Plzeňský kraj – Liberecký kraj

1:5

konec (0:0, 1:3, 0:2)

20.01.2020, 10:45 • Zimní stadion v Chebu • Skupina B • Tomáš Stehlík

Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni Adam Jiřícek a gólman Matyáš Petříček. (12:12:33)
Hokejisté Libereckého kraje si závěr v poklidu pohlídali a připisují si první dva body do tabulky chebské skupiny. Svého soupeře z Plzeňského kraje po celý zápas přehrávali a zvítězili zaslouženě 5:1.

44:00

Plzeňští v plném počtu, minuta do konce.

43:45

Dobrou střelu poslal od modré čáry Diego Pérez, brankář Smola vykopl puk pravým betonem.

43:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

42:39

Liberecký kraj se sice nemůže dostat do útočného pásma, nicméně s pukem na holi se postupně přibližují prvnímu vítězství.

42:00

Vyloučení v týmu Plzeňský kraj (Buzek – 2 min., hrubost).

41:05

Po nepřehledné strkanici před brankou Smoly se bude vhazovat v obranném pásmu Plzeňského kraje.

40:49

Liberecký kraj v plném počtu.

40:25

Plzeňský kra, který nyní dohrává přesilovou hru se snaží s nepříznivým stavem něco udělat, ovšem obrana libereckých odolává.

39:12

Liberecký kraj právě vstřelil branku!
Co se týmu Libereckého kraje nepodařilo v přesilové hře, napravují při hře 4 na 4. Na 5:1 zvyšuje po přihrávce Janaty MATOUŠ JAKUBEC. Asistence: Radek Janata.

38:49

Vyloučení v týmu Liberecký kraj (Hois – 2 min., nedovolené bránění).

38:46

Sám na brankáře se v oslabení řítil Ondřej Křemen, krásným blafákem zamotal hlavu Petříčkovi, jenže puk zazvonil o břevno!

38:02

Plzeňským se krátce po vhazování podařilo vyhodit puk z pásma a hokejisté Libereckého kraje musí rozehrávat ze své obranné třetiny.

37:55

Vyloučení v týmu Plzeňský kraj (Hořejší – 2 min., pozdní dohrání).

37:25

Marek Hořejší si nabruslil před branku a z dobré pozice trefil tyč!

36:31

Hráči Plzeňského kraje nyní pokračují v útoční aktivitě. Od modré čáry střílel obránce Buzek, jenže trefil jen brusle před sebou stojícího protihráče.

36:01

Plzeňští se po delší době drali do útoku, ale jejich snahu zastavil ofsajd.

35:10

Po střele Shpilky se k odraženému puku dostal ještě Tadeáš Vološín, ale Antonín Smolka i tentokrát podržel svůj tým.

34:33

Další mela před brankářem Smolou. U jeho pravé tyče bylo hodně živo, ale stav zůstává neměnný.

33:38

Vzápětí šli dva na jednoho útočníci Libereckého kraje, ale ani nadvakrát na Antonína Smolu nevyzráli!

32:50

Po zaváhání jednoho z libereckých obránců zůstal sám před brankou Ondřej Hájek, který ovšem gólmana Petříčka nepřekonal.

31:43

Liberecký kraj jde do trháku. Po rychlé útočné akci zvyšuje už na 4:1 SAMUEL FIALA. Asistence: Jakub Dvořák.

31:23

Ofsajd Plzeňského kraje, vhazovat se bude ve středním pásmu.

30:25

Do první šance poslední třetiny se dostali liberečtí, ale obrana Plzeňského kraje zvládla těžkou situaci.

30:01

Po výměně stran začne třetí třetina za pár okamžiků.
Ve druhé třetině už začaly padat branky. Třikrát se trefili hokejisté Libereckého kraje, kteří si do poslední části ponesou dvoubrankový náskok.

30:00

29:40

Snížení měl na holi dvacet sekund před koncem Ondřej Křemen, ale proti byl brankář Matyáš Petříček!

28:51

Hokejisté ze severu Čech jsou nadále při chuti, ale jejich další útok zastavilo postavení mimo hru.

27:55

Liberecký kraj nakonec využívá přesilovou hru. Na 3:1 zvyšuje VOJTĚCH HOIS. Asistence: Pavel Průšek.

27:38

Nyní se oslabeným hráčům Plzeňského kraje podařilo vyhodit přes všechny čáry.

26:47

Liberečtí v přesilové hře znovu zahrozili. Střelu Varádyho od modré chytil Antonín Smola.

26:37

Vyloučení v týmu Plzeňský kraj (Jiříček – 2 min., podrážení).

25:31

Jenže Liberecký kraj si rychle bere vedení zpět. Po přihrávce Jaromíra Péreza se trefuje VOJTĚCH HOIS. Asistence: Jaromír Pérez a Pavel Průšek.

24:38

Plzeňský kraj právě vstřelil branku!
A ten se Plzeňskému kraji vydařil! ADAM JIŘÍČEK vyrovnává stav utkání. Bez asistence.

24:20

Ondřej Křemen se nedostal přes střední pásmo a plzeňští budou muset založit nový útok.

23:33

Ondřej Hájek vyslal prudkou střelu na brankáře Petříčka, ale ten máchl svou lapačkou a puk v ní našel.

21:08

Po rychlé rozehrávce brankáře Petříčka střílel z pravého kruhu Radek Janata, ale jeho střela minula Smolovu branku.

19:50

Liberečtí se ubránili dalšímu útočnému nájezdu svého soupeře a nyní se sami snaží založit protiútok.

18:16

Adam Jiříček se proháčkoval skrz celé útočné pásmo, ale nakonec ho liberečtí obránci zatlačili až za branku.

17:33

Hráči Libereckého kraje jsou nadále aktivní a kombinují v útočném pásmu.

16:36

Liberecký kraj jde do vedení! Jakub Dvořák našel pěkně před brankou najetého TADEÁŠE VOLOŠÍNA, který napoprvé neprostřelil Smolu, ale následně došťouchal puk za brankovou čáru. Asistence: Jakub Dvořák, Stanislav Pavlišta.

15:42

Do dobré pozice před brankou se dostal Jaromír Pérez a brankář Antonín Smola si připsal první zákrok druhé třetiny.

15:01

První třetina utkání mezi Plzeňským krajem a Libereckým krajem přes několik dobrých šancí skončila bez branek. Hokejisté z Plzeňského kraje nevyužili dvě přesilové hry. Druhá třetina začne po úpravě ledu přibližně v 11:25.

15:00

14:18

Střela Antonína Lučana od modré čáry skončila v hradbě těl před brankovištěm a liberečtí se vymaňují z obranného pásma.

13:19

Do dobré pozice se v závěru přesilovky dostal Marek Hořejší, ale jeho střela byla zblokována.

12:06

Plzeňský kraj se sice usadil v útočném pásmu, ale bránící se liberečtí zatím nepustili západočechy ke střele.

11:23

Vyloučení v týmu Liberecký kraj (D. Pérez – 2 min., držení hole).

10:45

Dobrou přihrávku na modrou čáru dostal Adam Buzek, jenže promáchl a plzeňští přišli o pásmo.

09:45

Jaromír Péraz hledal před brankovištěm najetého Vojtěcha Hoise, ale liberečtí se nakonec ke střele nedostali.

08:40

S dalším náznakem přečíslení si poradila obrana Libereckého kraje.

07:30

Další obrovská šance na druhé straně! Hois našel před brankou Janatu, který minul odkrytou část branky!

06:51

Rozehrávku libereckých vystihl Aleš Mazanec, který se řítil sám na branku, jenže na Petříčka nevyzrál.

05:43

Hosté se ubránili a následně po rychlém útoku zahrozil Jansa. Antonín Smola si připsal první vážnější zákrok.

05:08

Dvě sekundy před návratem Dvořáka na led ukryl střelu jednoho z obránců v náruči Matyáš Petříček.

04:35

Nyní už přesilovková formace Plzeňského kraje kombinuje v útočném pásmu.

03:42

První přesilovou hru si zahrají hráči Plzeňského kraje. Ti ovšem při založení útoku zahráli na zakázané uvolnění a hra se přesouvá před Antonína Smolku.

03:10

Vyloučení v týmu Liberecký kraj (Dvořák – 2 min., nedovolené bránění).

02:43

Plzeňští jsou od začátku aktivnější, nyní však ztratili nepřesnou přihrávkou útočné pásmo.

01:55

Nyní se před odkrytou brankou Petříčka zjevil Ondřej Křemen, ale v dobré šanci minul!

01:20

S náznaky prvních šancí si zatím na obou stranách dobře poradily obrany obou celků.

00:20

Do prvního útoku se po buly hnali hráči Libereckého kraje, ale jejich snaha skončila zakázaným uvolněním.

00:01

Plzeňský kraj: Smola (Mečl) – Prošek, Štulc, Lučan, Hromádka, Buzek, Černý, Šlosar, Sochor – Hájek, Bílek, Hořejší, Šmíd, Mazanec, Reiser, Horský, Křemen, Kaiser, Benák, Jiříček, Komínek. Trenér: Vostřák.

Liberecký kraj: Petříček (Leško) – D. Pérez, Ehrenberger, Ciolek, Varády, Jakubec, Nebuželský, Dvořák, Průšek – Pavlišta, Kučera, Reidel, Hrabčák, J. Pérez, Fiala, Hois, Zverka, Vološín, Shpilka, Jansa, Janata. Trenér: Fiala.

Rozhodčí: Zubzanda – Baxa, Suchý.
Oba týmy už se rozehřívají na ledě. Plzeňští nastoupí v bílých dresech, hráči Libereckého kraje v červených.
Nyní už se budeme věnovat druhému dnešnímu utkání chebské skupiny B, ve kterém změří síly hokejisté Plzeňského kraje a Libereckého kraje.
Oproti dospělému hokeji se zápasy hrají na 3x 15 minut (až zápasy o páté a třetí místo a finále se hrají 3x 20 minut), úprava ledu probíhá po první třetině a po konci utkání. Na ledě budou (kromě finále) pouze tři rozhodčí – dva čároví a jeden hlavní. Délky trestů jsou klasické, tedy 2 minuty, 5 minut, případně osobní trest 10 minut.
Základní skupiny turnaje se hrají systémem každý s každým. Hraje se dvoubodovým systémem, v základních skupinách se tedy nerozhodné zápasy nebudou prodlužovat. První dva týmy z obou skupin se následně křížem střetnou v semifinále, celky na třetích místech čeká utkání o páté místo. Dnes začínající základní skupiny se dohrají ve středu, kompletní play-off je pak na programu ve čtvrtek, a kromě jednoho semifinále se odehrají zde v Chebu.
Mé jméno je Tomáš Stehlík a budu Vám psát onlajn přenosy ze skupiny B, která se odehraje na zimním stadionu v Chebu. Tuto skupinu tvoří obhájci z Vysočiny, dále Plzeňský kraj, Olomoucký kraj, Jihomoravský kraj, Jihočeský kraj, Liberecký kraj a Zlínský kraj.
Vážení čtenáři, v neděli byly v Karlových Varech slavnostně zahájeny Hry IX. Zimní olympiády dětí a mládeže. Dnes startuje krom jiného také hokejový turnaj. Posledním hokejovým vítězem dětské olympiády, která se v roce 2018 konala v Pardubickém kraji, byl Kraj Vysočina. Stříbro bral před dvěma lety Moravskoslezský kraj, bronz pak připadl kraji Královéhradeckému.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:45.

1:5

Branky a nahrávky: 25. Jiříček – 17. Vološín (Dvořák, Pavlišta), 26. Hois (Pérez, Průšek), 28. Hois (Průšek), 32. Fiala (Dvořák), 40. Jakubec (Janata)

Rozhodčí: Zubzanda – Baxa, Suchý

03:10 LBK 2 Dvořák, nedovolené bránění
11:23 LBK 2 Pérez, držení hole
16:36 LBK 0:1 Vološín (Dvořák, Pavlišta)
24:38 PLK 1:1 Jiříček
25:31 LBK 1:2 Hois (Pérez, Průšek)
26:37 PLK 2 Jiříček, podrážení
27:55 LBK 1:3 Hois (Průšek)