27.02.2020, 21:00 • Old Trafford, Manchester • 1/16 finále • Michal Raška

Tipsport: 1.55 4.14 6.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:58:53)
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 11:0. Střely mimo: 7:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:7.
Je konec. Manchester United zvítězil nad Bruggy naprosto jednoznačně 5:0.
Ve 22. minutě naprosto nesmyslně zblokoval střelu Jamese ve vápně Simon Deli a uviděl červenou kartu. Posléze si vzal na starost penaltu Fernandes a proměnil. Ve 34. minutě dodal klid na kopačky domácích první vstřeleným gólem v dresu rudých ďáblů Ighalo. A nakonec ve 41. minutě poslal Manchester do tříbrankového vedení McTominay.
Druhá polovina zápasu nebyla příliš atraktivní, ale dočkali jsme se branek. V 82. minutě se totiž trefil Fred a v nastaveném čase přidal tento brazilský záložník druhou branku.

90+3

90+3

90+3. FRED - 5:0

90+3

Manchester United právě vstřelil branku!
Tak přece jenom jsou to bůra! Chong z levé strany poslal míč pod sebe na FREDA, jenž zpoza vápna vypálil skvělou ránu k levé tyči a Manchester United tak vítězí 5:0. Asistence: Tahith Chong.

90+2

Mason Greenwood vypálil slabší pravou nohou a jeho pokus nebyl špatný, ale nakonec skončil vedle levé tyče.

90+1

Odion Ighalo se sice dostal do vápna soupeře, ale jeho pokus levačkou nepřinesl nic nebezpečného.

90

Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90

Tahith Chong vyslal dost nenápadnou střelu, která ale nakonec byla velice nebezpečná a skončila těsně vedle pravé tyče!

89

Nepřesný nákop soupeře skončil jen v moci připraveného gólmana Mignoleta.

88

Lingardův centr z levé strany do vápna nenadělal obraně soupeře moc velké problémy.

87

Už se zdálo, že se Greenwood dostane ke střele po další skvělé akci United, ale obránce soupeře poslal balón do zámezí.

86

Ovšem po standardní situaci hostů se do protiútoku 5 na 3 dostal United, ale Lingardova střela skončila jen na zákroku Mignoleta a Shaw se navíc ocitl v ofsajdu.

85

Nyní se ale domácí hráč dopustil faulu na své polovině a Bruggy tak mají k dispozici centr z levé strany.

83

Hosté se pokoušeli o nějakou kombinaci po levé straně, ovšem United dnes hraje velice dobře.

82

82. FRED - 4:0

82

Nyní je to už 4:0 pro rudé ďábly! Shaw skvěle vystihl přihrávku soupeře a posléze se k míči dostal Lingard, který se procpal do vápna a následně přihrál pod sebe FREDOVI, jenž zakončil do zcela prázdné svatyně. Asistence: Jesse Lingard.

80

Zbývá posledních deset minut základní hrací doby a stav se od 41. minuty nezměnil.

79

Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Mats Rits, přichází Charles De Ketelaere.

78

Mason Greenwood se procpal ke střele, ovšem jeho rána skončila pouze vedle brány soupeře.

77

Po vystřídání a příchodu hráčů Lingarda a Chonga je k vidění ten Manchester na začátku sezóny, který nehrál nijak dobře.

77

Mason Greenwood z pravé strany poslal míč pouze na kopačky soupeře a ani United se tak momentálně nedostává do nějakých šancí.

76

Lingard se snažil uvnitř vápna něco vymyslet s Chongem, ale k míči se nakonec dostaly opět Bruggy.

75

Bruggy jsou směrem dopředu naprosto nulové a o vítězi je už dávno rozhodnuto.

74

Jesse Lingard to zkusil ze střední vzdálenosti, ale jeho rána skončila sedmnáct metrů vedle brány jako vždy.

72

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Scott McTominay, přichází Mason Greenwood.

71

Chong se snažil přihrávkou směrem do vápna něco vymyslet, ale nakonec z toho nebylo nic.

70

S následným volným kopem si ale domácí celek opět velice lehce poradil a bohužel tempo hry není ve druhém poločase nijak výrazné.

69

Bailly nyní poslal k zemi Okerekeho a Bruggy mohou něco vymyslet ze standardní situace.

68

Chong nejprve zkusil odcentrovat a posléze se Shaw dostal ke střele, ale Mignolet i přes tři obdržené branky předvádí velice dobrý výkon.

67

Míč skončil po teči hostujícího hráče jen v zámezí a následuje tak autové vhazování pro United.

66

Opět to Bruggy zkoušely z levé strany, ale následný centr do vápna opět nic nepřinesl.

65

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Jesse Lingard.

64

Tahith Chong se snažil dostat k míči, ale Mignolet byl u míče jasně první a kolem na hruď skoro vypnul domácího hráče.

63

Romero se ocitl v problémech, když dostal skákavou přihrávku a posléze těsně před brankovou čárou odkopl míč do bezpečí.

62

Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Percy Tau, přichází Krépin Diatta.
Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Clinton Mata, přichází Matej Mitrović.

61

Juan Mata dnes hraje skvěle, když mezi nohama nechal projít přihrávku na Ighala, který to ale nečekal.

60

Poté se ale faulu dopustil také Kossounou a Bruggy opět přišly velice rychle o míč půl hodinu před koncem utkání.

59

Scott McTominay se tentokrát dopustil faulu, když nenechal přes sebe projít Maxima De Cuypera.

57

Mata parádní patičkou poslal míč na Fernandese, který jej chtěl okamžitě vyslat dopředu, ale Kossounou zblokoval balón a následuje rohový kop.

56

Chong byl zahnán přihrávkou na levou stranu, kde posléze přišel o míč a zatím se mu ve druhé půli moc nedaří.

55

Simon Mignolet podklouzl při výkopu od své svatyně a netrvalo to dlouho, kdy se k míči opět dostali hráči Manchesteru.

54

Exekuce přímého kopu se sice ujal Bruno Fernandes, ale jeho rána byla hodně nepovedená a skončila pouze daleko vedle brány soupeře.

53

Juan Mata se snažil probít po nákopu za obranu, ale Kossounou ho na hranici vápna zfauloval a Manchester United tak získal přímý kop z fantastické pozice.

52

Shaw byl lehce přistrčen soupeřem a United bude pokračovat v držení míče na polovině belgického mužstva.

51

Ovšem následný centr byl hodně nepovedený, neboť míč skončil mimo hrací plochu.

50

Ovšem centr, který letěl na přední tyč odvrátil do bezpečí hlavou Shaw. Posléze ale Bruggy získaly další rohový kop, když pokus o centr zblokoval Wan-Bissaka.

49

Harry Maguire si poradil s centrem soupeře z levé strany a Bruggy tak mohou něco vytěžit z rohového kopu.

48

Ovšem po centru z levé strany do vápna nepřišlo nic nebezpečného, ale Manchester United zůstává u balónu.

47

Odion Ighalo skvěle tancoval na levé straně, kdy si kryl míč před Clintonem Matou a hostující obránce ho posléze zfauloval.

46

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Daniel James, přichází Tahith Chong.

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:04.
První poločas je u svého konce a Manchester United potvrzuje roli favorita a vede na Old Trafford 3:0 proti belgickým Bruggám. Ve 22. minutě naprosto nesmyslně zblokoval střelu Jamese ve vápně Simon Deli a uviděl červenou kartu. Posléze si vzal na starost penaltu Fernandes a proměnil. Ve 34. minutě dodal klid na kopačky domácích první vstřeleným gólem v dresu rudých ďáblů Ighalo. A nakonec ve 41. minutě poslal Manchester do tříbrankového vedení McTominay. Zdá se, že je tak o postupujícím jasně rozhodnuto.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+3

45+3

United v pohodě drží balón na polovině soupeře a hosté se už nemohou dočkat přestávky.

45+2

Bruggy ale mají obrovské problémy s rozehrávkou, kdy míč skoro vždy končí až u Mignoleta a ten tak musí odkopnout balón pod tlakem.

45+1

Dobrá myšlenka Maguireho o průnikovou přihrávku, která ale byla opět zblokována obranou soupeře.

45

45

Matův centr hledal ve vápně Maguireho, ale hosté se dokázali ubránit také další střele McTominaye.

44

Aaron Wan-Bissaka se snažil něco vymyslet z pravé strany, ale jeho centr byl zblokován a o následný rohový kop se postará Mata.

43

Tentokrát přišel ofsajd ze strany hostujícího mužstva a Manchester tak pokračuje ve skvělém výkonu proti oslabenému celku.

41

41. Scott MCTOMINAY - 3:0

41

Rudí ďábli jasně potvrzují roli favorita a je to už 3:0! Hosté přišli o míč na své polovině, když se jej zmocnil Fernandes, který jej posunul na Freda, ten ho následně předal SCOTTU MCTOMINAYOVI a jeho rána zpoza vápna do protipohybu Mignoleta skončila u levé tyče. Asistence: Fred.

41

Sergio Romero musel vyběhnout z brány, aby byl u míče dřív, než soupeř což se mu také podařilo.

40

Po dlouhé době se dopředu dostaly Bruggy, ale centr z levé strany byl zblokován, ovšem hosté zůstávají u míče.

39

Další velký závar ve vápně belgického mužstva! James nejprve napálil soupeře a posléze se kolem Ricca obtočil Ighalo, ale jeho rána k levé tyči skončila na dalším zákroku Mignoleta!

38

Exekuce rohového kopu se ujal Fernandes, po jehož centru se snažil dostat do zakončení hlavou Maguire, ale to se mu nepovedlo.

37

Opět fantastické sklepnutí mezi Fernandesem a Ighalem, ale obrana Brugg dokázal dostat míč alespoň do zámezí a následuje tak rohový kop United.

36

Tentokrát přišel nepovedený nákop ze strany domácích, který ale skončil jen bezpečně v moci gólmana Mignoleta.

34

34. Odion IGHALO - 2:0

34

A je to už 2:0 pro domácí celek z Old Trafford! Bruno Fernandes se skvěle uvolnil a posléze vyslal ideální centr na zadní tyč, kde Juan Mata z první sklepl balón ODIONU IGHALOVI a ten zakončil do prázdné brány. Asistence: Juan Mata.

33

Po chybě v obraně hostů vyslal McTominay do šance Daniela Jamese, ale ten uvnitř vápna z první nedokázal dobře trefit míč a Mignolet tak nemusel zasahovat!

32

Scott McTominay, který byl dlouhodobě zraněn vyslal centr z levé strany do vápna soupeře, ale ten skončil pouze v zámezí.

31

Odilon Kossounou si skvěle pohlídal Shawa, který si při sklepávačce s Jamesem snažil dostat do vápna.

30

Půl hodina hry na Old Traffordu je u svého konce a Manchester United vede nad Bruggy 1:0 a navíc hraje přesilovku po červené kartě Deliho.

29

Fernandes je při chuti a nyní skvělým skluzem zabránil postupovat soupeři směrem dopředu.

28

Bruggy čeká minimálně hodinu obrovsky těžká šichta v oslabení, kdy musí bezpodmínečně vstřelit branku.

27

27. Bruno FERNANDES - 1:0

27

Manchester United otevírá gólový účet tohoto zápasu a vede 1:0! K pokutovému kopu se postavil BRUNO FERNANDES, který opět mazáckým poskokem poslal míč k levé tyči, zatímco Mignolet šel na druhou stranu.

25

Červená karta pro bývalého slávistického hráče Simona Deliho zůstává a nyní tak následuje penalta pro Manchester United, kterou si bere na starost Bruno Fernandes.

23

Rozhodčí ovšem jde přezkoumat záběr na videu! Momentálně ale nikdo neví co jde vlastně zkoumat, protože penalta je naprosto jasná a možná se jedná o změny potrestání pro Simona Deliho.

22

22. Červená karta Deliho.

22

Simon Deli navíc nemohl uvidět do sudího nic jiného, než červenou kartu a tohle je obrovský malér pro hostující celek.

22

Simon Deli rukou zblokoval střelu Jamese a následuje penalta pro Manchester United!

22

Luke Shaw si lehce poradil s Clintonem Matou na pravé straně a Sergio Romero se tak postará o další odkop od své svatyně.

21

Belgický celek sice držel balón a snažil se něco vykombinovat, ovšem opět jen další nepřesná přihrávka skončila mimo hrací plochu.

20

Poté sice skončil míč u Romera, ale ten svým výkopem trefil McTominaye do zátylku a po chybné rozehrávce tak jsou opět u míče hosté.

19

Bruno Fernandes si chtěl narazit s Matou, ale Maxim De Cuyper vystihl balón a založil tak protiútok soupeře.

18

Opět United zavařil soupeře ve vápně, ale ani rána Shawa z voleje neprošla přes blok obránců Brugg.

17

Maguire nakopl balón na polovinu soupeře, kde přišel faul Jamese na Clintona Matu a sudí tak foukl do píšťalky.

16

Všichni hráči hostů se stáhli do vápna a dokázali dostat balón z předbrankového prostoru. Manchester ale následně získal autové vhazování a pokračuje tak v tlaku.

15

Juan Mata posléze centroval z levé strany, ale balón zblokoval Brandon Mechele a následuje tak rohový kop.

14

Aaron Wan-Bissaka nyní zahnal Maguireho dozadu, ale Manchester United opět získal míč pod kontrolu a snaží se něco vymyslet.

13

Daniel James sice dostal míč na levou stranu, ale tam se nedostal přes Clintona Matu a Bruggy po chvíli získaly autové vhazování.

12

Simon Mignolet dost zaváhal a posléze nakonec přišel o míč Maxim De Cuyper a Fernandesovi se tak nabídla další střelecká příležitost, ovšem hostující gólman předvedl opět skvělý zákrok!

11

11. Rits zakončil nad svatyni United.

11

Hans Vanaken z levé strany vyslal centr do vápna, který si dokázal vyboxovat Romero, ale posléze přišla střela Matse Ritseho z voleje, která skončila jen nad bránou!

10

Wan-Bissaka fantasticky vykombinoval s Fernandesem dva hráče na pravé straně a posléze se pravý obránce United dostal k centru, ale ten odvrátila obrana soupeře.

9

Úvodní minuty nabídly velkou podívanou, ovšem vše se obešlo bez gólu. Nyní už tempo trochu opadlo a Manchesteru tak nevyšel první plán v tomto střetnutí.

8

Hosté se poprvé od začátku zápasu dostali k míči na delší dobu, ale pas na levou stranu skončil mimo hrací plochu.

7

Juan Mata našel uvnitř šestnáctky Ighala, který si ale nedokázal zpracovat míč a Bruggy posléze dokázaly dostat balón do bezpečí.

6

Harry Maguire se není vydal dopředu jako křídelní útočník a posléze si chtěl vymodlit faul na hranici vápna, ale sudí Serdar Gözübüyük nechal hru pokračovat.

5

5. Mignolet vyrazil střelu Fernandese na tyč!

5

Bruno Fernandes vypálil rovněž střelu ze střední vzdálenosti, kterou Simon Mignolet vyrazil na tyč a Bruggy tak měly opět velké štěstí!

4

Posléze se dopředu dostali hosté, ale Maguire nakonec se spoluhráčem dokázali odvrátit nebezpečí, které představoval Okereke.

4

Tlak Manchesteru United je od začátku zápasu obrovský! Mata vypálil ze střední vzdálenosti tvrdou ránu, ale tu vyrazil Mignolet!

3

Nyní to ve vápně Brugg hodně vřelo, jelikož po centru z levé strany se snažil dostat do zakončení hlavou Ighalo, kterému se to sice nepodařilo a následná rána Maguireho z otočky rovněž nepřinesla nic nebezpečného.

2

Manchester United už nyní kontroluje míč na své polovině hrací plochy a Aaron Wan-Bissaka posunul balón na levou stranu. Posléze se zkoušel něco vymyslet Fred, který vybojoval rohový kop.

1

O úvodní výkop tohoto zápasu se postarali hosté, ale po ztrátě vyslal Mata dopředu Odiona Ighala, který se sice vecpal do vápna soupeře, ale nedokázal zakončit.

1

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Manchester United: Romero – Wan-Bissaka, Maguire (C), Bailly, Shaw – McTominay, Fred – D. James, B. Fernandes, Mata – Ighalo.
Náhradníci: de Gea – Lindelöf, Williams, N. Matić, Lingard, Chong, Greenwood.

Club Bruggy KV: Mignolet – Mata, Mechele, Deli, Ricca – Kossounou, Vanaken (C), Rits – Tau, Okereke, De Cuyper.
Náhradníci: Horvath – Mitrović, Sobol, De Ketelaere, Schrijvers, Krmenčík, Diatta.

Rozhodčí: Serdar Gözübüyük – Charles Schaap, Jan de Vries (vš. NED).
Bruggy jasně vedou belgickou Jupiler League v 64 body a skóre 54:12. Náskok na druhý Gent mají už devět bodů. V posledním zápase navíc dokázaly porazit na domácí půdě Charleroi 1:0.
Bruggy hrály na podzim skupinovou fázi Ligy mistrů, ovšem potkal je velice těžký los, když se potkal s týmy PSG, Real Madrid a Galatasaray. Nakonec ale dokázaly Bruggy díky třem remízám skončit na 3. místě a postoupit tak do playoff Evropské ligy.
Manchester United se po koupi záložníka Fernandése pomalu zvedá nahoru a aktuálně je v Premier League na 5. místě se 41 body a skóre 45:37, přičemž na čtvrtou Chelsea ztrácí jen 3 body.
V Evropské lize Manchester zvítězil svou skupinu L s 13 body a skóre 10:2. Jediné zaváhání a také prohra přišla v Astaně, kde United prohrál 1:2, ale to už měl zajištěný postup a vycestoval tak s mladíky.
V odvetě 1/16 finále Evropské ligy se proti sobě střetnou týmy Manchester United a Club Bruggy KV. První zápas se odehrál na půdě Brugg, který navštívilo 27 000 diváků. Už v 15. minutě poslal domácí celek do vedení Dennis, ale ve 36. minutě srovnal Martial. Po remízovém poločasu jsme se ve druhé půli už nedočkali branky a Manchester United si tak odvezl nadějný výsledek 1:1. Dnes se bude bojovat na Old Trafford v Manchesteru. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

5:0

konec (3:0)

Branky: 27. B. Fernandes (pen.), 34. Ighalo (Mata), 41. McTominay (Fred), 82. Fred (Lingard), 90+3. Fred (Chong)

Karty:   22. Deli (BGY)

Manchester United: Romero – Wan-Bissaka, Maguire (C), Bailly, Shaw – McTominay (72. Greenwood), Fred – D. James (46. Chong), B. Fernandes (65. Lingard), Mata – Ighalo.

Club Bruggy KV: Mignolet – Mata (62. Mitrović), Mechele, Deli, Ricca – Kossounou, Vanaken (C), Rits (79. De Ketelaere) – Tau (62. Diatta), Okereke, De Cuyper.

Rozhodčí: Serdar Gözübüyük – Charles Schaap, Jan de Vries (vš. NED)

První zápas: Club Bruggy - Manchester Utd. 1:1