2:1

konec (0:1, 1:0, 1:0)

23.01.2020, 13:15 • Zimní stadion v Chebu • O 3.–4. místo • Tomáš Stehlík

Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni David Cekr a Adam Topol. (14:50:38)
Úžasný závěr utkání o bronz! Hrdinou olomouckých je brankář Martin Vojtek, ale velkou pochvalu si zaslouží celý tým Olomouckého kraje. Po obratu skóre a vítězství 2:1 si tedy ze západu Čech odvezou bronzové medaile hokejisté Olomouckého kraje.

44:50

Ungr zblokoval střelu od modré a vyhazuje přes všechny čáry! Tohle už hosté nestihnou.

44:45

Vhazování po pravé ruce Vojtka.

44:38

Obrovský tlak Kraje Vysočina! Martin Vojtek se vydýchává v brankovišti, teď zastavil snad pět střel za sebou.

43:36

Na buly v útočném pásmu hosté v šesti bez brankáře.

43:36

Oddechový čas pro Kraj Vysočina.

43:36

Vyloučení v týmu Olomoucký kraj (Zavoral – 2 min. – držení).

43:20

Sigmung startuje z branky, Vysočina zkouší power-play!

43:00

Běží poslední dvě minuty třetí třetiny, Vysočina rozehrává ze svého pásma.

42:04

Domácí jsou v plném počtu.

41:50

Olomoučtí, kterým patřil onen time-out, se zatím brání dobře, ale vyhodit se teď Drábkovi nepovedlo.

41:14

Oddechový čas pro jeden z týmů. Přes humbuk v hledišti nebyl hlasatel slyšet.

41:14

Kevin Coufal se prokličkoval až před Vojtka, ten jeho bekhendový pokus skryl u pravé tyče.

40:36

David Cekr od červené čáry znovu posílá puk po mantinelu do útočného pásma.

40:10

Olomoučtí vyhráli buly a vyhazují až za Sigmunga.

40:04

Vyloučení v týmu Olomoucký kraj (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jeřábek.

39:31

Tobiáš Kuchta teď vystrašil Sigmunga střelou, která letěla těsně nad.

38:30

Olomoučtí mají vysunutý pressing, se kterým si zatím rozehrávající Vysočina neví rady.

37:20

Kličky Hynka Peše zastavila olomoucká obrana hned za modrou čárou.

36:36

Olomoucký kraj právě vstřelil branku!
Tentokrát to už olomouckému útoku vyšlo! Po nahrávce Kuchty otáčí skóre PATRIK JANECH. Asistence: Tobiáš Kuchta a Ondřej Peškar.

35:40

Peškar poslal puk volnému Janechovi, tomu před odkrytou brankou přeskočil puk čepel hole!

35:22

Přetlačovanou o puk před střídačkou Vysočiny ukončil hvizd hlavního rozhodčího.

34:46

Většina publika zjevně fandí Olomouckému kraji, který teď útočí.

33:56

Následuje první zákrok ve třetí části Martina Vojtka.

33:50

Poprvé ve třetí třetině se do útočného pásma dostali také hosté.

33:06

Vysočina je v plném počtu a vracející se Fábry málem dosáhl na puk. Býval by jel sám na brankáře.

32:53

Střelu Galvase stáhl ze vzduchu do lapačky Sigmung. Do konce trestu Fábryho zbývá 12 sekund.

32:23

Denis Zamazal zblokoval přihrávku a poslal puk ven z pásma.

31:32

Kraj Vysočina vyhazuje až za Vojtka.

31:11

Galvasova střela skončila na zadním mantinelu.

30:30

Olomoučtí jsou rozestaveni v útočném pásmu, mají před sebou dlouhou přesilovku.

30:01

Po druhé třetině mají k bronzovým medailím oba týmy stejně blízko. Olomoucký kraj na konci třetiny ubránil dvojnásobné oslabení a následně ještě ve čtyřech vyrovnal. Třetí třetina začne během malé chvilky.

30:00

29:06

Vyloučení v týmu Kraj Vysočina (Fábry – 2+2 min, vysoká hůl).

29:06

Olomoučtí přežili oslabení pěti proti třem a z úniku vyrovnává DOMINIK JEŘÁBEK. Asistence: Marek Compel.

29:06

Hráč Olomouckého kraje nevypadá vůbec dobře a zamířil v doprovodu záchranářů rovnou do útrob stadionu. Rozhodčí se radí, jak nastalou situaci vyřešit.

29:06

Olomoucký kraj z následného protiútoku vyrovnal! Na ledě však zůstal ležet jeden z útočníků domácích a spěchají k němu zdravotníci.

28:51

Tvrdá rána Porta zaduněla o pravý beton Vojtka.

28:35

Střelu od modré vyrazil Vojtek před Fábryho, ale i s jeho dorážkou si olomoucký brankář nakonec poradil.

28:18

Trojice olomouckých hokejistů se zatím brání úspěšně.

27:49

Vyloučení v týmu Olomoucký kraj (Verner – 2 min., sekání).

27:29

Útočník Kraje Vysočina už je na střídačce v péči zdravotníků.

27:29

Po tvrdém nárazu zůstal u mantinelu za brankou Vojtka ležet Peš s vyraženým dechem.

26:52

26:49

Olomouc už pěknou chvíli hraje s šesti hráči, ovšem i s gólmanem v brance.

26:15

Tobiáš Kuchta přihrávkou zpoza branky trefil hůl brankáře Sigmunga, který si puk naštěstí pro něj srazil jen pod beton.

25:02

V hledišti už je mnoho sportovců, kteří mají po svých disciplínách, a vytvářejí v přerušené hře dobrou atmosféru.

25:02

Zakázané uvolnění Olomouckého kraje.

24:11

Puk vypadl před prázdnou branku na hůl Šantory, který přestřelil! Jeho spoluhráči už zvedali ruce, tohle měl proměnit.

23:38

Šantora zůstal za obranou Olomouckého kraje, ale Vojtek stačil zasáhnout betonem.

23:28

Následné nahození zpět do olomoucké třetiny ukryl Martin Vojtek.

23:18

Olomouc se z tlaku dostává jen vyhozením puku do středního pásma.

22:33

Coufal přihrával před branku na Peše, ten na puk nedosáhl.

21:57

S útočícím Prchalem si skvěle poradil obránce Galvas.

21:14

Oldřich Novák udělal kličku na modré čáře a poslal spoluhráče do ofsajdu.

20:48

Oba celky mají nyní potíže s přechodem středního pásma.

19:45

Vhazovat se po dalším zákroku Sigmunga bude v obranném pásmu Kraje Vysočina.

19:05

Dva na jednoho šli Janech s Kuchtou, druhý jmenovaný netrefil puk dobře.

18:13

Po buly si připravil palebnou pozici Hynek Peš, proti kterému betonem zasáhl Vojtek.

18:07

Po chvíli stejné provinění na druhé straně.

17:26

Zakázané uvolnění Vysočiny.

16:53

Střela Seidenglanze mířila dobře do rohu, ramenem jí stačil vyrazit Filip Sigmung.

16:13

Kraj Vysočina v plném počtu.

15:48

Další pokus Patrika Janecha mířil příliš vysoko.

15:38

Olomoučtí, kteří si z první části přinesli zbytek přesilovky, poprvé zahrozili. Sigmung zasáhl proti střele Janecha.

15:01

První třetina utkání o bronzové medaile je u konce. Díky brzké brance Václava Kudrny zatím vede Kraj Vysočina nad Olomouckým krajem těsně 1:0. Druhá část začne po úpravě ledu zhruba ve 13:52.

15:00

14:56

Čtyři sekundy před sirénou musel Sigmung zasahovat u své levé tyče.

14:32

Olomoucký útok zastavil ofsajd, následně obránci Vysočiny vyhodili.

14:13

Vyloučení v týmu Kraj Vysočina (Jeletz – 2 min., nedovolené bránění).

14:05

A bude se vylučovat na straně Vysočiny, Vojtek už chvátá ke střídačce.

14:00

Běží poslední minuta druhé třetiny.

12:38

Jan Vaněček od modré čáry vyprášil pravý beton Vojtka.

12:02

Ale ten jim nevyšel. Hra je teď plná nepřesností.

11:30

Hanáci se ubránili útočné akci Vysočiny a míří do protiútoku.

10:30

Po zmatcích před Sigmungovou brankou střílel Janech jen do betonu.

10:01

Zakázané uvolnění domácích.

09:14

Olomoucký kraj hraje v plném počtu.

08:35

A střela Hynka Peše míří od vyrážečky Vojtka do ochranné sítě.

08:20

Až teď se Vysočina dostává do útočné třetiny.

08:00

Zatím jsou aktivnější oslabení hráči Olomouckého kraje, kteří hosty ještě nepustili k puku.

07:24

Adam Drábek vyhodil až na Sigmunga.

07:14

Vyloučení v týmu Olomoucký kraj (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Lichner.

06:53

Ale obrana Vysočiny olomoucké zas rychle vyhnala.

06:48

Galvas nahazuje do útočného pásma.

06:22

Nahození Martina Matějíčka ukryl pod lapačkou Martin Vojtek.

05:35

Patrik Janech vystihl rozehrávku Vysočiny, ale do zakončení se nakonec nedostal.

04:12

Tobiáš Kochta se protáhl podél pravého mantinelu a jeho střelu pak udržel v náruči Filip Sigmung.

03:00

Dle informací organizátora turnaje se opravdu bude hrát 3x 15 minut z důvodu dodržení časového harmonogramu.

02:18

Před branku si najel Seidenglanz, mířil nad.

02:10

Zakázané uvolnění Kraje Vysočina.

01:41

Kraj Vysočina právě vstřelil branku!
Kraj Vysočina jde z první větší šance do vedení. Brankáře Vojtka překonal přesnou střelou VÁCLAV KUDRNA. Asistence: Oldřich Novák.

01:23

Úvodní oťukávání mají oba týmy za sebou.

00:01

K utkání o bronz je už připraveno vše, kromě výsledkové tabule, kde svítí 15 minut.

Olomoucký kraj: Vojtek (Valenta) – Zavoral, Drábek, Svozil, Nášel, Galvas, Compel, Juřík, Cekr – Seidenglanz, Lichner, Izák, Janech, Jeřábek, Verner, Hanák, Kuchta, Peškar, Ungr. Trenér: Rutar.

Kraj Vysočina: Sigmung (Černý) – Matějíček, Topol, Vaněček, Bláha, E. Zamazal, Vandas, Jeletz – Port, Prchal, Coufal, Peš, Jungwirth, Doležal, Bakus, Novák, Teplý, Fábry, Kudrna, D. Zamazal, Šantora. Trenér: Morava.

Rozhodčí: Čuňočka – Goltsch, Sýkora.
Všichni aktéři už jsou na ledě. Olomoucký kraj dnes znovu ve žlutých dresech, Kraj Vysočina oblékl modrou sadu.
KRAJ VYSOČINA
Posledního vítěze olympijského turnaje z Vysočiny zastavil v semifinále vítěz karlovarské skupiny z Moravskoslezského kraje. Vyrovnané semifinále v Karlových Varech rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých hokejisté z Vysočiny proměnili jen jeden pokus, oproti čtyřem úspěšným nájezdům soupeře.
Cesta turnajem
SK1 Zlínský kraj 6:3 (2:3, 1:0, 3:0)
SK2 Plzeňský kraj 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
SK3 Olomoucký kraj 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
SK4 Jihomoravský kraj 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
SK5 Liberecký kraj 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
SK6 Jihočeský kraj 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
SEM Moravskoslezský kraj 2:3sn. (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0)
OLOMOUCKÝ KRAJ
Hokejisté Olomouckého kraje v raním semifinále tady v Chebu podlehli 2:5 Královéhradeckému kraji. I když po první třetině prohrávali už 0:3, dokázali se dvěma góly v poslední části vrátit do zápasu a sahali dokonce po vyrovnání. V závěru však doplatili na hru vabank a inkasovali další dvě branky, které rozhodly.
SK1 Jihočeský kraj 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
SK2 Liberecký kraj 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
SK3 Kraj Vysočina 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
SK4 Plzeňský kraj 6:1 ((5:0, 1:1, 0:0)
SK5 Zlínský kraj 2:7 (1:1, 0:6, 1:0)
SK6 Jihomoravský kraj 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
SEM Královéhradecký kraj 2:5 (0:3, 2:0, 0:2)
V programu hokejového turnaje Zimní olympiády dětí a mládeže zbývají už jen dva zápasy. V tom prvním si to o bronzové medaile rozdají hráči Olomouckého kraje a Kraje Vysočina.
Ze Zimního stadionu v Chebu Vás i ve čtvrtek zdraví Tomáš Stehlík!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:15.

2:1

Branky a nahrávky: 30. Jeřábek (Compel), 37. Janech (Kuchta, Peškar) – 2. Kudrna (Novák)

Rozhodčí: Čuňočka – Goltsch, Sýkora

01:41 VYS 0:1 Kudrna (Novák)
07:14 OLK 2 příliš mnoho hráčů, odpyká Lichner
14:13 VYS 2 Jeletz, nedovolené bránění
26:52 OLK 2 příliš mnoho hráčů, odpyká Jeřábek
27:49 OLK 2 Verner, sekání
29:06 OLK 1:1 Jeřábek (Compel)
29:06 VYS 2+2 Fábry, vysoká hůl