HC Oceláři Třinec – HC Dukla Jihlava

2:3

konec (1:0, 1:3, 0:0)

13.02.2020, 18:00 • Mini WERK ARENA, Třinec • Skupina C • Dominik Stošek

Je konec. Ve třetí třetině už se Ocelářům zdramatizovat utkání nepovedlo, a tak Jihlava bere z Třince cenné tři body. (20:00:08)

59:42

Oddechový čas pro domácí.

59:42

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Konečný – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Juda – 2+2 min, hrubost).

59:36

Třinec už je v pásmu a kombinuje.

58:56

Švančara je venku z branky! Oceláři to zkouší v šesti!

58:00

Třinec opět v pásmu, zatím však kotouč putuje pouze po rozích.

57:11

Oceláři si kotouč vybojovali, avšak zradila je kombinace a novou útočnou akci budou muset začít zpoza Švančarovy klece.

56:39

Oba celky bojují o kotouč v rohu kluziště v útočném pásmu Třince.

56:13

Z pravého kruhu zakončoval po dobré kličce do protipohybu Chaloupky Geidl, hostující gólman se ale stihl přesunout a zasáhl.

55:24

Krč nezachytil nahrávku Ciencialy ve středu kluziště, píská se zakázané uvolnění Třince.

54:47

Hostující celek to dělá velice dobře, brání skvěle střední pásmo a pouze čeká na soupeřovy chyby.

54:06

Jihlava velice aktivně napadá a Oceláře téměř nepouští přes střední pásmo.

53:33

Až nyní se hra přerušuje po střele Rašína od modré čáry.

53:05

Hra nahoru dolů pokračuje.

51:34

Havránek v další obrovské šanci! Protentokrát vyslal střelu z mezikruží, Chaloupek jeho pokus vyrazil svým betonem.

51:03

Vhazování po levici Chaloupky, protože kotouč vyletěl do ochranné sítě.

50:59

Oddechový čas pro hosty.

50:59

Oceláři tlačí na pilu, Chaloupek se v této minutě pořádně zapotil. Hra se přerušuje.

50:09

Od modré pálil Cienciala, ale jeho střela zasáhla pouze jednoho z bránicích hráčů Dukly.

49:12

Až nyní Dvořák střílel z mezikruží, střela vyslaná z jeho hole však neměla dostatečnou razanci a strážce třinecké svatyně v poklidu zasáhl.

48:52

Hra je nyní hodně neučesaná, mnoho šancí nevidíme.

48:28

Kotouč vyletěl mimo kluziště, vhazování po pravici Švančary.

47:50

47:16

Juda nahodil kotouč do pásma, tam však nikdo z jeho spoluhráčů nebyl a Třinec opět vyhazuje.

46:31

Třinec se osvobozuje podruhé, Jihlavě se hra v početní převaze příliš nedaří.

45:56

Geidl vybojoval kotouč a vyhodil jej až za branku hostujícího gólmana.

45:50

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Ramik – 2 min., podrážení).

44:15

Z vrcholku kruhu střílel prudkou přízemní střelou Homola, jeho pokus se zastavil na pravém betonu Chaloupky.

42:43

Švančara nyní předvedl perfektní zákrok! Dnes velice aktivní Juda se díky své kličce dostal přes jednoho z beků Třince a následně přihrával na svého spoluhráče. Jihlavský útočník vypálil z první a jeho střela mířila do levého růžku. Švančara ale předvedl fantastický zákrok svou vyrážečkou a kotouč vyrazil.

41:53

Chaloupek musel opět zasahovat svým betonem, tentokrát od modré střílel Radzienciak.

41:09

Vacula přihrál na útočné modré Ciencialovi, ten střílel z první, jeho střela však letěla přímo do náručí Chaloupky.

40:09

Třinec vyhrál buly a už míří do útoku.

40:01

Střídání v týmu HC Oceláři Třinec: ze hřiště odchází Švehlák, přichází Švančara.

40:01

Druhá perioda přinesla velice zajímavý hokej. Ve 21. minutě navýšil vedení Ocelářů Michal Ramik, avšak poté přišla gólová smršť hostujícího celku. Jihlava předvedla parádní obrat. Nejprve snižoval ve 22. minutě Richard Pětník, následně v 25. minutě vyrovnal stav na 2:2 Martin Zadražil. Obrat byl dokonán ve 30. minutě, kdy i s menší dávkou štěstí propasíroval kotouč za záda Švehláka Martin Barák. Uvidíme zdali-li se Ocelářům povede zápas ve třetí třetině vyrovnat.
Další třetina začne přibližně v 19:28.

40:00

39:48

Oceláři se ještě v posledních sekundách snažili dostat do pásma soupeře, jejich snaha však ztroskotala na špatné souhře. Píská se zakázané uvolnění.

39:09

Jihlava už chce třetinu odehrát v klidu a nikam se nehrne.

37:49

Obrovská šance Třince! Na modré čáře vybojoval kotouč Geidl, protáhl se skrze bránící hráče Jihlavy a z mezikruží vystřelil. Jeho pokus orazítkoval pravou tyč Chaloupkovy klece.

37:07

Teď to byla naopak Dukla, která výrazně zaměstnala Švehláka. Třinecký gólman po střele Fialy z pravého kruhu přerušuje hru.

35:29

Jihlava v závěru třetiny tahá za kratší délku provazu, Oceláři tráví většinou času s pukem na svých holích. Domácím se ale nedaří dostat se do větších šancí.

34:04

Třinec opět působil v pásmu soupeře, Jihlava jej ale nepustila do žádné velké šance a zakládá protiakci.

33:34

Chaloupek nadvakrát zasáhl po střele Havránka z levého kruhu, vhazování po jeho pravici.

33:19

Následně se z protiútoku dostal opět ke střele z útočné modré Barák, Švehlák kotouč zachytil do své lapačky.

33:05

Od modré střílel Vacula, jeho střelu ale Chaloupek vyrazil svými betony.

32:21

Oceláři mačkají svého soupeře v pásmu, zatím však nikdo z třineckých hráčů nevystřelil.

31:41

Nahrávka na Ramika byla příliš prudká, píská se zakázané uvolnění Třince.

30:51

Od modré čáry pálil Čermák, jeho střela byla ale hodně nepřesná a Švehlákovi neudělala žádné potíže.

29:02

Dukla právě vstřelila branku!
Jihlava zcela otáčí vývoj zápasu na svou stranu a jde do vedení! Brož našel zpoza branky v mezikruží MARTINA BARÁKA, jenž zakončoval bekhendem. Naneštěstí pro Švehláka se kotouč otřel o nohy jednoho z třineckých beků a zapadl přesně mezi jeho betony. Asistence: Vítězslav Brož.

28:05

Do zakončení se tlačil Juda, ten byl ale těsně za modrou odzbrojen jedním z třineckých beků.

27:10

Do samostatného úniku se snažil dostat Barák, za modrou však byl dříve než puk, a proto se píská ofsajd.

26:26

Dukla zvyšuje forčeking a dělá Ocelářům nemalé potíže s rozehrávkou.

25:42

Hru přerušuje zakázané uvolnění Dukly, vhazování po pravici Chaloupky.

24:32

Jihlava srovnává s Oceláři krok! MARTIN ZADRAŽIL svou střelou z levého kruhu dokonale zaskočil Švehláka, kterému kotouč propadl až za brankovou čáru. Asistence: Jiří Doležal a Daniel Piskač.

23:01

Švehlák v krátkém sledu předvedl hned dva dobré zákroky. Nejprve vyrazil střelu jednoho z hostujících hráčů od modré a poté vykryl taky střelu Krajíčka z mezikruží.

22:37

Jihlavu snižující branka nakopla. Má tlak v útočném pásmu a domácí brankář Švehlák musí být na pozoru.

21:47

Jihlava přichází s bleskurychlou odpovědí. Střelou od modré čáry se prosazuje RICHARD PĚTNÍK. Asistence: Patrik Čermák.

20:56

Třinec právě vstřelil branku!
Úvod jako hrom! Oceláři jdou do dvoubrankového vedení! Matěj našel svou přesnou přihrávkou MICHALA RAMIKA a ten z první přesně zakončil k levé tyči. Asistence: Pavel Matěj a Tomáš Krč.

20:01

První třetina příliš pohledný hokej nepřinesla. Hrálo se hodně opatrně a brankáři mnoho práce neměli. V 19. minutě se vedení ujali Oceláři, kteří otevřeli skóre zásluhou Michala Matiaška. Uvidíme v další třetině s jakou odpovědí přijde Jihlava.
Další třetina začne přibližně v 18:46.

20:00

19:58

Chaloupek si připisuje poslední zákrok první třetiny.

18:23

Oceláři jdou do vedení! Geidl po vyhraném buly Třince projel podél mantinelu až do pásma soupeře, dostal se na levý kruh, odkud ještě našel MICHALA MATIAŠKA. Třinecký útočník zakončil přesně k pravé tyči. Asistence: Nico Geidl.

17:57

Juda opět v akci a opět to udělal podobně jako v prvním případě, tentokrát ale na vrcholku kruhu vypálil. Švehlák jeho střelu zachytil do své výstroje.

17:03

Cienciala prověřil pozornost Chaloupky střelou z levého kruhu, hostující brankář zasáhl svou lapačkou.

16:07

Juda zavezl kotouč do rohu kluziště, odkud si popojel za branku a přihrál Čermákovi. Jihlavský útočník vypálil z první, jeho střelu si ale Švehlák pohlídal a připisuje si další zákrok.

15:43

Průběh první třetiny se nemění ani necelé čtyři minuty před koncem třetiny. Hraje se hodně opatrně a příliš ofenzivní hokej nevidíme.

15:02

Zakládání útoku je prozatím ze strany Třince hodně kostrbaté, pravděpodobně za to může dobré napadání Jihlavy.

14:39

13:43

Chaloupka předvedl dobrý zákrok, když svým betonem vyrazil střelu Krče téměř z nulového úhlu.

13:14

Hra se přerušuje,protože kotouč vyletěl mimo hrací plochu. Vhazovat se bude po pravici Chaloupky.

13:06

Matěj zaváží kotouč do pásma Jihlavy.

12:44

Dukla vyhrála buly a ihned se osvobozuje.

12:39

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Barák – 2 min., hákování).

11:53

Fiala před malou chvílí prověřil pozornost Švehláka prudkou ranou z mezikruží. Švehlák zasáhl svou vyrážečkou a kotouč vyrazil do rohu.

10:56

Dukla sice vyhrála buly, jednomu z obránců ale sjel kotouč z čepele a ke kotouči se dostal Pastor. Třinecký útočník neváhal a ihned vypálil, jeho střela ale letěla vysoko nad.

10:51

Píská se postavení mimo hru Třince, vhazování ve středu hřiště.

09:30

Oceláři se dostali do brejku dva na jednoho, zakončující Havránek mířil k pravé tyči, avšak minul.

09:19

Švehlák přikryl kotouč pod svou lapačku a raději uklidnil hru.

08:54

Dukla je v pásmu Třince, kotouč ale zatím putuje pouze podél mantinelu.

08:27

Hra se po delší době přerušuje, píská se postavení mimo hru Ocelářů.

07:41

Hra je nyní hodně nahoru dolů, žádný z celků si nevytváří větší šance.

06:19

Z pravého kruhu pálil k pravé tyči Pětník, jeho pokus Švehlák vyrazil svým betonem.

06:10

Od modré střílel Mikulec, Chaloupek zasáhl svou vyrážečkou.

05:26

Mikler se prokličkoval až do obranného pásma Dukly. Jakmile se ale dostal na pravý kruh o kotouč přišel.

04:19

Třinec necelou minutu rotoval ve svém útočném pásmu, tam však nic nevymyslel a Dukla zakládá protiakci.

03:41

03:06

Do pásma na chvíli zavezl kotouč Matiaško, následně vypálil, avšak jeho střela byla nepřesná a posléze vyhnala Oceláře z pásma.

02:14

Z mezikruží pálil po rychlé kombinaci s Geidlem Konečný, jeho střela byla ztečována mimo hrací plochu.

01:54

Prvnímu tlaku Ocelářů Dukla odolala a vyhodila kotouč přes všechny čáry až k Švehlákovi.

01:34

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vyvial – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Fiala.

01:19

Radzienciak se snažil vyvést kotouč ze své obranné třetiny, to se mi povedlo pouze částečně, protože kotouč vyletěl mimo hřiště. Vhazování ve středu kluziště.

00:51

První zákrok taky pro Švehláka na druhé straně.

00:27

Jihlava ale v útočném pásmu nic nevytvořila. Z protiútoku pálil z těsné blízkosti před Chaloupkem Matiaško. Hostující gólman si připisuje první zákrok.

00:04

Jihlava vyhrává buly a nahazuje kotouč do pásma Třince.

00:01

HC Oceláři Třinec: Švehlák (Švančara) – Radzienciak, Vacula, Cienciala, Hrůzek, Homola, Mikulec – Havránek (A), Stránský, Pastor, Mikler, Geidl (C), Konečný, Matiaško, Matěj (A), Ramik, Jobánek

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Krejčí) – Rašín, Piskač, Dvořák, Trávník (A), Černohorský, Smolko – Fiala, Juda (C),Barák, Čermák, Brož (A), Pětník, Doležal, Vyvial, Krajíček, Zadražil

Rozhodčí: Mrkva – Bartek, Dohnal.
Oba dva celky se v letošní sezóně potkali celkem dvakrát. V obou případech byli úspěšnější hráči Třince. První zápas vyhráli 2:1 po samostatných nájezdech a druhý v poměru 5:1.
HC Oceláři Třinec
Loňský mistr taky neodehrál první část letošní sezóny ideálně. Oceláři se trápili především v obraně a na turnaji O Pohár DHL skončili na konečné patnácté příčce. Oproti Jihlavě mají hráči s drakem na hrudi odehráno v soutěži zvané DHL Superpohár pouze jedno utkání. Zápas se udál na ledě Liberce, kde Třinec vybojoval dva body za výhru 6:5 po prodloužení. Aktuálně mu patří se dvěma body třetí příčka ve skupině C.
HC Dukla Jihlava
Jihlavě se první část sezóny nepovedla podle představ. V turnaji O Pohár DHL skončila Dukla na poslední příčce s pouze šesti výhrami z celkových šestatřiceti zápasů. V nové soutěži DHL Superpohár má zatím odehrané dva duely. První odehráli hráči Jihlavy na ledě Olomouce, kde schytali porážku 2:5. Hned v následujícím zápase hraném na svém ledě předvedli zcela jiný výkon a zvítězili 5:2, když porazili Bílé Tygry z Liberce. Aktuálně se nachází se třemi body na druhé příčce ve skupině C.
Přeji příjemný čtvrteční podvečer z třinecké Mini WERK ARENY! Dnes budou domácí Oceláři hostit v rámci 3. kola DHL Superpoháru skupiny C Duklu Jihlavu. Utkání začíná v 18:00.

2:3

Branky a nahrávky: 19. Matiaško (Geidl), 21. Ramik (Matěj, Krč) – 22. Pětník (Čermák), 25. Zadražil (Doležal, Piskač), 30. Barák (Brož)

HC Oceláři Třinec: Švehlák (40.Švančara) – Radzienciak, Vacula, Cienciala, Hrůzek, Homola, Mikulec – Havránek (A), Stránský, Pastor, Mikler, Geidl (C), Konečný, Matiaško, Matěj (A), Ramik, Jobánek

Rozhodčí: Mrkva – Bartek, Dohnal

01:34 JIH 2+10 Vyvial, vražení na hrazení, odpyká Fiala
12:39 JIH 2 Barák, hákování
18:23 TRI 1:0 Matiaško (Geidl)
20:56 TRI 2:0 Ramik (Matěj, Krč)
21:47 JIH 2:1 Pětník (Čermák)
24:32 JIH 2:2 Zadražil (Doležal, Piskač)