30.01.2020, 01:30 • Capital One Arena, Washington • Michal Raška

Tipsport: 1.95 4.47 3.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Michal Kempný (WSH) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:59
Radko Gudas (WSH) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:15
Jakub Vrána (WSH) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:40
Richard Pánik (WSH) 2+0, 2 střely, čas na ledě 10:32
1. Ryan Johansen (NSH) 1+1
2. Yannick Weber (NSH) 1+0
3. Richard Pánik (WSH) 2+0
Je konec tohoto fantastického utkání, ve kterém nakonec domácí Washington Capitals podlehl Nashville Predators 4:5 a hosté tak vyhrávají nad dnešním soupeřem již poosmé v řadě!
Do utkání lépe vstoupilo domácí mužstvo, jelikož se v 10. minutě prosadil Pánik. Ovšem v 11. minutě srovnal Tinordi a o dvě minuty později otočil vývoj zápasu Mikael Granlund. V 17. minutě Nashville navíc vedl už 3:1 po trefě Grimaldiho. Ovšem posléze se už po dvaceti čtyř vteřinách trefil Ovečkin a snížil na 2:3.
Celý obrat začal ve 27. minutě, když si Nick Bonino takzvaně a velice nešťastně vstřelil vlastní branku, která tak byla připočtena na gólový účet Richarda Pánika. Ve 32. minutě přišel nepřesný výhoz Järnkroka rovněž draze a obrat dokonal Tom Wilson.
Ve 43. minutě dokázal srovnat po chybě domácího brankáře Johansen. Posléze byla hra velice vyrovnaná, ale v 56. minutě rozhodl o výhře Predators Weber.
Dnešní utkání sledovalo 18 573 diváků.

59:57

Ovečkin ještě skvěle prošel středem pásma a snažil se vystřelit, ale kotouč mu sjel z hole.

59:48

Hostům se povedlo vyhodit kotouč ze svého pásma a vymanili se tak z velkého tlaku.

59:16

Ovečkinová střela zpoza modré střely byla zblokována obráncem, ale Capitals zůstavají u kotouče.

59:02

Posléze se ale Nashville dopustil zakázaného uvolnění a Saros bude muset být ve střehu.

58:55

Capitals drží puk za svou prázdnou bránu a snaží se projít směrem dopředu.

58:43

Domácí hrají bez brankáře!

58:28

Holtby si poradil se střelou z levé strany, ale domácím se nedaří dostat puk pod kontrolou.

58:03

57:32

Predators se snaží něco vymyslet v pásmu soupeře, ale domácí se skvěle brání i nadále.

56:49

Domácí zatím ale v oslabení hrají velice dobře a snaží se dokonce dostat směrem dopředu.

56:19

Nic Dowd se v oslabení dostal do zakončení, ale jeho rána skončila jen vedle brány soupeře.

4:5

Branky a nahrávky: 10. Pánik (Hagelin), 17. Ovečkin, 27. Pánik, 32. T. Wilson (Eller, Ovečkin) – 11. Tinordi (F. Forsberg), 13. Mikael Granlund (F. Forsberg, Turris), 17. Grimaldi (Josi, Bonino), 43. Johansen, 56. Y. Weber (Hamhuis, Johansen)

Washington Capitals: Holtby (Samsonov) – Carlson (A), Kempný, Jensen, Orlov, Gudas, Siegenthaler – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, J. Vrána – Pánik, Eller, Hagelin – Hathaway, Dowd, Leipsic.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Y. Weber, Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Hamhuis, Tinordi – Mikael Granlund, Johansen (A), Duchene – Arvidsson, Turris, F. Forsberg – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Watson, Blackwell, Järnkrok.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Dan O'Rourke – Scott Driscoll, Mark Shewchyk

Diváci: 18 573

06:41 NSH 2 Tinordi, vysoká hůl
09:28 WSH 1:0 Pánik (Hagelin)
10:15 NSH 1:1 Tinordi (F. Forsberg)
11:02 WSH 2 Orlov, držení
12:52 NSH 1:2 Mikael Granlund (F. Forsberg, Turris)