3:2

konec (1:1, 1:0, 1:1)

25.09.2020, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • 3. kolo • Kristýna Nováková

Tipsport: 2.47 4.2 2.47 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ve třetí třetině se Hanáci gólem Jana Knotka dostali do dvoubrankového vedení. Pardubice ještě zdramatizovaly konec zápasu, když stáhli náskok soupeře na jeden jediný gól. V závěru zápasu zkusily power play, ta však k vyrovnání nevedla, a tak z Olomouce odjíždějí bez bodu.

Nejlepší hráči utkání:

HC Dynamo Pardubice: Radoslav Tybor
HC Olomouc: Jan Knotek (20:21:16)

Kolouch ještě zkusil v posledních vteřinách vystřelit z dálky, ale mířil mimmo.

59:48

Konrád rozehrál jen na hokejku soupeře, hráči se přetahují o kotouč v rohu olomoucké třetiny.

59:10

Babula si před opuštěnou klecí soupeře hlasitě říkal o přihrávku, ta ale nepřišla.

58:43

Kantor vyjíždí z brány, Pardubice hrají v šesti.

58:22

Handl tečoval Knotkovu střelu do Kantorovy lapačky.

58:00

Zacharčukovu střelu Konrád vyrazil betonem, druhý střelecký pokus ruského beka zachytil jeden z hráčů Olomouce.

57:35

Vhazování před Kantorem vyhrály Pardubice.

57:20

Dopředu šel Bambula, který ale neměl rychlost, a tak nahrál Burianovi, který obkroužil bránu a zajel zpátky do své třetiny, aby ubral trochu času z časomíry.

56:57

Pardubice jsou v útočné třetině.

55:54

Ondrušek při souboji s jedním z Pardubických před brankovištěm upadl, Konrád naštěstí kotouč pokryl.

55:43

Konrád musel do akce povolat svou lapačku.

54:00

Olesz trefil jen protihráče, Pardubice tak přebírají kotouč a mohou jít dopředu.

53:31

53:31 Tomáš ZEMAN - 3:2

53:31

Dynamo právě vstřelilo branku!
Z gólu se naopak radují hosté, kontaktní branku utkání vstřelil TOMÁŠ ZEMAN. Asistence: Rhett Holland.

52:57

Hosté jsou kompletní. Hanákům se podařilo vyvinout na soupeře v přesilovce solidní tlak, další gól ale nepřidali.

52:36

Kolouchova střel k soupeřově bráně nedošla.

51:31

Pardubice vyhazují kotouč ke Konrádovi.

51:21

Káňa se snažil dobruslit k odraženému kotouči na mezikruží, ale bez úspěchu.

51:15

Kantor teď vyrazil kotouč přímo na Nahodila, ten ale neměl prostor k zakončení.

50:56

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jakub Nakládal – 2 min., podrážení).

50:56

Gřeš zkoušel najít mezírku mezi kantorovým betonem a tyčí jeho brány, leč neúspěšně.

50:15

Zakázané uvolnění Pardubic.

49:14

Kautova střela cinkla o brankovou konstrukci.

48:31

Gřeš s Nakládalem stíhali kotouč do pardubického pásma, kapitán Dynama byl rychlejší.

46:21

Kantor teď kotouč poskakující před brankovištěm vzhledem k množství hráčů v červených dresech před sebou raději vyrazil hokejkou.

45:40

Kotouč mají Pardubice a snaží se pošetřit cenné vteřiny z oslabení.

45:17

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rhett Holland – 2 min., faul kolenem).

45:15

Mikušova střela mířila jen do protihráče. Poté se faulem provinil Holland a Kohouty čeká další přesilovka.

44:53

Kantor si teď nebyl vůbec jistý, jestli má kotouč po další olomoucké střele pod svou výstrojí. Nakonec se ukázalo, že ano, a tak se bude vhazovat před pardubickou bránou.

44:29

Pavel Kantor nemá chvíli klidu, tentokrát se proti němu řítil Jan Bambula. Olomoucký forvard ale kotouč uklidil jen do lapačky svého soupeře.

43:49

43:49 Jan KNOTEK - 3:1

43:49

Olomouc právě vstřelila branku!
Domácí využívají přesilovku a jdou do dvoubrankového vedení. Autorem gólu je JAN KNOTEK.: Asistence: David Škůrek a Jan Káňa.

42:59

Střelecký pokus Hanáků musel Kantor skrýt ve svém náručí.

42:50

Pardubice posílají kotouč ke Konrádovi a mohou vystřídat.

42:27

Přesilovou hru si pro změnu zahrají zase domácí.

42:11

Hráči bojují o kotouč u mantinelu v olomoucké třetině.

41:11

Tomečkův střelecký pokus Kantor zneškodnil, kotouč skončil v rohu pardubického pásma, kam si pro něj sjel hráč hostů a hra se přesunula před Konráda.

40:14

40:04

Kotouč je za bránou hostů.

40:01

Do začátku třetího dějství zbývá 20 vteřin!
Druhé dějství přineslo jen jeden gól, a to na straně domácího celku. Jan Knotek se dostal k teči odraženého kotouče a poslal svůj tým do vedení. Domácím se v závěru utkání podařilo ustát soupeřovu přesilovou hru, takže se do kabin odchází za stavu 2:1. Třetí třetina začne přibližně v 19:42.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58

Válova střela od modré se teď odrazila od Káňovy nohy.

39:26

Valentovi přeskočil kotouč na čepeli, Hanáci se ještě chvíli udrželi v útočné třetině, ale teď už se zase hraje před Konrádem.

38:58

Pardubicím se teď podařilo zatlačit na svého soupeře, Olomouce se osvobodila pouze za cenu zakázaného uvolnění.

38:20

Nahodil objel bránu a poslal přihrávku na mezikruží stojícího Ondruška, ten ale nedokázal kotouč zpracovat.

37:49

Konrád přerušuje hru.

36:55

Domácí jsou kompletní.

36:31

Kucsera se na útočné modré dostal ke kotouči, přejel ji a vystřelil, jeho střela sice jen orazítkovala mantinel, Olomouci se ovšem podařilo odkrojit cenné vteřiny z oslabení.

35:45

Hanáci se opět osvobozují.

35:34

Pardubice operují v útočné třetině.

35:25

Mikuš nahodil do útočné třetiny, Kotouč si za bránou přebral Konrád a Ondrušek následně černou pryž odpálil až na druhou stranu kluziště.

34:54

Fanoušci dávají hlasitě najevo nesouhlas s vyloučením Jana Švrčka (OLO).

34:50

Před bránou Konráda stáli dva hráči, přesto slovenský gólman dokázal střelecký pokus od modré vytěsnit.

34:03

34:03 Jan KNOTEK - 2:1

34:03

JAN KNOTEK se před brankovištěm dostal k odraženému kotouči a dopravil ho do odkryté klece – 2:1. Asistence: Tobiáš Handl.

33:40

Konrád kryje další střelecký pokus Dynama, vhazovat se bude před brankářem Olomouce.

32:30

Nakládal přihrával Válovi, ten však byl tou dobou bez hokejky, tak mohl jen rozhodit rukama a kotouč odkopnout zpátky.

31:10

Dujsík je dnes střelecky aktivní, tentokrát si dokonce najel až před Kantora. Na druhé straně pak ujel Zeman, ten jeho střela mířila vysoko nad.

30:26

Blümelova střela Konrádovi vypadla, slovenský gólman ale kotouč ihned přikryl lapačkou.

30:02

Nakonec se Hanákům podařilo kotouč získat a mohlo jít dopředu, při jejich útočné akci byl ale sražen brankář Dynama a chvíli se těžce zvedal z ledu.

29:55

Konrád poslal kotouč po mantinelu na Káňu, ten má ale trochu problémy se dvěma pardubickým hráči.

28:40

Vyrůbalík dokázal na poslední chvíli vypíchnout kotouč, který mířil na osamoceného hráče Dynama před olomouckou bránou.

28:07

Ze stejného místa jako Vála to zkoušel i Mikuš, tentokrát se střela k bráně dostala, Konrád ale neměl sebemenší problém s jejím skrytím v lapačce.

27:20

Válova rána neprošla až k bráně, kotouč zachytil Knotek, ale při přechodu útočné modré spadl.

26:41

Olesz na nic nečekal, vjel do útočné třetiny a jeho dělovka lízla Kantorovo levé rameno!

26:05

Káňa rukavicí sklepl Hollandovu přihrávku a dopředu tak může jít Olomouc.

24:50

Nakládalova rána měla razanci, s přesností už to však bylo horší.

24:13

Burian nezachytil Švrčkovu přihrávku, hra se přesouvá na druhou stranu ledové plochy.

24:13

Kousal vjel do útočné třetiny, rozhodčí ale pískají ofsajd a vykazuje Dynamo do středního pásma.

23:49

Tomečkova rána byla vytěsněna do ochranné sítě.

23:26

A domácí fanoušci teď jasně vyjadřují nelibost s tím, že nebyl odpískán zákrok na Olesze.

23:11

Kucsera poslal dopředu Navrátila, ten měl ale plné ruce s Válou.

22:15

Kucserova rána mířila jen na mantinel, dopředu tak mohou jít hosté.

21:26

Káňa nabil Dujsíkovi na modrou, ten vypálil dělovku, kterou ještě chtěl autor prvního gólu domácích tečovat, k tomu se ale nedostal.

21:10

21:05

Hanáci se s osvobozují.

20:17

Kotouče se však za bránou zmocnilo Dynamo a mohlo jít do útoku, nakonec se však muselo vrátit zpátky do svého pásma.

20:01

Úvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí.

20:01

Hráči už se rozbruslují a usedají na střídačky, druhá třetina začne za pár okamžiků!
Už ve druhé minutě zápasu se Hanáci dostali do vedení díky gólu Jana Káni. Šance poté byly na obou stranách, o něco blíže gólu byli domácí, žádnou ze svých šancí už však proměnit nedokázali. Z gólového úspěchu se naopak radovali hosté. Vyrovnávací gól utkání v 18. minutě vstřelil Radoslav Tybor. Druhá třetina začne přibližně v 18:52.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:50

Kaut dostal přihrávku před bránu, ale nedokázal ji zpracovat.

19:19

Hanáci vyhazují kotouč do středního pásma.

19:08

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Vojtěch Tomeček – 2 min., podrážení).

19:06

Tomeček podrazil jednoho z pardubických a půjde na trestnou lavici.

18:50

Dynamo rozjíždí nový útok.

18:18

Ondrušek se vydal na útočný výlet, před bránou ale trefil jen beka před sebou. O pár vteřin později musel Kantor proti střele soupeře povolat do akce svou lapačku, což vyvolalo potlesk v ochozech.

17:24

17:24 Radoslav TYBOR - 1:1

17:24

A z následného protiútoku se hosté poprvé v zápase prosazují. Autorem gólu je RADOSLAV TYBOR. Asistence: Robert Kousal a Matěj Blümel.

17:18

Vyrůbalíkova dělovka zaduněla o mantinel.

17:08

Po zakázaném uvolnění se hra vrací zpátky před Kantora.

16:58

Skákavý kotouč Kantor skryl pod svou lapačkou.

14:50

Rutarova přihrávka na Bambulu byla příliš prudká.

14:30

Kousal se ocitl sám v útočném pásmu, jeho střela však nebyla dostatečně razantní a Konrád ji bez problému vyrazil betonem.

13:38

Konrád se blýskl parádním zákrokem lapačkou proti střele Claireauxe.

13:01

Vála tak tak stihl zastavit kotouč než přešel modrou čáru, zpracování mu ale znepříjemnil Tomeček, hraje se tedy ve střední třetině.

12:31

Zakázané uvolnění Olomouce.

11:53

Na druhé straně kryje Konrád ránu Blümela.

11:42

Kantor měl trochu problémy se Švrčkovou ránou od modré, nakonec kotouč zkrotil a vhazovat se bude po jeho levici.

11:32

Ondrušek nahodil kotouč do útočné třetiny a Hanáci odjíždějí střídat.

10:53

Kucsera poslal kotouč do jízdy Káňovi, ten vjel do útočné třetiny a vrátil puk svému spoluhráči. Kucsera chvíli vyčkal, než si Káňa najel před bránu, a poté mu zkusil přihrát, kotouč ovšem svého adresáta minul.

10:05

Kolářova přihrávka na volného Zacharčuka byla moc prudká, o chvíli později pak ruský bek poslal pozdrav Konrádovým betonům.

08:40

Anděl trefil boční síťku Konrádovy brány.

08:20

Burian zkoušel vyslat dopředu Gřeše, kotouč však měl v trajektorii čepel jednoho z pardubických hráčů a přihrávka tak nebyla přesná.

07:24

Dynamo hraje v pěti.

07:09

Kantor si příliš vyjel z brány a kotouč osamoceně klouzal před odkrytou klecí, nikdo z domácích ale nebyl poblíž.

06:32

Na ledě je druhá přesilovková formace Hanáků.

06:29

Burian dostal přihrávku na mezikruží, neposedný kotouč však nezvládl zkrotit a černé pryže se ujali hosté, kteří se následně vydali na krátký útočný výlet.

05:40

Kolouch nabil na modrou čáru Dujsíkovi, ten mířil sice razantně, ale vedle.

05:24

Uvidíme první přesilovou hru dnešního zápasu, na trestnou lavici odjíždí Holland (PCE) za pozdní dohrání.

05:17

Nahodil se vyřítil do útočného pásma a posunul kotouč na Navrátila, ten by si ovšem potřeboval srovnat mířidla, jeho střela skončila jen na plexiskle. O chvíli později Pardubice vyhodily na zakázané uvolnění, takže se bude vhazovat v jejich třetině.

04:10

Konrád měl zakrytý výhled, Válova střela ale mířila přímo do jeho náručí.

03:52

Nakonec je z toho ale jen zakázané uvolnění.

03:52

Oba celky střídají, Dynamo bude rozehrávat zpoza své brány.

03:20

Tomečkova rána orazítkovala mantinel za bránou hostů.

03:11

Vhazovat se bude před bránou Dynama.

02:56

Vilém Burian nahodil kotouč do útočné třetiny, kde si k němu sjel Kantor, ten byl ovšem obtěžován dojíždějícím hráčem Hanáků, a tak se puk dostal zpátky na hůl Buriana.

02:11

02:00

Pardubice se však ke střele nedostaly a hra se přesunula na druhou stranu.

01:48

Anděl vybojoval kotouč u mantinelu a poslal ho na spoluhráče před brankou.

01:28

Vhazovat se bude před Konrádem.

01:10

01:10 Jan KÁŇA - 1:0

01:10

Hanákům se podařil parádní vstup do zápasu, nenápadná střela JANA KÁNI z hole zajela do pardubické brány. Asistence: Lukáš Kucsera a Petr Kolouch.

01:06

Na druhé straně se na mezikruží dostal ke střele Svačina, trefil však jen obránce před sebou.

00:28

Tobiáš Handl se před brankářem hostů dostal k dorážce, Kantor jeho střelu skryl v náručí.

00:07

Hanáci po vítězném buly nahazují do útočné třetiny, kde kotouč odchytil Kantor.

00:01

A z druhé strany už z tunelu přichází Branislav Konrád a za ním ostatní Kohouti.
Pavel Kantor právě přivedl na led Pardubice.
Na ledové ploše už se rozbrusluje čtveřice rozhodčích Pešina, Šindel – Brejcha, Gerát.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (A), Škůrek, Švrček, Valenta, Vyrůbalík (C), Dujsík, A. Rutar – Handl, J. Knotek (A), V. Tomeček – J. Káňa, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Navrátil – Burian, Gřeš, Bambula.

HC Dynamo Pardubice: Kantor (Klouček) – Vála, Nakládal (C), Mikuš, S. Zacharčuk, Holland, J. Kolář (A), Bučko – Blümel, R. Kousal, Tybor – Mandát (A), Poulíček, Svačina – M. Kaut, Claireaux, Zeman – M. Kratochvil, Anděl, Machač.

Rozhodčí: Pešina, Šindel – Brejcha, Gerát.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Prosadí se Martin Kaut také dnes?

HC Dynamo Pardubice:

Ambiciózní Pardubice v létě hodně posilovaly a obstojně si vedly také v Generali Česká Cupu, v němž prohráli až ve finále s Třincem (nutno však připomenout zrušené semifinále vinou koronavirové nákazy v družstvu soupeře), přesto je však na začátku extraligy čekala studená sprcha. V úvodním zápase sezóny je Liberec smetl poměrem 7:1. V druhém klání už Východočeši svou reputaci napravili, na domácím ledě zdolaly Plzeň v prodloužení 3:2.

Bodování týmu momentálně vede Radoslav Tybor, jenž zaznamenal jeden gól a jednu asistenci. Dynamo už do sezóny nasadilo obra brankáře. Milan Klouček úvodní duel v Liberci neodchytal, v závěrečném dějství ho nahradil Pavel Kantor, jenž tým podržel proti Plzni a aktuálně si drží solidní úspěšnost zákroků 93,1 %.

HC Olomouc:

Hanákům se náramně povedl vstup do nového ročníku – z ledu Zlína si odvezl cennou porážku 1:4. Poté hostili Kohouti na domácím ledě Liberec a ačkoli to byli práv červenobílí, kdo otevřel skóre zápasu, ze tří bodů se tentokrát po výsledku 1:4 radovali Severočeši.

V létě se Hanáci museli rozloučit s některými svými oporami (Z. Irgl, J. Jaroměřský) a při hledání nových posil vsadili na dravé mládí. Při pohledu na Generali Česká Cup i začátek sezóny se zatím zdá, že to nebylo vůbec špatné rozhodnutí. Ostatně útočníci Jakub Navrátil a Jan Bambula momentálně vedou se dvěma body kanadské bodování Hanáků. Navrátil se v úvodním zápase na ledě Zlína blýskl svým prvním gólem v nejvyšší soutěži a na svůj výkon navázal asistencí proti Liberci. Bambula má pak ve statistikách zapsány 2 asistence. V obou úvodních zápase hájil brankoviště Olomouce zkušený slovenský gólman Branislav Konrád (92,65 %).
Vzájemné zápasy v sezóně 2019/2020:

Vzájemné zápasy 2019/2020

27. 9. 2019: HC Olomouc vs HC Dynamo Pardubice – 3:1

15. 11. 2019: HC Dynamo Pardubice vs HC Olomouc – 1:2p

28. 12. 2019: HC Olomouc vs HC Dynamo Pardubice – 1:2

14. 1. 2020: HC Dynamo Pardubice vs HC Olomouc – 1:2

Přeji pěkný podvečer z plecharény. Odpoledne se olomouckém kluzišti proháněli junioři a nyní se před domácím publikem představí také A-tým Hanáků. Los nového ročníku extraligy do Olomouce dnes zavál Pardubice.

Oba týmy na sebe narazily v rámci skupiny C Generali Česká Cupu, oba zápasy tehdy skončili ve prospěch Východočechů. Ti nejprve na domácím ledě zvítězili 5:2, poté si z Hané odvezli výhru 1:5.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

3:2

Branky a nahrávky: 2. J. Káňa (Kucsera, Kolouch), 35. J. Knotek (Handl), 44. J. Knotek (Škůrek, J. Káňa) – 18. Tybor (R. Kousal, Blümel), 54. Zeman (Holland)

Rozhodčí: Pešina, Šindel – Brejcha, Gerát

01:10 OLO 1:0 J. Káňa (Kucsera, Kolouch)
05:24 PCE 2 Holland, pozdní dohrání
17:24 PCE 1:1 Tybor (R. Kousal, Blümel)
19:08 OLO 2 V. Tomeček, podrážení
34:03 OLO 2:1 J. Knotek (Handl)
34:54 OLO 2+10 Švrček, hákování+nesportovní chování, odpyká Gřeš
42:27 PCE 2 M. Kaut, vysoká hůl
43:49 OLO 3:1 J. Knotek (Škůrek, J. Káňa)