Vít Kopřiva – Cem Ilkel

1:2 2:6, 7:6 (1), 1:6

31.01.2020, 16:45 • Centrální kurt, Quimper (FRA) • Čtvrtfinále • Vít Muzikář

Tipsport: 2.22 1.57 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Za první dva gamy posledního setu uhrál Kopřiva jedinou rozehru. Ilkel si vypracoval vedení o dva brejky, Kopřiva jeden brejk umazal, ale pak si hned prohrál servis a zbytek zápasu už Ilkel zvládl. Potvrdil tak pozici mírného favorita a pro Víta Kopřivu challenger v Quimper končí. (18:56:29)
Oba čeští hráči hráli dnes v Quimper tři sety, ale ani jeden z nich do sobotního semifinále nepostoupil. Vít Kopřiva začal zápas špatně a v prvním setu se hrálo víceméně o každý jeho servis. Ilkel byl lepším hráčem a v podstatě set a půl kontroloval průběh zápasu. Jenže v osmém gamu přišel o podání. Vzápětí však reagoval Turek stejnou mincí, byť Kopřiva disponoval vedením 30:0 při vlastním servisu. Turecký hráč se nakonec dostal i ke dvěma mečbolům. Nicméně zkrácenou hru jasně opanoval Kopřiva.

Konec zápasu

1:6

Po dvou forhendech tureckého hráče přišel forhendový výhoz českého tenisty z pravé strany za základní lajnu a zápas je tak u konce.

30-40

Eso do forhendu.

15-40

Hodně rychlých úderů bylo k vidění až bekhend Turka nechal Čech dopadnout za základní lajnu.

0-40

Po bekhendovém returnu neměl Ilkel potíže s vítězným forhendem po levé lajně, tři mečboly!

0-30

Vyhozený bekhend proti returnu...

0-15

Ilkel to odehrál skvěle z bekhendu a poté zakončil rozehru vítězným forhendem po levé lajně.