3:4

po prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)

20.11.2019, 18:30 • Arena Riga • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 3.79 4.29 1.78 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:23:29)

Trestné minuty: 8:6
Utkání je u konce a prémiový bod berou hosté, když o své výhře rozhodli opravdu za vteřinu konec. Po Jaškinově průniku se na brankovišti prosadil Vadim Šipačov a rozpoutal velkou radost na střídačce Dynama Moskva. Domácím nepomohlo ani reklamování pohybu hráče v brankovišti, rozhodčí gól uznali.

64:59

64:59 Vadim ŠIPAČOV - 3:4

64:59

Dynamo právě vstřelilo branku!
Tak to je pro domácí ledová sprcha. Už to vypadalo, že se dočkáme samostatných nájezdů, když do pásma vjel Jaškin, sám sice v zakončení neuspěl, nicméně na brankovišti pokračoval závar a VADIM ŠIPAČOV na poslední chvíli dostrkal puk za brankovou čáru. Rozhodčí se šli ještě podívat na video, zda gól nepadl po uplynutí času, po chvíli jej ale definitivně uznali. Asistence: Dmitrij Jaškin.

64:12

Dynamo Moskva přečkalo oslabení, po přerušení se bude zase pokračovat tři na tři.

63:52

Několik střel na Bočarova, všechny buď vyrazil, nebo skončily mimo jeho branku.

63:06

Prostrčení Setdikova skončilo v rohu, Riga ale pokračuje v náporu.

62:36

V oslabení se do náznaku brejku dostával Indrašis, narazil však na obránce a nezakončil.

62:12

Je tu přesilovka pro Rigu, dvě minuty za držení dostal Vadim Šipačov.

61:59

Šipačov se nedostal zpoza branky do lepší pozice, Riga se ubránila.

60:41

Prodloužení začalo aktivně. Domácí měli k dispozici brejk dvou na jednoho, hosté zase ostřelovali Makarova z dálky.

Trestné minuty: 8:4
Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, i když domácí nebyli od výhry daleko. Povedeným obratem po gólech Mikelise Redlihse a Kristapse Sotniekse se dostali do vedení, jenže Dynamo Moskva se dnes spoléhá na přesilovky a Michal Čajkovský jednu z nich využil v 57. minutě. Byla to poslední trefa základní hrací doby a my si tak dáme prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:19

Prudká střela prolétla kousek vedle Makarovovy branky, domácí si zajisté oddechli.

58:34

Jaškin pouze prodloužil nahození do útočného pásma, za brankou čeká na spoluhráče domácí Berglund.

57:01

Rázem je v hale o něco chladněji, výhra pro Rigu už nebyla tak daleko.

56:16

56:16 Michal ČAJKOVSKÝ - 3:3

56:16

Hosté opět udeřili v přesilové hře a zase máme srovnáno. Do levého kruhu si najel MICHAL ČAJKOVSKÝ a přihrávku zpoza branky zužitkoval k prostřelení Andreje Makarova – 3:3. Asistence: Vadim Šipačov, Dmitrij Jaškin.

56:07

Hietanen svým golfákem pouze napálil jednoho z bránících hráčů, hosté pokračují v útočení.

55:45

Mezi kruhy si na přihrávku zpoza branky najel Jaškin, jenže Makarov je nyní k nepřekonání a puk skryl v lapačce.

54:38

Až nyní se pískalo, dvě minuty za držení dostal Nerijus Ališauskas.

54:02

Od modré čáry střílel Mironov, jeho prudký pokus byl ztlumen ještě předtím, než se puk mohl dostat k Makarovovi.

53:20

Hosté mají ponechanou výhodu, zatím v šesti svírají domácí pětici.

52:34

Jaškin sice zvládl proskočit kolem jednoho obránce, další hráč Rigy jej už ale po puk připravil.

51:50

Dynamo Moskva je s pukem za vlastní brankou, hosté se pozvolna chystají do postupného útoku.

50:45

Rázem tak musí dotahovat zase hosté, moc jim to ale směrem kupředu v posledních okamžicích nejde.

49:52

49:52 Kristaps SOTNIEKS - 3:2

49:52

Riga právě vstřelila branku!
Akce Rigy pokračovala a skončila gólem! Zpoza branky vyjel Setdikov, poslal přihrávku na najíždějícího KRISTAPSE SOTNIEKSE a ten střelou z mezikruží překonal Bočarova. Dinamo Riga vede 3:2. Asistence: Nikita Setdikov, Alexander Protapovič.

49:37

Neuspěl ani Setdikov, ten z levého kruhu nenašel mezírku u tyčky.

48:50

Od modré čáry nahodil puk Zile a Bočarov měl velkou kliku, neboť za ním zacinkalo břevno!

47:40

Zakázané uvolnění domácího celku, po krátké pauze se vše zase vrátí před Makarova.

46:55

Střela Mikse Indrašise ukončila tuto pasáž hry, Makarov si poradil s jeho švihem, stejně jako několik okamžiků předtím při snaze Jaškina o střelu z mezikruží.

45:59

Dynamo Moskva předvádí tlak v útočném pásmu, který připomíná přesilovku, Makarov a jeho obrana tak má zase kopec práce.

44:56

Závar před Makarovem, ten se musel na brankovišti co ohánět, aby zastavil několik dorážek z bezprostřední blízkosti. Gól však nedostal, stále je to 2:2.

43:34

Z druhé vlny se ke střele dostal domácí Setdikov, jeho bombu skryl Bočarov ve své lapačce.

42:32

Jegor Zajcev v obranném pásmu zastavil choutky domácích na útok rázným hitem, Dynamo Moskva už jde dopředu.

41:18

41:18 Mikelis REDLIHS - 2:2

41:18

A je zase srovnáno. Do útočného pásma si najel MIKELIS REDLIHS, našel si pozici pro zakončení a střelou přes obránce vymetl horní růžek Bočarovovy branky – 2:2. Bez asistence.

40:10

Hned v úvodu se do brejku dvou na jednoho dostali Šipačov s Tarasovem, kombinace jim ale nevyšla a puk jim odskočil do rohu.

Trestné minuty: 6:4
Čtyřicet minut hry je za námi a blíže k výhře mají hosté z Moskvy. Ti sice prohrávali od 28. minuty, kdy Darzinšovu ránu tečoval Brandon McMillan a překonal tak marně zasahujícího Bočarova. Vyrovnání přišlo ve 30. minutě v přesilovce, to se tvrdou ranou z pravého kruhu prosadil Juuso Hietanen. Dynamo Moskva pak dokonalo obrat ve 39. minutě, v další přesilové hře zachoval chladnou hlavu Daniil Tarasov, počkal si na správný okamžik a dorazil Čajkovského ránu od modré. Stav utkání je tak 1:2.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:19

Hosté vyhodili puk tak šikovně, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Berglund tak musí pospíchat do svého pásma.

38:16

38:16 Daniil TARASOV - 1:2

38:16

Nakonec je ale i tato přesilovka využitá a Dynamo Moskva už vede! Čajkovského střelu od modré Makarov pouze vyrazil, puku se chopil DANIIL TARASOV a trefil odkrytý prostor branky. Asistence: Michal Čajkovský, Juuso Hietanen.

38:01

Jaškinovu tvrdou ránu z úhlu Makarov pokryl a vyrazil puk do rohu.

37:22

Hráči Rigy vyhazují obloučkem přes všechny čáry, hosté pospíchají do dalšího útoku.

36:55

Jaškin promáchl poskakující puk, nezvládl tak zakončit do odkryté branky po dobrém Makarovově zákroku.

36:24

Přesilovka pro Dynamo Moskva, dvě minuty za vražení na hrazení dostal Andris Ďžerinš.

35:56

Začal se hrát velice živý hokej, zejména Dynamo Moskva se tlačí čím dál častěji do zakončení.

34:47

34:47 Tarasov nedotáhl do konce svůj brejk

34:47

Ve velké šanci na strhnutí vedení na stranu hostů byl Tarasov, jenže svůj brejk nedotáhl do konce, když mu na poslední chvíli vypíchl puk Bartulis a Šipačov se už k pořádné dorážce nedostal.

33:12

Na druhé straně zakončoval od levého mantinelu Mironov, Makarov měl ale výtečný výhled a neměl se zákrokem problém.

32:27

Mezi kruhy se zjevil domácí Protapovič a střílel po ledě. Bočarov však rychlým betonem nebezpečnou situaci zastavil.

31:53

Přihrávku na modrou čáru dostal najíždějící Zile, jenže jeho švih šel přesně doprostřed branky, kde byl připravený Bočarov.

30:52

Hosté vytlačili puk ze svého pásma, Riga se snaží o co nejrychlejší návrat.

29:33

29:33 Juuso HIETANEN - 1:1

29:33

Přesilovka je ale nakonec využitá a je srovnáno. Přihrávku zpoza branky poslal Šipačov do pravého kruhu na JUUSA HIETANENA a ten nekompromisní ranou ke vzdálenější tyčce nedal Makarovovi šanci – 1:1. Asistence: Vadim Šipačov, Michal Čajkovský.

29:24

Makarov si poradil i se švihem z pravého kruhu, Dynamo ale pokračuje v útoku.

28:50

Po kombinaci v pásmu dostal zpoza branky přihrávku mezi kruhy Tarasov, jeho střelu z první ale Makarov skryl mezi svými chrániči.

27:56

Dynamo Moskva bude moci zareagovat v přesilovce, dvě minuty za sekání dostal Carter Ashton.

27:41

27:41 Brandon MCMILLAN - 1:0

27:41

Domácí tým jde do vedení! Darzinš si s pukem na holi vyjel prakticky až k modré čáře a jeho následné nahození tečoval těsně před Bočarovem BRANDON MCMILLAN – 1:0. Asistence: Lauris Darzinš, Kirill Slepec.

27:26

Od modré čáry vyslal tvrdý projektil domácí Zile, Bočarovovu branku však minul.

26:43

Makarov chtěl spoluhráčům pomoci s rozehrávkou, poté ale raději přikryl puk a přerušil hru, neboť čelil střele z úhlu.

25:49

Po rychlém přechodu do útoku přišlo nahození před domácí branku, Igumnov však tuto přihrávku nezužitkoval a vše skončilo v rohu.

24:45

Domácí Ashton schytal čistý bodyček, po chvilce ale vyskočil na brusle a pokračuje ve hře.

23:58

Dynamo Moskva se teď nemůže dostat do nějakého souvislejšího náporu, domácí jejich rozehru slušně drobí.

22:36

Alexejev měl sice na pravé straně volný prostor pro postup a zakončení, ještě předtím byl ovšem obranou Rigy zablokován.

21:42

21:42 Balinskis trefil tyčku

21:42

Domácí byli blízko vedoucímu gólu, když od modré čáry vystřelil Balinskis a trefil tyčku Bočarovovy branky!

21:20

Hosté jsou v plném počtu, Petunin naskočil na ledovou plochu.

21:01

Protapovič se sice ke střele nedostal, z rohu kluziště však alespoň dokázal rozehrát a udržet puk v pásmu.

20:30

Domácí tým pokračuje v přesilovce, moskevští ale nyní vyhazují přes všechny čáry.

Trestné minuty: 2:4
První třetina je za námi a i když jsme viděli poměrně svižný hokej, šancí až tak moc nebylo a když už došlo na zakončení, byli Makarov i Bočarov na svých místech. Branky se tak diváci nedočkali, budou si muset počkat minimálně do druhé části zápasu.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:20

Ještě jedno vyloučení na straně Dynama Moskva, dvě minuty za hákování dostal Alexandr Petunin.

18:59

Rychlý přechod do útoku v podání hostů skončil ještě před zakončením, obrana Rigy se stačila vrátit.

17:51

Hostující Brjukvin přišel v souboji o puk o přilbu, rozhodčí ale porušení pravidel neregistrovali a nechali pokračovat ve hře.

16:18

Přesilovka hostujícího celku je u konce, Riga hraje opět v plném počtu.

15:46

Puk letí přes všechny čáry až k Bočarovovi, bránící čtveřice okamžitě střídá.

15:07

Po kombinaci hostů doputoval puk do levého kruhu, Tarasov ranou z první ale branku netrefil.

14:18

Je tu vyloučení na straně Dinama Riga, dvě minuty za podrážení dostal Colton Gillies.

14:08

Tvrdou ránu z pravého kruhu vyslal Jaškin, bombou však pouze trefil jednoho z obránců.

13:43

Nahození od modré čáry se k Makarovovi nedostalo, hosté ale i nadále zůstávají v útočném pásmu a kombinují.

12:43

Hietanen pouze nahodil puk do útočného pásma, tam v bruslařském souboji uspěli domácí hráči.

11:41

Neměla však dlouhého trvání a rázem tu byl kontr moskevského Dynama a střela z levé strany. Makarov si připsal další úspěšný zákrok.

11:23

Alexejev byl zastaven na pravé straně u mantinelu, Riga zakládá protiakci.

10:15

Neuspěl ani Petersson střelou přes obránce, byl při tom zablokován a o puk přišel.

09:36

09:36 Tarasov v náznaku šance

09:36

Přes obránce se rychlým bruslením dostal hostující Tarasov, zkusil i kličku na gólmana, jenže vyjel z ideálního úhlu a puk mu navíc odskočil od hole.

08:49

Delší pasáž bez přerušení, Riga se snaží o soustavnější držení puku a přechod do útoku, naráží však na dobrou obranu soupeře.

07:48

Dynamo Moskva se začíná nadechovat k náporu, čím dál častěji se hraje před Makarovem, který si na brankové čáře musí dávat obrovský pozor.

06:36

Tarasov se nedostal k odraženému puku, Makarov jej raději přikryl lapačkou a přerušil hru.

06:15

Poprvé si zachytal i Makarov, musel krotit střelu z levého kruhu, nicméně měl dobrý výhled a zákrok byl z těch snadnějších.

05:06

Hosté vyhodili puk až do rohu kluziště, Sotnieks pospíchá do další akce Rigy.

04:01

Moskevský tým se ubránil prvnímu oslabení, Alexejev je zase na ledové ploše.

03:18

Bartulisova přihrávka nevypadala příliš přesně, přesto z toho domácí vytěžili zakončení a Bočarov musel na brankové čáře vytáhnout pohotový zákrok.

02:24

Protapovič neudržel modrou čáru, hosté se tak celkem snadno osvobodili.

02:01

Akce poté pokračovala a hostující Andrej Alexejev musel sáhnout k faulu na Balinskise. Dostal za to dvě minuty za hrubost.

01:50

První zajímavější šance, domácí Ashton se zprava dostal do zakončení, Bočarov jeho zakončení vykopl betonem.

01:05

Menší závar u Bočarova, ten se ale přilepil ke své levé tyčce a zabránil případnému zakončení.

00:41

První okamžiky zápasu jsou opatrné, v držení puku je domácí tým.

00:01

Dinamo Riga: An. Makarov (Salák) – Bartulis (C), Ališauskas, Sotnieks, Berglund, Balinskis, Zile, Mamčics – Slepec, Darzinš, McMillan – M. Redlihs (A), Ashton, Berzinš – Setdikov, Protapovič, Meija (A) – Lipsbergs, Gillies, Trastašenkovs – Džerinš.

Dynamo Moskva: Bočarov (Kuzněcov) – Čajkovský, Hietanen, Ogurcov, Ljamin (A), Volkov, Mironov (A), J. Zajcev – Jaškin, Šipačov (C), Tarasov – Petunin, Indrašis, A. Petersson – Alexejev, Igumnov, Brjukvin – Kruglov, Jefremov, Mojsejev – Muranov.

Rozhodčí: Beljajev, Sojn – Lazarev, Nikolajev.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, po hymnách začne samotný zápas.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas v Areně Riga začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Československá stopa v utkání

Alexandr Salák (RIG) úspěšnost 92,3%, průměr 2,34
Michal Čajkovský (DNM) 15 (2+13)
Dmitrij Jaškin (DNM) 30 (13+17)
Dynamo Moskva

Hosté jsou na tom v Západní konferenci o mnoho lépe, na třetím místě mají 37 bodů a prohání duo CSKA Moskva a SKA Petrohrad. Dynamo vyhrálo poslední tři zápasy v řadě a v tom posledním se i řádně rozstřílelo. Na ledě Nižněkamsku se dvakrát trefili Jaškin s Polygalovem, po jednom gólu přidali Alexejev s Hietanenem a Moskvané si odvezli body za výhru 6:4.

Dinamo Riga

Domácí tým je na posledním místě Zápasdní konference, když zatím nasbíral pouhých 22 bodů. Riga v minulém utkání přerušila čtyřzápasovou šňůru, ve které mužstvo bodovalo – na svém ledě Riga padla se Soči. Domácí sice vedli po trefě Balinskise, jenže ve třetí třetině skóre otočili Alexandrov a Stromwall. Riga si tak dnes bude chtít napravit chuť, jednoduché to však rozhodně nebude.

Petrohrad – Riga 4:3 sn
Riga – Ufa 1:2 pp
Riga – Spartak Moskva 3:1
Riga – Viťaz 4:0
Riga – Soči 1:2
Dobrý podvečer u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Dinamo Riga a Dynamo Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

3:4

Branky a nahrávky: 28. McMillan (Darzinš, Slepec), 42. M. Redlihs, 50. Sotnieks (Setdikov, Protapovič) – 30. Hietanen (Šipačov, Čajkovský), 39. Tarasov (Čajkovský, Hietanen), 57. Čajkovský (Šipačov, Jaškin), 65. Šipačov (Jaškin)

Rozhodčí: Beljajev, Sojn – Lazarev, Nikolajev

02:01 DMS 2 Alexejev, hrubost
14:18 RIG 2 Gillies, podrážení
19:20 DMS 2 Petunin, hákování
27:41 RIG 1:0 McMillan (Darzinš, Slepec)
27:56 RIG 2 Ashton, sekání
29:33 DMS 1:1 Hietanen (Šipačov, Čajkovský)
36:24 RIG 2 Džerinš, vražení na hrazení
38:16 DMS 1:2 Tarasov (Čajkovský, Hietanen)