0:6

konec (0:5)

26.01.2020, 16:00 • Penton Park (Birkenhead) • 4. kolo • Petr Sumbal

Tipsport: 12.9 6.32 1.22 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek neděle. (17:54:19)

Fauly: 13:11
Zápas je u konce, Tranmere Rovers v roli outsidera nezvládlo domácí zápas FA Cupu S Mancehsterem United a prohrálo 0:6. Domácí sice do zápasu nastoupili sympaticky a vypracovali si nějaké možnosti ze standardních situací, ale jejich nadšení rychle vyprchalo po studené sprše v podobě tří gólů United v rozmezí tří minut. Postupně se prosadili Harry Maguire, Diogo Dalot a Jesse Lingard a po šestnácti minutách to bylo 3:0. Další dvě branky pak hosté přidali na sklonku prvního poločasu, kdy se nejprve hlavou z rohového kopu trefil Phil Jones a pátou branku přidal technickým zakončením Anthony Martial. Ve druhém poločase pak United přidali ještě jednu branku, v 56. minutě se z penalty po faulu na Chonga prosadil Mason Greenwood.

90+3

90+2

Poslední sekundy zápasu si hráči United vychutnávají s míčem na kopačkách na polovině Rovers.

90+1

Tranmere vymyslelo ještě jeden centr do pokutového území United, ale ten odvrátil Jones.

90+1

Nastavují se dvě minuty.

90

Přihrávka za obranu se Chongovi vůbec nepovedla, míč má Davies a zase pošle míč na druhou stranu hřiště.

89

Emirates hráčem utkání se stává Jesse Lingard, který se téměř po roce gólově prosadil a měl i další šance.

88

Brazilský záložník ale bude v pořádku, nakonec nepotřeboval ani ošetření.

87

Ne zemi skončil Pereira a zatím se mu moc nechce na nohy.

86

86. Chong z úhlu trefil břevno!

86

Lingard posunul míč na Chonga a ten tvrdě vypálil z levé strany z docela ostrého úhlu. Svou ranou zatřásl břevnem!

84

Fred byl zastaven Moullinem jen za cenu faulu a United budou rozehrávat z vlastní poloviny.

83

Luke Shaw si narazil míč s Chongem a vypálil. Jeho střelu po zemi dokázal Davies zpacifikovat.

82

Hepburn-Murphy si připravil míč na pravačku a pěkně vypálil. Jeho technická rána však skončila těsně vedle.

80

United zůstávají i přes velký náskok pevní v obraně, další průnikovou přihrávku zastavil dobrým pozičním postavením Lindelöf.

79

Do míče se z přímého kopu opřel Moullin, ale velkou šancí pohrdl, netrefil bránu.

78

Jennings si vymodlil svým rychlým průnikem faul a Tranmere má k dispozici zajímavý přímý kop.

77

Zápas přeci jen už ve druhém poločase nemá takové tempo, což je vzhledem ke skóre docela logické.

75

Hepburn-Murphy hned podnikl zajímavý průnik do šestnáctky, ale v důležitém momentu mu míč odskočil od kopačky.

74

Střídání v týmu Tranmere Rovers: ze hřiště odchází Morgan Ferrier, přichází Paul Mullin.
Střídání v týmu Tranmere Rovers: ze hřiště odchází Corey Blackett-Taylor, přichází Rushian Hepburn-Murphy.

72

Dalot trefil centrem z pravé strany jednoho z hráčů Tranmere do ruky. Penalta se však nepíská.

71

Z levé strany pokutového území vypálil Chong. Mířil dobře k tyči, ale Davies tam byl a míč vyrazil.

69

Dalot posílal z hloubi hřiště zajímavý míč do vápna pro Greenwooda, ale ten byl nakonec nucen se z vápna stáhnout.

68

Standardce se však United bez jakéhokoliv problému ubránili, Ferrier to nezahrál dobře.

67

Po faulu Lindelöfa má Tranmere k dispozici standardní situaci z pravé strany.

66

Dalotova střel z velkého úhlu ani neprošla na branku Tranmere, takže domácí nyní mohou rozehrávat.

65

Střídání v týmu Tranmere Rovers: ze hřiště odchází David Perkins, přichází Harvey Gilmour.

64

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Harry Maaguire, přichází Brandon Williams.

63

Z tohoto rohového kopu ovšem žádné nebezpečí pro branku Rovers nevzešlo.

62

Lindelöf předvedl dobrý náběh do šestnáctky na přihrávku Dalota a vybojoval rohový kop.

61

Domácí po delší době zahrozili, když Ferrier unikl Jonesovi a dostal se až do vápna. Připraven zasáhnout však byl další obránce Manchesteru Lindelöf.

58

Je třeba pochválit domácí příznivce, kteří své hráče od úvodního hvizdu hlasitě podporují a nepolevují ani teď za stavu 0:6.

57

Šest branek United nastřílelo šest různých hráčů.

56

56. Mason GREENWOOD - 0:6

56

Manchester United právě vstřelil branku!
Penaltu si vzal na starosti mladíček MASON GREENWOOD a poradil si zkušeně. Ze svého pohledu zakončil po zemi doleva a Daviese poslal na opačnou stranu.

56

Davies dostává za penaltový faul také žlutou kartu.

55

55. Penalta po faulu na Chonga.

55

Chong byl v pokutovém území podražen brankářem Daviesem a United budou kopat penaltu!

55

United si posouvají míč na útočné polovině, zatím však daleko od branky domácího týmu.

53

Rohový kop nezahráli domácí dobře, míč směřující na zadní tyč chytil Romero.

53

Taylor se také k centru neprocpal, ale vybojoval alespoň rohový kop.

51

Fred si s míčem neporozuměl a z pravé strany tak centr do šestnáctky nenaservíroval.

50

Tranmere se snaží hrát ve druhém poločase aktivně. Teď se pokoušelo proniknout podél pravé postranní čáry, ale to se mu nepovedlo.

48

Chong se hned zapojil do nebezpečné akce United, ale domácí brankář Davies tentokrát odvedl dobrou práci.

46

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Tahith Chong.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Nemanja Matič, přichází Fred.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
První poločas skončil, Tranmere Rovers prohrává na domácím hřišti s Manchesterem United už 0:5 a o postupujícím do osmifinále FA Cupu je v podstatě rozhodnuto.Domácí sice do zápasu nastoupili sympaticky a vypracovali si nějaké možnosti ze standardních situací, ale jejich nadšení rychle vyprchalo po studené sprše v podobě tří gólů United v rozmezí tří minut. Postupně se prosadili Harry Maguire, Diogo Dalot a Jesse Lingard a po šestnácti minutách to bylo 3:0. Další dvě branky pak hosté přidali na sklonku prvního poločasu, kdy se nejprve hlavou z rohového kopu trefil Phil Jones a pátou branku přidal technickým zakončením Anthony Martial. O pět gólů United se tak postaralo pět různých hráčů.

45+2

45+1

Nastavuje se jedna minuta.

45

United svého soupeře nešetří a těsně před přestávkou přidávají už pátou branku. Obránci Tranmere znovu dali hráčům United před vápnem moře prostoru a tentokrát toho využil ANTHONY MARTIAL, který technickým obstřelem k levé tyči překonal Daviese. Asistence: Luke Shaw.

44

Hráči United pokračují ve své dominanci, už jsou zase nastěhovaní na polovině svého třetiligového soupeře.

43

Domácí se už jistě těší na poločasovou přestávku, aby si mohli nachystat záchranný plán na druhou půli. Jinak z toho bude debakl.

41

41. Phil JONES - 0:4

41

Další hřebíček do rakve Tranmere Rovers. United zahrávali rohový kop z levé strany a na parádní Pereirův centr si na zadní tyči naskočil stoper PHIL JONES a hlavou míč neomylně namířil pod břevno. Asistence: Andreas Pereira.

40

Maguire si navedl míč do podobného prostoru, ze kterého vstřelil první branku utkání, tentokrát však jeho ránu domácí zablokovali.

38

Lingard si to namířil přímočaře do pokutového území a svou sraženou střelou vybojoval rohový kop pro Red Devils.

37

I na velmi špatném terénu zničeném silným lijákem si hráči United celkem dobře předávají míč a hráči Tranmere jen marně běhají bez balónu.

36

Ani napodruhé se Martial ve vápně neprosadil, znovu byl v osobním souboji silnější obránce Clarke.

35

Martial dostal míč do šestnáctky a snažil se dostat přes Clarka. To se mu ale nepovedlo a oba hráči skončili na zemi. Faul v tom nebyl.

34

Lingard mohl znovu zakončovat po přihrávce Shawa, ale míč na špatném terénu hodně skákal a anglický záložník ho netrefil.

33

Taylor hledal centrem z levé strany Morrise. Ten se ale k hlavičce nedostal, protože ho dobře pohlídal Matič.

32

Ferrier si nabíhal na přihrávku za obranu, ale pokračovat nemohl, protože byl v těsném ofsajdu.

31

Domácí vymysleli další zajímavý centr do vápna United, který museli hosté odvracet do zámezí.

29

United porušili pravidlo o ofsajdu a rozehrávat tak bude brankář Tranmere Davies, který se zatím míče téměř nedotkl a třikrát inkasoval.

27

Ve středu pole fauloval švédský stoper United Victor Lindelöf a hrát budou domácí.

26

Pereira mohl klidně ještě přihrávat, ale rozhodl se vystřelit z dálky. Branku o velký kus přestřelil.

25

Taylor se dostal přes Dalota k centru z pravé strany, ale žádného spoluhráče ve vápně nenašel.

24

Matič nepřesně rozehrával a na chvíli tím nabídl míč soupeři. Následně fauloval Jesse Lingard.

22

Greenwoodova střela zpoza pokutového území na branku neprošla, ale United zůstávají v nebezpečném prostoru u míče.

21

Greenwood našel na hranici vápna Lingarda, ale ten tentokrát netrefil míč dobře a branku minul.

20

Ferrier nepolevuje ve svých útočných snahách a znovu prověřil Romera. Ten si prostor u své bližší tyče pohlídal.

19

Další útočník United Martial si také dělal zálusk na branku. Individuálně se uvolnil, ale pak z pravé strany vápna branku netrefil.

18

Neaktivnější hráč Tranmere Ferrier chtěl prověřit Romera střelou z dálky, ale jeho koncovka nebyla přesná.

17

Jesse Lingard se trefil po dlouhé době a v této sezoně vůbec poprvé, takže branku rozhodně potřeboval a mohla by mu zvednout sebevědomí.

16

16. Jesse LINGARD - 0:3

16

Vypadá to, že po šestnácti minutách je po zápase, favorit si jde pro postup. Maguire našel před vápnem JESSEHO LINGARDA, který měl dostatek času na to, aby si míč nachystal na pravačku a pak přesnou technickou střelou k pravé tyči překonal Daviese. Asistence: Harry Maguire.

14

Dalot oslavil svůj první gól v dresu Manchesteru United. Poté si zvládl i své povinnosti v obraně, takže United mohou opět rozehrávat další akci.

13

13. Diogo DALOT - 0:2

13

Rozdíl ve kvalitě obou týmů se projevuje už od začátku a United už vedou 2:0. Z pravé strany si do šestnáctky naběhl DIOGO DALOT a po jednoduché kličce vypálil. Trefil se přesně k protější tyči, tam nemohl Davies dosáhnout. Asistence: Anthony Martial.

11

Tranmere se na druhé straně hned pokusilo o odpověď, ale z rohového kopu se neprosadilo, Romero míč vyboxoval.

10

10. Harry MAAGUIRE - 0:1

10

Domácí jdou z první pořádné šance do vedení! A prosazuje se stoper a kapitán HARRY MAGUIRE, který vzal zodpovědnost na sebe, navedl si míč na pravačku a práskl do míče. Ten i po jemné teči jednoho z domácích hráčů zapadl krásně pod břevno. Asistence: Victor Lindelöf.

9

Romero sebral volný míč v pokutovém území a United se zase mohou začít soustředit na útok.

8

Ferrier z levé strany nacpal míč do pokutového území a po zákroku Maguireho mají domácí další rohový kop.

7

Phil Jones skončil na zemi a má nějaké zdravotní trable s levou nohou. Uvidíme, zda bude moci pokračovat ve hře.

6

Greenwood si narazil míč s Martialem a dostal se do vápna, zakončit se mu ale nepodařilo.

5

Tramnere má dobrý vstup do utkání, favorita zatím nešetří. Z této nabídnuté standardní situace toho ale moc nevytěžilo.

4

Phil Jones nestíhal a musel soupeře zastavit za cenu faulu. Za ten obdržel žlutou kartu.

3

Domácí vytvořili po rohovém kopu zajímavý závar. Nakonec střílel Jennings, ale přímo do rukavic Romera.

2

Také domácí ukázali, že se nebudou bát zaútočit. Do zakončení se dostal Ferrier a jeho střelu srazil na rohový kop Lindelöf.

1

United jsou podle očekávání od úvodního hvizdu aktivní. Poprvé dostal míč do vápna mladíček Mason Greenwood, ale ohrožení branky soupeře z toho nebylo.

1

Tranmere Rovers: Davies (C) – Caprice, Clarke, Monthe, Ridehalgh – Danns, Perkins – Morris, Jennings, Taylor – Ferrier
Náhradníci: Woods, Moullin, Hepburn-Murphy, Gilmour, Pilling, Payne, Wilson

Manchester United: Romero – Lindelöf, Maguire (C), Jones – Dalot, Pereira, Matič, Shaw – Lingard – Greenwood, Martial
Náhradníci: Bailly, Mata, Grant, Fred, Jemes, Chong, Williams

Rozhodčí: Mason – Bennett, Robathan.
Manchester United

Manchester United jedním z historicky neúspěšnějších anglických i světových klubů. V posledních letech však už nesbírá trofeje s takovou samozřejmostí, jako dřív. Aktuálně se United trápí a jsou pod tíhou velké kritiky, v Premier League se nachází na pátém místě s šestibodovou ztrátou na čtvrtou Chelsea. V FA Cupu United vyřadili v předchozím kole v opakovaném zápase Wolverhampton.
Tranmere Rovers
Tranmere je klubem z třetí nejvyšší anglické soutěže League One, takže už jen postup do tak pokročilé fáze poháru je pro něj nečekám úspěchem. Tranmere postupně vyřadilo Wycombe, Chichester a naposledy v opakovaném zápase Watford. Jinak se ale Tranmere moc nedaří, v tabulce League One je až na sestupovém 21. místě a z posledních osmi utkání vyhrálo jediné.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání FA Cupu mezi týmy Tranmere Rovers a Manchester United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

0:6

konec (0:5)

Branky: 10. Maguire, 13. Dalot, 16. Lingard, 41. Jones, 45. Martial, 56. Greenwood

Karty:   4. Jones (MAN), 56. Davies (MAN)

Držení míče: 28 % : 72 %.
Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 7:9. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:11.

Tranmere Rovers: Davies (C) – Caprice, Clarke, Monthe, Ridehalgh – Danns, Perkins (65. Gilmour) – Morris, Jennings, Taylor (74. Hepburn-Murphy) – Ferrier (74. Moullin)

Manchester United: Romero – Lindelöf, Maguire (C) (64. Williams), Jones – Dalot, Pereira, Matič (46. Fred), Shaw – Lingard – Greenwood, Martial (46. Chong)

Rozhodčí: Mason – Bennett, Robathan