Play-off NHL

New York Islanders – Tampa Bay Lightning

1:2

po prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1) Stav série: 2:4

18.09.2020, 02:10 • Rogers Place, Edmonton, AB • Finále V. konference • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 3.53 4.18 1.86 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Focení vítězné Tampy s trofejí pro vítěze konference

Také druhá semifinálová série letošního play-off NHL je minulostí. Finále Stanley Cupu si letos zahraje Dallas Stars s Tampou Bay Lightning.

Dnešní utkání se velmi podobalo tomu předchozímu. Také dnešní zápas byl defenzivní, urputný a ubojovaný. Úvodní branky padly už v prvních sedmi minutách, takže diváci u obrazovek si na další a rozhodující gól museli počkat 66 minut! O rozhodující trefu se postaral Anthony Cirelli, pro kterého se určitě jedná o životní branku. Tampa dnes zvítězila i díky skvělému výkonu Andreje Vasilevského. Konečný stav série tak zní 4:2 na zápasy a Tampa Bay se stává vítězem Východní konference.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek rána. Na počtenou! (05:30:21)

Tampa právě vstřelila branku!
Tampa Bay postupuje po pěti letech do finále Stanley Cupu! Blesky o svém postupu do závěrečné série rozhodují brankou v 74. minutě. ANTHONY CIRELLI si před bránou počkal na přihrávku Goodrowa a s velkým štěstím odrazil touš od tyče za brankovou čáru. 1:2 po prodloužení. Asistence: Barclay Goodrow a Alex Killorn.

73:02

Jordan Eberle byl včas natlačen na mantinel Černákem. Slovenský obránce hraje parádní zápas.

72:22

Jde vidět, že oba celky už nemají sil na rozdávání. Sledujeme další taktickou bitvu, která bude dost možná ještě hodně dlouhá.

71:28

Gourde posouval na modrou čáru, odkud zkoušel štěstí Hedman. Švédský obránce ale trefil Brassarda, který stál přímo před ním.

71:06

Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v obranném pásmu Tampy Bay.

70:49

70:28

Barclay Goodrow si nahodil puk před sebe. Černou gumu si dobruslil jako první, jenže na zádech měl důsledného Leddyho, jenž mu nepovolil zakončení.

69:51

Islanders v přesilovce zatím nevystřelili. Tampa hraje oslabení velice slušně.

69:12

Anthony Beauvillier jen o kousek nepropasíroval přihrávku na úplně volného Baileyho, jenž si sjížděl před bránu.

68:49

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Patrick Maroon – 2 min., příliš mnoho hráčů).

68:05

Killornova jemná teč po nahození Shattenkirka se neujala. Vpřed už zase míří domácí.

67:17

Ryan McDonagh vyvezl puk z vlastního pásma. Domácí totiž kotouč ztratili.

1:2

Branky a nahrávky: 5. D. Toews (Lee, Barzal) – 7. Hedman (Černák, Kučerov), 74. Cirelli (Goodrow, Killorn)

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, A. Greene, Mayfield, D. Toews, Boychuk, Leddy, Dobson – Clutterbuck (A), Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Eberle, Pageau, M. Martin – Brassard, Komarov.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Shattenkirk, Hedman (A), L. Schenn, McDonagh (A), Černák, Sergačjov, Bogosian – Kučerov, B. Point, Palát – Coleman, Gourde, Goodrow – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Paquette, Maroon.

Rozhodčí: Dwyer, Hebert – Amell, Barton

04:15 NYI 1:0 D. Toews (Lee, Barzal)
06:28 TBL 1:1 Hedman (Černák, Kučerov)
24:29 NYI 2 D. Toews, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
27:13 NYI 2 Clutterbuck, podrážení
35:17 TBL 2 T. Johnson, hákování