Playoff běloruské extraligy

HC Šachťor Soligorsk – Junosť Minsk

1:2

po prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1) Stav série: 1:2

31.03.2020, 18:30 • Ĺedový sportovní palác Soligorsk • Finále • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 3.61 4.19 1.84 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Čtvrtý finálový duel je na programu již zítra a i z něj Vám samozřejmě přineseme podrobný on-line přenos. Já se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek večera! (21:03:23)
V prodloužení se štěstí usmálo na hosty z Minsku. Ti nejprve přestáli oslabení a v čase 63:20 přišel rozhodující gól. Střelu Drozdova vyrazil brankář Maljutin jen k Michailovi Stefanovičovi, který svým druhým zásahem trefil Junosti druhou výhru v sérii.

Stav série – 1:2

63:20

63:20 Michail STEFANOVIČ - 1:2

63:20

Tým Junosť Minsk právě vstřelil branku!
Hosté ve třetím finálovém zápase vítězí! Ivan Drozdov zajel s pukem za branku, objel ji a vybruslil si až na pravý kruh, odkud vystřelil. Maljutin jeho pokus vyrazil, ale jen k MICHAILOVI STEFANOVIČOVI, který z poměrně ostrého úhlu poslal kotouč k bližší tyčce, kde našel mezírku někde mezi rukou a tělem domácího gólmana. Asistence: Sergej Drozd a Ivan Drozdov.

62:47

V závěru oslabení si Brikun zachytal, ale vše zvládl. Hosté jsou v plném počtu.

62:27

Až v závěru přesilovky se jim to povedlo. Odražený kotouč netrefil mezi kruhy číhající Dadonov!

62:01

Hráči Šachtoru se zatím nemohou dostat s pukem do útočného pásma.

61:28

Hosté se osvobodili. Puk je za brankou Soligorsku.

60:45

Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Jevgenij Nogačjov – 2 min., hákování).

60:01

Domácí neměli podle oficiálních statistik ve třetí třetině jedinou střelu na branku. Uvidíme, zda i v prodloužení bude pokračovat aktivita Junosti.
Střely na branku – 17:28 (7:10, 10:7, 0:11)
Prodloužení začne přibližně ve 20:47.
Po šedesáti minutách zápas končí nerozhodně 1:1 a bude se tedy prodlužovat. Ve třetí třetině už gól nepadl, byť hosté měli více ze hry a soupeře výrazně přestříleli. Brankář Šachtoru Maxim Maljutin ale všechny jejich příležitosti pochytal. V 54. minutě navíc Ivan Drozdov neproměnil trestné střílení.

60:00

59:42

Maxim Parfejevec přebral puk na pravém křídle. Jeho střelu ztlumil bránící hráč a puk se jen lehce doklouzal k domácímu brankáře Maljutinovi, který ho přikryl.

59:01

Už jen minuta zbývá do konce základní hrací doby.

58:29

Domácí mají puk za vlastní brankou a snaží se uklidnit hru.

58:01

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:35

Střely na branku – 16:25

57:04

Z dálky to zkusil Sergej Mažuga. Brankář domácích si připsal další jistý zákrok a puk raději přidržel.

56:22

Čas utíká a pomalu se blíží závěr základní hrací doby. Že bychom se dočkali prodloužení?

55:06

Po delší době zahrozili domácí. Jeden z útočníků to zkoušel po objetí branky, Brikun byl ale pozorný.

54:10

Další úspěšný zákrok Maljutina, který vyrážel střelu od modré. Brankář Šachtoru je v posledních minutách pod palbou.

53:19

53:19 Neproměněné trestné střílení hostujícího Drozdova.

53:19

Ivan Drozdov zvolil blafák do bekhendu, ale puk poslal vedle domácí branky! Stále tedy platí skóre 1:1.

53:19

Ivan Drozdov byl při samostatném úniku zahákován Stankevičem. Hosté mají k dispozici trestné střílení!

52:33

Po tvrdé ráně od modré čáry má puk ve výstroji maxim Maljutin. Domácí jsou už kompletní.

52:16

Nyní se domácí osvobodili.

51:59

Kogaljov z pravé strany domácí branku minul.

51:29

Tradiční přesilovková sehrávka Junosti na levý kruh, odkud pálil Michal Stefanovič. Maljutin s tím počítal a stačil se proti střele přemístit!

50:30

Roman Krikunenko podrazil Kulakova a posílá domácí do čtyř. Šance pro Minsk strhnout vedení na svou stranu!

50:15

Jsme už ve druhé polovině třetí třetiny. Vypadá to, že se hosté nadechují k tlaku.

49:55

Z levé strany střílel zápěstím Ivan Drozdov a Maxim Maljutin zasahoval ramenem. Další střelu Dmitrije Kolgotina pak domácí brankář také zkrotil a přerušil hru.

49:16

Maxim Parfejevec vyzkoušel domácího brankáře z poměrně ostrého úhlu. Maljutin puk neutralizoval pod svými betony.

48:20

Podle oficiálního zápisu zápas sleduje 880 diváků. Hala v Soligorsku je malá, má tribunu pouze na jedné straně.

47:57

Na levém křídle byl rozjetý hostující Sergej Drozd. Ještě chtěl nahrávat, ale protihráč kotouč tečoval mimo dosah jeho spoluhráčů.

47:26

Nyní už jsou kompletní i hosté.

46:21

Domácí v plném počtu. Začala jejich zkrácená přesilovka.

46:16

Daniil Bukin dostal přihrávku na osu, odkud hned vystřelil. Maljutin puk vyrazil a dokázal se přemístit i proti dorážce Stanislava Lopačuka!

45:25

Nyní se vylučuje na obou stranách. Alexandr Kulakov vyprovokoval seknutím do lapačky brankáře Maljutina k odvětě Romana Dostanka. Ten dostal dvě minuty za hrubost, hostující hráč obdržel trest na 2+2 minuty. Bude se tedy hrát ve čtyřech na obou stranách, pak přijde na řadu přesilovka Šachtoru.

45:05

Domácí vyhodili.

44:20

Postiženým hráčem je Denis Cyganov. Rozhodčí viděli provinění Arsenije Borisova, který je vyloučen na 2 + 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

44:20

Na ledě zůstává ležet jeden z hostujících hráčů. Ten přišel k nějaké újmě daleko od těžiště hry.

43:29

Hlavní rozhodčí nakonec změnili verdikt a nařizují buly ve středním pásmu.

43:29

Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

42:40

Opět Rjačenko, který lehce tečoval nahození spoluhráče. Puk končí pod Brikunem.

42:29

Zahrozili domácí. Nahození od modré čáry neprošlo na branku, ale odražený kotouč si našel Vladislav Rjačenko. Jeho bekhendová dorážka však skončila mimo.

41:28

Hostující obránce Daniil Bokun, který má na dresu u nás populární číslo 68, vypálil od červené čáry. Maxim Maljutin byl pozorný.

40:31

Rozehrávku Kaznaděje nedokázal na útočné modré zpracovat Danila Karaban. Puk mají hosté.

40:01

Střely na branku – 17:17 (7:10, 10:7)
Další třetina začne přibližně v 19:58.
Ve druhé třetině opět padl jen jeden gól. Tentokrát se z něj radovali hráči Minsku a do kabin se tak odchází za nerozhodného stavu 1:1. Ve 33. minutě se o vyrovnání postaral Michail Stefanovič, který přesnou střelou zužitkoval dobře sehranou přesilovku.Od té chvíle byli hosté lepším týmem, paradoxně ale mohli inkasovat, když je v závěru třetiny zachránila tyčka.

40:00

39:36

Hráči Junisti se ještě snažili něco vymyslet v útočném pásmu. Přihrávku zpoza branky ale nikdo nezachytil a kotouč opustil obrannou třetinu Soligorsku.

39:01

Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:18

Šachtor málem podruhé v zápase vedl! Hned po buly přišla střela od levého mantinelu, která orazítkovala bližší tyčku hostující branky!

37:56

Nápor hostí pokračuje. Maljutin nyní kontroloval pohledem střelu Drozda, která minula jeho vzdálenější tyčku.

37:01

Propagační nahození od modré čáry skončilo v lapačce Maxima Maljutina.

36:28

Hosté v přečíslení 2 na 1. Nikita Mickevič to řešil střelou z pravého kruhu, která minula bližší tyčku.

35:43

Hosté mají převahu. Nyní si vytvořili závar před brankou soupeře, ovšem Maljutin byl na svém místě.

34:39

Po buly pálil nepřesně Stefanovič. Domácí následně odpálili puk na další zakázané uvolnění.

34:31

Domácí brankář raději přikryl nahozený kotouč, rozehrát si netroufl. Další buly v blízkosti jeho svatyně.

34:14

Domácí zahráli na icing. Hra se vrací před Maxima Maljutina.

32:22

32:22 Michail STEFANOVIČ - 1:1

32:22

Hosté využívají přesilovku po necelé minutě! Hráči Junosti předvedli pěknou souhru, kdy Bokun nahrál z modré čáry doprava Drozdovovi, který našel přesným pasem MICHAILA STEFANOVIČE a ten z vrcholu levého kruhu prostřelil přesouvajícího se Maljutina – 1:1. Asistence: Daniil Bokun a Ivan Drozdov.

31:27

Vyloučení v týmu HC Šachtor Soligorsk (Arsenij Borisov – 2 min., vražení na hrazení).

31:27

Máme tu šarvátku za brankou domácích. Vylučovat se zřejmě bude jen na straně Šachtoru.

30:38

Nyní přišla střela od modré, která skončila ve výstroji Igora Brikuna.

30:14

Šance domácích! Do ní se dostal Alexandr Židkich, který mohl ještě přihrávat Bojkovi. Místo toho si stáhl kotouč více na osu kluziště a svou střelou našel brankáře Brikuna, který si stačil povyjet proti střelci.

28:54

Z pravé strany střílel hostující Vsevolod Kaškar. Kotouč byl sražen do rohu hřiště.

27:46

Dostanko našel rozjetého Jevgenije Dadonova, kterému však puk v rozhodující chvíli odskočil a tak mu ho sebral hostující obránce.

26:51

Z pravého kruhu to zkusil Igor Karabanov. Brikun byl připraven.

26:20

Nyní hráči Šachtoru zahrozili. Filjajevovu nabídku tečoval mimo Vladislav Bojko, který v sezóně 2017-18 nastupoval za Dynamo Pardubice v české Extralize.

25:39

Domácí nyní rozehrávají zpoza své branky. Využívají toho, že Junosť střídá a nikam nepospíchají.

24:57

Hosté se nadechují k náporu. Maljutin dokázal vyrazit střelu od modré, ze které toho asi mnoho neviděl.

24:06

Hosté kombinují v útočném pásmu. Nástřel Jerjomenka nikdo netečoval a kotouč trefil zadní mantinel.

23:13

Na levém kruhu měl napřaženo Denis Cyganov. Jeho rána byla sražena do ochranné sítě za Maljutinovou klecí.

22:32

Na útočný výlet se vydal hostující kapitán a obránce Andrej Antonov. Jeho střela však byla zablokována.

21:34

Domácí se prosadili do zakončení. Střelu z pravé strany hřiště ukryl ve výstroji Brikun.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:16.
Střely na branku – 7:10
Po první třetině jsou spokojenější hokejisté Soligorsku, kteří vedou nad Minskem 1:0. Hosté měli opticky více ze hry, hráli i dvě přesilovky, ale do větší šance se prosadit nedokázali. S blížícím se koncem periody se tak osmělili hráči Šachtoru. Nejprve minul odkrytou branku Bojko, ovšem v čase 18:12 se již po parádní přihrávce Krikunenka nemýlil Roman Dostanko.

Soligorsk právě vstřelil branku!
Teď už se domácí radují! V rohu kluziště skvěle zapracoval Roman Krikunenko, který našel parádním pasem ROMANA DOSTANKA a domácí obránce trefoval z levého kruhu poloodkrytou branku. Brikun se už nestačil přesunout. Asistence: Ilja Kambovič a Roman Krikunenko.

17:02

17:02 Ve velké šanci selhal domácí útočník Bojko.

17:02

Obrovská šance domácích! V situaci 2 na 1 chtěl Vladislav Bojko nahrávat. To mu překazil padající obránce, ovšem kotouč se od něj odrazil zpět k Bojkovi, který zblízka minul již odkrytou branku Minsku!

16:01

Ze souboje v rohu kluziště vyjel s kotoučem do střelecké pozice Cyganov. Jeho pokus se ještě snažil tečovat Kaškar, Maljutin si ale poradil.

14:24

Práci měl hostující brankář Igor Brikun. Střele z pravé strany ale scházela razance a Brikun zakročil bez větších problémů.

13:58

Hosté se nyní proti defenzivě soupeře neprosadili. Z nepovedené rozehrávky je zakázané uvolnění.

13:40

Hosté jsou častěji na kotouči, snaží se tvořit hru. To Šachtor sází spíše na obranu a brejky.

13:13

Individuální akce Malceva hostům štěstí nepřinesla. Do střely útočníka Junosti totiž vložil hokejku obránce a puk skončil v ochranné síti za brankou.

12:24

Puk byl sražen mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

11:24

Přihrávku na levý kruh dostal Ivan Stefanovič. Hostující útočník vypálil z první, ovšem Maljutin byl na tuto variantu připraven.

10:56

Domácí vyrazili do přečíslení 2 na 1, situaci však nedokázali sehrát až do zakončení.

10:05

Domácí přestáli i druhé oslabení. Jejich kapitán je na ledě.

09:37

Domácí vyhazují.

09:14

Z levého kruhu vypálil Vsevolod Kaškar. Puk neprošel až na domácí klec.

08:37

Brankář Maljutin zastavil puk za svou brankou a jeho spoluhráč mohl vyhodit.

08:04

Domácí kapitán Sergej Bogolejša se před brankou zbytečně pustil do Drozdova a je vyloučen za hrubost. Druhá přesilovka pro Junosť.

07:50

Kirill Brikun kroužil s pukem v domácí obranné třetině. Nic nebezpečného však hostující tým z práce svého útočníka nevytěžil.

06:56

Celek Soligorsku je už v plném počtu.

06:26

Domácí se brání dobře. Střely dokáží blokovat a dvakrát se jim podařilo vyhodit.

05:42

Stefanovič přenesl hezkým pasem hru na Ivana Drozdova, který to zkoušel z levého kruhu. Trefil ale jen obránce.

04:55

Dvě minuty za hrubost dostal domácí Alexandr Levko. Tým z Minsku si tak zahraje přesilovku.

04:30

Stankevičovu rozehrávku zachytili hráči Junosti, ale daleko se s pukem nedostali. Podobně následně dopadl i protiútok Šachtoru.

03:38

Od modré čáry vypálil hostující obránce Jevgenij Nogačjov. Kotouč skončil v lapačce brankáře Maljutina.

02:29

Zasahovat ale musel hostující brankář Brikun. Alexandr Židkich na něho vypálil ze středního pásma a gólman Minsku puk odrazil do rohu.

01:57

Hosté začali o něco aktivněji. Momentálně opět operují v útočném pásmu.

00:01

HC Šachtor Soligorsk: Maljutin (Petrov) – Stankevič, Dostanko, Kaznaděj (A), Suško, Čajka, Bogolejša (C), Borisov – Filjajev, Dadonov, Levko, Feklistov, Židkich (A), Rjadčenko, Karabanov, Bovbel, Pugolovkin, Kambovič, Karaban, Bojko, Krikunenko.

Junosť Minsk: I. Brikun (Šelepňov) – Nogačjov, Kazakevič, Mickevič, Jerjomenko, Bokun, Mažuga, Antonov (C) – K. Brikun (A), Kulakov, Levša, Stefanovič (A), Kaškar, Cyganov, Kolgotin, Gajnetdinov, Malcev, Drozdov, Parfejevec, Kogaljov, Lopačuk.