HC Olomouc – AZ Havířov

6:3

konec (3:2, 2:0, 1:1)

30.07.2020, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Kristýna Nováková

To je z dnešního zápasu vše, děkuji za pozornost přeji příjemný zbytek večera. (20:08:31)

59:59

Olomouc právě vstřelila branku!
V poslední setině zápasu se po šťastném odrazu prosazuje JAN ŠTĚDRÝ a upravuje na konečných 6:3. Asistence: David Rosecký.

59:27

Hraje se před brankářem Olomouce.

58:58

Olomoučtí se teď dostali do dvou nadějných střeleckých pozic, nepodařilo se jim ale ani v jednom případě zahrozit střelou.

58:18

Vhazovat se bude v obranné třetině hostů.

58:00

Do konce třetí třetiny zbývají 2 minuty.

57:25

Krupa zkoušel vybojovat kotouč z rohu útočného pásma, ale bez úspěchu. Dopředu jde naopak Havířov.

56:26

Ivaschenkovu střelu vyrazil olomoucký brankář jen před sebe, naštěstí pro něj si však pro kotouč hned přijel jeho spoluhráč.

55:26

Havířov právě vstřelil branku!
VOJTĚCH PAVELEK snižuje na 5:3. Bez asistence.

55:00

Střela havířovského beka mířila jen do protihráče.

54:04

Kohouti jsou střelecky při chuti, za soupeřovou bránou zaduněl mantinel.

53:42

Další zákrok brankáře hostů.

52:57

Havířovský brankář raději přikryl kotouč.

52:50

Také Bernovský si vylámal zuby na olomoucké obraně.

51:40

Dopředu může jít na druhé straně Jan Thiel, byl však zastaven olomouckou obranou.

51:08

Hanáci se opět derou do útoku.

49:30

Krupa vybojoval kotouč z rohu útočného pásma.

49:13

Kalač rozjíždí další útok Olomouce.

47:40

Krupa prokličkoval středním pásmem a chtěl z kruhu poslat kotouč na svého spoluhráče, přihrávka ale nenašla adresáta.

46:28

Vhazuje se v obranném pásmu Havířova.

45:55

AZ byl zahnán zpět do své třetiny, ale už se vrací na útočné pozice.

45:40

Bernovský střílel vysoko nad.

44:29

Kotouč ve středním pásmu zastavil jeden z Havířovských, nedostal se však ke střele.

43:41

Pírekova zpětná přihrávka před bránou Havířova nevyšla úplně podle představ olomouckého hokejisty.

42:40

Takhle přihrávka na Tomečka byla příliš dlouhá a skončila v rohu olomoucké třetiny.

40:58

Hosté vybojovali kotouč za bránou Olomouce, ale nedokázali nějak výrazněji ohrozit soupeřovu bránu.

40:01

Střídání v týmu AZ Heimstaden Havířov: ze hřiště odchází Atanasiadis, přichází Štipčák.

40:01

Do druhého dějství nastoupí Hanáci s tříbrankovým vedením, a to díky gólům Tichého a Roseckého.

40:00

39:10

Čempel to zkoušel z otočky, neúspěšně.

38:41

Vosátko je zpátky na ledě.

38:08

Tentokrát domácí AZ zahnali až k vlastnímu brankáři, hráči v modrobílých dresech se však vrací na své pozice.

37:57

Hanáci vyhodili kotouč alespoň do středního pásma, Havířov se tedy musí vracet.

36:41

Přesilovou hru si zahrají také hosté.

36:04

Tentokrát se Thiel trefil do Mokreho lapačky.

35:19

Thielova rána od modré byla ztečována příliš vysoko.

35:03

Ministr se zkoušel prosadit baseballově, ale jeho odpal skončil v ochranné síti.

34:20

Vojtěch Mokry si připisuje další důležitý zákrok.

33:15

Thiel si teď zahrál na brankáře – před vlastním brankovištěm zachytil střelu a poslal ji na druhou stranu ledové plochy.

32:59

Hanáci si teď nerozuměli v útoku a musí se vracet.

32:16

Mokry přerušuje hru.

31:35

Vosátko poslal kotouč na svého spoluhráče, ten však přihrávku nezpracoval a hra se tak přesouvá na druhou stranu kluziště.

30:58

Na Mokreho teď nevyzrál ani Bernovský, ani Ivaschenko.

29:55

Havířov se opět osvobozuje a tohle oslabení ustojí.

28:57

Olomouc postavila přesilovkový zámek.

28:55

Hanáci musí rozjet další útok zpoza vlastní brány.

28:31

Havířov se osvobozuje.

27:59

Téměř v polovině utkání vidíme první vyloučení na trestnou lavici odjíždí Jan Thiel (HAV).

27:14

Kalačova rána mířila jen vedle.

26:39

Mokry na druhé straně vychytal Daniela Tomečka.

25:51

DAVID ROSECKÝ si po souhře s Danielem Ministrem připisuje další gól! Asistence: Daniel Ministr.

25:27

Kalačova střela skončila v lapačce brankáře Havířova.

25:00

Olomoucký gólman nadvakrát vykryl Jana Bernovského.

24:50

Mokry posílá kotouč po mantinelu, tam se ho ale zmocnili hráči soupeře.

24:17

Vhazuje se ve středním pásmu.
Tahle přihrávka na Roseckého byla příliš dlouhá.

23:40

Rosecký byl zastaven Pavelkem.

22:41

ONDŘEJ TICHÝ pohotově dorazil do brány odražený kotouč po útočné akci svých spoluhráčů. Asistence: Patrik Tarnoczy.

22:28

Ofsajd Olomouce.

22:00

Další ránu Mokry vytěsnil na plexisklo.

21:41

Na druhé straně raději Mokry přerušuje hru.

21:30

Vlachovo nahození havířovský gólman srazil hokejkou do rohu, kde si ho přebrali jeho spoluhráči.

20:15

Olomoučtí se vřítili do útočné třetiny jako uragán, nedokázali však výrazně ohrozit soupeřovu bránu.

20:01

V první třetině jsme byli svědky aktivního hokeje na obou stranách. Do vedení se dostala Olomouc hned ve své první akci zápasu. Netrvalo však dlouho a Havířov dokázal srovnat – z dorážky se prosadil Daniel Tomeček. O chvíli později šlo AZ do vedení, a to zásluhou Jana Bernovského. Ve 13. minutě pak za domácí srovnal David Rosecký. Necelé čtyři minuty před koncem první třetiny se v přesilové hře prosadil Lukáš Pírek. Hanáci si tak do druhého dějství odnášejí jednobrankový náskok.

20:00

19:46

Havířovský brankář raději skryl kotouč pod lapačkou.

19:31

Bernovského střela mířila vysoko nad.

18:09

Havířovská střela od modré trefila jen Tarnoczyho.

17:38

Moškořova střela zaplula do lapačky domácího brankáře.

17:30

V tlačenici za bránou Mokreho vydolovali kotouč domácí, to už se ale hra opět přesouvá před jejich gólmana.

16:24

A Hanáci bleskově využívají přesilovku zásluhou LUKÁŠE PÍRKA. Asistence: Daniel Ministr a Jan Kučera.

16:15

Havířovskou akci však zhatil Vojtěch Pindel, který odjíždí na trestnou lavici.

15:50

Vhazování před havířovským brankářem vyhráli hosté a už se dostávají do útočných pozic.

15:30

Horkému ujel kotouč ve středním pásmu.

15:03

Zakázané uvolnění Olomouce.

14:23

Bernovský vyslal dalekonosnou střelu, Mokry ji vyrazil do sítě za sebou.

13:59

Hráči bojují o kotouč v rohu kluziště.

12:45

DAVID ROSECKÝ se dostal k odraženému puku a bez problémů přehodil havířovského brankáře – je srovnáno na 2:2. Bez asistence.

12:18

Do samostatného úniku se dostal Čempel, David Kalač se ale na poslední chvíli stihl vrátit a překazit mu zakončení.

11:39

Zakázané uvolnění Havířova.

11:34

Kotouč se líně klouže za havířovskou bránu a domácí mohou střídat.

10:41

Mokry si myslel, že má kotouč plně pod svou kontrolou, ten se však zjevil vedle jeho pravé nohy a JAN BERNOVSKÝ ho dokázal dostat za brankovou čáru. Asistence: Kevin Horváth.

09:40

Rosecký nedokázal obejít Hudečka, hra se přesouvá před Mokreho bránu.

09:00

K zapomenutému kotouči v útočné třetině se dostal Hrček, ale minul. O chvíli později našel projektil z hole Horvátha svůj nový domov v Mokreho náručí.

07:50

Tahle přihrávka Hudečka na Čempela byla příliš dlouhá.

07:12

Kalač nahodil do útočného pásma, kde si ke kotouči sjel Rosecký.

06:25

Kučerova střela neprošla skrumáží těl před bránou.

06:05

Na druhé straně od modré střílel Horváth, ale rána mu vůbec nesedla.

05:39

Kalač prověřil pozornost soupeřova brankáře dělovkou od modré.

05:06

Koubkovu střelu ještě Mokry zneškodnit dokázal, na dorážku DANIELA TOMEČKA už však byl krátký. Asistence: Dominik Koubek.

04:40

Ivaschenko teď nebezpečně tečoval kotouč u brány Kohoutů.

03:49

Na druhé straně se dopředu řítili Hrček s Bernovským, jejich akci však zneškodnila olomoucká obrana.

02:15

Až nyní se domácím povedlo vyhodit a mohou střídat. Krátce nato musel zasahovat Vojtěch Mokry svým betonem.

01:57

Hra se po buly přesunula do útočné třetiny Havířova.

01:27

Hned z první útočné akce Hanáků se prosazuje DAVID KALAČ. Asistence: Patrik Tarnoczy

01:00

Mokry poslal kotouč po mantinelu bohužel pro něj jen na hokejku soupeře.

00:50

Hladiš zkoušel zavézt kotouč do útočné třetiny, ale byl zastaven na modré čáře, kterou tak přešla jen černá pryž.

00:03

Po buly nastaly trochu zmatky ve středním pásmu, kde nakonec vybojovali kotouč hosté. Po tvrdém ale čistém zákroku u střídačky Havířova se bude vhazovat ve střední třetině.

00:01

HC Olomouc: Mokry – Pírek, Horký, Hladiš, Kučera, Tichý, Kalač, Ministr, Vlach, Tarnoczy, Lamprecht, Mader, Lamprecht, Rosecký

AZ Heimstaden Havířov: Atanasiadis – Koubek, Thiel, Hudeček, Kubík, Hrček, Pavelek, Horváth, Bernovský, Ivaschenko, Tomeček, Pindel, Čempel, Mrkvica.
AZ Heimstaden Havířov
Havířovská juniorka vyhrála základní část extraligy juniorů a díky tomu se pro letošní sezónu posunula do nejvyšší juniorské soutěže. Hokejisté AZetu první místo uhájili s náskokem 6 bodů na druhý Přerov.

Na čele tabulky produktivity Havířova najdeme dvě jména – Vojtěch Pindel a Lukáš Juhász. Oba borci nasbírali 49 bodů. Vojtěch Pindel si navíc odnáší také pomyslnou korunu pro krále střelců svého týmu (27 gólů). Brankářskou jedničkou týmu byl Marek Štipčák a jeh úspěšnost zákroků se zastavila na čísle 93,50 %.
HC Olomouc
V loňské sezóně změřily juniorské týmy, které měly hrát extraligu, síly v Turnaji O Pohár DHL. Hanáci předváděli solidní výkony a umístili se na 6. místě – nejlépe z moravských a slezských klubů. Podobně svěžím dojmem Olomouc vstoupila také do Superpoháru, v němž vyhrála základní skupinu. Zápasy v play off už však nestihly proběhnout.

Nejproduktivnějším hráčem týmu se stal David Kalač, jenž zaznamenal 29 bodů. Společně s Matějem Kořenkem se Kalač stal také králem olomouckých střelců (13 gólů). V bráně olomoucké juniorky se pak skvělými výkony, které jej poslali i do extraligy, zaskvěl Vojtěch Mokry (92,22 %).
Přípravná utkání na Zimním stadionu v Olomouci pokračují utkáním mezi juniorkou Hanáků a Havířova. Pro oba týmy to znamená vůbec první ostrý zápas po přerušení všech hokejových soutěží v březnu letošního roku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

6:3

Branky a nahrávky: 2. Kalač (Tarnoczy), 13. Rosecký, 17. Pírek (Ministr, Kučera), 23. Tichý (Tarnoczy), 26. Rosecký (Ministr), 60. Štědrý (Rosecký) – 6. Tomeček (Koubek), 11. Bernovský (Horváth), 56. Pavelek

HC Olomouc: Mokry – Pírek, Horký, Hladiš, Kučera, Tichý, Kalač, Ministr, Vlach, Tarnoczy, Vosátko, Mader, Lamprecht, Rosecký, Krupa

AZ Havířov: Atanasiadis – Koubek, Thiel, Hudeček, Kubík, Hrček, Pavelek, Horváth, Bernovský, Ivaschenko, Tomeček, Pindel, Čempel, Mrkvica, Pavelek

01:27 OLO 1:0 Kalač (Tarnoczy)
05:06 HAV 1:1 Tomeček (Koubek)
10:41 HAV 1:2 Bernovský (Horváth)
12:45 OLO 2:2 Rosecký
16:15 HAV 2 Pindel, podrážení
16:24 OLO 3:2 Pírek (Ministr, Kučera)