5:2

konec (3:1, 1:1, 1:0)

29.01.2020, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • Skupina C • Martin Vavruša

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u onlinů z olomoucké plecharény, na viděnou! (19:38:34)
Dnešní utkání je tedy u konce a Olomouc si z něj odnáší vítězství 5:2 a první tři body do tabulky superpoháru. V poslední třetině už domácí jen pojistili své vítězství brankou Tomáše Krupy a v závěru tak spíše kontrolovali výsledek. Jihlava měla jen málo šancí na vyrovnání či snížení, i ty však skončily na brankáři Mokrém.

59:59

Poslední střelu v zápase si připisuje Adam Rutar, ale i tentokrát byl Krejčí připraven.

59:40

Rutar prověřil Krejčího dělovkou od modré.

59:36

Krupa tečoval těsně před Krejčím, jihlavský gólman však udržel puk ve výstroji.

58:44

Lukáš Pírek (OLO) s Miroslavem Judou (JIH) se do sebe pustili, ale potyčka trvala jen krátce. Oba aktéři budou konec zápasu sledovat z trestné lavice, kam putují na dvě minuty za hrubost.

58:22

Zdá se, že je rozhodnuto, poněvadž Olomouc čeká v závěru ještě jedna početní výhoda. Dvě minuty za podrážení si odpyká Daniel Piskač (JIH).

58:08

Roseckého zadovku vystihl Pětník, který podél mantinelu najel do útočného pásma a nahodil na Mokrého. Ten raději přerušil hru.

57:32

Černohorský trefil jen napadajícího Krupu.

57:28

Krajíček dostával přihrávku před branku, domácí obránce ho ale složil k zemi.

57:15

Krupův pokus mířil jen vedle branky.

56:52

Piskačův pokus směřoval jen do zadního mantinelu.

55:57

Olomouc trochu z nouze sehrála rozehranou akci o jednu přihrávku bohatěji, nakonec z toho málem těžil Hlaváč, který si však potřeboval ještě srovnat puk a Krejčí se proti němu stihl přesunout.

55:17

Krupa číhal na přihrávku ve středním pásmu, ale prudký puk nezpracoval.

54:58

Kořenkova bekhendová přihrávka směřovala jen do brusle bránícího hráče.

53:50

Handl zastavil puk až ve středním pásmu a musel čekat až jeho spoluhráči přejedou přes modrou.

53:21

Pírek jen nahodil puk za branku Krejčího. Olomouc už se nikam nežene.

52:26

Krupovu střelu zastavila vyrážečka Krejčího.

5:2

Branky a nahrávky: 3. Mácha (Krupa), 8. Hlaváč (Štědrý), 18. Rutar (Krupa, Mácha), 35. Kořenek (Handl, Vosátko), 41. Krupa (Ministr) – 11. Piskač (Grauer, Zadražil), 23. Barák (Brož, Dvořák)

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Groch, Hlaváč, Hladiš, Vosátko (A), Rutar, Pírek – Kalač (A), Handl, Krupa – Rosecký, Mácha, Štědrý – Kořenek (C), Tichý, Ministr.

HC Dukla Jihlava: Krejčí (Maláč) – Piskač, Dvořák, Grauer, Trávník (A), Černohorský – Brož (A), Zadražil, Pětník – Krajíček, Kardoš, Fiala – Juda (C), Čermák, Doležal – Barák.

Rozhodčí: Šutara – Bryška, Rožánek