20.02.2020, 15:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • David Suchý

Tipsport: 1.94 3.94 3.47 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zblokované střely – 17:12.
Vyloučení – 6:4.
Využití přesilovek 0/4 – 1/6.
Vhazování – 33:25.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Jekatěrinburgu, který svého soupeře porazil výsledkem 3:1. Poslední perioda nám přinesla velký boj, ve kterém měl navrch domácí celek, jenž neustále zaměstnával brankáře. Pozadu nezůstal ani Sibir, který se v koncovce duelu pokusil o hru bez brankáře, jenomže místo vyrovnávací trefy přišla třetí branka domácích, kteří tak rozhodli o osudu tohoto zápasu.

59:07

59:07 Peter HOLLAND - 3:1

59:07

Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Domácí definitivně pečetí své vítězství! Sibiru se totiž nepovedlo vyvézt puk do bezpečnějšího prostoru, k němu se tak dostal napadající PETER HOLLAND, který bezpečně zamířil do prázdné hostující branky.
Bez asistence.

58:40

Sibir to zkouší bez brankáře!

58:20

Jekatěrinburg nasbíral další cenné vteřinky v útočném pásmu, což mu v současné době vyhovuje. Hosté se přesto dostali do šance, Potapov ale zapomněl vystřelit na branku.

57:07

Sympatickým výpadem to zkoušel Sajustov, který se proháčkoval až k brance, odkud se snažil překvapit brankáře Galkina, jenž ovšem vyrazil kotouč do bezpečí.

54:25

Velice nebezpečnou ránu vypustil od modré čáry domácí Mamkin, který ovšem vypálil pouze doprostřed branky. To bylo pro finského brankáře Säteriho snadné sousto.

53:10

Na řadu přišla vůbec poslední komerční přestávka tohoto zápasu. Krátce po ní se vhazovalo po pravici domácího brankáře Galkina, úspěšnější však byl Jekatěrinburg.

52:15

Novosibirsk se po celkem dlouhé době dostal na druhou stranu, kde dostal dobrou nahrávku obránce Loginov, jehož tvrdé zakončení bylo přizvednuto nad branku.

51:07

Säteri opět raději schoval puk do lapačky, načež sudí museli přerušit hru. Nahozením to totiž zkoušel domácí forvard Garejev, který tak vybojoval útočnou třetinu.

50:00

Do konce tohoto zápasu zbývá už jen deset minut. Jekatěrinburg se snaží svého soupeře držet daleko od své branky, což se zatím daří, zbývá ale hodně času.

49:15

V poslední třetině sledujeme celkem svižnou podívanou, až nyní přichází na řadu další komerční přestávka. Domácí tak stále vedou o jednu branku, což je hodně ošemetné.

48:04

Jekatěrinburg opět skvěle napadal rozehrávku soupeře, jenomže zisk kotouče to nakonec nepřineslo. Směrem dopředu to zkoušel Puustinen, jenž nezakončil přesně.

47:12

Berezin se dostal až k opačné modré čáře, kde ovšem stála přesila protihráčů. Logickým vyústěním bylo nahození do rohu kluziště, kam jako první přijel Jakovlev.

46:03

Dawes to zkoušel další celkem nebezpečnou střelou, která opět netrefila hostující branku. Jekatěrinburg tak musel vyklidit pásmo, celkem rychle se ale dostal zpět.

3:1

Branky a nahrávky: 31. Dawes (Holland, Berezin), 32. Kučerjavenko (Bělousov), 60. Holland – 35. Romancev (Česalin)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Galkin (Fomin) – Alexej Vasilevskij (A), Gurkin, Berezin, Mamkin, Sevostjanov, Trjamkin, Valitov – Dawes (C), Macek, Holland – Sexton, Platt (A), Litovčenko – Bělousov, Kučerjavenko, A. Garejev – Chripunov, Ovčinnikov, Obidin – V. Popov.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Loginov (C), Jokipakka, Piganovič, Timašov, Ilja Morozov, Jefremov, J. Chabarov (A), K. Alexejev – Puustinen, Ruohomaa, Šaškov – Milovzorov, Sajustov, J. Peltola – I. Makarov, Šarov (A), Česalin – N. Korotkov, Romancev, Potapov.

Rozhodčí: Ansons, Sidorenko – Parikov, Ponamarenko

04:34 JEK 2 Gurkin, hákování
09:34 JEK 2 Macek, podrážení
14:32 SIB 2 Česalin, hákování
16:08 JEK 2+10 A. Garejev, zásah do hlavy nebo krku