4:0

konec (0:0, 2:0, 2:0)

30.07.2020, 00:30 • Rogers Place, Edmonton • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 3.18 3.67 2.02 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Chicago načalo velmi dobře svůj návrat mezi mantinely po více než čtyřech měsících. Blackhawks byli od poloviny zápasu jasně lepší a St. Louis domácím nestačilo. Ve 28. minutě se trefil Brandon Saad, na jehož počin o dvě minuty později navázal podobnou akcí Dylan Strome. Dvougólové vedení Chicaga ještě ve třetí třetině navýšil Dominik Kubalík, který vsítil dva góly. Plzeňský rodák byl aktivní od počátku zápasu a v rámci celého klání si vytvořil několik gólových šancí. Ve svém prvním zápase po pauze si připsal hned tři kanadské body. Chicago svým dnešním výkonem favorita zaskočilo a velmi dobře se tak naladilo na sérii proti Edmontonu.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešní noci. Na počtenou! (03:18:54)

59:47

Ještě jedno přečíslení dva na jednoho v podání Blackhawks. Kane se chystal k zakončení, jenže mu pod nohy skočil obránce, jenž předvedl výborný zákrok.

59:22

Strome před bránou Blues hledal Kanea. Kotouč však k druhému jmenovanému nedoputoval.

58:32

Chicago je v plném počtu a zápas se už víceméně jen dohrává. O vítězi je jasno.

57:42

Perron při rozehrávce zaváhal. Nechal vyniknout defenzivní práci Drakea Caggiuly, jenž dokázal svému soupeři přihrávku znepříjemnit.

57:03

Chicagu se v úvodu oslabení bez větších potíží povedlo ubránit. Hosté se pokusí o návrat do útočné třetiny.

56:32

Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Olli Määttä – 2 min., držení).

56:08

O'Reilly se snažil protlačit ke střele bekhendem, ale nevyšlo mu to. Mezitím však došlo k faulu a také hosté si ještě jednu přesilovku dnes zahrají.

55:59

Rozehrávka se teď domácím nepovedla. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Subbanem.

55:32

Jonathan Toews si to mířil dopředu po levém křídle, ale Saadovi následnou přihrávku nepředložil přesně.

54:50

Střílená pobídka Kirbyho Dacha mířila na hůl spoluhráče. Ten ji však před bránou jen těsně promáchl.

54:18

Thomas si dělal prostor za bránou, ale s kotoučem si před ní nevybruslil. Obránci Chicaga si poradili.

53:25

St. Louis by už se nejraději vidělo v kabině. Chicago je teď ve všem lepší a vede neprosto zaslouženě. Hráči v červených dresech navíc skvěle bruslí.

52:04

52:04 Dominik KUBALÍK - 4:0

52:04

Chicago právě vstřelilo branku!
Tak jak DOMINIK KUBALÍK před čtyřmi měsíci před pauzou základní část dokončil, tak stejně gólově začal i před dohráním play off. Útočník s číslem 8 si počkal mezi kruhy na přihrávku ze strany a poté přesnou a zároveň velmi tvrdou střelou prostřelil Allena. 4:0. Asistence: Jonathan Toews a Kirby Dach.

51:41

Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Zachary Sanford – 2 min., sekání).

4:0

Branky a nahrávky: 28. Saad (J. Toews, D. Kubalík), 30. D. Strome (P. Kane), 46. D. Kubalík (Dach, P. Kane), 53. D. Kubalík (J. Toews, Dach)

Chicago Blackhawks: Crawford (31. M. Subban) – Boqvist, Keith (A), C. Murphy, de Haan, Koekkoek, Määttä, Carlsson – Saad (C), J. Toews, D. Kubalík (A) – P. Kane, D. Strome, A. Nylander – DeBrincat, Dach, Caggiula – Kämpf, Carpenter, Highmore – Sikura.

St. Louis Blues: Binnington (41. Allen) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Scandella, Faulk, Bortuzzo, Mikkola – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly (A), Sanford – Bozak, Thomas, Blais – MacEachern, Sundqvist, Barbašev – Brouwer.

Rozhodčí: McIsaac, Rooney – Gibbons, Shewchyk

02:55 STL 2 Parayko, nedovolené bránění brankáři
10:49 CHI 2 de Haan, podrážení
17:51 CHI 2 de Haan, držení
27:40 CHI 1:0 Saad (J. Toews, D. Kubalík)
29:12 CHI 2:0 D. Strome (P. Kane)
30:06 CHI -Crawford +M. Subban (Střídání)