konec (2:0, 1:0, 0:0) Stav série: 1:0

02.03.2020, 17:30 • CSKA Arena, Moskva • Osmifinále • Karel Jedlička

Tipsport: 1.23 6.99 9.92 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Statistiky zápasu

Střely na bránu 29:16, vhazování 30:17, hity 9:11, čas v útoku 14:15 – 8:03, vyloučení 0:3, navíc Rattie (NN) do konce utkání, Genoway (NN) 10 minut. Bez využití. (19:49:12)
Obhájce titulu v poslední třetině s přehledem kontroloval hru a ještě měl několik možností navýšit náskok.
Rekordman základní části v počtu vychytaných nul Ilja Sorokin přidal další čisté konto hned na úvod play-off a navrch si připsal asistenci u druhého gólu Kempeho.
Skóre otevřel šikovnou samostatnou akcí Slepyšev a po zmíněné trefě Kempeho zpoza prázdné brány uzavřel skóre na 3:0 již ve 24. minutě Vey. Jeho původně neuznaný gól platil až na základě úspěšné trenérské výzvy.
CSKA tedy splnil roli favorita a ujímá se vedení 1:0 v osmifinálové sérii, která pokračuje v ruské metropoli pozítří.
Ode mě je to vše, děkuji za pozornost, hezký večer!

59:15

CSKA drží kotouč v útočném pásmu a čeká na sirénu.

58:36

Dnešní utkání sleduje 6092 diváků.

57:28

Hostující Michail Varnakov z mezikruží zápěstím těsně minul.

56:21

Kdepak, do protiútoku naopak vyrazili domácí. Karnauchov přejel útočnou modrou předčasně a vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:02

Zakázané uvolnění moskevského celku. Rozšíří hosté svou chudou sbírku dvou střel na bránu v závěrečné třetině?

55:38

Linden Vey se obětavě vrátil a odebral kotouč Iljinovi.

54:39

Je tu čas na poslední reklamní přestávku.

53:09

52:45

Armejci se úplně neženou do zakončení. Brankáře prověřil pouze švihem Maxim Šalunov. Právě on však po chvilce přesilovkovou souhru pokazil nepřesnou křížnou přihrávkou.

51:43

Z bezprostřední blízkosti minul po stahovačce bránu Vey a hosté vyhazují.

51:09

Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Kirill Urakov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

49:10

Obrovská šance CSKA! Brejk dvou na jednoho zakončil Karnauchov sobecky, ale málem úspěšně. Střela pod vyrážečku propadla Lindbäckovi na led, dorážka se vrtí vzduchem vedle brány.

48:59

Barancevovi dal na závěr útočného výpadu jeden z domácích hráčů hokejku do střely, která končí v ochranné síti.

48:31

Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Charles Genoway – 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Třiatřicetiletý Kanaďan po dohrání předchozí akce úplně zbytečně nahodil na bránu nevinného Karnauchova.

48:31

Karnauchov ujížděl po levém křídle jeden na jednoho a přes obránce střílí do Lindbäckovy výstroje.

47:48

Torpedo se vymanilo z tlaku a po vyhození jeho přetížená pětice míří na střídačku.

3:0

Branky a nahrávky: 5. Slepyšev (Dahlbeck, Kaprizov), 8. M. Kempe (Kaprizov, I. Sorokin), 24. Vey (Mamin, Grigorenko)

CSKA Moskva: I. Sorokin (Lars Johansson) – Dahlbeck, A. Marčenko, A. Romanov, Nestěrov, M. Robinson, Kiselevič, Blažijevskij – Vey, Grigorenko, Mamin – Slepyšev, Kaprizov, M. Kempe – Tolčinskij, Alexandr Popov, Šalunov – P. Karnauchov, Kalinin, Světlakov – Sorkin.

Torpedo Nižnij Novgorod: Lindbäck (Tichomirov) – Orlov, Barancev, Ch. Genoway, Zborovskij, Mišarin, Aljajev – Šenfeld, Schroeder, Žafjarov – Rattie, Bočarov, Belevič – Urakov, D. Iljin, Verjajev – Szczechura, Varnakov, Šachvorostov – Gončaruk.

Rozhodčí: Akuzovskij, Kulakov – Goljak, Ponamarenko