Juniorská liga akademií

HC Dukla Jihlava – HC Olomouc

3:5

konec (2:1, 1:2, 0:2)

18.09.2020, 17:00 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • 5. kolo • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

S konstatováním, že HC Olomouc vyhrává na ledě Jihlavy 5:3 a potvrzuje úspěšný vstup do nové sezony Juniorské ligy akademií, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý. (19:16:02)
Jihlavští hokejisté na domácí půdě ztratili dobře rozehraný zápas, když ve druhé třetině vedli již 3:1. Olomouc ale ještě v téže části srovnala na 3:3 a vyrovnaný špíl se zlomil na olomouckou stranu v čase 49:56. Vítězný gól totiž obstaral Václav Kočí. Srovnáno mohlo být hned, ale při další akci trefil domácí Vítězslav Brož jen tyč. Tři body pro Hanáky pak stvrdil minutu a půl před koncem Jan Štědrý, který trefil prázdnou klec.

59:00

Poslední minuta utkání je zde.

58:25

Olomouc právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto. Jihlavští hokejisté totiž v útočném pásmu nedokázali udržet kotouč. Krupa poslal puk na JANA ŠTĚDRÉHO, který se z vlastního pásma trefuje naprosto přesně. Tři body putují do Holomóca. Asistence: Tomáš Krupa.

58:18

Filip Krejčí jde ven z klece, to se dalo předpokládat. Nicméně chvilku váhal, zda jet nebo ne.

57:54

Krátce poté přišla další střela hostí, ovšem Filip Krejčí v brance Jihlavy byl opět pozorný.

57:48

Dukla ale buly nevyhrála a naopak Tomáš Krupa prověřil pozornost Krejčího střelou z levého kruhu.

57:39

Jihlavští si berou oddechový čas. Vhazovat se sice bude jen ve středním pásmu, ale při dalším útoku patrně Krejčí pojede ze své branky ven.

57:01

Když už máme komentovat dění na stadionu, tak zatímco Jihlava se marně tlačí za vyrovnáním, jeden z fanoušků v hledišti hlásí poměrně hlubokým hlasem jakési nesrozumitelné gandalfí zvuky. Vůbec nevím, co to má znamenat a je to poměrně úsměvná vložka tohoto jedince.

56:04

Jihlava hraje v plném počtu.

55:47

Přesilovka Olomouce nemá zatím gólové parametry a Vyvial vyhlíží svůj návrat na led.

54:15

Dukla odpaluje puk pryč na druhou stranu. Hádám, že Olomouc se nyní zaměří hlavně na defenzívu.

54:04

Domácí hokejisté jdou do čtyř a to se jim vůbec nehodí. Josef Vyvial jde ven na dvě minuty zahákování.

52:41

Olomouc dělá to nejjednodušší, co jde. Posílá puk na zakázané uvolnění.

50:41

Vyrovnání měl na holi Vítězslav Brož. Šikovný klučina, jenž se trefil i za A-tým Dukly, ujel po chybné rozehrávce olomouckým bekům. Ačkoliv mohl jet ještě blíže Špunarovi, jeho úmysl vystřelit byl hodně dobrý. Jenže kotouč zastavila tyčka!

49:56

No jak kdybych to před chvílí neříkal! VÁCLAV KOČÍ vypálil od modré a nyní bylo zcela jasně vidět, jak se Krejčí zakrytým výhledem zlobí na spoluhráče. Olomouc je ze stavu 1:3 nyní rázem blíže třem bodům. Bez asistence.

48:30

Vítězslav Brož se rychle hnal za dorážkou, ale puk mu nesedl zcela ideálně na hůl a Špunar je pokryl.

48:06

Nyní to bude hodně o tom, kdo dá branku. Troufám si říct, že ve vyrovnaném utkání bude vítězem ten, kdo dá čtvrtý gól.

46:42

Miroslav Juda se pokoušel z pozice před brankou dorážet, avšak Špunar byl pozorný.

42:37

Dukla nedokázala přesilovou hru využít a stav zůstává nezměněn.

40:37

Joshua James Mácha jde na dvě minuty ven za podrážení.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:40.
Ve druhé třetině se jako první prosadil domácí Patrik Čermák, který využil přesilovku pět na tři, ale hosté stihli do přestávky srovnat trefami Matěje Tomajka a Tomáše Krupy. Stav je tak nerozhodný a ve třetí třetině bude všechno stále otevřené – 3:3.

40:00

38:00

Vyrovnáno jest, za hosty se prosazuje TOMÁŠ KRUPA a dvoubrankový náskok Dukly ze čtyřiadvacáté minuty je pryč. Bez asistence.

33:43

31:43

Jan Štědrý se snažil vybojovat puk, ale za brankou Dukly to trošku přehnal s agresí a dostává dvě minuty za krosček.
Tímto znovu přecházím na malou halu a budu informovat o změnách stavu. Na malé hale totiž finišuje zápas Dukla – Kobra. Třetí třetina zápasu juniorů už bude klasicky v plném znění.

30:06

Hanáci také využívají přesilovou hru a jsou znovu v utkání. Puk se totiž po dvou zblokovaných střelách dostal na vrchol levého kruhu pro MATĚJE TOMAJKA, který zamířil krásně k tyči. Od ní se puk otřel a zaplul do sítě. Asistence: Stanislav Ruda

29:49

Dukla navíc nyní výborně napadá rozehrávku soupeře a střádá za brankou Olomouce cenné sekundy.

29:08

Martin Barák je na placu a domácí jsou tak opět ve čtyřech.

29:06

Daniel Piskač jde na dvě minuty ven za hrubost. Tím se Olomouc prakticky přesune do další dvouminutové přesilovky, protože dvojnásobnou početní výhodu bude hrát jen dvě sekundy.

28:55

Jan Špunar si nyní zcela nevšiml, kdo bude vyloučený, ale poté už pálil ze své branky, aby měli hosté výhodu.

28:46

Trošku se nám také přiostřuje. V obranném pásmu Dukly jsme viděli pár tvrdších soubojů.

28:18

Olomoučtí sice nahodili kotouč do útočného pásma, ale hráči ve žlutém u něj byli dříve a posílají ho až ke Špunarovi.

27:44

Domácí hráli vysokou holí.

27:35

Ministr určitě viděl, že mu před branku najíždí spoluhráč, ale přes jihlavské hráče nemohl najít žádnou skulinku, jak k němu dostat puk.

27:33

Domácí se hned po buly osvobozují.

27:08

A k nepřesnosti se přidal ještě faul Dukly, takže Martin Barák jde ven na dvě minuty za sekačku.

26:47

Tato pasáž hry rozhodně nepatří k neujčesanějším, co si budeme povídat. Nepřesnosti jsou na obou stranách.

25:00

Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Filipa Krejčího.

24:55

Hosté hrají v plném počtu a začátek druhé třetiny si za rámeček určitě nedají.

24:19

Úmyslný ofsajd Olomouce.

23:19

Dukla právě vstřelila branku!
Již první akce Jihlavy byla nebezpečná a tak tak, že puk neskončil v síti. Když ale Rašín následně přihrál na PATRIKA ČERMÁKA a ten z dobré pozice poblíž kruhu vystřelil, tak se puk zastavil až v síti. Asistence: Patrik Rašín.

22:55

Stejné chyby, stejné fauly. Při jihlavském přesilovkovém tlaku se podrážení dopouští také Jan Štědrý. Že by zlomový moment mače?

22:04

Další šance pro Duklu, Matúš Hlaváč jde ven za podrážení.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:50 a začneme změnami stavu, jelikož dnešní onlajnista míří do vedlejší haly, kde Ježek demoluje Kobru 9:0 v rámci zápasu extraligy dorostu.

20:00

19:53

Jihlava se znovu dostává do vedení, přesně 6,9 sekundy před koncem první třetiny. Na levém kruhu dostal trošku volného prostoru JOSEF VYVIAL a trefuje se přesně kolem betonu Špunara. Asistence: Patrik Čermák, Dan Fiala.

19:37

Jihlava šla do útoku a Rosecký se snažil na modré soupeři vypíchnout kotouč. Vzápětí zůstal na chvíli ležet na zemi. Nebylo to nic vážného, už je (snad) v pořádku na střídačce. A pro případné "rejpaly" – nemějte strach, medik je na obou halách...

19:00

Hraje se poslední minuta druhé třetiny a Krejčí má znovu puk ve své moci.

18:01

Matyáš Fasner nyní dostal krásnou přihrávku před branku a chtěl to udělat dobře – trefit puk k levé tyči přesouvajícího se Krejčího. Jenže branku o metr minul!

17:21

Aleš Poledna kličkuje s pukem na pravém kruhu, ovšem rychle k němu přistoupili dva protihráči a uťali jeho akci.

17:08

První třetina se trošku natahuje. Nyní se totiž činí oba brankáři. Filip Krejčí zastavil dvě střely soupeře, vzápětí se na druhé straně prezentoval úspěšným zákrokem také Jan Špunar.

15:48

Další nepřesnost, tentokrát na olomoucké straně. Zakázané uvolnění kohoutů.

14:45

Olomouc hraje v plném počtu, Dukla první celou přesilovku nevyužila.

14:14

Jihlavský útok končí ofsajdem.

13:48

Olomoučtí ušetřili spoustu cenných vteřinek dobrým napadáním jihlavské rozehrávky za brankou soupeře.

13:28

Čermák posílal na branku tvrdou střelu z osy hřiště, leč puk těsně minul prvou tyčku

12:45

Říkám to pořád a stojím si za tím. Jiří Ondráček má lepší zrak než sova noční! Tenhle háček viděl naprosto jasně a proto se není čemu divit, že David Rosecký poslušně odchází na trestnou lavici.

12:14

Domácí se hned po vyhraném buly dostali před Špunara, kterého svojí střelou zaměstnal zřejmě Patrik Čermák. Gólmana Olomouce ale nepřekonal a stav je tak stále nerozhodný.

12:03

Akce olomouckých hokejistů je zastavena ofsajdem.

09:50

Adam Rauš a Dan Fiala se dostali před brankou Olomouce do střelecké pozice. První jmenovaný si vylámal zuby na Špunarovi, Fialovi pak při dorážce přeskočil puk hokejku.

09:15

Také hosté jsou v pěti hráčích.

08:32

Domácí hrají v pěti a začíná jejich krátká přesilovka.

07:59

Jihlava přichází o dvoubrankové vedení po tom, co se do úniku dostal DANIEL MINISTR a dokázal ho také přesně zakončit. Bez asistence

07:15

Dvě minuty také pro Olomouc. Za příliš mnoho hráčů pyká hráčská lavice hostí a trest si odsedí Tomáš Krupa.

06:32

Jihlavští se budou bránit po tom, co Michal Kerber dostává dvě minuty za držení. Nutno říct, že celé situaci předcházel pořádný tlak hostí v útočném pásmu.

02:31

Tohle byl hodně povedený vstup do utkání. Již po dvou a půl minutách se prosazuje DANIEL PAVELEC a přesně takhle si svěřenci trenérského dua Moravec – Svoboda přáli začít. Asistence: Šimon Zdarsa.

00:01

HC Dukla Jihlava: Krejčí (Maláč) – Zedek, Piskač, Rašín, Kerber, Smolko, Zeman – Barák, Juda (C), Brož – Fiala, Čermák, Vyvial – Nevšímal, Rauš, Doležal – Zdarsa, Pavelec, Malenovský. Trenér: Štěpán Moravec

HC Olomouc: Špunar (Hořejší) – Hlaváč, Groch, Poledna, Kočí, Hladiš (A), Stratil, Fojt – Ministr, Mácha, Rosecký – Tomajko, Štědrý (A), Krupa (C) – Tarnoczy, Fasner, Rusina – Ruda, Havel. Trenér: Karel Beran

Rozhodčí: Ondráček – Zídek, Polák.
Z dnešního onlajnu Vám nabídneme změny stavu a info o důležitých událostech.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího kola Juniorské ligy akademií, tedy nejvyšší české juniorské soutěže. Dukla Jihlava, která má za sebou dvoubodový vstup do sezony výhrou na nájezdy ve Zlíně (předtím těsně prohrála v Kometě), se dnes představí poprvé doma. Jejím soupeřem bude tým HC Olomouc, jenž po třech odehraných zápasech má šest bodů za dvě výhry a porážku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

3:5

Branky a nahrávky: 3. Pavelec (Zdarsa), 20. Vyvial (Čermák, Fiala), 24. Čermák (Rašín) – 8. Ministr, 31. Tomajko (Ruda), 38. Krupa, 50. Kočí, 59. Śtědrý (Krupa)

Rozhodčí: Ondráček – Zídek, Polák

02:31 JIH 1:0 Pavelec (Zdarsa)
06:32 JIH 2 Kerber, držení
07:15 OLO 2 HL příliš mnoho hráčů, odpyká Krupa
07:59 OLO 1:1 Ministr
12:45 OLO 2 Rosecký, hákování
19:53 JIH 2:1 Vyvial (Čermák, Fiala)
22:04 OLO 2 Hlaváč, podrážení