Butler v ostrém souboji s Dwightem Howardem. Oba hráči si na účet připisují technickou chybu. (10:11)

03:55

Caldwell-Pope proměnil i šestku a snižuje na rozdíl jediného bodu! (10:11)

03:54

Kentavious Caldwell-Pope trefil koš s faulem! (9:11)

03:44

Butler nahrál Duncanovi Robinsonovi, který trefil z rohu první trojku Heat! (7:11)

03:10

Jimmy Butler odpovídá. Zatím je to útočné představení. (7:8)

03:00

Danny Green se trefil z pravé strany za dva body. (7:6)

02:24

Tyler Herro zase dostává do vedení Miami. (5:6)

02:01

Poprvé v utkání se prosazuje LeBron James. (5:4)

01:41

A Butler obě šestky proměnil. (3:4)

01:40

Jimmy Butler byl faulován Greenem. Trestné hody. (3:2)

00:53

Lakers otáčejí. Danny Green zaznamenal trojku! (3:2)

00:38

Krásnou nahrávku od Herroa pod koš využil Bam Adebayo, který otevřel skóre zápasu. (0:2)

00:01

Utkání právě začalo. (0:0)

Los Angeles Lakers: James, Davis, Howard, Green, Caldwell-Pope – Caruso, Dudley, Horton-Tucker, Kuzma, McGee, Morris, Rondo, Smith.

Miami Heat: Butler, Crowder, Adebayo, Robinson, Herro – Haslem, Hill, Iguodala, Jones, Leonard, Nunn, Olynyk, Silva.
Průběh série – 3:1 na zápasy:

Lakers opanovali základní část a proti pátému celku Východní konference jsou favoritem série. Nástup do prvního utkání se jim moc nepovedl, pak ale přišel rychlý obrat a ve čtvrté čtvrtině si mohli basketbalisté z LA dovolit i polevit. Přesto duel dovedli k výhře 116:98. Anthony Davis nastřílel 34 bodů, LeBron James přidal 25 a k tomu zaznamenal také 13 doskoků a 9 asistencí.

Druhé utkání bylo o něco vyrovnanější. Lakers si ale postupně vytvořili dvojciferný náskok a ten si ve druhém poločase hlídali. Nakonec slavili vítězství 124:114. Bodově se tentokrát nejvíce dařilo Jamesovi s 33 body. Davis zaznamenal o jediný bodík méně a navíc si připsal 14 doskoků.

V utkání číslo tři konečně zabrali i basketbalisté Miami. Zápas to byl dlouho velmi vyrovnaný, Heat jeho většinu vedli o několik bodů. V závěrečné čtvrtině nejprve Lakers otočili skóre a ujali se vedení 91:89, ovšem závěr duelu pak patřil celku z Floridy. Ten zvítězil o jedenáct bodů 115:104. Hlavním tahounem vítězů byl tradičně Jimmy Butler, který nastřílel 40 bodů a týmové statistiky ovládl i v doskocích a asistencích.

V prvním poločase čtvrtého utkání Lakers příliš nezahrály opory. Na své poměry se trápili James i Davis. Přesto losangeleský tým vedl po polovině duelu 49:47. Ve druhé půli navíc výrazně ožil LeBron James, který v ní nastřílel 20 bodů (celkově 28) a i díky jeho výkonu Heat neustále jen dotahovali. Lakers zvítězili 102:96.
Miami Heat patří v posledních 15 letech k tradičně silným týmům. Šampióni NBA z let 2006, 2012 a 2013 (poslední dva tituly pamatuje i LeBron James) se dostali do finále po šesti letech. Pátý tým Východní konference po základní části hrál v play off skvěle, když zdolal Indianu 4:0 na zápasy, 4:1 vyhrál sérii proti nejvýše nasazenému Milwaukee a v konferenčním finále povolil Bostonu Celtics získat dvě utkání. Mezi hlavní opory Heat patří Jimmy Butler, rozehrávač Goran Dragić či pivot Bam Adebayo. Poslední dva jmenovaní museli odstoupit z prvního finálového zápasu. Zatímco Adebayo pak naskočil do čtvrtého utkání a byl na palubovce znát, tak Dragić se zatím do hry nevrátil.
Lakers za sebou mají utrápené roky, když hned šestkrát v řadě scházeli v play off, což fanoušci slavného celku nepamatují. Postupně tu ale vznikl vynikající kádr v čele s fenomenálním LeBronem Jamesem, Anthonym Davisem či Dwightem Howardem, který v tomto ročníku ovládl základní část a také ve vyřazovacích bojích si počíná suverénně. Lakers v play off postupně přešli přes Portland, Houston a Denver.
Vítám tu všechny milovníky toho nejlepšího basketbalu! V sobotu brzy ráno našeho času je na programu pátý finálový zápas NBA mezi Los Angeles Lakers a Miami Heat. Už dnes může být jasno o šampiónech. Lakers totiž v sérii vedou 3:1 a od mistrovských oslav je dělí jediná výhra.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.