Play-off NHL

Colorado Avalanche – Dallas Stars

3:5

konec (1:3, 2:1, 0:1) Stav série: 0:1

23.08.2020, 02:00 • Rogers Place, Edmonton • Semifinále Z. konference • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Československá stopa v utkání:

Pavel Francouz (COL) 33 minut, 18 zákroků, 2 góly, 90,0%
Radek Faksa (DAL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 17:20
Andrej Sekera (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:33 (05:03:00)

1. Alexandr Radulov (DAL) 2+1
2. Nathan MacKinnon (COL) 2+1
3. Jamie Benn (DAL) 0+3
Statistiky: Střely na bránu: 31-30; Zablokované střely: 12-21; Vhazování: 46%-54%; Hity: 41-48; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 6-4.
Alexandr Radulov odehrál fantastický zápas, když se dvěma góly a asistencí podílel na výhře Dallasu v úvodním utkání semifinálové série proti Coloradu. Stejnou bilancí se může pyšnit i Nathan MacKinnon, jeho výkon ale tentokrát k vítězství Avs nepomohl. Skvělé utkání odehrál také Jamie Benn, který si v dresu Dallasu připsal tři body za tři asistence. Utkání nedochytal Philipp Grubauer, který se zranil na začátku prostřední části, a nahradit ho musel Pavel Francouz. Konečné skóre. Colorado Avalanche 3 Dallas Stars 5.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:53

Hokejisté Dallasu brání neskutečně obětavě a jako jeden muž padají do střel Colorada. Stars opět vyhodili puk na zakázané uvolnění a v závěru drží vedení 5:3.

57:36

Miro Heiskanen vyhodil puk na zakázané uvolnění poté, co zablokoval ostrou ránu Nazema Kadriho z bodu levého kruhu pro vhazování. Timeout pro Colorado.

56:53

Mikko Rantanen využil volného prostoru na bodu pravého kruhu, jeho následná střela zápěstím ale zamířila přímo do náruče připraveného Antona Chudobina.

56:36

Pavel Francouz opustil bránu Colorada a po zakázaném uvolnění Dallasu zamířil na střídačku.

56:15

Pavel Francouz chtěl během reklamní přestávky zůstat na střídačce, hlavní trenér Jared Bednar ho ale vyhnal zpět do brány. Přece jen, ještě bylo příliš brzo.

54:59

Ostrá rána ze strany Colorada byla přizvednuta do ochranné sítě a následuje další reklamní přestávka.

54:04

Avalanche nepřesně rozehráli podél trestných lavic a proti svěřencům Jareda Bednara se pískalo zakázané uvolnění. Vhazování po levé ruce českého brankáře.

52:49

Stars se nerozpakovali a pokusili se tvrdě vypálit ze středového kruhu, Pavel Francouz ale puk ztlumil na hrudi a po dobrém zákroku stačil rychle rozehrát.

52:35

Nahození Dallasu z pravého křídla a ostrého úhlu skončilo pod lapačkou Pavla Francouze a prostor dostává reklamní přestávka. Dallas vede nad Coloradem 5:3.

52:09

Colorado se dostalo pod obrovský tlak a ze strany Dallasu přicházela jedna střela za druhou, všechny ale byly zablokovány nebo minuly bránu Pavla Francouze.

50:47

Pavel Francouz si připsal v rychlém sledu dva dobré zákroky, když nejprve zasáhl levým betonem proti střele od modré čáry a poté vyrazil ránu z pravého křídla.

3:5

Branky a nahrávky: 6. MacKinnon (Landeskog, Rantanen), 25. Landeskog (MacKinnon, Girard), 39. MacKinnon (Girard, Kadri) – 4. Seguin (Ja. Benn, Radulov), 10. Comeau (Oleksiak, Heiskanen), 17. Radulov (Ja. Benn, Faksa), 30. Radulov (Seguin, Ja. Benn), 49. Hintz (Dickinson, J. Klingberg)

Colorado Avalanche: Grubauer (24. Francouz) – Makar, Graves, Cole, Girard, E. Johnson (A), Zadorov – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Donskoi, Kadri, Burakovsky – Ničuškin, Compher, Jost – Naměstnikov, Bellemare, Nieto. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Fedun, Sekera – Radulov, Seguin, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Pavelski, Janmark – Comeau (A), Faksa, Cogliano – Perry, Dickinson, Hintz. Hlavní trenér: Rick Bowness.

Rozhodčí: Steve Kozari, Kelly Sutherland. Čároví: Kiel Murchison, Scott Cherrey

04:00 DAL 0:1 Seguin (Ja. Benn, Radulov)
05:04 COL 1:1 MacKinnon (Landeskog, Rantanen)
07:19 COL 2 Graves, vysoká hůl
09:51 DAL 1:2 Comeau (Oleksiak, Heiskanen)
16:28 DAL 1:3 Radulov (Ja. Benn, Faksa)