Extraliga dorostu

HC RT TORAX Poruba – HC ZUBR Přerov

2:4

konec (1:0, 1:2, 0:2)

01.10.2020, 18:00 • RT TORAX ARENA • Skupina Východ • Info o důležitých událostech (Gabriela Juříková)

Ode mne je to vše, děkuji za pozornost a přeji pohodový zbytek večera. (20:17:24)
Domácím se při konečném tlaku nepodařilo snížit Zubří vedení a i z tohoto utkání tak nemají body. Zubři trpělivostí a trochou štěstí odjíždí z RT TORAX ARENY se všemi body.

59:57

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Kruták – 2 min., napadení).

59:42

Poruba hraje bez gólmana.

59:25

Z bezprostřední blízkosti vystřelil Kalužík. Žurkovi jen do výstroje.

58:27

Kuchtova střela je Drabčíkem odražena do rohu.

57:13

56:50

Vehovský, Kovalčík, Kelnar, ani jeden ve střelbě neuspěl. Žurek drží dvoubrankové vedení.

55:46

Kelnarova dělovka blokována mimo branku.

55:13

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Holinka – 2 min., podrážení).

54:31

Puk poskakoval před Žurkem, jenže koudelnému se nepodařilo včas doklepnout touš za brankovou čáru.

53:56

Hyža v pádu napálil puk do brankoviště.

53:02

Vehovský nahrává na brankoviště, kde tečuje Kovalčík. Puk míjí pravou tyč.

52:44

Icing hostů.

52:15

Janáček zamířil puk z první na bránu, ten ale jen těsně minul pravou Žurovu tyč.

51:26

Hraje se otevřený hokej s šancemi na obou stranách. Žurek teď zachytil puk po střele Jánoše.

49:30

49:01

Zubři se sami vytlačili z pásma.

48:19

Na druhou stranu posílá puk Kelnar a dává týmu prostor na vystřídání.

47:30

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Fišara – 2 min., podrážení).

45:51

Přerov právě vstřelil branku!
V počtu vyloučení je toto první využitá přesilovka utkání! Střela na ose hřiště před kruhy MIROSLAVA HOLINKY prosvištěla nad ledem do brankové sítě. Asistence: Tobiáš Kuchta a Jaroslav Pekr.

45:23

Dorážka Hyži nekončí za Drabčíkem, protože porubský gólman včas zasáhl nejen betonem, ale i lapačkou.

44:59

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Koudelný – 2 min., hákování).

42:10

Nedbalá rozehrávka od domácích dala šanci ke střele Kolaříkovi, kterého Drabčík vychytal, ale na dorážku JAKUBA GALNORA v leže už nedosáhl. Puk skončil pod horní tyčí. Asistence: Ondřej Kolařík.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:36.
Domácí se dostali do dvoubrankového vedení díky Tadeáši Kalužíkovi, jenže hosté se nevzdávali a přestože neustále mířili mimo tři tyče, tak se do kabin šlo za nerozhodného stavu 2:2 díky dvěma gólům Jakuba Billy. První vstřelil po přesilovce v 33. minutě ze své pozice obránce a druhý pak tři vteřiny před přestávkou, kdy obkroužil Drabčíkovu bránu a stačil puk zasunout kolem tyče.

40:00

39:57

JAKUB BILLA obkroužil branku a stačil puk zasunout kolem tyče než se Drabčík stačil přesunout.

39:41

Sudí se upískli, takže se vhazuje ve středovém kruhu.

38:35

Domácí vyhazují do středního pásma. Pro puk si jede Jánoš, ale je držen na mantinelu, stejně tak i jeho spoluhráč Kalužík. Poruba tak ale hájí jednobrankové vedení.

37:36

Vehovský se prokličkoval přes obránce a zakončil, byť tísněn. Stav se nemění!

37:35

Zubři se dostali do ofsajdu.

36:55

Z ničeho nic se ke střele dostal Hradil. Žurek puk na poslední chvíli vytěsnil za branku.

35:30

Do útočné třetiny dovezl kotouč Koudelný. Hlůšek jej přilepil na mantinel a práci od porubského centra převzal Jánoš. Hra ale dlouho u Žurka nezůstala.

34:50

Hyža vyprášil porubské betony.

34:14

Drabčík přerušuje hru po střele z dálky v podání Buršíka.

33:24

O kotouč se bojuje za přerovskou brankou. Hosté nakonec vytahují hru do středního pásma.

32:25

JAN BILLA dostal od parťáka v obraně nabito na střelu na ose hřiště a prostřelil vše před sebou. Asistence: David Svozil.

32:22

32:16

Kovalčík si lehá proti střele Svozila.

31:20

Kuchta ve výhodné šanci, před ním odkrytá větší polovina brány a netrefuje.... puk míří na zadní mantinel.

30:32

Drabčík zastavuje pokus Holinky. Na bodě pro vhazování zůstává klečet Chudoba, protože dostal krosček do oblasti hlavy. Rozhodčí netrestá, domácí obránce odjíždí na střídačku.

30:22

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Hradil – 2 min., podrážení).

30:13

29:43

Zpětná nahrávka Vehovského na Kovalčíka neprošla přes Koblížka, který puk lehce podstrčil gólmanovi.

29:14

Domácí se podruhé propracovali do útočné třetiny, ale vyslali střelu jen do boční sítě.

28:13

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Buršík – 2 min., vysoká hůl).

27:22

Hanák nasměroval puk do brankoviště a u druhé tyče napřahoval k teči Galnor. Kotouč prošel pod hokejkou.

25:51

Zubři zkouší snížit, jenže pořád směrují puky hodně vysoko.

24:32

Poruba právě vstřelila branku!
Zubři špatně vyhodili, resp. vůbec nedostali puk z obranného pásma, čehož využil Koudelný a z mezikruží zakončil. Žurek puk odpálil, ale závar pokračoval a do odkryté poloviny brány zakončil skákavý puk TADEÁŠ KALUŽÍK. Asistence: Jakub Koudelný.

23:30

23:17

Závar před Drabčíkem, který krotí Chudoba a po střele Veselého končí puk skoro v ochranné síti.

22:06

Kelnar odpaluje puk přes všechny čáry. Nakonec se dostává ke střele z blízky Vehovský, ale hostující gólman vykrývá a Přerovští tak zakládají protútok.

21:30

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Stasiuk – 2 min., příliš mnoho hráčů).

21:29

20:12

Domácí pokračují v přesilovce a po vyhraném buly zaváží puk do útočné třetiny Vehovský. Střela Stasiuka končí na Žurkovém betonu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:50.
První třetina patřila brankově domácím, když se jako jediný trefil Maxim Vehovský. Přerovští si vypracovali mnoho šancí a dokonce i přečíslení ve vlastních oslabení, ale zakončení byla většinou do horních pater, asi fotbalové branky, nebo si puk našel brankář Drabčík. Další branka ale může přijít za nedlouho, protože Porubští budou na začátku druhé třetiny hrát přesilovou hru pět na tři, která bude ještě trvat minutu a půl.

20:00

19:43

Poruba v plném počtu.

19:31

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Koblížek – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Miroslav Holinka – 2 min., podrážení).

17:43

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Petr Kelnar – 2 min., podrážení).

16:28

Přerov v plném počtu.

15:34

Tak to byla velká šance, aby se dostali domácí do dvoubrankového vedení! On se totiž sám před brankářem Žurkem objevil Vojtěch Janoš a na neštěstí pro Porubu trefil těsně nad úroveň horní tyče.

14:28

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Patrik Hyža – 2 min., podrážení).

12:14

10:14

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jan Billa – 2 min., hákování).

06:22

04:22

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Štěpán Kršík – 2 min., hákování).

04:04

A máme tady první branku utkání! Štěpán Kršík poslal přihrávku na volného MAXIMA VEHOVSKÉHO, který propálil hostujícího gólmana mezi betony svižnou přizemní střelou. Asistence: Štěpán Kršík a Ilja Kovalčík.

02:24

Oliver Hradil se dostal na vrchol levého kruhu a poslal na Petra Žurka přízemní střelu, ten jen tak tak na poslední chvíli vykopl svůj levý beton.

00:01

HC RT TORAX Poruba: Drabčík (Chylík) – Kelnar, Chudoba, Fišara, Kršík, Pasek, Michalčík, Janeček, Borkovec – Stasiuk, Kovalčík, Vehovský – Jánoš, Koudelný, Kalužík – Janáček, Hradil, Konečný – Šrubař

HC ZUBR Přerov: Žurek (Vojtek) – Pekr, Koblížek, Svozil, Nášel, Kruták, Billa, Veselý – Holinka, Hanák, Kolařík, Galnor, Kuchta, Hyža, Švejda, Buršík, Hlůšek

Rozhodčí: Fiala – Hranoš, Hladík.

HC RT TORAX Poruba
Porubští dorostenci mají na kontě zatím tři body z utkání v Olomouci. Jinak museli zkousnout tři prohry. Doma začali s Vítkovicemi prohrou 0:8, což si pofoukali zmíněnou výhrou 5:2 v Olomouci, ale následoval další těžký soupeř Třinec, který z ledu RT TORAX ARENY odjel s výhrou 12:4 a v Havířově nevycházelo vůbec nic. Porubané odjeli s prohrou 0:5.
Osmé místo je prozatím jejich.

HC ZUBR Přerov
Dorostenci mají v bruslích tři zápasy s bilancí dvou výher a prohru. Doma začali prohrou s Kometou 2:3, pak na ledě Šumperku zazářili výhrou 3:0, aby dva dny nato vyhráli doma se Vsetínem. První kolo, kdy měli hrát se Zlínem, odložili na 8. října. S šest body jsou pátí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

2:4

Branky a nahrávky: 5. Vehovský (Kršík, Kovalčík), 25. Kalužík (Koudelný) – 33. Billa (Svozil), 40. Billa, 43. Galnor (Kolařík), 46. Holinka (Kuchta, Pekr)

Rozhodčí: Fiala – Hranoš, Hladík

04:04 POM 1:0 Vehovský (Kršík, Kovalčík)
04:22 POM 2 Kršík, hákování
10:14 PRE 2 Billa, hákování
14:28 PRE 2 Hyža, podrážení
17:43 POM 2 Kelnar, podrážení
19:31 PRE 2 Koblížek, podrážení