HC Kometa Brno – HC Sparta Praha

3:4

po prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)

16.01.2020, 18:00 • DRFG arena • 11. kolo • Jan Tajzler (@HonzaTajzler)

Sparta dokázala v Brně zvítězit, čímž potvrdila svou mimořádnou formu ve skupině O pořadí v play-off a natáhla svou sérii výher na 13 zápasů v řadě. Domácí Brňané však s favorizovaným celkem odehráli vyrovnanou partii. Tým z hlavního města si nyní vychutnává vítězný ceremoniál ve středovém kruhu. S tímto konstatováním se s vámi loučím a z Brna přeji příjemný večer. (20:02:18)

61:01

Sparta právě vstřelila branku!
Sparta využívá přesilovou hru a stává se vítězem dnešního utkání! Na modré čáře nabil David na střelu z voleje JANU LUDVÍKOVI a ten dokázal prostřelit vše, co mu stálo v cestě. Asistence: František David.

60:50

Střelu Ducháče dokázal Bizoň vyrazit do ochranné sítě, rozhodčí hru přerušil, ač si byl vědom, že v dorostenecké kategorii se tohle nepíská, z jeho gesce bylo patrné, že se hráčům omlouvá.

60:26

Sedláčkovi se nyní podařilo zavést kotouč do obranného Sparty, odkud budou Pražané znovu startovat do protiútoku.

60:02

Prodloužení začalo a jak jsme avizovalo, Sparta hraje přesilovou hru 4 na 3.

60:01

Základní hrací doba je u konce. Oba celky si rozdělí po jednobodovém zisku, kdo získá bonusový bod navíc, o tom rozhodne pětiminutové prodloužení, do kterého půjdou Pražané s výhodou jednoho muže navíc. Kometa byla blízko i ke tříbodovému zisku, ale ten odmítl v čase 57:57 Jakub Zembol. Remíza je vzhledem k průběhu utkání nejspíš spravedlivá, uvidíme, kdo nakonec bude mít po dnešku větší důvod ke spokojenosti. Prodloužení začne za malou chvíli.

60:00

59:51

Sparta si v posledních vteřinách zahraje přesilovou hru, a pokud ji bleskově nevyužije, přenese si ji i do prodloužení. Dvě minuty za hákování nafasoval Adam Boltvan.

59:32

Závěr utkání už se nese v opatrném duchu, ani jeden z celků nechce udělat rozhodující chybu.

57:57

Sparta srovnává stav skóre! Povedenou akci Pražanů vedl Adamec, jenž přenechal zadovkou kotouč JAKUBU ZEMBOLOVI a tomu se podařilo prostřelit Bizoně. Asistence: Andrej Adamec.

57:32

Od modré čáry napřáhl Adamec, ovšem brněnskou branku přestřelil.

56:40

Sparta je v plném počtu.

56:01

Kometa se v přesilové hře nedostává k ohrožení Krbečkovy branky, zdá se jakoby domácí už chtěli hrát na výsledek a bránit hubený náskok.

54:40

Šalé nyní vyslal do samostatného úniku Sedláčka, jenž se však k zakončení nedostal vinou Hölla, Kometa se marně dožadovala trestného střílení, avšak zahraje si přesilovou hru.

53:56

Kometa i Sparta už hrají znovu v plném počtu.

53:48

Hra ve čtyřech nepřináší brankové příležitosti, ještě že za chvíli už budou oba celky kompletní.

51:56

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Krupička – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Pigl – 2 min., hrubost).

50:40

Straka si najel mezi kruhy, odkud se pokoušel vyrovnat, Bizoň ovšem pohotově zasáhl svým betonem.

50:22

Zakázané uvolnění Sparty.

50:12

Kometě se úspěšně daří odrážet útočné choutky Sparty, ta se při plném počtu hráčů jen s těží propracovává do brněnské třetiny.

49:10

Kometa hraje v plném počtu.

48:33

Bizoň nyní odolala sparťanské vlně, když nejprve zakončoval prudkou střelou zápěstím Krupička a k odraženému kotouči se dostal ještě Mácha, brněnský brankář však předvedl dostatečnou rychlost, aby oba pokusy zneškodnil!

47:45

Sparta hraje v plném počtu.

47:40

Střelecký pokus od modré čáry v podání Tůmy zachytil Bizoň bez problému ve své lapačce.

47:10

Vyloučení na straně brněnské Komety, dvě minuty za sekání ve středním pásmu obdržel Nesim Harmim.

46:15

Kometa právě vstřelila branku!
Kometa otáčí skóre a poprvé v utkání se dostává do vedení! Sever zpoza branky našel ROMANA OTAVU, jenž z voleje umístil kotouč pod horní tyč pražské branky. Asistence: Alex Sever.

45:45

Šalé ve vlastním oslabení ujel do přečíslení společně s Piglem, jejich akce sice za zády Krbečka neskončila, ale Kometa vytěžila alespoň faul. Přesilovku Sparty ukončil David Straka, jenž si pomohl sekáním.

45:17

Sparta si v dnešním utkání zkusí první početní výhodu, provinilcem na straně Brna je Ivo Sedláček, jenž odjíždí na dvě minuty za podráždění.

44:41

Obrana Komety nyní dala dostatek prostoru hostujícímu Vitouchovi, jenž se mazlil s kotoučem před Bizoněm, nakonec se snažil vylepšit pozici Krupičkovi, ovšem ten jeho přihrávku nedokázal doklepnout do brněnské branky.

43:45

Ve hře Sparty se nyní objevuje řada nepřesností, i proto se nedokázal usadit v útočném pásmu.

43:07

Zakázané uvolnění Sparty vrací hru před Krbečka.

42:50

Další slibný pokus Svobody, tentokrát jeho střela protáhla brankáře Krbečka, který si však připsal další úspěšný zákrok.

41:51

Svoboda zachytil rozehrávku Sparty ve středním pásmu a okamžitě si najel do střelecké pozice, s jeho pokusem však Krbeček neměl větší problémy a bez problému ukryl kotouč v lapačce.

40:53

Krupičkovi se nyní podařilo procedit kotouč na Máchu, jenž se snažil obhodit brankáře Bizoně, ten si však povyjel z branky a šanci hostujícího útočníka zneškodnil.

40:20

Sparta se opět snaží aktivně zahájit třetinu, ale vlastní vinou se teď o útočné pásmo připravila.

40:01

Druhá třetina přinesla svižný hokej z obou stran a celkem tři branky. Kometě se nejprve podařilo srovnat zásluhou Alexe Severa. Kometa měl poté k dispozici další přesilovou hru, po jejímž neúspěšném odehrání držela Spartu ještě chvíli v náporu. Pražané ovšem dokázali z brejkové situace znovu odskočit, když přihrávku Krupičky zužitkoval Tomáš Václavík. Kometě však tentokrát netrvala odpověď dlouho a obnovení vyrovnaného stavu zařídil Roman Otava. Třetí třetina tak nabízí rozuzlení dnešního bojovného utkání, odstartuje v 19:25, a pokud se ani v závěrečné periodě nerozhodně, bude následovat prodloužení.

40:00

39:44

Druhá třetina se dohrává ve středním pásmu.

38:01

Oba celky jsou opět v plném počtu hráčů.

37:56

Je znovu vyrovnáno! Němec nyní obkroužil branku Sparty, aby vystřelil z levého kruhu, Krbeček kotouč pouze vyrazil a k dorážce se dostal ROMAN OTAVA, kterému se podařilo obnovit vyrovnaný stav. Asistence: František Němec.

37:20

Na druhé straně se ke střeleckému pokusu dostal Broš, jeho střela měla potřebnou razanci, avšak postrádala přesnější parametry.

36:57

Po přihrávce Fajmona se ve slibné palebné pozici ocitl Šalé, pozorný Krbeček opět dokázal Spartu podržet.

36:01

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Ducháč – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Sever – 2 min., sekání).

35:51

Sparta mohla odskočit do dvoubrankového náskoku, po přihrávce Vitoucha zakončoval Tůma, Bizoň se však nyní stačil včas přemístiti.

35:07

Sparta přečkala krušné chvíle a z ojedinělé akce si bere zpět jednobrankový náskok! Situace připomínal vyrovnávací branku Brna. Krupička dokázal po jízdě na pravém křídle obkroužit brněnskou branku a u protější tyče našel neporytého TOMÁŠE VÁCLAVÍKA, jenž už neměl problém uklidit kotouč za bezmocného Bizoně. Asistence: Jan Krupička.

34:53

Po střele Eicha už musel Krbeček zasáhnout, ovšem bez větších problému střelu vyrazil.

34:29

Pražané nadále čelí náporu Brna, ovšem její hráči výborně blokují střelecké pokusy domácích.

34:12

Sparta kompletní.

33:28

Spartě se teď daří dobře bránit, Kometa se nemůže zformovat v útočném pásmu.

32:41

Sparta se zásluhou Broše osvobozuje.

32:11

Kometa si podruhé v utkání zahraje přesilovou hru. Dvě minuty obdržel Sebastian Pražák za hákování.

30:32

Nekvapil nyní uvolnil Fajmona, jenž už měl před sebou pouze brankáře Krbečka, ovšem ve své bekhendové kličce neuspěl.

28:43

Kometa je nyní aktivnějším týmem směrem do ofenzívy, Sedláček uvolnil ke střele příležitost Otavovi, ten však z otočky Krbečka nenachytal.

27:56

David po delší době připravil práci pro brněnského Bizoně, ten si však s jeho nahozením bez větších problémů poradil.

26:27

Ihned po vhazování pálil Sever, Krbeček byl tentokrát proti brněnskému střelci úspěšný.

26:22

Šalé to zkusil střelou skrz bránící hráče, Krbeček si ovšem jeho pokus pohlídal.

25:25

Sparta se snaží probít do útočného pásma, Kometa ovšem důsledně střeží modrou čáru.

23:55

Kometa srovnává stav skóre! Otava obkroužil s kotoučem branku soupeře a připravil střeleckou pozici mezi kruhy ALEXI SEVEROVI, jenž střelou z první do protipohybu brankáře srovnal krok s Pražany. Asistence: Roman Otava.

23:36

Hostující brankář Krbeček nyní zůstal ležet otřesen na ledové ploše, zdá se však že se otřepal a bude pokračovat ve hře.

23:29

Na druhé straně nahazoval od modré čáry Krupička, kotouč jen těsně minul brněnskou branku.

22:52

Šalé se svou kličkou sice neuspěl, ale Kometa se udržela v útočném pásmu a do kotouče se vší silou opřel Fajmon, Krbeček dokázal pohotově zasáhnout a vhazuje se po jeho levici.

22:32

Neúspěšná rozehrávka hostů vede k zakázanému uvolnění, vhazuje se před Krbečkem.

22:23

Také Kometa Pražanům teď nic nedovolila a hra se znovu skrz střední pásmo přelévá ze strany na stranu.

21:42

Obrana Sparty se nyní dobře vypořádala s přítomnosti brněnských útočníků a hledá cesty k přechodu skrz střední pásmo.

20:44

Na druhé straně se k odraženému kotouči dostal Sedláček, ovšem sestřelil pouze bránícího Zembola.

20:17

Sparta se v úvodu prostředního dějství hrne do útočného pásma, kde se pere o prostor ke kombinaci.

20:01

V první třetině jsme byli svědky bojovného utkání, které nepřinášelo zrovna líbivý hokej s brankovými příležitostmi. Skóre zápasu se podařilo otevřít favorizované Spartě, když se ze druhé vlny prosadil David Senčák. Kometa mohla odpovědět v přesilové hře, ale krom střely Eduarda Šalého se k ničemu nedostala. Po první dvacetiminutovce tak jsou spokojenější hosté z hlavního města, nicméně utkání je nadále otevřené. Druhá třetina odstartuje v 18:40.

20:00

19:03

Pigl nyní postupoval ve spolupráci se Šalé, nakonec se ke střele dostal Sedláček, který však rozvlnil pouze boční síť pražské branky.

18:21

Boltvan nyní připravil příležitost Nekvapilovi, ten pouze vložil hůl do prudké přihrávky a snažil se usměrnit kotouč, který jen těsně minul Krbečkovu branku.

17:49

16:48

Kometa dlouze kombinovala, nakonec útočnou akci zakončil střeleckým pokusem Šalé, Krbeček úspěšně zasáhl svým betonem.

15:49

První vyloučení v dnešním utkání, přesilovou hru si zahraje domácí Kometa. Dvě minuty za podrážení fasuje Andrej Adamec.

14:25

Rychlý protiútok v podání hostujícího Broše, jenž se dostal až do bezprostřední blízkosti brankáře Bizoně, recept na něj však nenašel.

13:53

Další střela v podání brněnského Boltvana míří znovu mimo.

13:17

Přihrávka Sedláčka na Pigla neprošla, kdyby ano tak by se brněnský útočník hnal na Krbečka zcela osamocen.

12:34

Nyní probíhají souboje o kotouč ve středním pásmu, ani jednomu z celku se momentálně toto krizové území nedaří s kotoučem přejít.

11:27

Kometa usiluje o bleskovou odpověď a na chvíli uzamkla Pražany ve vlastním obranném pásmu, ovšem Boltvanova střela skončila mimo.

10:05

Sparta otevírá skóre zápasu, protiútok svého týmu dojížděl ze druhé vlny DAVID SENČÁK a přesnou střelou mezi Bizoňovy betony posílá svůj tým do vedení. Sebastian Pražák, Jakub Červenka.

09:05

Harmim nyní mohl otevřít skóre zápasu, Krbeček byl však znovu proti, na druhé straně se do podobné příležitosti dostal Senčák, ten však branku minul.

08:32

Nyní se po menším závaru před Krbečkem snažil prosadit Boltvan, hostující brankář byl ovšem připraven jeho pokus pokrýt.

08:05

Zatím se nedá jednoznačně říct, který z celku má navrch, Kometa se dokázala srovnat s tempem hry, ale brankové příležitosti obě obrany příliš nepovolují.

06:55

Kometa byla v zajímavé příležitosti, kdy se na branku hrnul osamocený Harmim, ale brněnský útočník nedokázal zakončit, a tak bylo pro brankáře Krbečka snadné dostat puk pod kontrolu.

06:14

Až nyní se píská zakázané uvolnění Komety, hra se stěhuje před Bizona.

05:58

Hraje se dlouhá pasáž bez přerušení, prakticky od úvodního vhazování se téměř nepřerušovalo.

05:15

Kometa se nakrátko dostala do útočného pásma, což se modrobílým podařilo po dlouhé době, jenže ještě než stačil Pigl zakončit byl odzbrojen hostujícími obránci.

04:26

Sparta se snaží zařadit vyšší rychlostní stupeň, defenzíva Brna však zatím odolává a nepovoluje soupeři usazení před Bizoněm.

03:42

Vitouch dostal nyní nabito do mezikruží, odkud vypálil z voleje, jeho koncovka však zamířila mimo Bizoňovu branku, tohle byla zatím největší příležitost v dnešním utkání.

02:59

Sedláček se nyní dokázal ve vlastním pásmu vypořádat s přítomností Sparťanů, ovšem kotouč ve středním pásmu ztratil, a hosté se tak mohou pokusit o protiútok.

02:10

Ve hře Komety je nyní řada nepřesností, čímž se připravuje o zajímavé možnosti ke kombinaci.

01:11

Skrumáž hráčů před hostujícím brankářem Krbečkem se snažil prostřelit Boltvan, ale kotouč se odrazil mimo.

00:55

Domácí však nic Spartě nepovolili a hra se obrací na druhou stranu.

00:35

Sparta se nahrnula do útočného pásma a snaží se tvořit kombinaci.

00:03

Pikantní souboj mezi Kometou a Spartou odstartoval, na úvodním buly úspěšnější Pražané.

00:01

HC Kometa Brno: Bizoň (Schnattinger) – Řehák, Fajmon, Ulbricht, Eich, Němec, Svoboda, Pelikán – Nesvadba, Nekvapil, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Pigl, Harmim, Boltvan.

HC Sparta Praha: Krbeček (Dlouhý) – Ludvík, Ducháč, Adamec, Horáček – Broš, Václavík, Mácha, Höll, Krupička, Straka, David, Červenka, Zembol, Tůma, Pražák, Theimer, Vitouch, Senčák.

Rozhodčí: Marek – Kotrba, Procházka.
HC Kometa Brno:

Kometa neprožila zrovna povedený závěr kalendářního roku. Od 23. listopadu nedokázal zvítězit v jediném utkání, které zbývalo do konce roku 2019. Zlom nastal hned v prvním utkání po novém roce, Kometa zlomila černou sérii šesti porážek na ledě pražské Slavie, kterou deklasovala 6:2. Následně se ovšem výsledek obrátil a Kometa odjížděla poražena z ledu libereckých Bílých Tygrů. Chuť si svěřenci trenérů Brabence a Moskala spravili v Kladně, kde dokázali místní Rytíře udolat 4:2.

Kometa je se ziskem 20ti bodů na 15. místě tabulky. V případě úspěchu nad pražskou Spartou je ve hře přeskočení 13. Třince, na který ztrácejí Jihomoravané dva body. Dívat se musejí modrobílí také za sebe, protože 17. Přerov ztrácí hratelných šest bodů. Podaří se Brňanům vytáhnout proti pražskému rivalovi?
HC Sparta Praha:

Pražané se v základní části prezentovali nepříliš přesvědčivým dojmem, ovšem po rozdělení skupin začali řádit. V nadstavbě doposud nenašli přemožitele a poklonit se museli Sparťanům i vedoucí Vítkovice či druhý Mountfield HK. Naposledy si Sparta smlsla na beznadějně posledním Havlíčkovu Brodu, který porazila 7:3. Ještě před tím se však Pražané dokázali vytáhnout proti již zmíněným Vítkovicím, na ledě lídra stvrdili debakl 8:2.

Aktuálně drží Sparta 7. místo z osmnáctičlenné skupiny o pořadí v play-off. V případě, že uspěje i pod Špilberkem, může pomýšlet na posun do první pětky, a získat kontakt i se třetím místem v tabulce. Sparťané však mají za sebou také trojici pronásledovatelů, jen o bod méně mají Karlovy Vary, tři body pak ztrácí rival ze Slavie či desátý Litvínov. Rozdíl mezi Spartou a brněnskou Kometou činí 14 bodů.
Hezký čtvrtek z Brna. Pod Špilberkem se dnes odehraje pikantní souboj dorostenecké ELIOD extraligy. Domácí Kometa Brno vyzve na svém ledě pražskou Spartu. Mladíci z hlavního města se vezou na vlně vítězství, která už čítá 12 zápasů v řadě. Naopak brněnská Kometa neprožívá zrovna veselé období, z posledních devíti zápasů zvítězila jen ve dvou případech. Kdo se bude v tomhle prestižním měření sil radovat?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

3:4

Branky a nahrávky: 24. Sever (Otava), 38. Otava (Němec), 47. Otava (Sever) – 11. Senčák (Pražák, Červenka), 36. Václavík (Krupička), 58. Zembol (Adamec), 62. Ludvík (David)

Rozhodčí: Marek – Kotrba, Procházka

10:05 SPA 0:1 Senčák (Pražák, Červenka)
15:49 SPA 2 Adamec, podrážení
23:55 KOM 1:1 Sever (Otava)
32:11 SPA 2 Pražák, hákování
35:07 SPA 1:2 Václavík (Krupička)
36:01 SPA 2 Ducháč, podrážení