HK Mladí Draci Šumperk – HC ZUBR Přerov

0:5

konec (0:2, 0:2, 0:1)

25.09.2020, 19:00 • Škoda aréna • 3. kolo • Alena Ryšavá (@@alenarysavaa)

Dnešní zápas je u konce. Domácí se brankově neprosadili, zatímco v jejich kleci dnes skončilo dohromady 5 branek. V první třetině byly celky herně vyrovnané. Produktivnější ale byli hosté v 17. minutě se prosadil Matěj Halík, o tři minuty později zvyšoval pro Přerovany na 0:2 Radim Hradil.

Ve druhé periodě byli aktivnější Draci. Domácí se hnali do nespočetně gólových šancí, unikali do přečíslení, ale opět to byli Zubři, kdo dvakrát skóroval. Prosadili se Patrik Kleniar , na 0:3 zvyšoval Matěj Halík..

V poslední dvacetiminutovce se utkání dohrávalo, oba týmy si tvořili šance, ale ke gólu se dostali pouze Zubři z hole Jana Fencla.

To byla poslední tečka za dnešním kláním. Zubři nedali Drakům šanci.
Bodově se dnes prosadili Patrik Kleniar 3 (2+1)(Matěj Halík 3 (2+1). Hostující brankář Petr Žurek si dnes vysloužil čisté konto. (21:08:52)

59:02

Před námi je poslední minuta utkání, puk je v útočném pásmu Draků.

58:04

Probíhají poslední dvě minuty utkání.

56:56

Adama Holíka nikdo nenapadal, s kotoučem projel útočným pásmem Zubrů, zakončit se mu nepodařilo.

55:35

Fencl posílal kotouč na teč Dobšovi, ten kotouč umístil mimo klec domácích.

54:49

Domácí Plhal výborně zastavil akci 2 na 1, do které se hnali Zubři.

54:37

Mladí Draci se aktivně snaží upravit skóre dnešního utkání, zatím ale marně

54:17

Střela Kouteckého od modré je ukryta v Žurkově lapačce.

53:44

Dobrý pokus z hole Fencla končí v Kašparově lapčce.

52:57

Dopředu s nebezpečně řítili hostující Kolařík a Kleniar, gólovou akci zastavila levá tyč klece domácích.

52:20

Šumperané bojují o kotouč v rohu.

51:25

Petr s Brázdou v akci 2 na 1 neuspěli proti domácí obraně.

47:53

Holíkova střela vyletěla na Kašpara ze skrumáže, střelu domácí gólman instinktivně chytil.

46:18

Zubři se zakázaně uvolňují.

45:52

Fenclovu ránu kašpar vyráží.

45:35

Halík po čistém střetu ve středním pásmu s domácím Plhalem zůstal ležet na ledové ploše, sudí hry dlouho nepřerušoval, jelikož nedošlo k zásahu hlavy,.

44:31

Draci v útočném pásmu drží kotouč v rohu.

43:47

Přerov právě vstřelil branku!
Zubři jsou v zakončení neomylní. Z pravého kruhu vystřelil zápěstím JAN FENCL, který se trefil přímo mezi Kašparovy betony a poslal Zubry do pětibrankového vedení. Asistence: David Šimanský, Tomáš Hanák.

43:31

Drakům se podařilo vyjet do útočného pásma, kde jejich pokus ukončuje ofsajd.

40:47

Šimanský z bezprostřední blízkosti míří nad.
Třetí třetina začne přesilovou hrou hostí.

40:01

Ve druhé dvacetiminutovce byli rozhodně aktivnější domácí. Mladí Draci unikli do několika vyloženě gólových šancí, ale ani jednou nedokázali zakončit. Hosté, kteří jsou u kotouče objektivně méně jsou ale neomylní v koncovce a jejich šance jsou proměňovány na góly. Ve druhé třetině zvýšili na 4:0 Patrik Kleniar a Matěj Halík. Skóre zatím vypadá pro domácí bledě, musel by nastat comeback jako během prvního přípravného utkání těchto celků v Přerově.Uvidíme, co nám přinese poslední perioda.

Třetí třetina začne přibližně v 20:29.

40:00

39:42

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Plhal – 2 min., napadení).

39:17

Přerovský Němec se snažil trefit Horkého, ale trefil pouze mantinel, silně otřesený zůstal ležet na ledové ploše, nyní už je odvezen na střídačku.

37:29

Zubři jdou do čtybrankového vedení. I když se většinu času hraje před brankářem hostí, Draci nejsou schopni skórovat, hosté jsou neomylní. Ke střele se poprvé dostal Kleniar, ten trefil připraveného Kašpara, proti střele MATĚJE HALÍKA, už ale neměl šumperský brankář šanci, nestihl se přesunout a Přerov jde do vedení o velký rozdíl branek. Asistence: Patrik Kleniar, Radim Hradil.

36:41

Horký v gólové šanci trefuje pouze Žurkovu lapačku.

36:26

Draci to nevzdávají, do šance 2 na 1 se hnal Netolický s Minaříkem, zůstalo ale pouze u velké šance.

34:41

Přesto, že Draci tlačili a jsou v druhé třetině dominantnějším celkem. Jsou to Zubři, kdo skóruje a odskakuje na rozdíl tří branek. Za Kašparova záda zakončil, po přihrávce Gréče, PATRIK KLENIAR. Asistence: Matyáš Gréč.

34:24

Šimanský opět před bránou nevyzrál na Kašpara, vytáhl proti němu parádní roštěp.

33:07

Zubři ve velké šanci, Kašpar byl přesunutý u levé tyčky, Šimanský z pravého kruhu prázdnou klec netrefuje,

31:57

Střela Horkého mířila vysoka nad přerovskou klec.

31:20

Drakům se v početní výhodě nedaří usadit v útočným pásmu.

30:26

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (NBěmec – 2 min., hákování).

30:16

Icing Zubrů.

29:54

Polách svou kličku nedokázal zakončit za záda Žurka.

29:15

Šumperk v ofsajdu.

28:57

Netolický svého uvolnění nedokázal využít, jeho kotouč Žurek vyráží hokejkou.

28:28

Ke střele se dostal Fencl, Kašpar kryje.

28:15

Drakům se nedaří přechod ze středního pásma.

27:50

Střela Horkého končí v lapačce hostujícího gólmana.

27:41

Mladí Draci v ofsajdu.

26:21

Šembera se uvolnil a unikal sám na Žurka, toho ale v koncovce nepřekonal.

25:44

Hra se přesunula do obranného pásma Draků.

24:34

Domácí hrozí před Žurkem.

23:46

Šanci si vytvořili Polách s Filipem Cekrem.

23:20

Šumperk začíná přesilovou hru tlakem do brány, hra se přerušuje, kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

23:04

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Fencl – 2 min., podrážení).

22:50

U puku jsou přerovští, Dobša rozehrává ve středním pásmu.

22:20

Velkou šanci Petra likviduje Kašpar svým ramenem.

20:01

První třetina přinesla dvě branky do sítě domácích. Nejprve se za Kašparova záda trefil Matěj Halík, dále se 15 sekund před koncem prosadil Radim Hradil. Zubři zatím na ledě Škoda arény herně dominují.

Druhá třetina začne přibližně v 19:48.

20:00

19:42

Přerov zvyšuje vedení ,,gólem do šatny na 2:0. Střelecky se prosadil RADIM HRADIL. Asistence: Matěj Halík, Patrik Kleniar.

16:54

Do vedení jdou hosté. První branku přerovských vstřelil MATĚJ HALÍK. Asistence: Jakub Němec.

16:34

Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Polách – 2 min., podrážení).

15:25

Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Minařík – 2 min., podrážení).

00:01

Z první třetiny dnešního utkání vám z technických důvodů přineseme pouze změny stavu, od druhé periody bude utkání přenášeno standartně.
Jak tomu bude dnes? Bude na ledě vidět zkušenost Draků, kteří za sebou mají dva odehrané zápasy a budou hájit domácí půdu, nebo Zubři ukážou, že karanténa není jejich slabina a urvou v prvním zápase na led soupeře vítězství. Zápas začne v šumperské ŠKODA aréně v 19:00.
SESTAVY Z POSLEDNÍHO UKTÁNí

HK MLADÍ DRACI ŠUMPERK
Ryšavý – Cekr F., Štrbík, Plhal, Holub, Blaháček, Koutecký, Netolický – Vogel, Polách, Drlík, Šembera, Kavan, Žižlavský, Ruda, Rusina, Fibigr, Ivashchenko

HC ZUBR PŘEROV
Horák – Billa, Němec, Holík, Hanák, Peluha, Šabršula, Kaprál – Dobša, Šimanský, Mynář, Rozsahegyi, Kolařík, Šilhavý, Hradil, Halík, Šafránek, Prísažný, Štíbr, Brázda
Oba týmy se letos střetli dvakrát v přípravě. Poprvé 12.8 na ledě přerovské MEO arény, kdy zápas skončil nerozhodně 4:4. Podruhé se mužstva utkala na ledě šumperské ŠKOD arény, kdy Zubři nedali výsledkem 0:4 Drakům šanci.

Narozdíl od svého dnešního soupeře nemají Zubři zatím žádnou zkušenost s letošním extraligovým ročníkem, jelikož mužstvo v první hracím víkendu skončilo v karanténě, kvůli pandemii koronaviru. Hanáci byli nuceni odložit zápas s Valašským hokejovým klubem a s brněnskými Warriors.
Můžeme tedy pouze odhadovat a očekávat, na koho v dnešním zápase lodivod přerovské juniorky Pavel Neuman, ukáže.

Není však tajemstvím, že Zubři letos míří k cílům nejvyšším, a to postoupit do Juniorské extraligy akademií. V kádru přerovský hokejistů se nachází mnoho talentovaných a zkušených hráčů, kteří si letos zkouší i seniorský hokej za A-tým Zubrů.

Šumperk se poprvé představí doma. Draci mají za sebou dva zápasy na venkovní půdě, v předehrávce 10. kola porazili na Vsetíně domácí ROBE 3:5. V dalším zápase, tentokrát už ve druhém kole Extraligy juniorů porazili 4:5 po samostatných nájezdech tým RT TORAX Poruba. Draci se tak s 5 body drží na první příčce tabulky skupiny východ.

Nejproduktivnějšími hráči Mladých Draků jsou Matěj Drlík 6 (3+3), který vede kanadské bodování celé soutěže. Produktivní je také forvard Jiří Fibigr 4 (2+2) a dvou bodově se zatím prosadili Adam Polách a Jakub Horký 2 (1+1)

Obranným řadám zatím velí mladík Tomáš Minařík 2 (1+1) a Lukáš Cekr 2 (0+2).

V bráně se zatím představili oba brankáři Mladých Draků. Do prvního utkání nastoupil David Kašpar 87,50% a proti Porubě střelám čelil Milan Ryšavý 85,19
Dnešní utkání 3. kola Extraligy juniorů přinese souboj přerovských Zubrů a šumperských Draků. Zatímco Draci po dvou kolech vedou tabulku skupiny východ po výhrách na Vsetíně a v Porubě. Pro Přerovany jde o první utkání. Celek z Hané totiž první hrací víkend strávil v karanténě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

0:5

Branky a nahrávky: 17. Halík (Němec), 20. Hradil (Halík, Kleniar), 35. Kleniar (Gréč), 38. Halík (Kleniar, Hradil), 44. Fencl (Šimanský, Hanák)

HK Mladí Draci Šumperk: Kašpar (Ryšavý) – Plhal, Koutecký, Netolický, Cekr L., Holub, Minařík, Cekr F., Štrbík – Fibigr, Šembera, Scheuter, Horký, Polách, Šucha, Drlík

HC ZUBR Přerov: Žurek(Hanáček) – Němec, Holík, Billa, Gréč, Hanák – Kleinar, Štíbr, Hradil, Šimanský, Kolařík, Fencl. Halík, Dobša, Petr, Rosahegyi, Brázda

Rozhodčí: Sedlák – Peluha, Přecechtěl