Play-off NHL

Colorado Avalanche – Dallas Stars

4:5

po prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1) Stav série: 3:4

04.09.2020, 22:00 • Rogers Place, Edmonton, AB • Semifinále Z. konference • Jiří Sameš

Tipsport: 2.27 4.28 2.55 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tři hvězdy utkání

1. Joel Kiviranta (DAL), 2. Vladislav Naměstnikov (COL), 3. Anton Chudobin (DAL)
Česká a slovenská stopa

Andrej Sekera (DAL)
→ 0+1, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:30

Radek Faksa (DAL)
→ 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 19:13
Statistické okénko

Střely na bránu: 44 – 36; Vhazování: 44% – 56%; Přesilová hra: 1/4 – 2/2; Trestné minuty: 4 – 8; Hity: 32 – 38
Dallas v sedmém zápase semifinále Západní konference porazil Avalanche v prodloužení poměrem 5:4, přičemž tak slaví postup do konferenčního finále. Hrdinou utkání se stal útočník Joel Kiviranta, který nasázel hattrick a zároveň obstaral vítěznou branku v prodloužení.

Colorado bylo blízko postupu, když se v čase 56:20 ujalo vedení 4:3. Ovšem Stars vzápětí srovnali krok a nakonec tedy v prodloužení urvali postup.

Konečný stav série:
COLORADO AVALANCHE vs. DALLAS STARS 3:4 – Dallas Stars postupují do konferenčního finále, kde narazí na Vegas Golden Knights či Vancouver Canucks.

Konec zápasu. (01:06:28)

67:24

67:24 Joel KIVIRANTA - 4:5

67:24

Dallas právě vstřelil branku!
Hotovo! Stars postupují do konferenčního finále a Colorado končí. Skvěle to vymyslel Sekera, který zpoza brány přihrál a JOEL KIVIRANTA má hattrick. Nečekaný hrdina! Asistence: Andrej Sekera, Jamie Oleksiak.

65:06

Střely na bránu: 43 – 34

64:34

Další práce pro gólmana Dallasu. To když se O'Connor obtočil kolem brány a zakončoval zleva.

63:31

Od pravého mantinelu zkusil štěstí Kadri a puk končí v náručí Chudobina.

62:38

MacKinnon střelou zprava vyzkoušel pozornost Chudobina.

62:26

Čároví odpískali Coloradu zakázané uvolnění.

61:54

Dickinson se zprava dostal s kotoučem před bránu a byla z toho dobrá šance. Na brankovišti potom ještě dotíral Perry.

60:20

Bekhend Rantanena z pravé strany, Chudobin sbírá touš do své lapačky.

60:01

Statistiky po třetí třetině

4:5

Branky a nahrávky: 4. Naměstnikov (Cole, Kadri), 10. Burakovsky, 26. Kadri (Rantanen, Burakovsky), 57. Naměstnikov (Compher, Zadorov) – 3. Radulov (Pavelski, Heiskanen), 24. Kiviranta (Gurjanov, J. Klingberg), 52. Radulov (J. Klingberg, Ja. Benn), 57. Kiviranta (Hintz, Heiskanen), 68. Kiviranta (Sekera, Oleksiak)

Colorado Avalanche: Hutchinson (Miska) – Graves, Makar, Zadorov, Girard, Cole, Connauton – Burakovsky, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Naměstnikov, Kadri (A), Ničuškin – Jost, Compher, Dries – Nieto, Bellemare, O'Connor.

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – Lindell, J. Klingberg (A), Oleksiak, Heiskanen, Hanley, Sekera – Ja. Benn (C), Seguin, Radulov – Janmark, Pavelski, Gurjanov – Dickinson, Hintz, Perry – Kiviranta, Faksa, Comeau (A).

Rozhodčí: Kozari, Sutherland – Murchison, Cherrey