3:2

konec (1:1, 0:0, 2:1)

20.11.2019, 18:07 • ZS Kolín • 18. kolo • Šimon Sýkora

Tipsport: 1.9 4.6 2.72 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zápas je za námi! Vyrovnaný a strhující závěr rozhodl 16 sekund před koncem po parádním úniku Marek Němec! Kolín se tak dostává na první místo tabulky.

Zbývá ještě vyhlásit hráče utkání, za domácí je vyhlášen Martin Sejpal, za hosty Lukáš Sochůrek. To je ode mě pro dnešek vše, přeji pěkný zbytek večera. (20:19:11)

59:44

Kozlové právě vstřelili branku!
Zdá se, že je rozhodnuto! MAREK NĚMEC ujel po pravé straně třem svým pronásledovatelům a backhandem zakončil mezi Sochůrkovy betony.
Asistence: Jan Hanzl.

59:05

Poměr sil se vyrovná! Stehlík srazil na zem unikajícího Nováka. Je vyloučen za nedovolené bránění. Navíc dostává deset minut za nesportovní chování.Dvouminutový trest odpyká Martínek.

58:55

Minuta do konce, bude se vhazovat před Sochůrkem. Kolín si bere oddechový čas.

58:14

Tondr s Bříškou ve vlastním oslabení ohrozili domácí branku, Sejpal musel likvidovat několik jejich pokusů!

57:59

Za neodvolené bránění je na trestné lavici Šteiner. Kolín má velkou šanci utkání rozhodnout.

57:41

Odpískána přihrávka rukou Kobry, vhazuje se na jejich obranné modré.

57:08

V útočném pásmu je Kolín.

56:50

Valíkovo nahození od modré nečinilo Sejpalovi žádný problém.

55:45

Kobra právě vstřelila branku!
Je srovnáno! Zápas ještě není zdá se rozhodnutý. Ve skrumáži před Sejpalem se nejlépe zorientoval TOMÁŠ ŠŤASTNÝ a přehodil domácího gólmana.

52:35

Heldák byl v zajímavé příležitosti, puk se ale nedostal přes hůl jednoho z obětavých obránců Kolína, který pohotově skočil na led.

51:31

Šťastný zpacifikoval hopsající kotouč, najel si na pravou stranu a vypálil. Sejpal opět podržel svůj tým.
Dnešní utkání sleduje v hale 720 diváků.

50:56

Petrov se dostal k puku, byl ale výrazně dříve za modrou čárou. Pískán úmyslný ofsajd.

50:32

Kobra kombinuje v útoku. Pokus hostů od modré šel za branku.

48:49

Rozehrává se po levačce gólmana hostů.

48:07

Josef Malý přihrál na DAVIDA ŠAFRÁNKA, který si udělal kličku před brankoviště, položil si Sochůrka a backhandem ho přehodil.
Asistence: Josef Malý, Jakub Semirád.

47:20

Novák dostal nahrávku a šel do útoku, neprošel ale přes Bartáka.

46:51

Zakázané uvolnění Kobry.

46:25

Valík dostal puk do útočného pásma a nahodil, tím o něj ale Kobra přišla.

45:43

Atmosféra houstne i na ledě. Heldák najel ostře do Sejpala, obránce Kozlů si tam s ním poté ještě něco vyřizoval.

45:03

Domácí rozehrávají od své branky.

44:05

Stehlík dostal přihrávku před branku hostů, jeho pokus z backhandu však neměl dostatečnou razanci.

43:20

Heldák se prosmýkl přes obranu a zakončoval, na Sejpala nevyzrál.

42:16

Po menším tlaku Kobry přišla protiakce Kozlů. Zumr našel Němce, jeho střelu Sochůrek také chytil.

41:32

Vhazovat se bude před Sochůrkem, Kolín si drží tlak.

40:56

Semirád se dostal do pěkné šance, ocitl se před zcela nechráněným Sochůrkem. Gólman hostů si však povyjel a proti Semirádově střele vytáhl zákrok lapačkou.

40:42

40:24

Kolínští šli ihned do útočného pásma, hosté ale dokázali vyhodit.

40:01

Ve druhé třetině bylo k vidění méně střel, za to o vyloučení nouze nebyla. Domácí byli na trestné lavici celkem třikrát, naopak přesilovku si zahráli dvakrát. Ta poslední, po Bříškově faulu, stále běží a bude ještě pokračovat ve třetí části dalších 41 sekund, pokud nebude využita. Další třetina začne přibližně v 19:44.

40:00

39:45

V posledních sekundách útočí ještě hosté v oslabení.

38:42

Další přesilovka pro Kolín, tentokrát po nedovoleném bránění Bříšky.

38:35

Mašín střílel, puk ale šel mimo.

38:06

37:47

Kozlové se dostali do útočného pásma, Kobra ale ihned vyhodila.

36:50

Bříška s Tondrem se vydali do útoku, Sejpal neměl s jejich pokusem ale žádné potíže.

36:06

Kolín si zahraje nyní přesilovku, Šťastný se provinil podrážením.

35:45

Martínek nekompromisně srazil Valíka, bylo to fakt zahráno čistě.

34:57

Opět se přerušuje, tentokrát pro zakázané uvolnění Kolína.

34:31

Ofsajd Kobry.

33:37

Na druhé straně střílel od modré Nováka, střelu tečoval Němec, také do ochranné sítě.

33:24

Pýcha střílel z mezikruží, Sochůrek vyrazil jeho šanci do ochranné sítě.

33:09

Icing Kozlů.

32:59

32:45

Mrkvičkovi utekla přihrávka na modré čáře, Kobra se musí stáhnout z pásma.

32:00

Stehlík ujel do útoku a doháněl puk, o trochu rychlejší byl však jeden z obránců.

31:05

Domácí ve čtyřech.

30:59

Atmosféra na stadionu začíná být velice vyostřená. Hanzl je vyloučen za podrážení a týmu ani divákům se to nelíbí. Kobra bude hrát šest sekund dvojnásobnou přesilovku.

30:40

Kolín měl v oslabení velkou šanci, šanci dva na jednoho ale nevyužil.

30:05

Vhazování na modré čáře Kozlů.

29:16

Kolín vyhazuje až na Sochůrka.

29:05

Další trest pro domácí. Za nedovolené bránění jde na trestnou lavici Semirád.

28:43

Malý pálil od modré, puk chytil Sochůrek. Následně se před ním hráči trochu postrkovali, vylučovat se však nebude.

27:50

Březinova střela k protější tyčce těsně minula branku.

27:28

Pěknou kombinaci předvedli hosté. Na jejím konci byl Tondr, jeho pokus vychytal efektním zákrokem Sejpal.

26:41

Icing Kolína.

25:10

Zumr ihned při návratu z trestní lavice dostal přihrávku od Semiráda a pálil. Sochůrek jeho pokus vyrazil, následně dorážel Procházka. Ale i jeho pokus skončil na gólmanovi hostů.

25:01

24:55

Semirád forčekoval v útočném pásmu a sbíral vteřiny pro svůj tým.

24:20

Hosté jsou usazení v útočném pásmu, nedaří se jim ale vytvořit si útočnou šanci.

23:28

Kolín se dvakrát po sobě osvobodil, Kobře se nedaří udržet v pásmu.

23:01

Vyloučení v týmu SC Kolín (Dominik Zumr – 2 min., krosček).

22:50

Kobra má opět výhodu, jeden z domácích krosčekoval svého soupeře po útočné akci.

22:21

Kolín má tlak, drží se v útoku.

21:55

Jindra nahazoval z pravého kruhu, Sochůrek puk chytil a počkal na hvizd.

20:42

Šťastný z brejku trefil spojnici branky! Puk šel ale mimo.

20:01

První třetina je za námi. Byli jsme svědky aktivního hokeje, velkých šancí však k vidění moc nebylo. Jako první se již ve druhé minutě prosadil Marek Němec po dorážce odražené střely. V polovině třetiny však srovnal v početní výhodě Dominik Šteiner. Další třetina začne přibližně v 18:55.

20:00

19:25

Kobra je na puku, domácí je ale nepouští přes svou modrou.

19:00

Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:19

17:50

Tondr hledal přihrávkou spoluhráče před bránou, nikdo se ale k puku nedostal.

17:28

Přesilovku Kobry přerušuje ofsajd. Kolínští se nyní brání úspěšně, Sejpal nemusel ani jednou zasahovat.

17:06

Kolín vyhodil až na Sochůrka, Kobra se musí znovu probojovat do útočného pásma.

16:53

Bříška se prokličkoval s pukem do útoku a pálil, Březina jeho pokus ale tečoval do ochranné sítě.

16:19

Dlouhá výhoda hostů končí. Procházka je vyloučen za podrážení.

15:49

Kobra má opět výhodu.

15:14

Procházka backhandem našel před bránou Mašína, ten trefil pouze Sochůrka.

14:43

Novák střílel od mantinelu, Sejpal vyráží.

14:07

Zakázané uvolnění Kolína. Fanoušci se nyní velmi bouří, puk totiž dojížděl Němec a zdálo se, že u něj bude první.

13:44

13:06

Březina dostal nabídku do mezikruží,velkou šanci ale nevyužil. Gólman Kobry jeho pokus lapil.

12:30

Hanzl musel pro puk až ke své brance.

11:44

Sochůrek podrazil svého soupeře, trest za něj odpyká Pelant.

11:35

Hotěk se dostal do úniku, jeho pokus domácí gólman vyrazil. Následně zlikvidoval i šanci Valíka.

09:16

Mrkvička se opět napřáhl od modré čáry a vypálil. Jeho pokus tečoval DOMINIK ŠTEINER a vyrovnal tak utkání.
Asistence: Tomáš Mrkvička, Tomáš Šťastný.

08:54

Mrkvičkův pokus od modré končí na Sejpalově betonu.

08:35

Sejpal chytil pokus hostů a přerušil tak hru. Na trestnou jde Havelka za nedovolené bránění.

08:20

Kobra má výhodu, Sochůrek je na střídačce.

08:07

07:35

Nyní byla v útoku Kobra, ale musela z pásma. Hotěk puk podržel a rozehrával od Sochůrka.

06:47

Kotouč si však dále drží, Sochůrek musel dvakrát zasahovat.

06:25

Kolínští se dostali na chvíli do útočného pásma, byli ale vyhnáni.

05:30

Puk je mimo led, vhazuje se před Sejpalem.

05:17

Zakázané uvolnění Kolína.

03:35

Kobra v útočném pásmu.

03:25

01:53

Barták vypálil od modré, trefil ochranné plexisklo. Puk se vrátil před Sochůrka, kde pohotově zakončil MAREK NĚMEC.
Asistence: Robin Martínek, Martin Barták.

00:58

00:28

Sochůrek si připisuje první zákrok, po akci domácích zasáhl lapačkou.

00:01

Na ledě právě probíhá rozbruslení za tónů megamixu Michala Davida.

SC Kolín: Sejpal (Hermann) – Barták, Březina, Jelínek, Nutil, Pýcha, Hanzl, Pilný, Havelka – Procházka, Stehlík, Kysela, Martínek R., Vaňkovský, Mašín, Semirád, Malý (C). Zumr (A), Jindra, Němec, Šafránek (A)
Trenér: Martínek Petr

Trenér: Šeba Miloslav

Rozhodčí: Vyštejn – Hnát, Dědek.
Vzájemná utkání

V letošní sezóně se spolu dnešní soupeři utkali dvakrát, jednou v Praze a jednou v Kolíně. V obou případech se radovala Kobra, nejprve otočila ze stavu 1:4 na 6:4, při odvetě v Praze uspěla jistým vítězstvím 5:1. V loňské sezóně spolu odehrály tyto týmy utkání dvě, v obou se na konci radovali Kozlové (7:3 a 6:3).

Nejproduktivnějšími hráči těchto utkání byli na straně domácích Robin Martínek a Petr Pýcha (oba 1+1), na straně hostů Denis Heldák (3+2), Kamil Bříška (3+1) a Tomáš Šťastný (2+1).

Speciální nádech může mít utkání pro kolínského Jiřího Kyselu, jenž na Kobře strávil s pauzami dvě a půl sezóny. Naposledy odehrál v Praze sezónu loňskou, po jednosezónním angažmá opět v Kolíně.

Letošní vzájemná utkání:
4. kolo, 25. 9.: SC Kolín – HC Kobra Praha 4:6
11. kolo, 23. 10.: HC Kobra Praha – SC Kolín 5:1
HC Kobra Praha

Hostům z Prahy se naopak nyní nedaří. Po skvělém startu do sezóny se aktuálně trápí, z posledních čtyř utkání dokázali porazit pouze čínského Draka. Naposledy schytala Kobra debakl na svém ledě od Tábora, padla vysoko 8:2, navíc ještě tři minuty před koncem utkání svítila na jejím gólovém účtu nula. Na zápasech se podepsaly ztráty v sestavě, jednak návrat Tomáše Plíhala do Jablonce, dlouhodobé zranění Lukáše Tondra a nemoc brankářské jedničky Lukáše Sochůrka. Poslední zmíněné utkání nedohrál navíc obránce Aleš Knesl.

Hlavně díky úspěšnému vstupu do ligy jsou pražané stále na první příčce, nicméně s ne příliš velkým náskokem. Po dnešním utkání by se mohli dokonce propadnout až na příčku čtvrtou, podle výsledku utkání Příbrami a Tábora.

SC Kolín

Jak bylo zmíněno, Kozli jsou na druhém místě tabulky, ale mají o odehrané utkání méně. Tím pádem, pokud by svého dnešního soupeře porazili a získali tak jednobodový náskok v čele, mají příležitost si ho ještě další výhrou pojistit. Musí si ale zároveň dávat pozor, na záda Kolínu dýchají Příbram s Táborem. Oba celky ztrácí shodně po jednom bodu. Klatovy, další tým v pořadí, mají ztrátu čtyřbodovou a také jeden neodehraný zápas k dobru.

Kolínští zatím předvádí dobré výsledky. V posledním zápase na ledě Příbrami sice přišli o pětizápasovou bodovou šňůru, když nevyužili vedení 1:0 a nováček soutěže otočil na konečných 3:1. Celkově v sedmnácti zápasech nasbírali jedenáct výher v základní hrací době a pouze čtyři porážky – nejméně v celé skupině.

Aktuálně se Kolín musí obejít bez zraněné dvojky Ondřeje Martínka, dále v sestavě chybí obránce Petr Pýcha a útočník Luboš Kozák.

(celkem 12b, skóre 22:10)
Čeká nás střetnutí dvou dle tabulky nejlepších týmů skupiny Střed. Domácí SC Kolín, aktuálně okupující druhou příčku, ztrácí pouze dva body na svého soupeře HC Kobra Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:07.

3:2

Branky a nahrávky: 2. Němec (Martínek, Barták), 49. Šafránek (Malý, Semirád), 60. Němec (Hanzl) – 10. Šteiner (Mrkvička, Šťastný), 56. Šťastný (Tondr, Bříška)

SC Marimex Kolín: Sejpal (Hermann) – Barták, Březina, Jelínek, Nutil, Pýcha, Hanzl, Pilný, Havelka – Procházka, Stehlík, Kysela, Martínek R., Vaňkovský, Mašín, Semirád, Malý (C). Zumr (A), Jindra, Němec, Šafránek (A) Trenér: Martínek Petr

HC Kobra Praha: Sochůrek (Langer) – Šteiner (A), Mrkvička, Valík, Pelant, Knesl, Šefl – Petrov, Šťastný, Heldák, Antončík (C), Mucha, Tondr, Hotěk, Bříška (A), Hrubý, Hlinka, Novák, Kohút, Smejkal, Furch Trenér: Šeba Miloslav

Rozhodčí: Vyštejn – Hnát, Dědek