Den 2: Červený tým (Sparta) – Modrý tým (I.ČLTK)

10:15

07.08.2020, 10:00 • Tenisový areál Štvanice, Praha • Filip Lefenda

14:10

Poslední páteční dvouhra skončila překvapením. Dvacetiletý Tadeáš Paroulek otočil střetnutí proti o deset let staršímu Janu Šátralovi a porazil zkušenějšího krajana 4:6, 6:4 a 10:6 skrze závěrečný supertiebreak.

13:26

Je rozhodnuto! Jiří Barnát odehrál supertiebreak ve velkém stylu, když si vypracoval osmibodové vedení a nakonec ztratil s Matthewem Donaldem jen jedinou výměnu. Modrý tým má v kapse kýžený patnáctý bod a skončí v konečném pořadí TOP ligy na stříbrné pozici!

13:19

Také ve druhém setu měl Martin Krumich výhodu brejku, když vedl velmi rychle 2:0, Jonáš Forejtek ale kontroval dvěma brejky a po vítězství 7:6 a 6:4 má modrý tým pomyslné mečboly!

13:16

Matthew William Donald s Jiřím Barnátem si střihnou rozhodující sadu. Donald ukořistil ve druhém setu tři z celkových pěti brejků a po výsledku 6:3 je ve hře o bod pro červený tým.

13:05

To byla rychlovka! Aneta Laboutková smetla Denisu Pospíšilovou 6:1, 6:0 a dodala na konto Sparty bleskový bod.

12:47

Jakubu Jupovi stačil nakonec k vítězství jediný set. Mathias Musil zápas po porážce 3:6 skrečoval.

12:30

Omlouváme se za chybné uvedení výsledku zápasu mezi Sárou Mlenskou a Katrin Pávkovou, vše je nakonec jinak. Dvakrát 7:5 nezvítězila domácí Mlenská, jak bylo v informačním systému dlouho avizováno, ale Pávková. Modří tak momentálně vedou už 13:7.

12:08

Včera vítězství debutantce Sáře Mlenské uteklo o dva body v supertiebreaku, dnes už ale teprve třináctiletá dívenka svůj první triumf v soutěži může oslavit. Tenistka červeného týmu zvládla proti Katrin Pávkové koncovky obou sad a připisuje si výhru dvakrát 7:5.

12:02

Snížení červených se nekoná. Dramatický supertiebreak tentokrát ukořistila pro hosty Amélie Šmejkalová. Ta učinila proti Patricii Kubíkové rozhodující krok za stavu 8:8, kdy vyhrála dvě poslední výměny. Modrý tým tak momentálně znovu vede o pět bodů a k jistotě konečného druhého místa mu scházejí tři výhry.

11:44

Také další supertiebreak putuje na konto červeného týmu! Jakub Nicod v něm dokonal obrat proti Vítku Horákovi a zvítězil navzdory špatnému vstupu do zápasu 1:6, 6:4 a 10:8.

11:39

Sparta velmi rychle reaguje, rozdíl je znovu pětibodový. Michael Vrbenský nakonec přeci jen porazil Václava Šafránka, byť se musel o bod pro červené strachovat až do posledních chvil. Vítěz nedávného podniku Svijany Open si vypracoval v supertiebreaku až čtyřbodový náskok a za stavu 9:6 měl tři mečboly, Šafránek si ale třemi získanými míči v řadě vynutil srovnání a další střídání stran. Na více to ale nestačilo, další dva míče už bral mladší Vrbenský, který využil celkově až čtvrtý mečbol.

11:32

A to i proto, že modrý tým zaznamenává svůj celkově již jedenáctý bod! První vítězství v rámci druhého hracího dne zaznamenala Agáta Černá, jež v souboji dvou šestnáctiletých tenistek přehrála dvakrát 6:3 Dominiku Šálkovou.

11:26

Třetí set se bude hrát také v souboji mezi Jakubem Nicodem a Vítkem Horákem. Nicod, jenž v první sadě uhrál jen gem, vyhrál druhé dějství 6:4 a živí tak šanci na bod pro červené. Ten by potřebovala Sparta jako sůl.

11:20

Václav Šafránek si proti Michaelovi Vrbenskému vynutil rozhodující supertiebreak. Tenista modrého celku si ve druhé sadě rychle vypracoval náskok tří her. Vrbenský se dotáhl na 3:2, další tři gemy ale bral zásluhou dalších dvou brejků Šafránek. Podobný průběh jako v prvním setu, jen v opačném gardu.