David Pastrňák (BOS) 1+1, 6 střel, čas na ledě 18:19.
Střely na branku: 29 – 34 (2:10, 18:9, 9:14, 0:1)
Trestné minuty: 14 – 12
Využité přesilové hry: 1/6 – 0/7
Vyhraná vhazování: 62 % – 38 %
Bodyčky: 22 – 22.
Boston v závodě o Prezidentovu trofej pro nejlepší tým základní části nepolevil a díky desáté výhře z posledních jedenácti zápasů opět odskočil druhé Tampě na rozdíl tří bodů. To Edmonton si v nesmírně těsném boji o play-off pomohl alespoň jedním bodem a upevnil si tím čtvrté místo Západní konference.
Je dobojováno! Utkání dvou týmů hrajících ve velmi dobré formě bylo poměrně chudý na góly, ale i tak nabídlo velmi zajímavou a dramatickou podívanou. Od deváté minuty a trefy Patrice Bergerona na tom byl lépe Boston, jenž v první třetině dominoval. Edmonton se postupem času ale zvedl a zásluhou Gagnerovy teče z času 43:42 dostal zápas do prodloužení, které s přispěním Davida Krejčího rozhodl jeden ze dvou nejlepších střelců soutěže – David Pastrňák.

61:14

61:14 David PASTRŇÁK - 1:2

61:14

Bruins právě vstřelili branku!
Přímý souboj dvou nejproduktivnějších hráčů celé NHL zná svého vítěze! Darnell Nurse dovezl puk jen do boční sítě a pak se nestihl vrátit s DAVIDEM PASTRŇÁKEM, jenž se po přesné Krejčího nahrávce z obranného pásma utrhl do úniku a kličkou do bekhendu pokořil o čtrnáct let staršího gólmana ve službách Edmontonu. Asistence: David Krejčí, Torey Krug.

60:52

Yamamoto si v protiútoku dvou na jednoho netroufl na střelu ani na přihrávku přes Kruga na Leona Draisaitla.

60:19

Coyle se otočil na levém křídle a otočil hru na DeBruska. Ten měl před sebou odkrytou branku, ale Bear těsně před střelou z první puk ztečoval k mantinelu.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:30

59:08

Rask byl připraven na přední tyči, kam letěl puk z hokejky Ryana Nugenta-Hopkinse. Moc času na rozhodnutí v základní hrací době už Edmontonu nezbývá.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:34

Leon Draisaitl křižnou přihrávkou našel Nugenta-Hopkinse, po jehož střele skončil puk až za brankou Tuukky Raska.

58:19

Nurseho střela od modré byla zablokovaná. Domácí puk zastavili v útočném pásmu a kombinací se snaží najít cestičku k dalšímu zakončení.

1:2

Branky a nahrávky: 44. Gagner (Bear, Nugent-Hopkins) – 9. Bergeron (Marchand, Pastrňák), 62. Pastrňák (Krejčí, Krug)

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Bear, Nurse (A), A. Larsson, Jones, Benning, Lagesson – Yamamoto, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins (A) – J. Archibald, Sheahan, Benson – Chiasson, Haas, Gagner – P. Russell, Cave, Khaira.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Lauzon, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand (A) – Kuhlman, Krejčí, DeBrusk – Heinen, Coyle, Bjork – Wagner, Kuraly, Nordström.

Rozhodčí: Rank, Furlatt – Cormier, Knorr

Diváci: 17 804

08:28 BOS 0:1 Bergeron (Marchand, Pastrňák)
10:56 EDM 2 Bear, sekání
15:12 BOS 2 Nordström, podrážení
16:07 EDM 2+2 Yamamoto, vysoká hůl