15.11.2019, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.21 3.96 2.79 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Connor McDavid (EDM) 3+3
2. Leon Draisaitl (EDM) 0+5
3. Zack Kassian (EDM) 1+0 (05:40:39)
Statistiky: Střely na bránu: 28-33; Zablokované střely: 16-11; Vhazování: 49%-51%; Hity: 24-14; Přesilové hry: 4/6-0/5; Trestné minuty: 15-17.

Connor McDavid dnes proti Coloradu předvedl galapředstavení

Connor McDavid v polovině střetnutí zkompletoval hattrick a celkem zaznamenal šest kanadských bodů, kterými Edmonton dovedl k hladkému vítězství nad Coloradem. Fantastické utkání dnes odehráli také Leon Draisaitl, který přihrál na pět gólů, nebo obránce Oscar Klefbom, jenž měl prsty ve třech gólech. Konečný výsledek. Edmonton Oilers 6 Colorado Avalanche 2.

59:37

Ještě jedno vyloučení. Domácí obránce Darnell Nurse vyfasoval v závěru zápasu dvě minuty za vysokou hůl.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:26

Dvě sekundy na to se Ryan Graves vrátil zpět na ledovou plochu a Colorado hraje opět v plném počtu.

58:24

Oscar Klefbom na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho tečovaná rána těsně minula přední tyč brány.

57:45

Samuel Girard nedokázal vyhodit kotouč a Oilers udrželi útočné pásmo. Vzápětí ale uspěl Valerij Ničuškin.

56:26

Ryan Graves podruhé v zápase usedl na trestnou lavici za vysokou hůl a celkem byl vyloučen potřetí.

56:16

T.J. Tynan se ocitl na vzdálenější pravé tyči ve velké šanci a po přihrávce z levého křídla mohl skórovat do prázdné brány, jenže Mike Smith předvedl úžasný přesun, po kterém puk vyrazil!

56:01

Edmonton má díky Connorovi McDavidovi nahráno a dnešní utkání se ve svižném tempu pouze dohrává.

55:09

Nazem Kadri krásně vystřelil na bodu pravého kruhu a jeho střela zápěstím mířila ke vzdálenější levé tyči, Mike Smith ji ale dobře viděl a zasáhl pravým betonem.

54:29

Leon Draisaitl mohl k pěti asistencím přidat gól, Antoine Bibeau ale jeho střelu z levého kruhu pro vhazování lapil do lapačky a následuje další komerční přestávka.

54:07

Cale Makar na pravém křídle vystřelil od střídaček a jeho táhlou střelu zablokoval spoluhráč Pierre-Édouard Bellemare, který se po zpracování puku ke střele nedostal.

53:25

Patrick Russell na levém křídle zakončoval bekhendem a jeho pokus minul vzdálenější pravou tyč brány.

53:08

Mike Smith měl drobné potíže s prudkou střelou, nakonec ji ale dokázal sevřít mezi betony. Komerční přestávka. Přes pět minut se hrálo bez přerušení.

6:2

Branky a nahrávky: 7. Nugent-Hopkins (McDavid, Draisaitl), 13. McDavid (Klefbom, Neal), 13. Kassian (Draisaitl, McDavid), 16. McDavid (Draisaitl, Klefbom), 29. McDavid (Klefbom, Draisaitl), 39. Nugent-Hopkins (McDavid, Draisaitl) – 2. Burakovsky (Kadri), 37. Burakovsky (E. Johnson)

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Bear, Klefbom (A), Jones, K. Russell, Benning – Draisaitl, McDavid (C), Kassian – Neal, Nugent-Hopkins (A), J. Archibald – Nygård, Haas, Chiasson – Khaira, Sheahan, P. Russell. Hlavní trenér: Dave Tippett.

Colorado Avalanche: Werner (29. Bibeau) – Girard, E. Johnson (A), Graves, Makar, Cole, Connauton – Calvert (A), MacKinnon (A), Donskoi – Burakovsky, Kadri, Compher – Nieto, Bellemare, Ničuškin – Jost, Kameněv, Tynan. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Garrett Rank. Čároví: Bevan Mills, Travis Gawryletz

Diváci: 17188

00:28 EDM 5 Kassian, bitka