AZ Havířov – BK Mladá Boleslav

3:1

konec (0:0, 1:1, 2:0)

13.02.2020, 18:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • 15. kolo • Tomáš Vlček

Ve třetí třetině strhli vedení a výhru na svou stranu havířovští, kteří díky dvěma brankám vyhrávají, jinak vyrovnané utkání, 3:1.

Ode mne je to pro dnešek z Havířova vše, napočtenou u dalších přenosů. (20:03:22)

59:57

Puzoňova střela přes celé kluziště míjí hostující branku, ještě uvidíme buly před domácí brankou.

59:20

Podle skóre to vypadá, že je skoro rozhodnuto, ale hosté to sympaticky zkouší bez gólmana.

59:07

Havířov právě vstřelil branku!
Na podruhé už to ale domácímu útočníkovi vyšlo dokonale. DENIS BÁRTA se z pravého kruhu trefil přesně ke vzdálenější tyči a je to 3:1. Asistence: Ondřej Becher a Dominik Kolat.

58:24

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Vochvest – 2 min., podrážení).

58:11

Stále je puk na havířovských hokejkách, zatím se hra nepřerušila.

57:30

Moškoř, ale hru otočil na druhou stranu a po chvíli byl faulován. AZ má výhodu.

57:11

Hosté rozehrávají od vlastní branky.

56:38

56:21

Hosté se nemohou v přesilovce prosadit, havířovští se opět vyhozením puku osvobozují.

55:40

Ofsajd hostů.

55:15

AZ se osvobozuje.

54:38

Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Kusak – 2 min., podrážení).

53:59

Pukse nakonec dostal na havířovské hole a MARTIN PAVLAČKA v samostatném úniku střelou nad lapačku posoiuvá AZ opět do vedení. Asistence: Ondřej Becher.

53:48

Na druhé straně tuhý boj o puk v havířovském pásmu.

52:58

Pavlačkova střela z mezikruží neprošla až Forstovi.

52:12

Nakonec se havířovští dostali do útočné třetiny, ale jen na chvíli, další útok hostů zastavuje ofsajd.

51:32

Hosté výtečně drží svou útočnou modrou a opakovaně nedovolili domácím vyjet z pásma. Navíc po střele Jasečka musel zasahovat Nowak.

51:00

Icing hostů.

50:40

Na druhé straně opět od modré střílel Puzoň, Forst má puk ve výstroji.

49:43

Hosté v nebezpečně vypadajícím přečíslení, Haas nahazuje puk z levé strany před branku, Nowak má však puk pod lapačkou, navíc je posunuta havířovská branka.

48:22

Oddechový čas pro domácí.

48:22

Icing AZetu.

47:34

Teď to byly šance na obou stranách během krátké chvilky. Tu havířovskou měl Kolat, za hosty zahrozil Kredl.

46:35

Hraje se ve velmi rychlém tempu nahoru dolů, na jedné straně byla k vidění střela Puzoně, na druhé Klikorky.

45:07

Moškoř se tlačil v brankovišti za pukem, Forst odolal.

44:52

Hra je plná nepřesností, teď je pískán icing hostů.

44:30

Ofsajd AZetu.

44:15

Hruška bekendem minul pravou Nowakovu tyč.

43:10

Pavlačka tvrdě pálil z levého kruhu, Forst puk neudržel a tak musel řešit i nebezpečnou dorážku Kusaka.

42:54

42:06

Na druhé straně Puzoň střílel od modré, puk neprošel na Forsta přes chumel hráčů.

40:58

Puk v havířovské třetině, ale hráči jej honí po mantinelu.

40:01

Tak druhá třetina už opravdu přinesla zajímavější podívanou. AZ šel hned v první minutě do vedení, hosté se pak hodně tlačili za vyrovnáním, což se jim podařilo ve dvojnásobné přesilovce v polovině utkání. Další šance však na obou stranách zůstaly nevyužity a tak je skóre 1:1.
Třetí třetina začne v cca 19:30.

40:00

39:58

Ještě buly před Nowakem a havířovský gólman musel předvést i poslední zákrok třetiny.

39:45

Havířovští v situaci 2 na 1, Kolat střílel z pravé strany, trefil ale jen přesunujícího se Forsta.

38:49

Csabi to zkusil středem a individuálně, prvního hráče obešel, na druém ztroskotal.

38:31

Hosté zavezli puk do pásma, ale už je kotouč na havířovských hokejkách.

37:43

Havířovský obránce Kubíček to vzal na sebe, jeho střelu z pravého kruhu má Forst ve výstroji.

37:34

Ani jeden tým se teď nedokáže udržet v útočném pásmu a tak šance nevidíme žádné.

36:58

Plíšek se procpal do útočného pásma, ale hosté o ně brzy přišli.

36:22

Na druhé straně Kolat svou střelu z pravého kruhu schoval za clonící hráče a tak měl Forst trochu nahnáno.

35:25

Hruška se hnal do útoku, pěkně si z křídla vytvořil střeleckou pozici v mezikruží, ale Nowak jeho střelu vyráží.

35:03

Naštěstí po chvíli odjíždí sám na střídačku, vhazovat se bude na havířovské modré.

35:03

Hostující Křepelka zůstal po souboji u mantinelu ležet na ledě, hra přerušena.

34:16

Další samostatný únik havířovského hráče po chybě boleslavské obrany, ale ani Adam Csabi Forsta svou střelou nepřekonal!

33:34

Ondřej Becher ale Forsta neprostřelil a TS neproměnil.

33:34

Becher ujížděl sám na Forsta, šanci neproměnil, ale byl faulován a tak se za faul Moravce pojede TS.

33:03

AZ po delší době v útočném snažení, ale zastavujej jej ofsajd.

32:19

Strnádek to vzal v situaci 2 na 1 na sebe, ale z levé strany Nowaka neprostřelil.

31:50

Slukova střela z pravé strany míjí vzdálenější tyč.

31:18

30:59

30:32

Kombinace Bruslařů v útočném pásmu zatím k šanci nevede.

29:58

Hosté pokračují v klasické přesilovce, ale puk je za jejich brankou.

29:31

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hosté dvojnásobnou přesilovku rychle, byť se štěstím využívají a je to 1:1. OSKAR HAAS nahodil puk z levé strany do brankoviště, kde se kotouč od nohy obránce Křivohlávka odrazil do branky. Asistence: Karel Křepelka.

29:18

Havířovští jdou do tří! Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Křivohlávek – 2 min., krosček).

28:37

Hraje se v pásmu AZetu, ale bez střel a šancí.

27:38

Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Nowak – 2 min., zdržování hry / padnutí na puk). Trest odpyká Csabi.

Ale bylo to až za brankovou čárou a tak za to obdržel dvouminutový trest.

27:38

Hostující Křepelka zavezl puk do útočné třetiny, následné nahození pokryl Nowak.

24:25

Havířovští měli už několikrát puk na svých holích, ale nedokázali jej posunout do středního pásma.

23:52

Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Becher – 2 min., hákování).

23:21

Hosté se pomyslně tlačí za vyrovnáním, další pohotový zákrok teď musel předvést Nowak.

22:47

Další atak Bruslařů. Na Nowaka šla nejprve střela z pravého kruhu, puk neudržel a tak vzápětí přišla nebezpečná střela Jasečka do chumlu hráčů.

21:35

Na druhé straně nejprve Kredl z dobré pozice mířil těsně mimo, následný závar na havířovském brakovišti vyřešil Nowak i za cenu spadnuté přilby.

20:37

Havířovští vstupují výtečně do druhé třetiny. Po zmatcích ve středním pásmu se dostali do přečíslení 2 na 1 a JAN MOŠKOŘ střelou nad beton otevírá skóre – 1:0. Asistence: Adam Kremnický.

20:01

Máme za sebou první třetinu v níž jsme viděli vyrovnaný hokej s minimem šancí a žádnou brankou. Tak snad se nám v další části zápasu mladí hokejisté předvedou i v lepším ofenzívním světle a dočkáme se koření hokeje v podobě branek.
Druhá třetina začne v cca 18:42.

20:00

18:21

Pavlačka s Moškořem ještě stihli ohrozit Forsta, ten ale u své levé tyče odolal.

19:34

Nowak raději podržel nahozený puk, hra přerušena.

18:55

Teď už je ale kotouč za havířovskou brankou, domácí zakládají další útok.

18:33

Havířovští zůstali i po skončení přesilovky v hostujícím pásmu a drží se na puku.

17:51

Forst vyráží střelu z levého kruhu a Boleslav už je v plném počtu.

17:21

Další vysunutí puku do středního pásma, Bruslaři zvládají tuto část oslabení s přehledem.

15:51

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Hruška – 2 min., napadení).

15:20

Becher se zničeho nic objevil sám před Forstem, ale nepřekonal jej.

14:40

Na druhé straně se dostal do hostující třetiny Moškoř, ale o puk rychle přišel.

13:45

Hra je teď už nějaký čas v pásmu domácích, ale střelecké pokusy Bruslařů obrana zblokovala.

12:50

Havířovští mohli jít tři na dva, ale Bárta byl zastaven na útočné modré.

12:11

Vochvest nahodil puk od modré na havířovskou branku, Nowak jej má s přehledem v lapačce.

11:38

Puk na boleslavské střídačce, hra opět přerušena.

11:30

11:02

Bílkovu střelu zblokoval jeden z obránců mimo branku.

10:30

Boj o puk v pásmu hostů.

10:01

09:45

Hroudova střela zblokována, následně jde puk ven z pásma AZetu.

09:20

Puk je v pásmu hostů.

08:49

Hosté zavezli puk do pásma, ale bojuje se o něj u mantinelu.

08:28

08:15

08:01

Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Křivohlávek – 2 min., faul kolenem).

07:27

Kredl se dostal k dorážce volného puku v dobré pozici, jeho bekend má Nowak v lapačce.

06:21

Na druhé straně závar v havířovském brankovišti, Nowak má kotouč pod lapačkou.

06:05

Šikovná teč Wlodary trochu vylekala Forsta.

05:41

Csabi dostal žabičkou přihrávku do jízdy a jel sám na gólmana, ale při zakončení ztratil stabilitu a tak to měl Forst se svým zákrokem snažší.

05:11

Strnádek se probíjel po pravém křídle do útočného pásma, ale zastavil jej ofsajd.

04:22

Kredl zavezl po levém křídle puk do havířovského pásma, z předbrankového prostoru pak zakončoval Hruška, Nowak byl pozorný a jeho pokus v leže chytá.

03:24

Návštěva hostů v útočném úpásmu měla jen krátké trvaní a hra se obrací na druhou stranu. Vzápětí havířovské zastavuje ofsajd Kubíka.

02:52

Pavlačka dobře napadáním získal puk v útočné třetině a tlačil se do zakončení, ale obrana jej nepustila.

02:26

Na druhé straně hrací plochy se puk ocitl za ochrannou sítí, hra přerušena.

01:44

Havířovští jsou v úvodu více na puku, Wlodarovo nahození od modré se od oblouku branky odráží do rohu.

00:50

00:38

Kremnického nahození ze středního pásma vyráží boleslavský brankář Forst s přehledem vyrážečkou do rohu.

00:01

AZ RESIDOMO Havířov: Nowak (Zlatnický) – Wlodara, Bílek, Kremnický, Kubíček P. "A", Křivohlávek, Puzoň, Zmarzlák – Pavlačka "A", Kubík, Moškoř "C", Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Kusak, Bárta, Horváth, Csabi

BK Mladá Boleslav: Forst (Hora) – T. Moravec, Křepelka, Vochvest, Jasečko, Rajgl, Hrouda – Sluka, Kredl, Peca, Pavlík, Polák, Hruška, Král, Haas, Strnádek, Plíšek

Rozhodčí: Blaževič – Kořistka, Hranoš.
Vítáme vás u on-line přenosu z ELIOD Extraligy dorostu mezi AZ RESIDOMO Havířov a BK Mladá Boleslav.

AZ RESIDOMO Havířov
Havířovští jsou momentálně v tabulce na 12. místě se ziskem 34 bodů. Během reprezentační pauzy zřejmě skvěle odpočinuli, neboť ve středu v dohrávce nečekaně smetli svého tabulkového skorosouseda z Litvínova 10:2! Ve čtvrtek to však proti Bruslařům budou mít určitě těžší, ale uvidíme kolik gólů si nechali v záloze.

BK Mladá Boleslav
Hosté jsou v tabulce na skvělém 3. místě se ziskem 48 bodů. Umístění je pro ně odměnou za výborné výkony před reprezentační přestávkou. V posledních semi kolech jen dvakrát prohráli a z posledních tří zápasů mají 9 bodů a skóre 24:9. Uvidíme, v jakém rozpoložení nastoupí ke svému prvnímu utkání po 12 dnech.

V prvním letošním vzájemném utkání vyhrál AZ v Boleslavi začátkem prosince 5:4p. Kdo se bude radovat tentokrát, uvidíme ve čtvrtek večer. Utkání začíná v 18:00.

3:1

Branky a nahrávky: 21. Moškoř (Kremnický), 54. Pavlačka (Becher), 60. Bárta (Becher, Kolat) – 30. Haas (Křepelka)

AZ Havířov: Nowak (Zlatnický) – Wlodara, Bílek, Kremnický, Kubíček P. "A", Křivohlávek, Puzoň, Zmarzlák – Pavlačka "A", Kubík, Moškoř "C", Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Kusak, Bárta, Horváth, Csabi

Rozhodčí: Blaževič – Kořistka, Hranoš