4:2

konec (2:0, 0:1, 2:1)

01.02.2020, 03:08 • Rogers Place, Edmonton • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 2.67 4.08 2.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Edmonton tak až na třetí pokus v letošní sezoně Blues porazil a má necelých 24 hodin na regeneraci, zítra od 4:00 našeho času se totiž představí v další bitvě o Albertu, tentokrát na ledě Calgary. Doufejme, že nám to nabídne stejně strhující hokej, jako v posledním měření sil. Blues naopak v rámci tripu zítra budou hrát ve Winnipegu, který prohrál dnešní zápas s Bostonem 1:2.

Z mé strany je to dnes vše. Přeji vám krásné víkendové ráno, některým studentům pohodové jarní prázdniny a budu se někdy těšit příště u NHL napočtenou! (05:50:18)

Dnešní utkání sledovalo 17 207 diváků.
Československá stopa v utkání:

do zápasu nenastoupil žádný Čech ani Slovák
1. Leon Draisaitl (EDM) 2+0, 6 střel na branku, ice-time 20:17
2. Adam Larsson (EDM) 0+0, 3 hity, ice-time 22:56
3. Ryan Nugent-Hopkins (EDM) 0+2, 5 střel na branku, ice-time 22:48
V Rogers Place se může slavit, protože Edmonton zvládl třetí třetinu tohoto utkání a po výhře 4:2 si připisuje nejenom body, ale také vzpruhu před zítřejší řežbou s Calgary. Přitom to na začátku třetiny nevypadalo, po 132 sekundách bylo srovnáno, když se prosadil Robert Thomas. Jenže Edmonton ve správnou chvíli přeřadil na vyšší stupeň a za dvě minuty od gólu na 2:2 šel zpět do vedení po úspěšném zakončení Leona Draisaitla. Bojující Blues měli možnost na opětovné srovnání v závěru zápasu, kdy hráli přesilovou hru, při hře bez gólmana ale v ní inkasovali počtvrté, Josh Archibald jim srazil v čase 58:19 a bylo vyřízeno.

Střely na branku: 35 – 32 (14 – 15)

59:59

Na ledě ještě zůstal ležet David Perron, který dostal zřejmě kotoučem u střídaček Edmontonu. Sám se po chvilce však zvedl a odjel do kabin.

59:35

Brayden Schenn střílel po sklepnutí od Ryana O'Reillyho, ale jenom do Koskinena. Tohle už Oilers zvládnou.

59:18

Zakázané uvolnění domácích, kteří hrají již v plném počtu. Bluesmani hrají stále bez gólmana.

58:19

58:19 Josh ARCHIBALD - 4:2

58:19

Edmonton právě vstřelil branku!
St. Louis to zkusilo bez gólmana, jenže v tu nejnevhodnější chvíli! V momentě, kdy do hry naskakoval Thomas jako hráč za gólmana, zmocnil se puku JOSH ARCHIBALD, který se vydal vstříc prázdné brance, poradil si právě s Thomasem na středovém kruhu a pohodlně zavezl do prázdné kasy – 4:2! Bez asistence.

57:53

David Perron to zkusil z pravého kruhu zápěstím, Koskinen stále drží. Půl početní výhody mají Blues pryč.

57:25

Alex Pietrangelo se po nahrávce od Perrona na modré pořádně napřáhl a poslal kotouč na branku, Koskinen ale viděl a dokázal se na tuto střelu připravit. Jeho zákrok přerušuje hru.

57:00

Těžké chvíle pro Edmonton! Alex Chiasson (EDM) podrazil na pravém kruhu O’Reillyho a míří na trestnou lavici.

56:16

Matt Benning střílel z druhé vlny od modré, Allen vyrazil puk jenom před sebe, kde operoval Haas, švýcarský reprezentant ale nedokázal ani vystřelit.

55:42

Brayden Schenn si od mantinelu vyjel na levý kruh a zkoušel protlačit puk přes bližší tyč. Koskinen ale nějaké překvapení nedopustil a přerušuje.

55:10

Schenn po vyhraném buly poslal puk přes celé kluziště. Za ním sprintoval Pietrangelo, ale neuspěl, čárový sudí píská icing a hra se dostává zpět před hostujícího brankáře.

54:44

Alex Chiasson odvedl opět velkou práci, když uvolnil prostor na pravém křídle, který následně i sám využil. Jeho finalizace celé akce v podobě přihrávky mezi kruhy na Haase ale byla nepřesná, kotouč se dostal na hole soupeře, který jej raději uklízí ke gólmanovi. Následuje zřejmě poslední komerční přestávka dnešního zápasu.

4:2

Branky a nahrávky: 6. Draisaitl (Nugent-Hopkins), 6. Jones (Benning), 45. Draisaitl (Yamamoto, Nugent-Hopkins), 59. J. Archibald – 31. Perron (Pietrangelo, Sanford), 43. Thomas (Bozak)

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Bear, Nurse, A. Larsson (A), Klefbom, Benning, Jones – J. Archibald (A), Kassian, McDavid (C) – Yamamoto, Draisaitl, Nugent-Hopkins – P. Russell, Sheahan, Khaira – Gagner, Haas, Chiasson.

St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Pietrangelo (C), Faulk, Parayko, Bouwmeester, Gunnarsson, Dunn – Perron, R. O'Reilly, Sanford – Kyrou, B. Schenn (A), Schwartz – Bozak, Thomas, Steen (A) – Blais, Barbašev, J. de La Rose.

Rozhodčí: Lee (CAN), Pochmara (USA) – Devorski, Gawryletz (oba CAN)

Diváci: 17 207

05:31 EDM 1:0 Draisaitl (Nugent-Hopkins)
05:48 EDM 2:0 Jones (Benning)
09:11 EDM 2 Nurse, držení
21:50 STL 2 Gunnarsson, držení