5:1

konec (3:0, 1:1, 1:0)

23.01.2020, 11:00 • Zimní stadion v Chebu • O 5. - 6. místo • Tomáš Stehlík

Nejlepšími hráči vyhlášeni Vojtěch Husinecký a Marek Šišák. (12:44:34)
První zápas o konečné umístění v olympijském turnaji končí výsledkem 5:1 pro Ústecký kraj, který tak obsadí 5. místo. Na šesté pozici celkově se umístili hokejisté ze Zlínského kraje.

59:51

Před koncem zápasu šel ještě Holčák sám na brankáře, puk skončil na betonu Málka!

59:41

Devatenáct vteřin před koncem zahráli ústečtí na zakázané uvolnění.

59:24

Oba týmy jsou v plném počtu.

58:58

Šprynar zahrál vysokou holí a vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:00

Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:24

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Zlínský kraj (Volas – 2 min., pozdní dohrání).
Vyloučení v týmu Ústecký kraj (Bystřický – 2 min., držení hole).

56:32

Juráně po zavezení puku do pásma tvrdě, ale čistě, srazil u mantinelu Husinecký.

55:52

Ústecký kraj právě vstřelil branku!
Je pravděpodobně rozhodnuto. Přesilovou hru bleskově využívá šikovnou tečí před brankovištěm TOMÁŠ SKRUTEK. Asistence: Dominik Badinka a Jan Šprynar.

55:45

Vyloučení v týmu Zlínský kraj (Ročák – 2 min., podrážení).

54:37

Síč vyhazuje šikovně do Zlínského pásma a bílí jdou střídat.

53:46

Třem střelám během chvilky čelil David Tuhý. Nejprve pálil od modré Tobola, následně doráželi Adámek a Vaněk, ale na gólmana Ústeckého kraje ani jeden recept nenašel.

52:45

I v oslabení se dokázali ústečtí na chvíli usadit v útočném pásmu, kde ušetřili mnoho vteřin.

52:03

Ústecký kraj vyhazuje do bezpečí.

51:52

Teď Tuhý vůbec nic neviděl. Střela Ročáka proletěla těsně nad břevnem!

51:42

Vyloučení v týmu Ústecký kraj (Klobouček – 2 min., hákování).

51:24

František Hynek zkusil střelu od mantinelu, Málek zasáhl vyrážečkou.

50:58

Před Málkem dobře tečoval puk Čech, o kousek vedle levé tyče.

50:24

Bekhendovou střelu Toboly vyrazil betonem u pravé tyče pozorný Tuhý.

49:24

Další pokus o útok Zlínského kraje končí zakázaným uvolněním.

48:43

Ujíždějícího Urbana dokázal včas zastavit Badinka.

47:47

Nahození Jelénka od modré nedokázal před brankou nikdo ze zlínských tečovat.

47:00

Patrik Volas ve velké šanci přestřelil poté, co k němu vypadl puk před pravou tyčkou.

46:50

Po střele od modré čáry našel Tuhý puk mezi betony.

46:33

Ústecký kraj v plném počtu.

46:20

Další vyhození ústeckých, Šišák se musí vracet pro puk.

45:58

Po buly vyhazuje až k Málkovi obránce Badinka.

45:49

Puk už byl za modrou čárou, Zlínskému kraji pískán ofsajd.

44:52

Ročák se snažil založit přesilovkový útok, ale ústečtí se zatím ubránili.

44:33

Vyloučení v týmu Ústecký kraj (Husinecký – 2 min., sekání).

44:20

Lukáš Heš z prostoru mezi kruhy napálil břevno!

43:56

Od modré to zkoušel Šišák, nad branku ztečoval puk Lukáš Tůma.

43:45

Po pravé straně se k bekhendové střele dostal Martin Holba, Tuhý chytil jeho slabý pokus.

43:05

Dominik Čech byl blízko hattricku! Jeho střela se od tyče odrazila do brankoviště a puk skončil pod ležícím Málkem.

42:18

Střelu Ščišláka zblokoval Adam Jecho.

42:00

Zlínští oslabení přežili, už jsou na ledě v pěti.

41:23

V oslabení ujeli zlínští ve dvou na jednoho obránce. Adámek vzal střelu na sebe a minul.

40:30

Nepřesná přihrávka mezi ústeckými obránci opustila útočné pásmo.

40:01

Po druhé třetině drží Ústecký kraj třígólový náskok na svého soupeře ze Zlínského kraje. Oproti původnímu plánu začne třetí třetina bez úpravy ledu za malou chvíli.

40:00

40:00

Vyloučení v týmu Zlínský kraj (Jecho – 2 min., nesportovní chování). Po odpískání napálil puk do mantinelu Jecho, který kromě kázání dostal od rozhodčího i dvě minuty.

39:08

Tomáš Málek raději podržel nahození a vhazovat se bude po jeho pravici.

39:00

Poslední minuta třetí třetiny.

38:18

Na druhé straně musel betonem zasahovat Málek proti střele Husineckého.

37:38

Hezká střela z otočky Miroslava Holinky minula branku.

36:49

Po chvilce klidu rozehrává ze středního pásma Adam Hamrla.

35:34

Zdeněk Urban se prokličkoval až před Tuhého, který jeho pokus vyrazil betonem.

34:34

Zlínský kraj v plném počtu.

34:26

Tentokrát lapačka Málka zastavila střelu z dálky.

34:09

Další dva zákroky Tomáše Málka. Nejprve vyrazil střelu Síče, poté zakročil i proti dorážce Kloboučka.

33:57

Holčák měl prostor před Málkem, který udržel jeho střelu mezi betony.

33:36

Holinka vyhazuje puk až za ústeckou branku.

33:22

Ale začíná nepřesnou přihrávkou a zakázaným uvolněním.

33:06

Ústečtí v plném počtu, začíná jim zkrácená přesilová hra.

32:48

Postavení mimo hru Ústeckého kraje.

32:34

Vyloučení v týmu Zlínský kraj (Šišák – 2 min., sekání).

32:16

Puk mimo hřiště, vhazovat se bude před Tuhým.

31:50

Hokejisté Ústeckého kraje zatím v oslabení nepouští hosty k puku.

31:06

Vyloučení v týmu Ústecký kraj (Síč – 2 min., podrážení).

30:57

Další dělovka od modré čáry skončila v náruči zlínského brankáře.

30:27

Proti střele od modré čáry zasáhl Tomáš Málek.

30:21

Ústečtí znovu kombinují v útočném pásmu.

29:33

Zlínským se podařilo vyhodit přes celé hřiště.

28:55

Vyloučení v týmu Zlínský kraj (Šedlbauer – 2 min., faul kolenem).

28:02

A když se Severočechům konečně podařilo uvolnit z tlaku, je z toho rovnou gól. Na 4:1 zvyšuje DOMINIK ČECH. Asistence: Jan Šprynar a Dominik Badinka.

27:40

Ústečtí se dlouho nemohou dostat z pásma.

27:01

Robin Gerych se protáhl až před Tuhého, který lapačkou tečoval puk mimo.

26:20

Na útočném výletu obránce Ročák neobešel Jakuba Bednaříka.

25:09

Zlínský kraj právě vstřelil branku!
Po dalším tlaku hosté přeci jen snižují zásluhou obránce ADAMA HAMRLY. Asistence: Tomáš Tobola a Viktor Jelének.

24:45

Teď to útočníci Zlínského kraje sehráli moc hezky a před brankou byl sám Tobola, který minul.

24:10

Jecho vystřelil dobře po přechodu modré čáry. Puk vyrazil betonem Tuhý.

23:33

Na druhé straně po rychlém útoku střílel z otočky Holčák do výstroje Tomáše Málka.

23:10

Zlínský kraj se usadil v útočném pásmu, ale zatím jsou zatlačeni k mantinelu.

22:22

Zlínským ujel puk kousek za modrou čáru, pískán ofsajd.

21:54

Zakázané uvolnění Ústeckého kraje.

21:17

Po rychlém útoku střílel z pravého kruhu Holčák. Jeho pokus minul levý roh branky.

20:44

Ofsajd zastavil první atak Ústeckého kraje.

20:24

První útok zlínským nevyšel a Ročák se musel rychle vracet.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 11:40.
První třetina utkání o 5. místo je za námi. Šance měly sice oba týmy, ale proměnit je zatím dokázali jen hráči Ústeckého kraje. Ti jdou po gólu Vyhlídala v samém závěru třetiny do šaten s náskokem 3:0.

20:00

19:51

Obránce RADEK VYHLÍDAL napřáhl na modré čáře a jeho rána skončila až za zády Tomáše Málka. Asistence: Lukáš Tůma.

19:33

Proti střele Čecha zakročil lapačkou Málek.

19:25

Ústečtí už jsou zpátky v útočném pásmu.

19:02

Hned po buly vyhazuje puk až k Tuhému Matyáš Adámek.

18:56

Vyloučení v týmu Zlínský kraj (Tobola – 2 min., podrážení).

18:29

Tůma posílal do dobré pozice puk Bednaříkovi, který na něj nedosáhl.

18:13

Pískán úmyslný ofsajd Ústeckého kraje. Hra se přesune před Davida Tuhého.

16:07

Zakázané uvolnění Zlínského kraje.

15:42

Robin Gerych zkoušel zasunout puk kolem tyče, ale tam byl připravený David Tuhý.

14:58

Tobola zkoušel obejít Františka Hynka, ústecký obránce ho z šance vytlačil.

14:35

Přihrávka rukou, vhazování ve středním pásmu.

14:16

Před branku dostal přihrávku Gerych, následně dorážel Heš, ale ani jeden ze zlínských útočníků puk do sítě nedostal.

13:08

Z otočky na hranici brankoviště to zkoušel Holčák, jenže mimo.

11:44

Na druhou stranu následně ujel Dominik Čech, kterého vychytal Tomáš Málek!

11:36

Adámek zůstal na chvíli sám a trefil levý beton Tuhého.

10:54

Rozehrávku Gerycha přerušil čárový kvůli ofsajdu.

10:25

Heš zkoušel střelu z větší dálky, Tuhý byl pozorný.

09:48

Další střela Skrutka trefila do hlavy jeho spoluhráče Dominika Čecha.

09:00

Obránce Síč cpal puk před brankoviště, kde ho uklidili do bezpečí zlínští obránci.

08:03

Oba brankáři se předvedli během krátké chvíle. Nejprve hlavou vyrazil střelu Hamrly Tuhý, na druhé straně krásným semaforem zlikvidoval střelu Skrutka Tomáš Málek.

06:46

Poprvé se ukázal Lukáš Heš, který nedokázal v dobré šanci přehodit beton Davida Tuhého!

06:00

Po sérii nepřesností se ústečtí neudrželi v pásmu a budou rozehrávat znovu od své branky.

04:45

Po necelých pěti minutách vedou domácí už o dvě branky. Po přesné přihrávce Šprynara překonal brankáře střelou z první DOMINIK ČECH. Asistence: Jan Šprynar.

04:08

Ovšem bez úspěchu a na druhou stranu už se valí útok bílých.

03:45

Lukáš Heš rozehrává další útočnou akci.

03:15

Bednařík poslal do dalšího úniku Holčáka, kterému při převzetí puku podjely brusle.

02:44

Tuhý tentokrát zasáhl levým betonem proti střele Šišáka.

02:32

Po rychlém útoku střílel z levého kruhu Martin Holba do vyjetého Davida Tuhého.

01:25

Do rychlého vedení se dostávají hráči Ústeckého kraje. Střelu LUKÁŠE TŮMY propustil za svá záda Málek. Asistence: Jakub Bednařík a Tomáš Holčák.

00:55

První zákrok má za sebou Tomáš Málek po střele Bednaříka.

00:11

První útok Zlínského kraje zastavil ofsajd.

00:01

Ústecký kraj: Tuhý (Kokhanin) – Badinka, Bystřický, Hynek, Vyhlídal, Husinecký, Síč, Zetek – Šprynar, Skrutek, Klobouček, Chlán, Čech, Maštalířský, Ščislák, Bednařík, Tůma, Holčák, Mišovic. Trenér: Goga.

Zlínský kraj: Málek (Vilém) – Jelének, Šišák, Ročák, Žižka, Hamrla, Stuchlík, Šedlbauer – Vaněk, Urban, Tobola, Kaláč, Adámek, Juráň, Holinka, Gerych, Volas, Jecho, Holba, Heš, Babulík. Trenér: Pšurný.

Rozhodčí: Květoň – Baxa, Juránek.
V bílých dresech už jsou na ledě hokejisté Ústeckého kraje. Na zlínské se zatím čeká, ti dle pravidel turnaje nastoupí v modré sadě.
Pozor ještě na jednu změnu, utkání o 5. místo už se hraje klasicky 3x 20 minut čistého času a v případě nerozhodného stavu po třetí třetině následují prodloužení (5 minut, 4 na 4), případně samostatné nájezdy.
ZLÍNSKÝ KRAJ
Zlínský kraj skončil na třetím místě chebské skupiny se ztrátou dvou bodů na semifinále a náskokem dalších dvou bodů na čtvrté místo. Čtyřikrát dosud vyhrál, dvakrát skončil jako poražený. Zlínští se pyšní nejlepším skóre turnaje – 29:14. Devětadvacet vstřelených branek je daleko nejlepším číslem mezi všemi týmy, stejně tak sedm zásahů v přesilových hrách (18 přesilovek, 38,89% úspěšnost). Za touto produktivitou stojí zejména dvojice Adam Jecho (6+11, nejproduktivnější hráč celého turnaje) a Lukáš Heš (8+2, nejlepší střelec celého turnaje). Gólmani se v brance Zlínského kraje dosud pravidelně střídali. Lepší čísla má Lukáš Vilém, který odchytal tři utkání s průměrem 1,14 a úspěšností zákroků 94,34% (nemá však odchytaný dostatečný počet minut, aby byl zahrnutý do celkových statistik turnaje).
ÚSTECKÝ KRAJ
Hokejisté Ústeckého kraje skončili na třetím místě skupiny A zásluhou lepšího skóre před týmem z Hlavního města Prahy. V předchozích třech dnech si připsali tři výhry, dvě remízy a jednu prohru při skóre 18:11. Nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem ústeckého týmu je Lukáš Tůma, který drží průměr bodu na zápas (4+3). V brance má pevné místo David Tuhý, který odchytal v základní skupině pět zápasů s výbornou úspěšností zásahů 94,06% a průměrem 1,38 (v obou statistikách 5. nejlepší brankář turnaje).
V zápase o 5. místo, což je takové malé finále zklamaných, proti sobě vyjedou na led týmy Ústeckého kraje a Zlínského kraje.
Zimní olympiáda dětí a mládeže 2020 vstoupila do svého posledního dne. Dnes tedy vyvrcholí i hokejový turnaj a my nyní pojďme sledovat utkání o 5. místo.
Ze Zimního stadionu v Chebu Vás i ve čtvrtek zdraví Tomáš Stehlík!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

5:1

Branky a nahrávky: 2. Tůma (Bednařík, Holčák), 5. Čech (Šprynar), 20. Vyhlídal (Tůma), 29. Čech (Šprynar, Badinka), 56. Skrutek (Badinka, Šprynar) – 26. Hamrla (Tobola, Jelének)

Rozhodčí: Květoň – Baxa, Juránek

01:25 ULK 1:0 Tůma (Bednařík, Holčák)
04:45 ULK 2:0 Čech (Šprynar)
18:56 ZLK 2 Tobola, podrážení
19:51 ULK 3:0 Vyhlídal (Tůma)
25:09 ZLK 3:1 Hamrla (Tobola, Jelének)
28:02 ULK 4:1 Čech (Šprynar, Badinka)
28:55 ZLK 2 Šedlbauer, faul kolenem