Play-off NHL

Colorado Avalanche – Arizona Coyotes

3:0

konec (0:0, 0:0, 3:0) Stav série: 1:0

12.08.2020, 23:45 • Rogers Place, Edmonton • Čtvrtfinále Z. konference • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.87 4.23 3.44 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (02:21:04)
Utkání se z důvodu prevence proti koronaviru hrálo bez diváků.

Trestné minuty: 6:6
Utkání je u konce a z první výhry v sérii se raduje Colorado. Dlouho to vypadalo, že ani ve třetí třetině gól nepadne, jenže poté přišla 54. minuta, kdy během deseti vteřin udeřili Nazem Kadri a J. T. Ompher. Colorado se uklidnilo a v 55. minutě skóre navíc vylepšil další brankou Mikko Rantanen. Třetí gól definitivně rozhodl, Philipp Grubauer udržel čistý štít a celý tým může před pátečním druhým duelem klidněji spát.

59:57

V úplném závěru se vylučuje, za vzájemné pošťuchování dostali dvě minuty za hrubost Nikita Zadorov z Colorada a Brad Richardson z Arizony.

59:34

Závar před gólmanem Arizony, ten si na brankovišti poradil a puk srazil do rohu.

59:20

Tak ještě jedna střela na Kuempera, z mezikruží ji předvedl Naměstnikov. Trefil gólmanův postoj.

58:50

Erik Johnson si zajel pro vyhozený puk, dopředu se už ale nijak zvlášť nehrne.

58:28

Žabička na Kessela nedoputovala, nicméně akce Arizony pokračovala a Grubauer se nakonec rozhodl pro přerušení přikrytím puku.

57:42

I s tříbrankovým náskokem v zádech si Colorado v obraně počíná velice obezřetně, hráči chtějí Grubauerovi pomoci v udržení nuly.

56:56

Lépe už vypadala střela v podání Garlanda, ten od levého mantinelu donutil Grubauera zakročit.

55:58

Arizona se samozřejmě snaží se ztrátou něco udělat a hráči zakončují ze všech možných pozic. Chychrun trefil z křídla bránícího hráče.

54:28

54:28 Mikko RANTANEN - 3:0

54:28

Colorado právě vstřelilo branku!
Jenže to s sebou nese pootevřenou obranu, čehož Colorado bezezbytku využilo. Po přečíslení a rychlé kombinaci přišla přihrávka zleva na brankoviště a MIKKO RANTANEN zblízka zametl puk za brankovou čáru. Asistence: Nathan MacKinnon, Gabriel Landeskog.

54:10

Arizona tak musí najednou pospíchat a hodně přidat v útočné fázi.

53:15

53:15 J. T. Compher - 2:0

3:0

Branky a nahrávky: 54. Kadri (Makar), 54. Compher (E. Johnson, Ničuškin), 55. Rantanen (MacKinnon, Landeskog)

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Makar, Girard, E. Johnson (A), Graves, Zadorov, Cole – Rantanen, MacKinnon (A), Naměstnikov – Ničuškin, Kadri, Landeskog (C) – Donskoi, Compher, Burakovsky – Calvert, Bellemare, Nieto.

Arizona Coyotes: Kuemper (Hill) – Demers, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Goligoski, Oesterle, Chychrun – Kessel, Dvorak, Hall – Stepan (A), Keller, Crouse – Fischer, Söderberg, Garland – Hinostroza, Richardson, Grabner.

Rozhodčí: Joannette, O'Rourke – Murchison, Cherrey

12:06 ARI 2 Demers, držení
36:22 COL 2 Cole, hrubost
48:08 COL 2 Burakovsky, držení
52:21 ARI 2 Stepan, nedovolené bránění
53:05 COL 1:0 Kadri (Makar)
53:15 COL 2:0 Compher (E. Johnson, Ničuškin)
54:28 COL 3:0 Rantanen (MacKinnon, Landeskog)