Play-off NHL

Calgary Flames – Dallas Stars

4:5

po prodl. (0:1, 3:2, 1:1 - 0:1) Stav série: 2:2

16.08.2020, 20:10 • Rogers Place, Edmonton • Čtvrtfinále Z. konference • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.69 3.99 2.27 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:43:48)
Utkání se z důvodu prevence proti koronaviru hrálo bez diváků.

Trestné minuty: 14:8
Drama je u konce a Dallas se vítěznou brankou, kterou v 77. minutě dal John Klingberg, dočkal srovnání série na 2:2. Prodloužení přineslo několik pěkných akcí a zakončení na obou stranách, nicméně gólmani pokračovali ve fenomenálních výkonech. Duel rozhodla až 102. střela zápasu!

76:05

76:05 John KLINGBERG - 4:5

76:05

Dallas právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Dallas předvedl nápor v útočném pásmu, Benn ještě neuspěl, nicméně akce pokračovala u modré čáry, kde dostal nabito JOHN KLINGBERG a jeho dělovka se zastavila až v síti Talbotovy branky – 4:5. Asistence: Jamie Benn, Esa Lindell.

75:34

Na obou týmech je vidět velká opatrnost, každá chyba totiž může znamenat konec utkání.

74:17

Klingbergova bomba od modré Talbota protáhla, ten srazil puk na svou pravou stranu.

73:12

Od pravého mantinelu vystřelil Benn, Talbot vyrazil a o dorážku se pokoušel Heiskanen. Gólman Calgary z toho vyšel jako vítěz a my pokračujeme v utkání.

72:44

Zakázané uvolnění Dallasu, vše se tak stěhuje před Chudobina.

72:03

A další Talbotův zákrok, nyní o hodně těžší, neboť prudký švih předvedl Roope Hinzt. Talbot vytěsnil puk vyrážečkou.

71:29

V náznaku přečíslení vystřelil z pravé strany Faksa, nebylo to ale natolik prudké, aby to Talbota vyděsilo. Ten tak v poklidu vyrazil do rohu.

70:38

Dubé pouze nahodil do útočného pásma, sám musel jet mimo, jinak by se pískalo postavení mimo hru.

69:10

Rabulov přenechal puk svému spoluhráči a poté šla od pravého mantinelu pěkná přihrávka. Seguin ji před brankovištěm nedokázal sklepnout za Talbotova záda.

68:39

Nenápadná střela Calgary zpoza obránce, Chudobin měl docela co dělat, aby puk zkrotil.

67:46

Na druhé straně nebyl daleko od úspěchu Gaudreau, po rychlé akci na jeden dotek však trefil pouze Chudobinův postoj.

67:24

Lindellův dalekonosný pokus od modré čáry šel mimo, Talbot pouze kontroloval situaci.

66:14

Po výjezdu zpoza branky střílel Perry, jeho pokus po ledě zvládl Talbot pokrýt a poslat puk do pro něj bezpečnějších míst.

65:06

Rozhodnout mohl Tobias Rieder, když se k němu dostal po puk po chybě Dallasu v rozehrávce, jenže mu střela z první vůbec nesedla, zlomil u ní hůl a šla vedle!

64:51

Gustafsson je zase na ledě a právě od něho se puk odrazil k Chudobinovi. Ten jej pro jistotu schoval v lapačce a přerušil hru.

64:19

V dobré pozici se ocitl Dubé, z levého křídla předvedl prudký švih, Chudobin vyrazil rohem vyrážečky.

63:58

Calgary v útočném pásmu po dlouhé Monahanově pasu, Chudobin však mohl zůstat v klidu.

63:18

Puk je mimo ledovou plochu, ocitl se tam po tečované střele Dallasu. Vhazuje se po levici gólmana Talbota.

62:45

Další Hintzova střela z levého křídla, i tato byla obranou Calgary sražena mimo brankoviště.

61:53

Možná potíž pro Calgary, neboť po trefení pukem do nohy odkulhal na střídačku Erik Gustafsson.

61:24

Dallas v útoku, tvrdou, ale sraženou střelu předvedl Hintz.

60:40

Oleksiak sice ve vlastním pásmu schytal tvrdý hit, přesto se mu u toho povedlo rozehrát.

Hity: 34:27
Šedesát minut hry o vítězi čtvrtého utkání nerozhodlo. Calgary bylo blízko, když od 44. minuty vedlo po gólu Tobiase Reidera ve vlastním oslabení. Dallas se snažil o vyrovnání, jenže narážel na skvělého Talbota a když se klubu z Texasu povedlo v 58. minutě vyrovnat, nebyl gól uznán pro atak brankáře v jeho území. Dallas se ale nevzdal a odměnou mu byl gól 12 sekund před koncem, kdy svůj hattrick zkompletoval Joe Pavelski. Je to 4:4 a my jdeme do prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:48

59:48 Joe PAVELSKI - 4:4

59:48

Tak teď to už Dallasu vyšlo a za rohem máme prodloužení. Dallas se opětovně dostal do pásma, vyvinul na branku velký tlak, Talbot vyrazil Klingbergovu střelu před sebe a JOE PAVELSKI jej poté bekhendovou zadovkou dorazil za brankovou čáru. Calgary ještě zkusilo challenge ohledně ofsajdu, tentokrát už jim to ale nevyšlo a je to tak 4:4. Asistence: John Klingberg, Tyler Seguin.

59:29

Puk poskakoval na brankovišti, Talbot si jej zvládl pohlídat a jeho spoluhráči poté vyhodili do středního pásma.

59:14

Dallas si bere oddechový čas.

59:14

Tentokrát zakončoval Pavelski z levého kruhu a jeho rána byla prudší. Mířila však přesně do míst, kde se právě přemístil Cam Talbot.

58:43

Střelou po ledě Pavelski Talbota nepřekvapil, puk skončil v rohu. Dallas pokračuje v náporu.

58:02

Je tu power-play Dallasu, Chudobin zůstal na střídačce.

57:31

57:31 Gól na 4:4 nebyl uznán pro atak gólmana v brankovišti

57:31

Dallas se chvíli radoval z vyrovnání, když po rychlé akci plácl do volného puku Jason Dickinson, jenže Calgary využilo challenge a udělalo dobře. Corey Perry totiž v brankovišti atakoval Talbota a gól tak nebyl uznán!

56:23

Seguin střílel z levé strany, Talbot puk vykopl. Po dorážce pokukoval Radulov, měl to ale na dlouhou hůl.

55:55

Dillon Dubé se osamocen snažil prosmýknout mezi dvěma obránci, ti jej ale bleskově o puk obrali. Dallas pospíchá dopředu.

55:17

Za strany Calgary je to už skutečně jen údržba a hlídání těsného náskoku.

54:12

Joe Pavelski se pokoušel proskočit kolem pravého mantinelu, byl ovšem tvrdě, ale čistě zastaven.

54:02

Forbort vystřelil od modré čáry, Chudobin pro jistotu puk přikryl a přerušil hru.

53:34

Nepovedená rozehrávka Calgary, puk prolétl na zakázané uvolnění, vše se tak vrátí před Talbota.

52:36

Hráči Calgary nyní hlavně boří rozehrávku soupeře a sami se pak snaží držet puk co nejdéle a co nejdále od vlastní branky.

51:53

Calgary přečkalo i další oslabení, Backlund se vrátil na ledovou plochu.

51:19

A zase se puk vykutálel z útočného pásma, Dallas teď marně hledá rytmus.

50:53

Dallas musí ven pásma, modrou čáru neudržel Miro Heiskanen.

50:44

Střelu z první předvedl Pavelski, Talbot jeho dělovku z levého kruhu skryl mezi svými chrániči.

50:12

Monahan je už na ledě a Calgary se povedlo vyhodit přes všechny čáry.

49:53

Už to vypadalo, že se Calgary dostane do brejku dva na jednoho, jenže Mikael Backlund se při zisku puku dopustil faulu a dostal dvě minuty za podrážení. Dallas tak bude pět sekund hrát ve výhodě o dva muže.

49:30

Ryan dobře zavedl puk až do pásma Dallasu, kde ještě kličkoval a nepustil tak soupeře do další přesilovkové akce.

48:47

Po Pavelskiho zavezení puku do útočného pásma akce Dallasu skončila, bránící čtveřice puk vyhodila.

47:58

Další vyloučení na straně Calgary, dvě minuty za vysokou hůl obdržel Sean Monahan.

47:33

Na druhé straně se do útoku hrnuli Gaudreau s Monahanem, jejich akci hasil Chudobin vyrážečkou.

46:59

Blízko už byl Hintz, jenže Talbot se zvládl přemístit a nějakým způsobem puk vyrazit!

46:28

Oleksiakovi se nepovedlo nahození do útočného pásma, Calgary se hravě ubránilo.

45:37

Sekera nyní zabránil dalšímu úderu ze strany Calgary, zastavil přihrávku, mířící na volného Monahana.

44:58

A už je po výhodě, Giordano se vrátil na led a síly jsou vyrovnány.

44:10

Přesilovka Dallasu zatím vůbec nevychází, je vidět, že inkasovaný gól týmem docela otřásl.

43:11

43:11 Tobias RIEDER - 4:3

43:11

Calgary právě vstřelilo branku!
Jenže udeřilo na opačné straně! Po vyhození puku přihrával v útočném pásmu Derek Ryan na najíždějícího TOBIASE RIEDERA a ten sklepl puk za Chudobinova záda. Gól v oslabení a Calgary vede 4:3. Asistence: Derek Ryan, Rasmus Andersson.

42:58

Dallas si dá další přesilovku, neboť Mark Giordano fauloval unikajícího Janmarka a dostal dvě minuty za hákování.

42:04

Od modré čáry vystřelil Oleksiak, Talbot musel opětovně do práce. A uspěl.

41:54

Přesilovka Dallasu je u konce, Calgary přečkalo horké chvíle.

41:36

Calgary vyhazuje přes všechny čáry a snaží se u toho i forčekovat rozehru soupeře.

40:55

Třetí třetina začala náporem Dallasu, který má přesilovku, Talbot se má hned od úvodu co ohánět.

Trestné minuty: 8:8
Je za námi čtyřicet minut a o vítězi není ani zdaleka rozhodnuto. Ve druhé dvacetiminutovce jsme sledovali totální hokej, oba celky se předháněly v útočných akcích a my se dočkali hned pěti branek. Jako první se v přesilové hře prosadili hráči Calgary, když srovnal Johnny Gaudreau, jenže po chvilce dostal přihrávku do jízdy Joe Pavelski a Dallas zase vedl. Calgary se ale nevzdalo a v divokém úvodu třetiny využil Sam Bennett další přesilovku a opět srovnal. Viděli jsme pak dokonce obrat ve skóre, Sam Bennett totiž přidal svůj druhý úspěch po dorážce Lucicovy střely. Už to vypadalo, že Dallas bude jednu branku ztrácet, jenže v závěrečné minutě napřáhl k dělovce Denis Gurjanov a upravil na současných 3:3.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:54

Ještě se bude vylučovat, Dallas si dá další přesilovku. Dvě minuty za napadení dostal Sam Bennett.

39:23

39:23 Denis GURJANOV - 3:3

39:23

Dallas přesilovku využívá a srovnává skóre. Heiskanen poslal přihrávku na pravou stranu, jde měl napřáhnuto DENIS GURJANOV a jeho nekompromisní dělovka skončila za Talbotem – 3:3. Asistence: Miro Heiskanen, Roope Hintz.

38:40

Pohotové vyhození Calgary z vlastního pásma, zatím se bránící čtveřici daří.

38:03

Cam Talbot se ale vzápětí dopustil podrážení a je tu přesilovka pro Dallas. Trest odsedí Milan Lucic.

38:02

Přihrávku do druhé vlny dostal Faksa, v rozhodujícím okamžiku se mu ale puk svezl po holi a doklouzal k Talbotovi.

37:15

Monahan si našel pozici pro střelu, jeho pokusu za kruhy ale scházelo více razance a zcela přesnost. Puk letěl velký kus vedle pravé tyčky Chudobinovy branky.

36:28

Individuální akci po levé straně předvedl Klingberg, dostal se až k brance, zblízka ale neprocedil puk za Talbota.

35:29

Hráči Calgary si po zisku vedení začínají ještě více bránit své pásmo a snaží se nabourat rozehru soupeře.

34:50

34:50 Sam BENNETT - 3:2

34:50

Calgary dnes poprvé vede! Na pravé straně se ke střele dostal Lucic, Chudobin jeho pokus vyrazil před sebe a pohotový SAM BENNETT dokázal zblízka dorazit puk za brankovou čáru – 3:2. Asistence: Milan Lucic.

33:49

Trocha nepřesností v rozehře Dallasu, puk se chvíli motal před Chudobinem, jeho spoluhráči se ale dokázali z nepříjemné situace vymanit.

32:54

Zničehonic se před Talbotem objevil Faksa, v plné rychlosti a z bezprostřední blízkosti ale nedokázal puk zvednout tak, aby gólmana překonal.

31:59

Na nahození od modré čáry čekal u branky Radulov, nepovedlo se mu ale puk sklepnout tam kam chtěl – tedy za brankovou čáru.

30:57

Monahan mohl sám zakončovat, měl prostor i trochu času, rozhodl se však pro přihrávku doprava a tu mu obránci Dallasu vystihli.

30:07

Tomu se ale povedla dlouhá rozehra a najednou byl před Talbotem Pavelski. Zkoušel to behendem, na úspěšný hattrick ale musel v tuto chvíli zapomenout, gólman Calgary se zvládl přemístit a puk srazit.

29:41

Calgary dobře napadá rozehrávku soupeře, Dallas má potíže se vůbec vymotat z vlastního pásma.

28:52

Dubé bekhendem hledal před brankovištěm Lucice, tomu se zblízka nepovedlo procedit puk za Chudobina. Byla to ale velice slušná šance Calgary se dnes poprvé dostat do vedení.

28:35

Od modré čáry plácl do puku Oleksiak, Talbot měl skvělý výhled a zákrok mu nedělal problémy.

27:37

Lindholm rozehrál trochu riskantně na šířku vlastního pásma, povedlo se mu ale akci posunout do středního pásma.

26:52

Od pravého mantinelu vystřelil Benn, jenže Talbot měl velice slušný výhled a povedlo se mu puk holi zastavit.

25:57

Klingberg zahájil mocným bekhendovým vyhozením akci Dallasu, jde to ale do plných.

25:25

V dobré pozici se na levé straně ocitl Mattias Janmark, snažil se z úhlu najít škvírku, kudy py propasíroval puk za Talbota, ten puk srazil mimo led.

24:48

Sledujeme teď svižný hokej ze strany na stranu, oba gólmani mají plné ruce a nohy práce.

23:57

23:57 Sam BENNETT - 2:2

23:57

A zase je srovnáno, Calgary si dnes podruhé pomohlo využitou přesilovkou. Po rychlé akci přišla přihrávka k pravému kruhu, kde napřáhl SAM BENNETT a golfákem našel mezírku. Chudobin toho moc neviděl přes stínícího obránce a nemohl včas zareagovat. Asistence: Sean Monahan, Johnny Gaudreau.

23:30

Další vyloučení, nyní na straně Dallasu, dvouminutový trest za podrážení dostal Jamie Oleksiak.

23:14

23:14 Joe PAVELSKI - 1:2

23:14

Jenže Dallas přeedvedl rychlý přechod do útočného pásma a po protečovaném puku ve středním pásmu se v tom útočném ocitl volný JOE PAVELSKI a švihem na vzdálenější tyčku prostřelil Talbota – 1:2. Blake Comeau, Esa Lindell.

22:55

A i zde platí, že po vstřelené brance je tým na koni.

21:54

21:54 Johnny GAUDREAU - 1:1

21:54

Přesilovka je využitá i na druhé straně a je tak srovnáno. Po nahození od modré čáry sice dělal Chudobin, co jen mohl a vsedě předvedl několik zákroků, ale nakonec se puk odrazil na hůl JOHNNYHO GAUDREAUA a ten jej zblízka zvedl bekhendem do horní části branky – 1:1. Asistence: Sam Bennett, Sean Monahan.

21:18

Přesilovka pro Calgary. Jamie Oleksiak vyhodil puk přes plexisklo a dostal dvě minuty za zdržování hry.

20:50

Jamie Benn si rukavicí zpracoval vzduchem letící puk, poté ale nedokázal trefit branku. Calgary jde do protiakce.

20:32

Chudobin si hned v úvodu druhé třetiny zachytal, pokryl nahození od modré čáry a přerušil hru.

Trestné minuty: 4:4
Je za námi první třetina, která dlouho přinášela pouze zmařené šance na obou stranách, když Talbot i Chudobin předváděli výborné výkony. Přesto jsme se dočkali i jedné branky, když v 19. minutě využil po úspěšné dorážce přesilovku Joe Pavelski. Dallas tak do kabin odešel s těsným vedením 1:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:31

Vedoucí gól Dallas hodně nabudil, hráči texaského klubu jsou zase nastěhováni v útočném pásmu.

18:11

18:11 Joe PAVELSKI - 0:1

18:11

No a přesilovka je bleskově využitá! Po vyhraném buly vyslal Klindberg nahození od modré čáry, Talbot ještě odolal, ale na dorážku JOE PAVELSKIHO z bezprostřední blízkosti už zareagovat nezvládl – 0:1. Asistence: John Klingberg, Tyler Seguin.

18:00

Přesilovka pro Dallas, dvouminutový trest za krosček vyfasoval Elias Lindholm.

17:44

17:44 Monahan v šanci na otevření skóre

17:44

Teď už to ale po gólu volalo. Do útočného pásma se dostal Gaudreau, přihrál pod sebe na Monahana a ten ihned vyslal ostrý pokus na Chudobina. Trefil jej přesně do postoje.

17:14

Lucic pouze nahodil puk do útočného pásma, tím akce Calgary skončila a hraje se zase opačným směrem.

16:40

Protiakce Dallasu skončila na modré čáře, útok se dopustil provinění proti pravidlům, pískalo se postavení mimo hru.

15:59

Monahan čekal na levé straně na přihrávku, jenž když přišla, byl už v rohu a pod kontrolou obrany.

14:59

Dvě prudké střely z dálky na Chudobina, i on byl stoprocentní a stále tak drží čistý štít.

14:26

Talbot si nebyl jistý zákrokem proti nahození od modré čáry, musel si nechat vypomoci od svého obránce. Calgary situaci zvládlo a už jde samo do útoku.

13:26

Pěkná kombinace Dallasu na jeden dotek, na konci byl Faksa, jeho prudký švih nad kruhy prolétl nad Talbotovou brankou.

12:43

Janmark to zkoušel z velice ostrého úhlu, tohle ale nemohlo Talbota překvapit.

12:19

Práci teď měl Talbot, když musel vyrážet bekhendový pokus z levé strany, u tyčky navíc na dorážku číhal Perry. Gólman Calgary vše vyřešil a raději přerušil hru.

11:05

A zároveň je po přesilovce, Dallas je zase v plném počtu.

11:05

Dubé dostal přihrávku do pravého kruhu a ihned vyslal dělovku. Chudobin se zvládl přemístit a puk vyrazit do rohu.

10:26

Vypadalo to, že Faksa podrazil Dubého při průniku přes modrou čáru, rozhodčí však tento zákrok nechali bez povšimnutí.

09:38

Pul se pomaličku došoural až za Talbotovu branku, Calgary pozvolna rozjíždí další postupnou akci.

09:05

Hra v pěti nám moc dlouho nevydržela, zase se vylučuje. Dvě minuty za sekání při oplácení dostal Jamie Benn z Dallasu.

08:06

Hra se bleskově přesunula na opačnou stranu a Talbot musel čelit švihu, na který nestačil včas zareagovat. Měl však kliku, puk zacinkal o jeho břevno.

07:52

Už je po přesilovce, Calgary je v plném počtu.

07:40

Giordano zkusil nahodit na teč málem byl úspěšný. Puk prolétl jen těsně vedle Chudobinovy branky.

06:58

Monahan nedokázal zleva dostat puk do střelecké pozice, Calgary však i přes tento neúspěch zůstává v pásmu a snaží se o zakončení.

06:10

Po několika prudkých přihrávkách se mezi kruhy snažil o dorážku Monahan, byl ale obranou Dallasu zablokován.

05:52

Je tu ale vyloučení na straně Dallasu, dvě minuty za sekání obdržel Mattias Janmark.

05:18

Klingbergův golfák nevypadal až tak nebezpečně, přesto nadělal Talbotovi slušné potíže. Dallas poslední minuty opravdu přikládá pod kotel.

04:52

Calgary se ubránilo, hraje zase v plném počtu.

04:28

Perry mířil přes obránce Calgary, Talbot si i přes ztížené podmínky zvládl puk vyrazit.

03:39

Seguin i Radulov se neúspěšně snažili o střely na Talbota, jeho spoluhráči poté vyhodili přes všechny čáry.

02:52

Máme tu první vyloučení utkání, na trestnou lavici míří Sam Bennett s dvěma minutami za nedovolené bránění. Dallas má přesilovou hru.

02:43

Giordano vyslal od modré čáry dva nepříjemné pokusy, ten první se jeho spoluhráči pokusili neúspěšně dorazit, ten druhý šel vedle branky Dallasu.

02:03

Monahan dostal v levém kruhu až mnoho prostoru na zakončení, mířil mezi Chudobinovy betony, ten je bleskově sklapl a zmařil šanci Calgary.

01:34

Za Dallas to vzal levou stranou Seguin, jeho míchání pukem skončilo hned ve středním pásmu.

00:18

První střelu utkání má na starosti Dubé z Calgary, Chudobin si tak poprvé zachytal. A úspěšně.

00:01

Calgary Flames: Talbot (Rittich) – Brodie, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, E. Gustafsson, Forbort – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Rieder, Backlund (A), Mangiapane – Dubé, S. Bennett, Lucic – Quine, D. Ryan, Rinaldo.

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Fedun, Sekera – Radulov, Seguin, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Pavelski, Janmark – Perry, Dickinson, Hintz – Comeau (A), Faksa, Cogliano.

Rozhodčí: O'Rourke, Joannette – Racicot, Smith.
Oba celky jsou již na ledové ploše, máme za sebou hymny, zápas může začít.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas v Rogers Place v Edmontonu začne ve 20 hodin, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.