HC Vítkovice Ridera – HC Kometa Brno

2:5

konec (0:2, 0:1, 2:2)

13.02.2020, 17:00 • Ostravar aréna • Skupina D • Klára Bártková

Ač se chvíli zdálo, že by domácí s výsledkem dokázali něco udělat, odváží si tři body brněnská Kometa, ale nejspíš zaslouženě, neboť první dvě třetiny byla lepší. Ve třetí třetině sice Vítkovice snížily, další góly ale přidala i Kometa. A tak je konečný stav utkání 2:5. (19:05:26)

59:51

Nyní vidíme nepřesné přihrávky na obou stranách.

57:50

Kometa právě vstřelila branku!
Po velkém tlaku domácích se ke kotouči dostali hosté. JAN HOLEMÝ prostřelil z levého kruhu Pitáka. Asistence: Dominick Vašíček.

57:19

Potočný přihrál před bránu, ale tam nikdo z vítkovických nebyl.

56:37

Domácí se snažili do brány dorážet ze všech stran, ale protlačit kotouč do brány se jim nepodařilo.

55:58

Vhazování před Kubíkem.

55:37

Lednický svou střelou trefil hostujícího Michala Kunce.

54:50

Smolka vystřelil po přihrávce Mrvy, bránu ale netrefil.

54:48

54:15

Vítkovičtí v ofsajdu.

54:12

Vítkovice vyhazují kotouč za všechny čáry.

53:37

Krejsa v útočném pásmu napadá Svobodu.

53:20

Domácí se osvobodili.

53:05

Hosté vyhráli vhazování a drží se v útočném pásmu.

52:48

Domácí Potočný vyloučen za podrážení.

52:44

Věntus vracel puk před bránu, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

52:19

Zakázané uvolnění hostujícího celku.

52:11

Až teď hosté posunuli kotouč do středního pásma.

51:46

Zapletalův pokus byl sražen vedle brány.

51:23

Domácí v ofsajdu.

50:57

Domácí teď drží útočné pásmo a snaží se vymyslet, jak překonat Kubíka.

49:52

Střela domácího Marcela Kunce skončila nejspíš někde ve výstroji brněnského obránce.

49:30

Zakázané uvolnění Komety.

47:23

Kubík měl problémy se střelou Lednického, nakonec je ale kotouč mimo bránu.

46:53

Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí se prosazují v přesilové hře. Střelu Lednického dokázal Kubík vyrazit, nicméně u brány dobře stál JAKUB MRVA, který zvedl kotouč a do brány ho dostal nad betonem brněnského gólmana. Asistence: Vojtěch Lednický.

46:34

Krejsa přihrával před bránu, Vojtovič ale ke kotouči nestihl přijet.

46:28

45:53

Síly na ledě se vyrovnají, protože je za hákování vyloučen brněnský Kowalczyk.

44:35

Hosté v ofsajdu.

44:28

Za nedovolené bránění si musí jet odsedět menší trest vítkovický Věntus.

43:51

Píská se další zakázané uvolnění domácích.

43:22

Zakázané uvolnění Vítkovic.

42:21

Hned po vhazování se do útočného pásma dostal JAN VOJTOVIČ, který vyslal střelu pod horní tyč, hostující gólman nestihl udělat žádný pohyb a kotouč skončil v bráně. Bez asistence.

42:11

Od Sedláčka se dostal kotouč k SEBASTIANU BARTESOVI, ten po zemi posunul kotouč do vítkovické brány. Asistence: Jan Sedláček, Adam Studený.

42:04

Kubíkovi vypadl po střele Mrvy puk z lapačky, dorážka Krejsa byla ale nepřesná a jen proletěla za bránu.

41:17

Dominick Vašíček přihrával před bránu, Svoboda ale na kotouč nedosáhl.

40:41

Hosté se usadili v útočném pásmu a přihrávají si.

40:01

Domácí na začátku druhé třetiny dohrávali přesilovou hru a poté se jim naskytla ještě jedna, nicméně ani jednu se jim nepodařilo využít. Kometa přidala další gól, a tak je to po druhé třetině 0:3.
Další třetina začne přibližně v 18:32.

40:00

39:33

Malý trefil z mezikruží Pitákovo rameno.

38:58

Po třetím vstřeleném gólu je Kometa zase o něco aktivnější.

38:06

Piták svým betonem zastavil kotouč po nepříliš rychlé střele Dominicka Vašíčka.

37:26

Zakázané uvolnění domácího celku.

37:07

A je to o tři branky. Hostující MICHAL KUNC se dostal hodně blízko k bráně, i tak ale z levé strany dokázal puk nadzvednout a poslat nad Pitákovo rameno. Asistence: Jakub Malý, Adam Studený.

36:49

V obranném pásmu Vítkovic probíhá u mantinelu boj o puk.

35:31

35:29

Mnoho hráčů se teď motalo u brněnské brány, puk ale v bráně neskončil.

34:33

Puk je za Pitákovou bránou.

34:09

Ani teď nezůstali domácí v útočném pásmu příliš dlouho.

33:50

Hosté se osvobozují.

33:31

Brněnský Dominick Vašíček vyloučen za podrážení.

33:23

Kylnar trefil horní tyč brány.

33:15

Střela Smolky se jen těsně odrazila nad bránu.

32:48

Domácí mají výhodu.

32:22

Vojtovič sice v útočném pásmu obral hostujícího obránce o puk, zmíněný brněnský hráč se však stihl vrátit před bránu.

31:27

Martiška měl před sebou skoro odkrytou klec, těsně však bránu minul.

30:57

Potočného akce skončila hned po vjezdu do útočného pásma.

30:31

Přechod do útočné třetiny domácím ani teď nevyšel.

29:57

29:13

Mrva zblokoval Kowalczykovu střelu od modré a puk se odrazil do středního pásma, tam se ale puku opět ujímají hosté.

29:06

Kowalczyk udržel útočné pásmo a bez čekání vypálil, Piták střelu schoval.

28:42

28:12

Bílý obral v obranném pásmu o puk Bartese a Beránek se může vydat do útočného pásma.

27:32

Pokus Martišky proletěl kolem tyče.

27:02

Zakázané uvolnění domácích.

26:28

Kubík špatně zpoza brány rozehrál, než se ale Mrva dostal k puku, byl hostující gólman zpět v bráně.

26:04

Mrva chtěl nahodit kotouč do útočného pásma, puk ale letěl moc daleko a píská se zakázané uvolnění.

25:43

Přihrávka na Beránka byla moc dlouhá.

25:16

Domácí se musí vrátit z útočného pásma, jinak by se pískal ofsajd.

24:52

Vhazování po pravé ruce Pitáka.

24:40

24:30

Vojtovič vracel puk k bráně, Tvrdý ale nedokázal kotouč dostat do brány ani přes ležícího Kubíka.

23:29

Lednický se chystal vystřelit, ale kotouč mu odskočil od hole. K puku se ale následně dostal Mrva, kterému se podařilo zakončit jen do betonů Kubíka.

22:49

Potočný se nedostal přes střední pásmo, za malou chvíli už opět střílel brněnský Michal Kunc, ten ale bránu minul.

21:05

20:36

Hostující Michal Kunc se dostal do úniku, ale následně udělal hodně kliček a už byl za bránou, takže se mu nepodařilo ani vystřelit.

20:23

Kunc udržel útočnou třetinu a vypálil, Kubík ale střelu viděl a zastavil ji.

20:11

Domácí jsou u kotouče a snaží se dostat do útočného pásma.

20:01

Ve čtvrté minutě byl vyloučen domácí Marcel Kunc a Kometě se tato přesilová hra podařila využít. Domácí se moc nedostávali do šancí, to Kometa to měla přesně naopak a prosadila se ještě v osmnácté minutě. Vítkovickým se dařilo držet v útočném pásmu až při přesilové hře, která přišla na začátku dvacáté minuty. Domácí tak budou na začátku druhé třetiny dohrávat přesilovou hru, tak uvidíme, zda se jim ji podaří využít. Stav po první třetině: 0:2.
Další třetina začne přibližně v 17:46.

20:00

19:49

Hosté se osvobodili, Malý se dokonce dostal ke střele, ale Piták byl pozorný.

19:26

Kylnarova ostrá střela proletěla kolem brány.

19:24

Domácí si přihrávají v útočném pásmu, zatím ale nepřichází žádná střela.

19:05

Za podrážení je vyloučen hostující Sedláček.

17:52

Domácí posílají kotouč pouze na zakázané uvolnění.

17:35

Hosté se dostávají do dvougólového vedení. KAREL DUFEK si počkal na přihrávku od Dominicka Vašíčka a bez problémů poslal kotouč za Pitákova záda. Asistence: Dominick Vašíček, Patrik Vašíček.

17:29

Kometa už opět kombinuje před Pitákem.

15:49

Po delší době se Vítkovice dostaly do útočné třetiny, za malou chvíli už tam však nebyly, neviděli jsme tak opět žádnou střelu domácích.

15:14

Domácím se nyní vůbec nedaří dostat se z obranného pásma.

14:34

Piták kryje další střela Patrika Vašíčka od modré.

13:41

Další vhazování před Pitákem.

13:36

Piták přerušuje hru po střele Patrika Vašíčka.

12:32

Lednický dostal přihrávku do středního pásma, poté se mu podařilo přejet do útočného, tam ale trefil jen Kubíkův beton.

11:44

Na druhé straně si po střele Kylnara z pravé strany připisuje další zákrok Kubík.

11:29

11:25

Do střely Dufka si lehl Zapletal.

11:00

Dufkovi se nepodařilo vyjet s kotoučem z obranného pásma.

09:57

Mrva přenechal kotouč u modré čáry Krejsovi, jeho následnou střelu Kubík zastavil, bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

08:59

Další střela Kowalczyka, tentokrát ji domácí gólman úspěšně ukryl do své lapačky.

08:52

Piták chtěl schovat nahození Kowalczyka do lapačky, z té mu puk sice vypadl, ale žádný problém nenastal.

08:43

Tvrdý pokus Malého Piták zastavil.

08:22

Vhazování po levici Kubíka.

07:50

Viděli jsme přečíslení dva na jednoho, nicméně po přihrávce od Mrvy vyslal Lednický nepřesnou střelu, která jen proletěla nad bránou.

07:38

Píská se ofsajd domácích.

07:01

Věntusovo nahození ze středního pásma Kubík schoval do lapačky.

05:55

04:37

Hosté se dostávají do vedení v přesilové hře. Několik střel proletělo během chvíle kolem vítkovické brány. Teď se od Brabence dostal kotouč na pravou stranu k Dominicku Vašíčkovi, který našel před bránou MICHALA KUNCE, ten posunul kotouč do téměř odkryté brány, jelikož si domácí gólman nejspíš myslel, že bude střílet Vašíček. Asistence: Dominick Vašíček, Jakub Brabenec.

04:12

Domácím se podařilo vyhodit kotouč za všechny čáry.

03:35

Za krosček je vyloučen domácí Marcel Kunc.

03:31

Hosté mají výhodu.

02:52

Kuncovu střelu zblokovala brněnská obrana, pozdější pokus Potočného jen proletěl kolem brány a do třetice puk poslal k bráně Tvrdý, ani jeho střela však nebyla přesná.

02:10

Kowalczykova střela od modré byla sražena mimo bránu.

01:53

Piták si připisuje první zákrok po střele z levé strany.

01:19

Studený nahodil kotouč za Pitákovu bránu a odjel střídat, puku se ujímají domácí.

00:37

Hosté se sice zmocnili puku, ale po jejich nepřesném přejezdu do útočné třetiny se píská ofsajd.

00:02

Úvodní vhazování pro domácí, ti se hned vydávají do útočného pásma.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Piták (Dolíška) – Bílý, Smolka, Zapletal, Smička, Ma. Kunc, Věntus (A), Machů – Tvrdý, Lednický, Krejsa, Bochnak, Mrva (C), Kylnar, Potočný (A), Gebauer, Vojtovič, Beránek

HC Kometa Brno: Kubík (Rachůnek) – Holemý, Furch, P. Vašíček, Sedláček, Studený (A), Kowalczyk (C) – Žák, Pigl, Snášel, Bartes, Svoboda, Dufek, Krška, Malý, Brabenec, Martiška, D. Vašíček, Mi. Kunc (A)

Rozhodčí: J. Koziol – V. Lederer, M. Gančarčík.
Krásné čtvrteční odpoledne z Ostravy. Led v Ostravar aréně dnes bude patřit juniorskému souboji mezi Vítkovicemi a brněnskou Kometou a my budeme sledovat průběh tohoto utkání. Oba celky si ve dvou odehraných kolech připsaly po jedné výhře, Vítkovicím nyní v tabulce patří druhé místo za Pardubicemi, které vyhrály obě utkání, Kometa se nachází na třetím místě, a to proto, že dostala více gólů než Vítkovice, poslední příčka patří Zlínu, ten si zatím nepřipsal žádnou výhru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

2:5

Branky a nahrávky: 43. Vojtovič, 47. Mrva (Lednický) – 5. Michal Kunc (Dominick Vašíček, Brabenec), 18. Dufek (Dominick Vašíček, Patrik Vašíček), 38. Michal Kunc (Malý, Studený), 43. Bartes (Sedláček, Studený), 58. Holemý (Dominick Vašíček)

Rozhodčí: J. Koziol – V. Lederer, M. Gančarčík