Tenis

Australian Open - čtyřhra žen (tvrdý povrch)

S. Sie, B. Strýcová (1) – T. Babosová, K. Mladenovicová (2)

0:2 2:6, 1:6

31.01.2020, 06:56 • Rod Laver Arena, Melbourne (AUS) • Finále • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 2.02 1.79 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nejdůležitějším parametrem ve statistikách se ukázala být úspěšnost druhého podání, kde Strýcová se Sie dokázaly uhrát jen dva body ze sedmnácti příležitostí, na druhé straně Babosová s Mladenovicovou měly po druhém podání stejnou 63% úspěšnost jako po tom prvním. (08:19:38)
Timea Babosová s Kristinou Mladenovicovou se stávají vítězkami letošního Australian Open v dámské čtyřhře, když svoji cestu turnajem beze ztráty setu korunovaly vysokým vítězstvím 6:2, 6:1 ve finále nad Barborou Strýcovou a Sie Su-wej.

V prvním setu Maďarka s Francouzkou vyhrály čtyři hry v řadě od stavu 2:2, v tom druhém pak ze stavu 0:1 už nedaly soupeřkám žádnou šanci a suverénně vítězí v dnešním finále.

Konec zápasu

Vítězný return Mladenovicové definitivně rozhodl!

1:6

Další vítězný return, tentokrát od Mladenovicové po lajně, zakončuje toto finále!

15-40

Skvělý return Babosové přináší mečboly.

15-40

Babosová se trefila do mimořádného returnu a jsou tu dva mečboly!

15-30

Sie Su-wej zahrála příliš dlouhý volej.

15-15

Barbora Strýcová si pomáhá přímým bodem z podání.

0-15

Výměna zápasu!

0-15

Výměna zápasu! Skvělá přestřelka Babosové se Sie ještě neměla vítězku, nakonec přeci jen slaví úspěch pár na příjmu.

1:5

Barboře Strýcové se nepovedl volej pod úrovní sítě, míček zůstal na její polovině a Babosová s Mladenovicovou vedou ve druhém setu už 5:1!

30-40

Sie zahrála dobrý return k základní čáře, s nímž si Babosová neporadila.

15-40

Dobrého servisu Babosové na tělo Strýcové využila Mladenovicová k vítěznému voleji.

15-30

Strýcová sice vystihla pokus Babosové o prohoz po lajně, pak ale Mladenovicová zahrála skvělý úder do rohu.

15-15

Sie se Strýcovou měly možnost k navýšení svého vedení, nedokázaly ji ale využít a Sie zakončila výměnu příliš dlouhým úderem od základní čáry.

15-0

Po delším souboji Babosové se Sie dostala šanci Barbora Strýcová, první volej ještě nezakončila úspěšně, z druhé příležitosti už ale nezaváhala.

1:4

Další nevynucená chyba Sie Su-wej, tentokrát z forhendu, vede k dalšímu brejku a po změně stran bude Timea Babosová podávat za stavu 4:1.