17.02.2020, 17:30 • Hartwall Arena • Adam Dořák

Tipsport: 2.37 4.08 2.51 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jokerit
David Sklenička – 2 střely na branku; čas na ledě: 16:40

Dynamo Moskva
Michal Čajkovský – 1 střela na branku; čas na ledě: 12:46
Dmitrij Jaškin – 1 střela na branku; 1 hit; čas na ledě: 11:45; vyloučení ve druhé třetině (10+2 za nesportovní chování a podrážení)

Počet diváků: 10 346 (19:58:56)
Helsinský celek zvládl tohle utkání velmi dobře. Na sto procent pracoval od začátku do konce zápasu. I díky dobře sehraným přesilovkám vítězí nad Dynamem Moskva 5:0 a upevňuje si svou třetí pozici v tabulce. Moskva měla ve třetí třetí třetině možnost dát aspoň čestnou branku, ale ani pěti minutovou přesilovku nedokázali využít a Niemi se může navíc radovat z čistého konta.

59:55

Niemi ještě v samotném závěru musel čelit nebezpečné střele z pravé strany, puk má ve své výstroji a dnes si připíše čisté konto!

58:14

Až v samotném závěru se jim podařilo nebezpečně vystřeli, Niemi drží čisté konto!

58:00

Poslední dvě minuty a Dynamo se v této přesilovce doslova trápí.

56:45

Dokáže Dynamo využít další šanci? Zatím se jim nedaří dostat do pásma soupeře a usadit se v něm.

56:18

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., hákování).

54:45

I Dynamo hraje v plném počtu a Jokerit krátkou přesilovku nevyužil v další branku. Nicméně je to moc mrzet nemusí, neboť si dnes připíší dva bod ydo tabulky.

53:36

Domácí jsou v plném počtu a Niemi stále drží nulu v zádech.

52:13

Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (André Petersson – 2 min., hákování).

51:10

Dynamo se již přes tři minuty snaží překonat Niemiho, ale k dalšímu tlaku se nedostávají a domácí celek se úspěšně osvobozuje.

49:40

Dynamo má velkou šanci ke skórování a dosažení své první branky. A snaží se o to, neboť kombinací si vytváří tlak.

48:35

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 5 min., sekání + 10 min. osobní trest, sekání).

47:57

Viktor Lööv se dostal ke střele, ale Jerjomenko dobře viděl jeho pokus a kryje.

46:51

Třetí třetina zatím probíhá v poklidu, hosté jsou nejspíše smíření s tím, že dnes na body nedosáhnou.

44:15

Regin se dostal do dobré střely, brankář hostů kryje.

43:32

Teemu Pulkkinen se pokoušel dorážet puk, ale Niemi jej nepustil ze své výstroje.

42:54

Domácí v pásmu soupeře a v poklidu si předávají puk. Hodně svižně začala závěrečná perioda.

5:0

Branky a nahrávky: 12. Mäenalanen (Lehtonen, Haapala), 20. Haapala (Nicklas Jensen), 27. Joensuu (Regin, Savinainen), 31. Nicklas Jensen (Pihlström, Lehtonen), 33. Lehtonen (Haapala)

Jokerit Helsinky: A. Niemi (Waltteri) – Lehtonen, D. Sklenička, Lepistö (A), Lööv, Kivistö, Eronen, O. Lauridsen – Joensuu, O'Neill, Regin (C) – Haapala, Nicklas Jensen, Mäenalanen – Savinainen, Norman, Halme – Oksanen, Anttila (A), Hirvonen – Pihlström.

Dynamo Moskva: Bočarov (31. Jerjomenko) – Ogurcov, Ljamin, J. Zajcev, Grigorjev, Mironov (A), Volkov, Čajkovský, Hietanen – Michajlov, Muranov, Apalkov – V. Kuljomin (A), Brjukvin, Igumnov – Tarasov, Polygalov, Pulkkinen – Šipačov (C), Jaškin, A. Petersson.

Rozhodčí: A. Ravodin, J. Hribik – A. Zacharenkov, Y. Ivanov

Diváci: 10 346

11:45 JOK 1:0 Mäenalanen (Lehtonen, Haapala)
15:30 DMS 2 Ogurcov, hrubost
15:53 JOK 2 Regin, sekání
18:44 DMS 2 Volkov, hákování