Švýcarsko – Česko

3:1

konec (0:0, 3:1, 0:0)

13.12.2019, 13:00 • Vierumäki Sport Institute • Vendula Zdražilová

Dozněla švýcarská hymna na počest vítězek tohoto utkání a to je z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pátečního dne a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (14:59:17)
Střely na branku: 13 – 20
Nejlepší hráčkou na české straně byla vyhlášena Tereza Mazancová, na té švýcarské pak Emma Ingoldová.
Je dobojováno. Češky v prvním duelu na turnaji čtyř zemí ve finském Vierumäki nestačily na stejně staré Švýcarky, které uhájily vedení 3:1 až do konce.

59:55

Švýcarky pak vyhodily puk až před prázdnou českou klec a jelikož jsou ještě stále v oslabení, není to zakázané uvolnění a soupeřky tak nemají už šanci ohrozit branku Wagnerové.

59:47

Wagnerová zakročila proti střele zblízka a přikrytím kotouče lapačkou pak přerušila hru. Třináct vteřiny před koncem třetí třetiny se ještě bude vhazovat před její brankou.

59:32

Češky pak zatáhly kotouč před branku Wagnerové, ale už jim moc času na korekci skóre nezbývá. Navíc se švýcarský celek velmi dobře brání.

58:26

Švýcarky sice zachytily kotouč, ale nedostaly ho pryč z pásma. Povedlo se to až o chvilku později, a to se už osvobozují.

58:08

Švejdová je na střídačce, český tým to zkouší se šesti bruslařkami v poli.

58:08

Česká lavička si bere oddechový čas.

58:08

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Timea Messerliová – 2 min., krosček).

58:00

Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:28

Nyní sledujeme pasáž hry, kdy se rodí nepřesnosti na obou stranách. Oproti českému týmu to ale tomu švýcarskému spíše nevadí.

56:49

Na druhé straně překazily švýcarské hráčky další akci Češkám, které se tak díky tomu nedostaly do žádného zakončení před Wagnerovou.

55:49

Viktorie Švejdová lapila pokus švýcarské hráčky a přerušila hru. Bude se vhazovat po její levé ruce a Švýcarky tak ještě v útočném pásmu zůstanou.

55:38

Zakázané uvolnění českého týmu.

54:45

Něco málo přes pět minut se ještě bude hrát ve třetí třetině a český tým stále ztrácí dva góly. Nyní se snaží o kontaktní gól, který ale stále nepřichází.

53:45

A následně i v plném počtu.

3:1

Branky a nahrávky: 23. Stuckiová (Merzová), 27. Harjuová (Buchiová), 34. Buchiová (Surdezová) – 37. Mazancová

Švýcarsko: Wagnerová (Spiesová) – Bachmannová N., Montalbettová, Polettiová (A), Gaberellová, Martiová, Messerliová, Gianolaová (C), Stuckiová – Salzgeberová, Bessonová, Staubová – Thalmannová, Ingoldová, Bachmannová S. – Harjuová (A), Buchiová, Surdezová – Merzová, Freyová, Baechlerová

Česko: Švejdová (Pejšová J.) – Vaněčková, Hanzlíková (A), Habartová, Horáková, Vávrová, Chladová, Václavková – Mazancová (A), Kalová, Pejšová D. – Sýkorová, Škorpíková (C), Haasová – Hrubanová, Eignerová, Nowáková – Kafková, Černá, Machková

Rozhodčí: Nurmiová, Ketonenová – Raitalaová, Anttilaová

04:20 SUI 2 Freyová, nedovolené bránění
18:40 SUI 2 Staubová, podrážení
22:24 SUI 1:0 Stuckiová (Merzová)
22:59 SUI 2 Freyová, hákování
26:09 SUI 2:0 Harjuová (Buchiová)